Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 85

Tema: KBC Rijeka zamrzavanjem jajnih stanica umjesto embrija krade šanse da imate dijete

  1. #1
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno KBC Rijeka zamrzavanjem jajnih stanica umjesto embrija krade šanse da imate dijete

    Ograničen broj jajnih stanica (12) koje se smiju oploditi u jednom ciklusu hormonske stimulacije jajnika predstavlja jedinistveni primjer restrikcija u zakonodavstvu država suvremenog svijeta.

    Uz štetno i nepotrebno zakonsko ograničenje da se u stimuliranom postupku smije oploditi najviše 12 jajnih stanica, u KBC Rijeka pacijenticama koje dobiju 12 ili manje stanica, u oplodnju se daje samo dio jajnih stanica, a preostale se zamrzavaju.

    Liječnica u KBC Rijeka pri tom se koristi neetičnim i stručno nedopustivim izjavama i radnjama-dezinformira pacijentice i zastrašuje ih, te ih tako navodi da daju pristanak na oplodnju SAMO jednog dijela jajnih stanica i zamrzavanje preostalih jajnih stanica, umjesto da se oplode sve dobivene jajne stanice(max. do 12) i preostali zametci zamrznu, u KBC RIJEKA zamrzavaju jajne stanice i tako neplodnim parovima višestruko umanjuju izglede za uspjeh postupka tj. rođenje djeteta.

    Zamrzavanje jajnih stanica umjesto zametaka, prema brojnim autentičnim svjedočnastvima pacijentica, liječnica u KBC Rijeka provodi kako bi spriječila stvaranje "viška embrija"!

    Drugi, zapravo jednako važan problem u KBC Rijeka, predstavlja zastrašivanje pacijentica (osobito onih starijih od 35 godina) izjavama da će djeca rođena nakon IVF postupka imati prirođene greške, biti bolesna, "defektna"...
    Posljednje uređivanje od Inesz : 28.12.2017. at 08:18

  2. #2
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Ovakvi primjeri protuzakonitog i namjernog uskraćivanja najboljeg mogućeg liječenja i direktnog utjecaja na umanjivanje izgleda za uspjeh liječenja nije zabilježeno niti u jednom drugoj bolnici u Hrvatskoj.

    Ovo se radi samo u KBC Rijeka!


    Oplodnja 12 jajnih stanica je vaše zakonsko pravo!

    Zamrzavanje jajnih stanica daje višestruko manje izglede za ostvarivanje trudnoće i rođenje djeteta od zamrzavanja zametaka!

    Ako ste se susreli s predlaganjem i praksom oplodnje manjeg broja jajnih stanica od zakonskog maksimuma, molimo vas da nam se javite:


    neplodnost@roda.hr

    Možete nam se javiti bez otkrivanja identiteta, ali u svakom slučaju poštovat ćemo vašu želju za anonimošću.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 28.12.2017. at 08:25

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    ajme koja katastrofa ...ufff

  4. #4
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mila majko!
    Što je ovo? Zašto to rade? Postoji li objašnjenje?

    Nadam se samo da se ne radi o prizivu savjesti.

  5. #5
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citam o tome predugo na temu potpomognuta u Ri i jos uvijek ne vjerujem. Meni je to i neprofesionalno, i neeticki i zlobno!

  6. #6
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Mila majko!
    Što je ovo? Zašto to rade? Postoji li objašnjenje?

    Nadam se samo da se ne radi o prizivu savjesti.
    Nije priziv savjesti.
    Zakon o medicinski pomognutoj oplodnji (NN 86/12) o prizivu savjesti.
    Priziv savjesti

    Članak 44.

    Zdravstveni radnici i nezdravstveni radnici koji bi trebali provesti ili sudjelovati u provođenju postupaka medicinski pomognute oplodnje imaju pravo pozvati se na priziv savjesti zbog svojih etičkih, vjerskih ili moralnih nazora, odnosno uvjerenja te odbiti provođenje postupka medicinski pomognute oplodnje ili sudjelovanje u tom postupku.

    Znači, liječnica može odbiti raditi MPO postupke, na to ima pravo prema zakonu, ali nema odbijanja provođenja postupaka. Ovdje se na vrlo neetičan i perfidan način osobna uvjerenja stavljaju iznad etike i struke i iznad najboljeg interesa pacijenata.
    Pacijentice, osobito one na početku mpo puta koje još nisu dobro informirane, se obmanjuju, netočno informiraju, zastrušaju nekakvim pričama o tzv. "višku embrija", koristeći nadmoć položaja liječnika pacijenticce se bez valjanog prethodnog informiranja navodi da poptišu pristanak na oplodnju samo manjeg dijela jajnih stanica i zamrzavanje ostatka js.


    Ovakve situacije događaju se samo u Rijeci, nigdje drugdje u Hrvatskoj.
    Ima puno podijeljenih iskustava na pdf "Potpomognuta u Rijeci"...

    Npr. nekim pacijenticama su davani papiri da potpišu pristanak da im se oplodi manji dio jajnih stanica a preostale zamrznu dok su još bile ošamućene od anestezije!

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Strava i užas!

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Ne mogu vjerovati da itko ozbilljan zamrzava jajne stanice osim ženama koje prolaze kemoterapiju, nego kao rutinski dio IVF postupka, s obzirom na to koliko je to marginalno uspješno, a pritom izlaže te žene žestokim hormonalnim udarima od kojih će se oporavljat ko zna koliko... .da bi se igrao moralne veličine ili možda radio neka istraživanja i objavljivao radove iz marginalnog područja zamrzavanja js. Zašto ih onda jednostavno ne bace - to bi bilo poštenije prema pacijentima od ovog licemjerja, jer tko zna koliko ih se onda još vrti u tim postupcima s embrijima koji su nastali od "bljuzga" jajnih stanica, dakle, direktno im štete šopajući ih hormonalnom trapijom prvo za IVF, a onda za pripremu embriotransfera s koma embrijima. Tu su zaista interesi pacijenta i interesi moralista vrlo oštro suprostavljeni. Da su barem pošteni pa im kažu u glavu - mi radimo to i to - take it or leave it. Ali, onda ne bi mogli sačuvati radna mjesta, ovako imaju i jare - tj. pacijente bedake, - i pare - i sačuvan lažni moral.

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    A u svakoj Roda brošuri bi, kao zaštita i upozorenje pacijentima, na prvoj stranici jako boldanim slovima trebalo biti jasno naznačeno da, dok je zamrzavanje embrija izuzetno uspješno (nedavno je rođena beba od embrija zamrznutog 25 godina) jer su embriji mali, zamrzavanje js je totalno neuspješno jer je js ogromna i raskvasi se u odmrzavanju i da je nuđenje zamrzavanja JS u trenutnom stadiju razvoja znanosti NEETIČNA praksa, neetična prema pacijentu - to je doslovno ko da mu homeopatiju nude, još i gore, jer ovdje mu direktno štete - jer će ta žena primit xy gonala i xy progesterona, a da ne kažem godina uludo izgubit na bedastoće.

  10. #10
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Sama sam bila dio tog u Ri...i mene bi možda uspijeli obmaniti, ali srećom "visim" po forumima tako da sam upoznata sa svojim pravima u zadnji čas...no na kraju nisam ni imala više od 11js tako da neznam što bi bilo kad bi bilo... Željala sam samo reći da viseći tamo u čekaoni ovu godinu upoznala sam puno cura koje još uvijek ne žele istraživati ili čitati ili bilo što o postupcima MPO. Što mi je nezamislivo! One vjeruju doktorima i onda tu dolazi do toga. A Rodine brošure nisam nikad vidjela u čekaoni na stolu, no moram priznati da sam ih zamijetila u sobi od sestara na ormaru...I kako onda te neke žene da dođu do informacija. Meni je to jako žalosno

  11. #11
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    Bila sam u postupku u Ri i da,nazalost,istina je. Praksa je da se smrzavaju js. Neznam tocno koje opravdanje imaju i sta pacijenticama kazu. Nazalost cure ne zele o tome raspravljati niti medusobno a pogotovo sa nepoznatim osobama. Samo kazu ma dobro imam jos postupaka;pa biti ce valjda beba....nesvjesne da im se krse prava. Zalosno.

  12. #12
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    Plavusa ja.....i meni su smrznuli js.
    Nisu ih imali cime oploditi.....ipak je bila nedjelja....

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    . Radje skupiti novce i ici privatno gdje su ciklusi uskladjeni.i rade nedjeljom...to jempotpuno bacen postupak, baceni hzzo lijekovi i lova, baceno vrijeme, nazalost, jedino su uredno stigle place mpo doktora i ostalog osoblja u kb ri .

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    ili vani ili u neku smisleniju rh bolnicu, ne znam koje je stanje i nadala sam se da je zamrzavanje js oslo s milinovicem u bespuca povijesne zbiljnosti..koja sam ja naivcina
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.12.2017. at 17:55

  15. #15
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ovo je strasno!!!
    sram ih moze biti!

  16. #16
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Samo jedan od nedavnih primjera iz KBC Rijeka:

    [QUOTE... da podijelim sa vama moje iskustvo posto vidim da nisam jedina kojoj su sugerirali da u oplodnju stavim samo 7js posto vec imam jedno dijete i zasto da stvaram visak embrija.ja sam imala preko 20js i 7 mi je islo u oplodnju.dan nakon punkcije,kad sam isla malo proucavat vidim da sam se jako zeznula,ali sad je gotovo.na greskama se uci..sretno svima.[/QUOTE]
    Posljednje uređivanje od Inesz : 21.12.2017. at 18:17

  17. #17
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj lasta prvotno napisa Vidi poruku
    Plavusa ja.....i meni su smrznuli js.
    Nisu ih imali cime oploditi.....ipak je bila nedjelja....
    Čekaj Lasta, jesu ti ovo smrznuli js za vrijeme Milinovića?

  18. #18
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    . Radje skupiti novce i ici privatno gdje su ciklusi uskladjeni.i rade nedjeljom...to jempotpuno bacen postupak, baceni hzzo lijekovi i lova, baceno vrijeme, nazalost, jedino su uredno stigle place mpo doktora i ostalog osoblja u kb ri .
    Bolnice su uglavnom bezglavo trošenje javnog novca za vrlo malu uspješnost.

    KBC Rijeka u 2015. godini obavio je 1151 postupak (najviše od svih bolničkih MPO centara). Iz tog broja MPO postupaka rođeno samo 133 djece, broj poroda nije dostupan.

    Bilo je oko 300 intrauterinih ineminacija (IUI), ukupno oko 750 IVF i ICSI postupaka izvantjelesne oplodnje i oko 100 transfera odleđenih zametaka (FET).

  19. #19
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Da, to je nase zdravstvo koje ce se raspast jer je to neodrzivo...ovo je kao iluzija da se nesto moze, a zapravo bi bilo.postenije kljuc u bravu pa da ljudi odnesu svoje jajnike i lovu negdje drugo. Ko sto je danas ministar rekao da ce sad za lijekove za skupe bolesti postojat drzavni racun di ce ljudi uplacivat lovu za humanitarnu.pomoc....kako ga nije sram to rec, sta ce nam drzava onda kad se za svaku stvar moras samoorganizirat ko clint eastwood u nekoj pucacini i tako si najucinkovitijin a sve drugo je palamudjenje. Bezocni su, nemam rijeci
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.12.2017. at 19:22

  20. #20
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    Ne. Niti dvije godine unazad. Bila je nedjelja i bile smo samo nas dvije na punkciji. U kartonu pise da u ejakulatu nije bilo nicega. Ali meni to nije sjelo nikako. Mislim da je sve napravljeno ofrlje. Peti dan sam dosla;vec uvrijezena praksa;da bi mi dr rekao da su mi smrznuli js. Moja prva reakcija-ali ja sam zbog Milinovicevog zakona isla vani-
    Makar tvrde da sadasnje zamrzavanje js nije kao onda,da su sada uvjeti bolji;presutno smo se slozili da je to propao postupak.

  21. #21
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    Ali problema tamo ima jos. Znaci u zadnjem postupku imam propisanu terapiju menopurom. Dodem po ljekove-ljekova nema.
    Ponekad curama u prirodnjacima potaknu sve kojim menopurom ili gonalom. Nazalost nemam info da li taj postupak kasnije ubrajaju u stimulirani ili prirodnjak. Nadam se da ce se netko javiti sa tocnijim informacijama.

  22. #22
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    [QUOTE=Inesz;3022011]Bolnice su uglavnom bezglavo trošenje javnog novca za vrlo malu uspješnost..[QUOT

    Bila bi to divna zemlja kad bi to vrijedilo samo za mpo.

  23. #23
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Ako ti muz nema azo jako bih sumnjala u.karton, lasta. Ma...koma . Na kraju cemo zavrsit u divljanju privatnog i urusavanji javnog i prisivat si sami prste ko ameri u onom dokumentarcu .

  24. #24
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Na žalost, imam i ja takvo iskustvo. Sugerirana mi je oplodnja manjeg broja jajnih stanica nego što je zakonom dopušteno. Argumenti su bili da sam mlada i da već imam jedno dijete pa što ću s tolikim embrijima, da li znam koliko je to financijsko opterećenje i tome slično.

    Na sreću, znam svoja prava i imam iskustva pa sam se uspjela izboriti. Ali ponekad stvarno ostanem šokirana količinom neznanja i neinformiranosti koje čujem u čekaonici.
    Posljednje uređivanje od dino84 : 21.12.2017. at 22:11

  25. #25
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Prestrasno, nemam rijeci !

  26. #26
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Nije priziv savjesti.
    Zakon o medicinski pomognutoj oplodnji (NN 86/12) o prizivu savjesti.
    Priziv savjesti

    Članak 44.

    Zdravstveni radnici i nezdravstveni radnici koji bi trebali provesti ili sudjelovati u provođenju postupaka medicinski pomognute oplodnje imaju pravo pozvati se na priziv savjesti zbog svojih etičkih, vjerskih ili moralnih nazora, odnosno uvjerenja te odbiti provođenje postupka medicinski pomognute oplodnje ili sudjelovanje u tom postupku.

    Znači, liječnica može odbiti raditi MPO postupke, na to ima pravo prema zakonu, ali nema odbijanja provođenja postupaka. Ovdje se na vrlo neetičan i perfidan način osobna uvjerenja stavljaju iznad etike i struke i iznad najboljeg interesa pacijenata.
    Pacijentice, osobito one na početku mpo puta koje još nisu dobro informirane, se obmanjuju, netočno informiraju, zastrušaju nekakvim pričama o tzv. "višku embrija", koristeći nadmoć položaja liječnika pacijenticce se bez valjanog prethodnog informiranja navodi da poptišu pristanak na oplodnju samo manjeg dijela jajnih stanica i zamrzavanje ostatka js.


    Ovakve situacije događaju se samo u Rijeci, nigdje drugdje u Hrvatskoj.
    Ima puno podijeljenih iskustava na pdf "Potpomognuta u Rijeci"...

    Npr. nekim pacijenticama su davani papiri da potpišu pristanak da im se oplodi manji dio jajnih stanica a preostale zamrznu dok su još bile ošamućene od anestezije!


    Dakle, neki šupak, ili skup šupaka na mala vrata provode upute s Kaptola?

  27. #27
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Mojca prije bih rekla da netko provodi svoju volju iz samo toj osobi znanih razloga, jer mi nekako ta osoba i Kaptol nikako ne idu skupa..
    Sve u svemu, Rijeko sramota..
    Sto se tice Rodine knjizice neplodnost, stoji kod sestara uz uputu da se svakom novom paru koji dolazi prvi put da ta knjizica uz letak Istine i lazi o mpo.. a sve mi se cini da to ne rade po dogovoru. Voljela bih da nam se jave friske cure s informacijom jesu li im uopce ponudile materijal za proucavanje..

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  28. #28
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ne poznajem osobu, pa je moj zaključak bio čista iskustvena reakcija.

  29. #29
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj fusa prvotno napisa Vidi poruku
    .. Željala sam samo reći da viseći tamo u čekaoni ovu godinu upoznala sam puno cura koje još uvijek ne žele istraživati ili čitati ili bilo što o postupcima MPO. Što mi je nezamislivo! One vjeruju doktorima i onda tu dolazi do toga.
    Meni je MPO iskustvo zapravo stvorilo PTSP u odnosu prema doktorima i za druge stvari... i zapravo mi je žao što sam izgubila tu nevinost i tu vjeru. Jer toliko je toga prljavog i političkog i svjetonazornog i svo zlo licemjerja izlazi na vidjelo u gini, a posebno u MPO-u. U teškim trenucima razmišljam da je gina jedina toliko ispolitizirana i da bubrežni bolesnici imaju npr. neke druge muke, ne te da će te doktor izravno lagat oko nečega jer je "partija ". Kad krenu na abortus ustat ću protiv toga jer mislim da je zabrana jedno teško zlo i ništa ne rješava.

  30. #30
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Jer je "partija" izdala smjernicu ovu ili onu, htjedoh reći. A medicinska istina... a ko se još s tim zamara .

  31. #31
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj jejja prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca prije bih rekla da netko provodi svoju volju iz samo toj osobi znanih razloga, jer mi nekako ta osoba i Kaptol nikako ne idu skupa..
    Sve u svemu, Rijeko sramota..
    Sto se tice Rodine knjizice neplodnost, stoji kod sestara uz uputu da se svakom novom paru koji dolazi prvi put da ta knjizica uz letak Istine i lazi o mpo.. a sve mi se cini da to ne rade po dogovoru. Voljela bih da nam se jave friske cure s informacijom jesu li im uopce ponudile materijal za proucavanje..

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    ja sam krenula početkom 2017 u Ri na MPO, nisam dobila nikakve prospekte...čitala sam po netu i forumima.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Krenula u veljaci 2017. Do svibnja tamo u čekaonici nije bilo brošure. Nije bilo ničeg za čitat, osim sto bi ponekad neki muž ostavio svoje novine. Znam jer sam umirala od dosade cekajuci.
    Nitko s nikim tamo skoro ne prica.
    Jedine s kojima sam razgovatala su dvije zene koje su pred 42—i rodendan bile i sve postupke su spucale tamo, u periodu koji je bio veći od 5god. Nisu dosle do trudnoce

  33. #33
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Nisu u cekaonici brosure, kod sestara su unutra. Pitajte ih

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  34. #34
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    No, da ne budemo skroz off topic...
    Cure, zene, javite se ako ste imale situaciju da vas se "nagovara" na oplodnju manje od zakonskih 12js. Takodjer sam nacula nesto da odredjeni doktori upozoravaju parove kako su puno vece sanse za bolesno dijete nakon ivf-a , a icsi-a jos vise pa bi bilo zanimljivo cuti je li i to istina.. Losu praksu treba promijeniti, a mijenjati i reagurati na nesto se moze tek kada postoji crno na bijelo (pa makar anonimno) "Da, ja sam jedan/jedna od onih kojima su tim i tim postupkom uskracena prava..."
    Ne budimo p***e , poboljsajmo situaciju ne mozda zbog nas danas ali zbog buducih parova..

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  35. #35
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Vratimo se temi, ovdje je post iz studenoga ove godine gdje forumašica piše o svom iskustvu:

    Citiraj Zvjezdica* prvotno napisa Vidi poruku
    Cao cure,citam vas pa da podijelim sa vama moje iskustvo posto vidim da nisam jedina kojoj su sugerirali da u oplodnju stavim samo 7js posto vec imam jedno dijete i zasto da stvaram visak embrija.ja sam imala preko 20js i 7 mi je islo u oplodnju.dan nakon punkcije,kad sam isla malo proucavat vidim da sam se jako zeznula,ali sad je gotovo.na greskama se uci..sretno svima.

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    . Radje skupiti novce i ici privatno gdje su ciklusi uskladjeni.i rade nedjeljom...to jempotpuno bacen postupak, baceni hzzo lijekovi i lova, baceno vrijeme, nazalost, jedino su uredno stigle place mpo doktora i ostalog osoblja u kb ri .
    A kad su izvadene js ako nisu mogle bit oplođene

  37. #37
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Jelena.O, dobro nam došla

    Ina33 se referirala na lošu organizaciju rada i nisku učinkovitost MPO liječenja u bolnicama. Na žalost, cijene IVF postupaka u privatnim ustanovama za mnoge parove su previsoke, mnogima nedostižne. Tko može, snalazi se - posuđuje se novac, prodaje imovina, dižu krediti, tko ne može, preostaje mu javni sustav zdravstva.


    U 2015. u bolnicama je bilo 4598 MPO postupaka (oko 1275 intrauterinih inseminacija (IUI), oko 2750 postupaka izvantjelesne oplodnje (IVF/ICSI), oko 420 transfera odleđenih zametaka (FET) i oko 190 postupaka označenih pod ostalo). Iz tih postupaka rođeno je samo 553 djece!

    U privatnim klinikama bilo je oko 2600 MPO postupaka (oko 450 IUI, oko 1700 IVF/ICSI, oko 450 FET) i rođeno 682 djece!

  38. #38
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    U KBC Rijeka učestalo se stavlja u oplodnju samo dio dobivenih jajnih stanica (zakonski maksimum je 12 jajnih stanica), a ostale se zamrzavaju. Na taj način se neplodnim parovima dodatno snižavaju, u bolnicama ionako niski, izgledi da se iz postupka izađe s djetetom u naručju

    JelenaO., npr. žena dobije 10 js, u KBC Rijeka je uz obmanjivanje i zastrašivanje je navedu da potpiše pristank na oplodnju samo 6 js, a prostale 4 zamznu. Zamrznute i odmrznute jajne stanice daju vuišestruko manje izglede za da rezultiraju rođenjem djeteta nego zamrznuti i odmrznuti embriji.

  39. #39
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    e moja profesorice...... to ona (uglavnom kod mlađih žena) ide na oplodnju manjeg broja jajnih stanica od dozvoljenih 12 j.s.? a ostatak zamrzava?

    Mene profo iskreno nije briga zašto to radite ali ste vi s takvom stavom i takvom praksom opasni po MPO i opasni po liječenju neplodnosti?

    Ne volite starije (čitaj preko 35g) pacijentice, s mlađim pacijenticama se ovako poigravate, uistinu je upitno trebate li se uopće baviti MPO postupcima, bez obzira na znanje, iskustvo i zvanje i subspecijalizaciju, jer ste potencijalno opasni.......

    Znamo da pratite, znamo da čitate, dobro pročitajte ovo: No pasarán!

    Ovo Vam profo neće proći - ovakva praksa ne može opstati!

    A nove pacijentice i stare koje se liječe u KBC Rijeka pozivam da se informirate, čitajte, surfajte, branite se, informirajte @fusa i druge oko sebe, "prišapnite" im da ne dozvole oplodnju samo dijela dobivenih jajnih stanica, ne dajte da Vam nametnu ovakvu praksu, ne dajte da Vas profa namjerno fila informacijama o tome kako su djeca iz IVF-a bolesna, kako je kriopohrana zametaka kak-ti skupa, ne dozvolite da Vas profa obmanjuje s pitanjima "a koliko djece želite roditi" u kontekstu oplodnje pa čak i 12 jajnih stanica......

    A gdje su u cijeloj priči embriolozi KBC-a Rijeka? Njih treba pitati o takvoj praksi, zašto oni to dozvoljavaju unatoč tome što znaju s embriološke strane koliko je loše i neučinkovito zamrzavati neoplođene jajne stanice? IZvolite embriolozi ustati i Vi u ime pacijenata!
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 27.12.2017. at 22:39

  40. #40
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj jejja prvotno napisa Vidi poruku
    Nisu u cekaonici brosure, kod sestara su unutra. Pitajte ih

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Zašto su brošure unutra? Ja sam zamolila jednu curu da mi donese za prijateljicu baš u vrijeme kada su im dostavljene i bile su vani.
    Puno parova neće pitati sestre iz xy razloga iako su one tamo super.


    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  41. #41
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Zašto klinički embriolozi dopuštaju provođenje za pacijente vrlo štetne prakse da se u KBC Rijeka u slučaju da se kod pacijentice dobije 12 ili manje jajnih stanica ne stavljaju u oplodnju SVE jajne stanice već se oplođuje manji dio, a preostali dio jajnih stanica zamrzavaju?

    Zašto o tome šute liječnici suspecijalisti humane reprodukcije koji osobno ne sudjeluju u takvom postupanju?

    Klinički embriolozi i imaju odgovrnost prema pacijentima, osobito u ovakvim situacijama kada liječnica koristeći stručno nedopustive i neetičnie postupcke (zastrašivanje da će biti puno viška embrija, izjave da će djeca biti bolesna i imati prirođene greške, davanje pristanka na potpis pacijenticama neposredno nakon buđenja iz anestezije...) navodi pacijentice da potpišu pristanak na oplodnju samo dijela jajnih stanica i zamrzavanje preostalih i na taj način svjesno uskraćuje neplodnim parovima izglede da postanu roditelji.

    Pod ovima uvjetima potpisan pristanak na oplodnju samo dijela jajnih stanica i zamrzavanje preostalih jajnih stanica ne može se smatrati valjanim informativnim pristankom pacijentice.

    Klinički embriolzi, ali i ostali subspecijalisti humane reprodukcije u KBC Rijeka, ne smiju o ovome dalje šutiti i dopuštati ovakvu štetnu praksu. Ako embriolozi i drugi liječnici ništa ne poduzimaju na taj način postaju odgvorni za ovakvo štetno i u suvremenoj praksi liječenja naprosto nedopustivo postupanje.

  42. #42
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Zasto uopce imaju taj odjel nije mi jasno .

  43. #43
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj pak prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto su brošure unutra? Ja sam zamolila jednu curu da mi donese za prijateljicu baš u vrijeme kada su im dostavljene i bile su vani.
    Puno parova neće pitati sestre iz xy razloga iako su one tamo super.


    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

    šteta ali vjerojatno to što su brošure unutra ima razloga - jedan od njih je da ljudi ne uzimaju bzvz i onda bacaju nego da se da ciljano "novim" parovima, no ako se uopće ne daje - onda piši propalo.......

  44. #44
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Od mojih preko 20 embrija od kojih sam sve dala vratiti rodilo se jedno dijete, embriji su nastali do moje 36 god (znaci, nisam bila starija baren ne puno) i to na vv i u mariboru, daleko uspjesnijim klinikama od ri, s iskusnijim dr i labovima..samo da se znaju ravnati zene koje se pita koliko djece zele roditi . Iskusan i dobronamjeran dr to ne bi pitao niti nudio.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 31.12.2017. at 15:06

  45. #45
    Lagunas avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    119

    Početno

    I ja zelim dati svoj primjer "viska" embrija:
    Znaci, od 12 icsi oplođenih jajnih stanica (uspjesno), na kraju rezultiralo je sa samo jednom uspjesnom trudnocom.

  46. #46
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    ma to je to, da je 1 folikul = 1 jajna stanica = embrij = trudnoća = živorođeno dijete - tad bi uspješnost MPO-a bila 99,99%, ali to nažalost nije u ljudskoj prirodi, to niti spontano nije tako niti je u MPO svijetu......zna se da je potrebno u prosjeku 12 jajnih stanica ja jedno živorođeno dijete........ profesorice zato apeliram - nemojte to raditi!

  47. #47
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Daju se papiri na potpisivanje ženama prije samog postupka i tamo piše koliko jajnih stanica želite oploditi i zašto žene ne stave 12? Ja sam sve te papire predavala prije punkcije. Ja nisam bila u stimuliranom pa nisam ni stavljala više od 1...

  48. #48
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ljuta sam i ja na dr. koji nagovaraju da se oplodi manji broj j.s. ali s druge strane ne razumijem ni pacijente koji se barem malo ne pripreme i ne pročitaju što ih se pita i ne postave pitanja dr. prije punkcije?

  49. #49
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ina rade oni nedjeljom najnormalnije

  50. #50
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Ina rade oni nedjeljom najnormalnije
    Da... ne znaš na kraju je li bi bilo bolje da ne rade nijednim danom, što je veća usluga pacijentu, da takvi postupci postoje ili ne pa da žene koje idu u stimulirane na vrijeme krenu dalje, u neku drugu kliniku .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.01.2018. at 15:06

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •