Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 238

Tema: Da li bi vodili dijete da se zarazi vodenim kozicama?

  1. #51
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ok kužim j-la, ja recimo mislim da ne bih imala osjećaj krivnje jer ne možemo znati što nas sve čeka u životu i što se može iskomplicirati od “bezazlenih“ kozica (jasno da ovo ne vrijedi za Ginger), do upala ovih onih ....

    Meni je recimo osobno puno riskantnije naše standardno cjepljenje jer mi je sin uvijek inmao neke nuspojave na cjepiva.

    Svatko zna za sebe al ono zato što je nekom puklo uže dok sepenjao po stijenama,ne znači da se ja neću penjat (zbog recimo straha od pada i da semeni takonešto ne dogodi). Ja ne želim živjet sa strahovima,to je moj izbor na koji opet utječemoje dosadašnje pozitivno životno iskustvo.

    Kažem svatko će znat najbolje za sebe.

    Pomikaki jadna li si kako ćeš odlučit?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.12.2017. at 22:32

  2. #52
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Pobježe mi edit...sorry na tipfelerima, tipkam s moba.

    Ovo gore sam pojasnila da se netko ne uvrijedi, moj mozak jednostavno tako funkcionira. Uopće ne razmišljam o lošim scenarijima, a ako ne daj Bože do njih dođe onda ih tad rješavam.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.12.2017. at 22:37

  3. #53
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    onda se ne trebas bojati ni cjepiva

  4. #54
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Pa ne bojim se ja cjepiva Ginger, znam da mogu očekivat reakcije i to je to.

    Nije mi palo na pamet da zbog toga tražim odgode i pomičem ga što bi čini mi se po napisanom neki ovdje zatražili “pod obavezno“ zbog mogućih komplikacija.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.12.2017. at 22:45

  5. #55
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    pomikaki, prije dvije godine rekla bih ti vodi ju
    danas vise ne
    cjepivo vam je neprihvatljivo pa ju pusti da ih pokupi spontano
    ako se dogodi u nezgodno vrijeme, a jbg, nije ni to tragedija
    to bi bio moj savjet
    Posljednje uređivanje od Ginger : 27.12.2017. at 22:50

  6. #56
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Tako nekako.
    Meni je oboje djece za ne vjerovat dobilo kozice taman kad bi ja sletila u drugu zemlju, kćeri prva izbila ja taman u Amsterdamu,sinu isto tako 3 tj nakon nje. I dok bi se vratila s puta nakon 3-4 dana skoro ih nije više bilo. Meni teško psihički jer nisam uz njih a mužu fizički sve to tracat mazat pazit sam, nije bilo idealno vrijeme al nekako je i to prošlo.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.12.2017. at 22:56

  7. #57
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Evo moj ima 10,5 godina i od kozica ništa.
    Izložen je bio tjednima/mjesecima, zadnjih 7 godina.
    Ozbiljno razmišljam o cijepljenu unazad cca 3 godine, a nikako odlučiti. Njegov dr. smatra da ne trebam cijepiti.
    Priječi me strah od nuspojava i jer prvo moramo u Zgb. ići provjeriti antitijela, pa tek onda na cijepljenje,...

  8. #58

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, sve koje smo napisale da dijete ne bi namjerno izlagale riziku, smo svjesne činjenice da postoji šansa da se dijete slučajno zarazi negdje vani. Ali također da ne želimo osjećaj krivnje ako se nešto ipak loše dogodi.
    Ovako nekako i ja razmišljam, naročito nakon što sam pročitala toliko iskustava o komplikacijama. Ponekad se zaboravlja da kozice, kao i ostale dječje bolesti, ne prolaze uvijek bezazleno.
    Što se tiče namjernog izlaganja... znam ljude koji su u jeku epidemije kozica vodili svoju djecu u posjet bolesnoj ne bi li nekako ubrzali proces, pa je bilo bez uspjeha. Tako da ni to nije uvijek sigurna taktika
    Usporedba s petom bolesti mi ne stoji, jer za razliku od kozica, ta bolest u djece zaista može proći neprimijećeno. Kod svojeg sina ne bih imala pojma da ju je prebolio (zapravo prehodao), da je nisam ja dobila odmah iza njega i da se nije o toj bolesti tih dana puno pisalo na forumu pa sam zbrojila dva i dva.

  9. #59
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa Vidi poruku
    neman pojma zasto se ne izlaze petoj bolesti jel zarazna? jel je moramo prebolit?
    cula sam za grozne slucajeve kad se u odrasloj dobi dobiju kozice pa bi radije da ih preboli sad
    Iskreno ne znam ni ja puno o petoj bolesti. Je li jednako česta kao kozice?


    Za kozice pretpostavljam da će se najvjerojatnije prije ili kasnije s njima sresti (naravno, postoje male šanse da ih nikada ne dobije).
    Znam i da postoje šanse - ali male - da ih dobije dvaput.
    I da ništa nije garantirano.
    I da se mogu dogoditi komplikacije.
    Ali svi se slažemo da je najveći razlog protiv samo taj potencijalni osjećaj krivnje.

    A statistički gledano veća je vjerojatnost da do komplikacija dođe u kasnijoj dobi (ni to ne mora biti - moja prijateljica je recimo prebolila kozice sa svojom djecom u dobi od 35 g i prošlo joj je jednako kao i njima, tjedan dana, malo kozica, lagana temperatura - ali ja govorim o statistici).
    Nisam sigurna ali pretpostavit ću i da je veća vjerojatnost od komplikacija ljeti kad su temperature veće. A svakako je teže podnositi.

    Što god radili uvijek je neki rizik. Recimo šaljete dijete u ljetni kamp, ili idete autom na put - pa veća je vjerojatnost, statistički, da će stradati u toj vožnji nego od komplikacija od kozica ali opet svi donosimo takve odluke.

    Dakle imati osjećaj krivnje jer smo dijete zarazili u doba kada je statistički manje vjerojatno da će imati komplikacije ima manje smisla nego imati osjećaj krivnje ako smo pustili da se samo zarazi bilo kada i tako statistički povećali rizik od komplikacija.

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Pomikaki jadna li si kako ćeš odlučit?
    Evo trenutno raspravljamo samo teoretski jer će o svemu, izgleda, presuditi mm-ova paranoja. Već sam mu rekla da su kozice aktualne pa se ne mogu praviti da nisam znala

  10. #60
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Evo moj ima 10,5 godina i od kozica ništa.
    Izložen je bio tjednima/mjesecima, zadnjih 7 godina.
    Ozbiljno razmišljam o cijepljenu unazad cca 3 godine, a nikako odlučiti. Njegov dr. smatra da ne trebam cijepiti.
    Priječi me strah od nuspojava i jer prvo moramo u Zgb. ići provjeriti antitijela, pa tek onda na cijepljenje,...
    Moguće je i da je stekao imunitet, odnosno možda ih je prebolio a da to niste ni znali?

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    S tim da ostaje moguce da dijete kasnije kad spontano pokupi kozice negdje razvije komplikacije, pa bi se tad roditelji trebali nositi s osjecajem odgovornosti da dijete nisu namjerno izlozili virusu ranije.... Ovo samo da ilustriram kako bi trebalo razmisljat o odgovornosti roditelja za komplikacije... Jednostavno, roditelj nije odgovoran za komplikacije bez obzira kako se dijete zarazilo.
    Moji troje su imali, a najmanji nije. Naravno, dok sam bila trudna. Bilo ih je puuuno, na svakakvim nezgodnim mjestima i sva trojica u odvojeno vrijeme. Malenog ne bih vodila na druzenje s ciljem da ih dobije, niti bih druzenje odgofila da ih ne dobije. Ali zapravo ne razumijem kako dijete s kozicama dok je visoko zarazno prima goste... Moji su svi imali visoku temperaturu i bili nizasto tih prvih par dana... Pa zbog njih ne bih nikog zvala...

  12. #62
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    S tim da ostaje moguce da dijete kasnije kad spontano pokupi kozice negdje razvije komplikacije, pa bi se tad roditelji trebali nositi s osjecajem odgovornosti da dijete nisu namjerno izlozili virusu ranije.... Ovo samo da ilustriram kako bi trebalo razmisljat o odgovornosti roditelja za komplikacije... Jednostavno, roditelj nije odgovoran za komplikacije bez obzira kako se dijete zarazilo.
    Evo o tome pričam. Taj osjećaj odgovornosti ili krivnje je potpuno imaginaran.
    Trebam li kriviti mm-a ako ne odemo po zarazu, ona se kasnije zarazi sama i zakomplicira se?

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ali zapravo ne razumijem kako dijete s kozicama dok je visoko zarazno prima goste... Moji su svi imali visoku temperaturu i bili nizasto tih prvih par dana... Pa zbog njih ne bih nikog zvala...
    Pa izgleda da joj nije toliko loše da ne bi mogla primiti goste. Druženje je već prije dogovoreno, sad nam prijatelji javljaju kakva je situacija i prepuštaju nama odluku (ne stanujemo baš blizu pa se relativno rijetko možemo vidjeti).
    Ja imam slike kad sam kao mala zajedno sa sestrom bolovala od kozica, jurimo u piđamama u krug po dnevnom boravku i izgledamo kao da nam gosti ne bi smetali. Moja starija je imala malo temperature prvih dan-dva, kasnije malo svraba i samo smo reda radi idućih tjedan dana izbjegavali izlaziti iz kuće.

  13. #63
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    razmisljam kao pomikaki i casa...
    u slucaju bilo kakvih komplikacija mozes razmisljati sbbkbb i je li se moglo drugacije postupiti

  14. #64
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni je drago da ih je dobio,da ne prolazi kroz zivot kao ja, misleci jesam li ih imala il ne. Doduse antitijela mi nisu nesto visoka, pa me frka da mi se sad ne ponove il ugroze bebu

    A eto, moji imaju 65+ godina i ne znaju jesu li preboljeli. Malac ona 2 dana pred izbijanje kad je vec zarazan bio puno s njima,i sad me i za njih frka.
    Zivimo na katu,al dijelimo kuhinju. Od petka je malac samo gore kod nas, i nema nikakav doticaj s njima. E sad,jel bude pomoglo il ne, vidjet cemo

    Mislim da su kozice takva bolest s kojom se prije il poslije u zivotu sretnes i cak bih i ja razmisljala namjerno ga izloziti zarazi
    Posljednje uređivanje od Vrci : 28.12.2017. at 10:08

  15. #65
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Peta bolest je slabo zarazna i ne pojavljuje se često, a vodenih kozica ima svake godine.

  16. #66
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je drago da ih je dobio,da ne prolazi kroz zivot kao ja, misleci jesam li ih imala il ne.
    Tako i ja razmišljam. Odgulimo to sada pa smo se (najvjerojatnije) riješili.

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku

    A eto, moji imaju 65+ godina i ne znaju jesu li preboljeli. Malac ona 2 dana pred izbijanje kad je vec zarazan bio puno s njima,i sad me i za njih frka.
    Zivimo na katu,al dijelimo kuhinju. Od petka je malac samo gore kod nas, i nema nikakav doticaj s njima. E sad,jel bude pomoglo il ne, vidjet cemo
    Ovako je bilo i s mojom mamom kada je bila bolesna moja starija.
    Ona je bila izložena kozicama kao mala kad ih je dobila njena sestra ali na njoj se nisu pokazale. Ali bit će da je ipak stekla imunitet jer ih ni sada nije dobila.
    S druge strane, prijateljica koju sam prije spomenula isto tako nije znala je li ih preboljela pa ih je dobila s 35 g.

  17. #67
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kozice su specifične po tome što možete steći imunitet, a da niste imali vidljive znakove bolesti.
    Iz tog razloga se radi titar antitijela prije cijepljenja.
    Moja kći je bila usred nekoliko velikih epidemija i ništa.
    Godine su prolazile, a naš strah je rastao.
    I bila sam uvjerena da ima imunitet.
    Ipak ga nije imala.
    Cijepila se i sad smo bez brige.
    Za desetak godina će opet napraviti titar i ovisno o nalazu postupati dalje.

  18. #68
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Kozice su specifične po tome što možete steći imunitet, a da niste imali vidljive znakove bolesti.
    Iz tog razloga se radi titar antitijela prije cijepljenja.
    Moja kći je bila usred nekoliko velikih epidemija i ništa.
    Godine su prolazile, a naš strah je rastao.
    I bila sam uvjerena da ima imunitet.
    Ipak ga nije imala.
    Cijepila se i sad smo bez brige.
    Za desetak godina će opet napraviti titar i ovisno o nalazu postupati dalje.
    S koliko godina ste je cijepili?

  19. #69
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    I moj bratic je dobio kad i njegova kcer. Bilo je opako,al nije zavrsio u bolnici. Fascinantno, njegova sestra,moja sestricna, ih imala

  20. #70
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    sve mi je jasno na ovoj temi osim onog dijela kad je cijepljenje otpalo jer se muž boji igala

  21. #71
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    sve mi je jasno na ovoj temi osim onog dijela kad je cijepljenje otpalo jer se muž boji igala
    A eto, nelagodno mu je sve vezano uz bolesti, bolnice, vađenje krvi... šta da kažem, čovjek je paničar. Ni ja u ovom slučaju nisam za cijepljenje, iz svih razloga koji su već navedeni, pa to zapravo i nije predmet rasprave. Želim reći da bi mi bio razumljiv njegov stav kad bi bar glasao za cijepljenje. A ovako mi ispada da odbija moje argumente bez da nudi bilo kakvu pametnu opciju, samo da ne mora ništa misliti i odlučivati o tome.

  22. #72
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Odnosno, njegova i moja opcija razlikuju se samo u tome da li biramo vrijeme kada će se zaraza dogoditi ili ne. A ako je već puštamo da se zarazi, bolje da mi biramo kada.

  23. #73
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Analogiju između pete i varičela nisam potegla radi nekih karakteristika bolesti kod djece, nego kod odraslih.
    Svi se silimo da prebole kozice kao mali da ne bi trebali kao veliki, jer je odraslima varičele preboljeti koma.
    Ja samo kažem da bi se onda trebali siliti da prebole i petu bolest kao mali, jer je moje iskustvo da je preboljeti petu kao odrastao - tisuću koma.
    Ali jednostavno ne silimo djecu da preboljevaju sve dječje bolesti. Samo kozice.

  24. #74
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Koji je to dan po redu da to dijete ima kozice?
    Ako se dijete dobro osjeća i oni ne odbijaju goste, možda je dijete već u fazi da ni nije zarazno.

    Kad idete k njima?
    Ako možete birati dan, do nedjelje to dijete vjerojatno neće ni biti zarazno.

  25. #75
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Koji je to dan po redu da to dijete ima kozice?
    Ako se dijete dobro osjeća i oni ne odbijaju goste, možda je dijete već u fazi da ni nije zarazno.

    Kad idete k njima?
    Ako možete birati dan, do nedjelje to dijete vjerojatno neće ni biti zarazno.
    Za NG, a primjetili su da ih ima jučer. Odnosno bila bi negdje 5 dan bolesti. Vjerojatno ovisi i o tome koliko bi krastica imala i da li bi do tad prošle, pa bi ako je manje zahvaćena možda već i bilo bez opasnosti od zaraze ali mislim da se to ne može garantirati.

  26. #76
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Peta bolest je slabo zarazna i ne pojavljuje se često, a vodenih kozica ima svake godine.
    ne bih se slozila da je nema, vec da kod klinaca se cesto ni ne skuzi. moje oboje su ih imali, ali ne i iste godine.
    a drugo dok su klinci zarazni ni ne znas. potencijalno saznas kad je vec gotovo. tako da postoji mogucnost da je mogni i prebole a da niko u okolini nije svjestan.

  27. #77
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Meni je s prvim malim dr zatvorila bolovanje nakon 7 dana i rekla “sutra može u vrtić”.

    Ako su oni ok s tim, i njihovom djetetu se ne zakomplicira i oni će organizirati doček, ma idite...

    Koliko puta sam išla na neki dječji rodjendan, dodjes, a tamo djece pod antibioticima, mali sa streptokokom... nije da ih bas namjerno vodiš okolo, al nije ni da svaki put kad ideš negdje “provjeravaš svima krvnu sliku”. (A ja još i imam dijete s ne bas bezazlenom kroničnom bolesti). Znalo se dogoditi da nešto pokupe pa se ždereš “je l sam morao baš ići”, al ne možeš ni uvijek “nikud ne ići”. Jednostavno živiš.
    A 5. dan kozica može biti već i gotovo.

  28. #78
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo moj je imao prvu kozicu u cetvrtak navecer, a jucer je dr rekla da je jos zarazan jer ima vodenih. Kod nas se ful oduljilo

    I rekla sa barem tjedan dana iza ne preporuca vrtic jer imunitet jako padne

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    I rekla sa barem tjedan dana iza ne preporuca vrtic jer imunitet jako padne
    Da, to je i nama rečeno, samo što smo mi imali sreću u nesreći pa mu je prva kozica izbila na Badnju večer, pa smo taman imali 15 dana godišnjih muž i ja podijeljenih do vrtića. No, za svaki slučaj, još je tjedan dana išao baki, umjesto u vrtić.

  30. #80
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja mislim da ta osjetljivost traje malo duže nakon kozica, mislim da su moji mjesec ipo nakon kozica fasovali neke upale uha ili slično, za što je pedijatrica rekla da je tipičan afterparty (mislim, možeš dobit upalu uha bilo kad u životu, ali sjećam se tog njenog komentara da mjesec ipo nakon kozica ide neka upala)

  31. #81
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Analogiju između pete i varičela nisam potegla radi nekih karakteristika bolesti kod djece, nego kod odraslih.
    Svi se silimo da prebole kozice kao mali da ne bi trebali kao veliki, jer je odraslima varičele preboljeti koma.
    Ja samo kažem da bi se onda trebali siliti da prebole i petu bolest kao mali, jer je moje iskustvo da je preboljeti petu kao odrastao - tisuću koma.
    Ali jednostavno ne silimo djecu da preboljevaju sve dječje bolesti. Samo kozice.
    Mislim da tvoj slučaj ipak spada u iznimke - ja sam za petu bolest čula negdje usput, a ovo da se teško preboli u kasnijim godinama sada čujem prvi put. Pretpostavit ću da nije toliko raširena, pa je razlika je u tome što se kozice dobiva češće.

  32. #82
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ima tema tu na forumu, dobilo nas je valjda 10 iste godine. Samo se teško prepoznaje i dijagnosticira parvovirus kod odraslih.
    Ima ljudi koji imaju doživotne posljedice, mislili su da imaju artritis, reumu, MS.
    Razlika je upravo u tome što se ovo preboli u djetinjstvu češće.

  33. #83
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Mislim, ne želim niš insinuirat, osim da je varičela ista dječja bolest ko i druge.

  34. #84
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    petu bolest odrasli u pravilu jako tesko podnose
    moje dvije frendice kazu da im je to bilo nesto najgore u zivotu
    a tako sam cula i od drugih
    i jako je opasna u trudnoci, moze imati kobne posljedice
    moja najstarija je imala, prohodala ju je, skuzili smo po crvenim obrazima
    pedijatrica je rekla da ide normalno u skolu, jer osim crvenih obraza nikakvih simptoma nije bilo
    druge dvije seke nisu pokupile pa moze biti da je manje zarazna
    jer, kozice su pobrale bez greske

    pomikaki postoji velika mogucnost da 5.dan dijete vise nije zarazno

  35. #85
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Varicele oslabe imunitet, zato je cesta nekakva upala poslin. U mene je jos veci problem sto ih nema svake god :/ a sad u skoli je vecina djece prebolila, samo on i jos jedan mali iz razreda nisu

  36. #86
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mb, a jesi ga trstirala?
    mozda ipak ima antitijela

  37. #87
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    pomikaki postoji velika mogucnost da 5.dan dijete vise nije zarazno
    da, lako moguće, u biti trebam pitati da li dijete ima vodenastih plikova, je li tako?
    A ako odemo pa se zarazi mm će biti uvjeren da sam ga preveslala

  38. #88
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    da, lako moguće, u biti trebam pitati da li dijete ima vodenastih plikova, je li tako?
    A ako odemo pa se zarazi mm će biti uvjeren da sam ga preveslala
    da, kad se osuse nisu vise zarazne
    a gle, ako necete cijepiti, a necete, odite onda na docek
    reci mu tak, mozda je zarazno, a mozda i nije

  39. #89
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    S koliko godina ste je cijepili?
    14

  40. #90
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Evo sad čitam malo i o petoj bolesti, ispada da bih rado i to da mi djeca prebole što prije. Da mogu odmah bih ih zarazila
    Ako je tako zaribano kod odraslih i u trudnoći, trebalo bi se moći testirati jesmo li na to imuni? Morala bih naći trudničke knjižice da vidim da li o tome nešto piše. Postoji li cjepivo?

  41. #91
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    reci mu tak, mozda je zarazno, a mozda i nije
    probat ću

  42. #92
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Razmišljaš li ti već duže vrijeme o tome da zaraziš namjerno dijete kozicama, ili ..?

  43. #93
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Razmišljaš li ti već duže vrijeme o tome da zaraziš namjerno dijete kozicama, ili ..?
    Ne, tako se potrefilo, pa sam onda počela razmišljati kako bi bilo dobro da se to riješi sada.

  44. #94
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    pomikaki, da, mozes se tesitrati
    cesto se i radi u trudnoci
    ja sam sad u zadnjoj, jer sam imala vrticarku, a vladala je peta u vrticu
    doslo mi je pozitivno na parvovirus, tako da smo bili sigurni da nema opasnosti

  45. #95
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja recimo za petu bolest nisam ni čula dok malac nije krenuo u kolektiv. Ono, nitko oko nas nije imao, pojma nisam imala za to

  46. #96
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mozda si i imala, a ne znas
    nitko nije znao ni da sam ja prebolila
    lako prodje nezapazeno

  47. #97
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    E da pitam za kozice, ima jos par plikova koji nisu vodenasti vise, nego postaju bjelkasti. To su jos zarazni?

    Kod njega sve nesto netipicno, jedva cekam da budem sigurna da je ok.
    Imao je barem 4 kozice u ustima i jednu na testisu. I 2 na anusu,uzas

  48. #98

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Oprostite sto pitam... razumijem ovo da ne žele svi tražiti poznate s kozicama da im zaraze djecu, a je l ih onda ne vodite i u vrtić kad je epidemija? Ako se dobro sjećam, kod nas je u 6 godina bar 2-3x bilo da “pola vrtića” ima kozice.

    Sjećam se proljetos sam išla kod pedijatrice zbog nečeg drugog na kraju radnog vremena i rekla mi da joj je taj dan bilo preko 20 djece s kozicama iz našeg vrtića. Kod male u grupi su mislim svi dobili. I ne sjećam se bas nikog da je rekao “neću ih sad voditi u vrtić”. Dapače, sjećam ih se par koji su se “nadali” da će pokupiti da “odrade to”.

    Koja je razlika onda voditi dijete u vrtić kad su se pojavile i odvesti ga prijateljima ili susjedima?
    Upravo se i ja pitam ovo pitanje
    svaki put kad su koze u vrticu namjerno izlazemo djecu jer smo ih poslali

  49. #99
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    E da pitam za kozice, ima jos par plikova koji nisu vodenasti vise, nego postaju bjelkasti. To su jos zarazni?

    Kod njega sve nesto netipicno, jedva cekam da budem sigurna da je ok.
    Imao je barem 4 kozice u ustima i jednu na testisu. I 2 na anusu,uzas
    A kaj je tu točno ne tipično? Koze idu svugdje gdje je koža i sluzokoža

  50. #100
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    mb, a jesi ga trstirala?
    mozda ipak ima antitijela
    nisam, mozda i ima. kad je dosao iz rodilista sa mjesec dana cimavica je imala varicele. slozila sam se sa nasom doktoricom skolske medicine da cemo pricekat jos ovu zimu. kazem, u nas te varicele cesto preskoce po jednu-dvi godine.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •