Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 238

Tema: Da li bi vodili dijete da se zarazi vodenim kozicama?

  1. #101
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj je tu točno ne tipično? Koze idu svugdje gdje je koža i sluzokoža
    Jako su crvene, neke i ogromne, cak i oko same kozice. Doktorica rekla da joj se uopce ne svidaju kako izgledaju. I sporo izbijale i dugo se suse. Proslo je 24h od prve do druge zapravo.

    Cak je dr mislila da su se neke upalile,al nema znakova za to. A ona valjda zna kako izgledaju "normalne" koze.

    Zato smo ga i vodili na pregled ranije, bas ruzno izgleda

    Poslije ce mu trebati dobar tretman koze, kad sve prode

    Ne mogu zamisliti bebu s takvim kozicama kao kod njega. al uz sve,ipak radije biram da oboli nego cijepljenje
    Posljednje uređivanje od Vrci : 28.12.2017. at 18:09

  2. #102
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Neke od smetnji uzrokovane su nezgodnim smještajem osipa u oko, ždrijelo ili grkljan što može uzrokovati smetnje disanja ili oštećenja vida. Jedna od mogućih komplikacija je i nastanak upale pluća s mogućim smrtnim ishodom, upale srčanog mišića i akutne upale zglobova.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    MM je dobio sa djecom kad je imao 40 godina. UŽAS. Ja ih nisam vidljivo prebolila. Ni rubeolu nisam imala ali imam antitijela. Sijećam se da sam se išla igrati sa prijateljicom dok je bila bolesna.

  4. #104
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    baš sam o ovome nekidan razmišljala
    i zaključila sam da ne bih
    što bih s tom odlukom da se nešto zakomplicira?

    može se zakomplicirati i ovako i onako, znam
    ali nisam spremna preuzeti odgovornost pa tu priča završava

    inače, poznajem osobu koja je prebolila kozice u djetinjstvu i dobila ih opet u odrasloj dobi
    jako rijetko se to dešava, ali je eto, moguće

  5. #105
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Samo ću još dodati da imam u inboxu poruke anonimnih nemajki koje su djecu vodile na kozica party ali ne žele o tome s vama javno

    ja nakon cijele priče ostajem pri tome da bih je vodila, kao što sam stariju pustila da ide na sport na kojem su moguće teške ozljede,
    nije da nisam razmišljala o tome ali tako je ona htjela (a tu se, zanimljivo, mm nije protivio)

    ali i dalje izgleda da se neće ići, mm je stavio veto - možda odem samo ja s većom ali to mi je opet bezveze. i tako...
    Sretna vam nova, i provedite se bolje od mene

  6. #106
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    pomikaki i tebi sve najbolje!
    želim vam da dobije kozice iz čista mira
    i da sve prođe bezbolno, naravno...

    a nemam pojma da se netko treba bojati ovdje nešto reći
    inače me živcira kad se daje podrška na pp
    podrži me brate javno, ako me podržavaš
    ako me kudiš isto me kudi jasno i glasno, nije problem
    odoh ja u neke druge teme, ali me zadnje vrijeme živcira silna licemjernost u žvotu, pa eto...
    skužajte

  7. #107
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    A šta ćeš, treba razumjeti. Ja sam oguglala na internet rasprave, ali da zna biti gadno - zna. Ja opet nisam izdržala da to ne iznesem kao kuriozitet

  8. #108
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    o bas je ovdje bilo gadno
    pogotovo jer je vecina rekla da bi vodila
    a pitala si bi li vodili ili ne
    pa ti je svatko rekao svoje misljenje
    puno mama oko mene je vodilo ili su trazili di ima tko kozice...nitko ne misli da su nemajke zbog toga
    inace, slazem se da flopi

  9. #109

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Ja samo moram dodati, potpuno off topic, da nikad nigdje nisam cula izraz “nemajka” osim na ovom forumu i to mi je najveci paradoks ikad
    Inace se druzim s curama koje ne žive roda pristup roditeljstvu (ovo mislim u potpuno pozitivnom smislu) , a nijedna se nikad ne bi tak nazvala..ma cak ni pomislila
    I moram reci, kao velika podrzavateljica roda pristupa, a bome koji i živim, jos nisam nasla niti jednu situaciju da bi mogla iskoristiti taj izraz ni za jednu mamu koju znam
    .. a kamoli za sebe, jelte

    I stvarno bi se trebale prestati bojati..
    I zato dobar provod svima za NG!!
    Posljednje uređivanje od mama pticica : 29.12.2017. at 16:35

  10. #110
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ima negdje gripa party
    može i na pp.

    ma ja skroz kužim to da neki ne žele iznijeti mišljenje,
    bilo je ovdje derneka zbog svega i svačega.
    dobro se sjećam svog prvog, davno je to bilo

  11. #111
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Kod mene tashunica

  12. #112
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo hteli da Novak i Izi prebole pre odlaska u Ameriku i obaveznog vakcinisanja ovde, ali nije nam uspelo, pa su svi vakcinisani. Ovde mrze kozice jer je previse Native Indians pomrlo od njih, ALI ako osoba kao dete preboli kozice nije kasnije zasticena od shingles (cak sto vise, povecava se mogucnost da ih dobije, zbog reaktivacije virusa), a to zna biti bas gadno starim ljudima. U svakom slucaju, Kalifornija je jako stroga sto se vakcinacije tice, i moji su vakcinisani s svim vakcinama potrebnim za pohadjanje public schools, pa i protiv kozica (dve doze su potrebne).
    I moji su cijepljeni i kod mene (Minnesota) je procijepljenost velika i kozice su prilicno rijetka pojava, uglavnom u vrlo uskim krugovima onih koji izbjegavaju cijepljenje i ponekad medju Somalijcima, uglavnom zbog neinformiranosti ili nerazumijevanja jezika. Nije mi nikad svejedno kad pristajem na cijepljenje djece (ili sebe), ali odradili smo sve, sto po redovnom, sto po malo pomaknutom kalendaru, a uglavnom zbog bolesti ili alergija. No jednako tako mi nije svejedno kad bilo tko od nas uzima neki lijek. Svidja mi se sto nam je pedijatar otvoren za pruzanje informacija, sto dobijemo podatke o cijepivu i nuspojavama, sto znamo kome, gdje i kad se javiti s pitanjima... a i to sto zapravo nema puno zaraznih bolesti na koje se inace olako gleda. Od rota virusa nadalje.

  13. #113
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Kaae sto kazu kod tebe za nuspojave i trajanje imuniteta?

  14. #114
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Morala bih negdje prokopati, ali znam da nakon dvije doze cijepljenja, nema dalje... barem ne po kalendaru. Poslije se cijepi protiv shingles, tko zeli (starije stanovnistvo je opet dobro procijepljeno).

    Ovo je CDC info: https://www.cdc.gov/vaccines/hcp/vis...varicella.html a inace na upit pedijatri daju daljnje informacije, tipa tocnog sastava bas tog cijepiva koje se daje u njihovoj ordinaciji.

    Nemam sad pri ruci nikakav konkretan info o trajanju imuniteta, ali u ovih 8.5 godina nisam upoznala nikoga, bilo koje dobi, tko je imao kozice, a da je bio cijepljen.

  15. #115
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Za petu bolest, pojavila se u vrticu samo jednom otkako mi idemo, da je bas dijagnosticirana, taman u trecem tromjesecju moje druge trudnoce. Isti cas su me kontaktirali, javili da je pronadjeno i preporucili testiranje. Isla sam isto popodne na vadjenje krvi, nisu nasli antitijela, ali nisam niti dobila bolest (sto je super, s obzirom da nije fora u trudnoci tj. cak je i prilicno opasno ako je rano). Mislim da moje dijete nije ni bilo u direktnom kontaktu s djetetom koje je imalo parvo.

  16. #116
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Slažem se s Flopicom.

    A na forumu je bome znalo bit vrućih tema, fajtova pa onda neke dobiju po prstima, neke ne dobiju iako su zaslužile i tak..
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.12.2017. at 23:04

  17. #117
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja ne vidim poantu pisanja po inboxima.
    Ili sudjeluješ u raspravi ili ne.
    Tome služi forum.
    A ovo što Lili piše je živa istina, ali ne treba se i ne smije se bojati.
    Ja s tim nemam baš nikakvih problema.
    Iako su neki, nekad imali.
    Meni totalno nebitni jer ionako nisam tu zbog njih.
    Samo vi pišite.
    Više ljudi- više zna.

  18. #118
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae sto kazu kod tebe za nuspojave i trajanje imuniteta?
    Nasla sam podatke s CDC-a, o trajanju imuniteta:

    Duration of Protection. It is not known how long a vaccinated person is protected against varicella. But, live vaccines in general provide long-lasting immunity. Several studies have shown that people vaccinated against varicella had antibodies for at least 10 to 20 years after vaccination.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Moja djeca su ih imala u razlicito vrijeme. A nismo ih razdvajali... Tako da je svaki negdje drugdje skupio a zajedno su zapravo cijele dane. Dvojica su bila zajedno u grupi u vrticu i preboljela kozice u dva mjeseca razlike, dakle, jedan brat ih nije dobio od drugog s kojim dijeli sobu, vec sa strane... Tako da je namjerno izlaganje nesiguran put zaraze. I moji su bili ili pod temperaturom ili jako nervozni dok su bili zarazni. Imali su ih posvuda, na unutarnjoj strani kapka, na glavicu, u ustima... Stvarno ne bih nikog zvala u goste. Pa iz istog razloga bih se ustrucavala i doci u goste.
    Al na kraju krajeva, kad koristis javni prijevoz, mozes ih skupit. Ono, mozda vam je vec dijete u fazi inkubacije...

  20. #120
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Moja djeca su ih imala u razlicito vrijeme. A nismo ih razdvajali... Tako da je svaki negdje drugdje skupio a zajedno su zapravo cijele dane. Dvojica su bila zajedno u grupi u vrticu i preboljela kozice u dva mjeseca razlike, dakle, jedan brat ih nije dobio od drugog s kojim dijeli sobu, vec sa strane... Tako da je namjerno izlaganje nesiguran put zaraze. I moji su bili ili pod temperaturom ili jako nervozni dok su bili zarazni. Imali su ih posvuda, na unutarnjoj strani kapka, na glavicu, u ustima... Stvarno ne bih nikog zvala u goste. Pa iz istog razloga bih se ustrucavala i doci u goste.
    Al na kraju krajeva, kad koristis javni prijevoz, mozes ih skupit. Ono, mozda vam je vec dijete u fazi inkubacije...
    Slično i kod mene. Nije bilo mogućnosti za razdvajanje, pa je mlađi dobio od starijega u pomaku od neka 2 tjedna (valjda). Imao je jednu jedinu kozicu na pregibu palca. Otišla sam s njim u petak popodne u dežurstvo kod pedijatra, a iskusni stari gospodin iz kontra smjene mi je rekao "Mogu vas poslati u zaraznu, ali sa djetetom od 14 mjeseci to nema smisla - idite lijepo doma, ako se osipa znači da su kozice..." Tako smo i napravili. Preko vikenda se osipao i to je bilo to. Svrbilo ih je dosta, stariji je imao lutkicu na kojoj su bile nacrtane crvene točkice i mazao ju je tekućim puderom, hehehe... Mali je bio premali. Ne sjećam se da je bilo neke drame, osim što se mlađi grebao pored oka, pa su mu ostale sitne rupice koje su vidljive i danas.

    Ne bih vodila djecu nekamo da se namjerno zaraze, ali ne bih ni poduzimala neke divlje mjere opreza protiv zaraze.

  21. #121
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je moj pedijatar (jedan od najcjenjenijih u zg) rekao da on ne bi svoje dijete cijepio tim cjepivom i da je radije izložim.
    Odmahnuo mi je rukom u stilu ma to je američki đir ani cjepivo nije tako bezazleno, tipa cjepivo za profit farmac.industrije. sad malo karikiram al u tom stilu.
    Iznimno ga cijenim tako da je ta moja pomisao da je cijepim odlepršala iz moje glave instantno.
    Moj je savjetovao cijepljenje i cijepili smo, u Hrvatskoj je. Cijepili smo se sestra i ja isto jer nismo bili izloženi u vrtiću. U uskom krugu djece u kojima se krećem ima jedno koje isto nije prošlo lišo s preboljelim kozicama u vrtićkoj dobi. Mislim da zato u Americi i cijepe, da se to prevenira. Hrv. pedijatri nemaju unisoni stav, neki ne bi cijepili, neki savjetuju cijepljenje, i načelno, i ovisno o stanju djeteta i drugim eventualnim bolestima koje bi tijek kozica možda pogoršali.

    U dilemi izlagati bolesnima ili ne - mislim da bih prije izložila (ako je dijete generalno zdravo), nego čekala da uđe u odraslu dob bez preboljelih kozica i bez antitijela na kozice pa strahovala hoće li dobiti u odrasloj dobi ili, ne daj Bože, trudnoći.

  22. #122
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    I ne bih se pouzdala u ono "a sigurno je bilo izloženo i ima antitijela". Sestra i ja smo se prije cijepljenja testirale i nismo imale antitijela, ona se cijepila prije trudnoće, a ja prije IVF postupaka, tj. u nekoj pauzi. Mislim da je išlo cjepivo i docjepa, cjepivo je bilo varilix, tako nekako. Pitala sam stručnjake u imonološkom i rekli su da nije zabilježena potreba za trećom docjepom, nakon te 2 doze.

  23. #123
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Dakle, cijepili smo se ja tipa u 33., sestra tipa u 30., dijete tipa u 4.-5, ne sjećam se točno, u RH, kod svih je išlo u 2 doze.

  24. #124
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    I dalje mislim da je možda bolje i jednostavnije cijepiti nego izložiti bolesti - znaš da je ziher steklo antitijela, a ne moraš strahovati od posljedica bolesti, pa mi se čini win-win. Jedino što je problem što se živi u neprocijepljenoj zemlji, i što onda stvarno za tipa 20-30 godina (a nije to tako daleko) moraš provjeravati ima li antitijela i dalje i gledati da li je potrebna docjepa ili ne (zapravo, ne znam rade li docjepu 3. put). A za ove koji kažu da je neko 2x imao kozice, nisam ful stručna, ali pretpostavljam da su prvi put mislili da su kozice, a bilo je nešto drugo...

  25. #125
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Ina ima više sojeva.

  26. #126
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ina ima više sojeva.
    stvarno?
    prvi puta čujem.

  27. #127
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ako ima vise sojeva, onda ni cjepivo ni bolest nisu garancija da ce imunitet biti dozivotni
    iskreno, nisam cula da ih ima vise, a rado bih znala vise o tome

  28. #128
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    kozice? imaju samo jedan soj, za razliku od šarlaha


    i čuda ja nisam išla u vrtić, a imala sam kozice, znači da se to može dobiti i mimo vrtića

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    moj mali ih je dobio sa 10 mjeseci, nije išao u jaslice.
    i nikad dijete ne bih vodila negdje da se zarazi.

  30. #130
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Pa i moja je dobila s godinu dana a nije išla u vrtić

  31. #131
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Nije istina cure.
    Ima više sojeva ali rijetko jedna osoba oboli više puta.

    Moja frendica ih je imala 2x, ništa joj nije bilo jasno, u Zaraznoj su joj pojasnili da spada u rujetke “sretnice“ da je oboljela i od tog drugog soja.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 31.12.2017. at 21:12

  32. #132
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    ako ima vise sojeva, onda ni cjepivo ni bolest nisu garancija da ce imunitet biti dozivotni
    iskreno, nisam cula da ih ima vise, a rado bih znala vise o tome
    Ako dobro kuzim i sjecam se sto su rekli nakon prve doze cjepiva, ako se dobije bolest dok nije krenula druga doza bolest bi trebala bit blazeg tijeka. Ako postoji vise sojeva onda bi mogla igrat ista logika. Najbolje je nazvat imunoloski i pitati, zato su tamo, znat ce vise o tome i od ped i od dr opce prakse.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 31.12.2017. at 21:57

  33. #133
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Može se oboliti dva puta ako je prvi put bilo par kozica, znam slučaj jedne male susede
    mada je i za moju malu tvrdila dr da je dobila drugi put koze s tri godine, ali se posle ispostavilo da je imala napadaj alergije
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.01.2018. at 00:04

  34. #134
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije istina cure.
    Ima više sojeva ali rijetko jedna osoba oboli više puta.

    Moja frendica ih je imala 2x, ništa joj nije bilo jasno, u Zaraznoj su joj pojasnili da spada u rujetke “sretnice“ da je oboljela i od tog drugog soja.
    Mislim da si pobrkala sojeve kozica varicella zoster virusom:

    Varicella zoster virus or varicella-zoster virus (VZV) is one of eight herpesviruses known to infect humans. It causes chickenpox (varicella), a disease most commonly affecting children, teens, and young adults, and herpes zoster (shingles) in older adults; shingles is rare in children. VZV is a worldwide pathogen known by many names: chickenpox virus, varicella virus, zoster virus, and human herpesvirus type 3 (HHV-3). VZV infections are species-specific to humans, but can survive in external environments for a few hours, maybe a day or two.

  35. #135
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja moje nisam vodila na kozice party nego cijepila s 5 i 7g - do tad su oboje uspjesno nezarazeno prezivjeli ne znam ni sama koliko epidemija kozica u grupi i skoli i bili na druzenju kod djece koja su dva-tri dana kasnije oboljela od kozica pa ionako nisam vidjela smisla u necem cemu se vec sto put bili izlozeni (doslovno). Plus mm nije prebolio kozice (vjerojatno, nije potvrdjeno testiranjem). Uglavnom nije trebalo testiranje na antitjela samo smo narucili cjepivo i za dva dana cijepili kod pedice. Za 10 godina cu pitati za titar da se vidi ako treba docijepiti - ionak se docjepljuje za hrpu bolesti pa ne vidim neki problem u jos jednom docjepljivanju - puno mi je draze to nego da izostanu dva tjedna iz skole, sruseni imunitet i potencijalno komplikacije kod njih (mala vjerojatnost) ili kod mm (puno veca vjerojatnost ako ih dobije)

  36. #136
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I pomikaki, gdje si bila jučer?

  37. #137
    Calista avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Preko bare
    Postovi
    515

    Početno

    Ovisi koliko su dobri prijatelji lol. Kad su imali necaci, mi smo ih drzali zajedno jer su tako i onako bili skupa i netom prije izbijanja. Mala ih nije pokupila od njih, a moj mm se morao hitno ici cijepiti (nazvali zavod za javno zdravstvo i dobili upute). Na kraju ih je moja mala dobila nakon 3 mj. Malac nije dobio (izlozem sa 3 mj i 6mj), ali njega nisu necaci dirali niti su isli blizu dok su imali koze i ja sam mahnito prala ruke. Na kraju balade...malac je cijepljen sa 4 godine, muz je ponovio titar i ispalo je da nije imun i morao je ponovo na pikanje (preselili se u USA. a tu su kozice veliko no no).

    Sto je poanta - il te hoce il te nece. Nema smisla izbjegavati ako ne mislis cijepiti i onda pratiti titar
    Posljednje uređivanje od Calista : 02.01.2018. at 14:48

  38. #138
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Dakle sad mi nije jasno ovo sa sojevima kozica, ima li ih više (ja isto ovdje prvi put čujem) ili se to priča o zosteru?

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne vidim poantu pisanja po inboxima.
    Ili sudjeluješ u raspravi ili ne.
    Tome služi forum.
    A ovo što Lili piše je živa istina, ali ne treba se i ne smije se bojati.
    Ja s tim nemam baš nikakvih problema.
    Iako su neki, nekad imali.
    Meni totalno nebitni jer ionako nisam tu zbog njih.
    Samo vi pišite.
    Više ljudi- više zna.
    Znala sam da ćete se toga uhvatiti, ali meni je sasvim nevažna i već prežvakana priča.
    Isto sam odgovorila u inbox-prepisci, sasvim je nebitno što netko na forumu misli.
    Ali znam i kako se čovjek može navući na beskonačne i besmislene rasprave i naći se kako se opravdava pred nepoznatim ljudima. Netko za to nema živaca i vremena.
    Termin "nemajka" sam sama upotrijebila u ironičnom smislu (a pomalo budi i nostalgiju ).

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    I pomikaki, gdje si bila jučer?
    Išli smo! Zaraženo dijete je bilo već par dana prije samo sa suhim krasticama, pa smo uvjerili mm-a da više ne može biti zarazna.
    E sad ako dobije kozice, to će biti zanimljiva priča

  39. #139
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Nasla sam podatke s CDC-a, o trajanju imuniteta:

    Duration of Protection. It is not known how long a vaccinated person is protected against varicella. But, live vaccines in general provide long-lasting immunity. Several studies have shown that people vaccinated against varicella had antibodies for at least 10 to 20 years after vaccination.
    Kaae, sjećam se da si ti napisala kako si svoje cijepila. Inače je ovdje uglavnom stav, koliko ja čujem, da to nema smisla. Pa tako i ja slijedim taj trend
    Mislim da bih eventualno razmišljala o tome ako dijete, kao kod Tanči, dođe do neke dobi kada su komplikacije vjerojatnije, a da nije već odbolovalo.
    Kako ide s docjepljivanjem, provjeravate li titar? Svako koliko? Pretpostavljam da čovjek sam mora o tome voditi računa?
    Posljednje uređivanje od pomikaki : 02.01.2018. at 15:11

  40. #140
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ja slabo razumijem ovo čitati, pa lijepim - ispada da je moguće da osoba dobije kozice 2x, ali je izrazito, izrazito rijetko (pa utoliko ja ne bih niti uzimala u obzir kod odluke cijepiti ili ne, izložiti ili ne, jer je debelo veća mogućnost da npr. neizloženo dobije u odrasloj dobi, nego da izloženo ili cijepljeno dobije dvaput), plus ja ne razumijem koliko je ovo dobar izvor. Ne razumijem radi li se o više sojeva, brzinski i laički - ne - ali ja to ne mogu kategorički tvrditi jer ne razumijem tematiku:

    https://www.gpnotebook.co.uk/simplep...01105911527470
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.01.2018. at 15:13

  41. #141
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Dakle nije zooster ono što je pisala Kaeae nego baš 2 soja kozica al kako reče ina vrlo rijetko jedna osoba oboli 2x nego

  42. #142
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Pobježe..veća je vjerojatnost dobit ih u odrasloj dobi ako nisi prije nego 2x se zarazit.

  43. #143
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Opet kažem: imala sam ih dvaput kao i rubeolu.
    Dokazano u Zaraznoj.
    S tim da sam rubeolu preboljela kao beba i uredno poslije cijepljena. Svejedno sam obolila drugi put s 20 godina, ali je tijek bolesti bio blag.
    A inače, u Švedskoj je trenutno frka jer su se u rodilištu pojavile ospice.
    Toliko o tome kako ne treba cijepiti.
    Na kraju će nas pokokati bolesti koje smo smatrali davno iskorijenjenima.

  44. #144
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Da, u Švedskoj ih dobio djelatnik koji 2 dana radio s bebama

  45. #145
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Tanči drago mi je da si se javila i ti s osobnim iskustvom.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.01.2018. at 21:37

  46. #146

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle nije zooster ono što je pisala Kaeae nego baš 2 soja kozica al kako reče ina vrlo rijetko jedna osoba oboli 2x nego
    Kozice izaziva varicella-zoster virus i nigdje se ne spominju dva soja kozica. Ili barem ja to nisam uspjela pronaci. Zato molim da pojasnis svoju tvrdnju i potkrijepis to nekim relevantnim izvorom.

    Sto se ideje o namjernoj ispostavljenosti zarazi od vodenih kozica tice, moram reci da sam i sama na to svojevremeno gledala kao nesto sto je "zgodno obaviti" ako se recimo ukaze prilika. No, to je bilo samo teoretsko razmisljanje. Nisam sigurna bih li i doista namjerno odvela svoje dijete da pokupi kozice.

    Danas, medjutim na to gledam bitno drugacije. Takva ideja mi se sada cini suludom. Tko bi pri zdravoj pameti namjerno isao izlagati svoje dijete bilo kojoj bolesti, kamoli jos i visoko zaraznoj?

    Kada bi kod nas postojala preporuka za dob u kojoj cijepiti protiv vodenih kozica, cijepila bih dijete u toj dobi. Inace bih se pozanimala kada se drugdje preporucuje cijepiti i tada cijepila.

  47. #147
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Omg a gdje vi tražite to o sojevima kozica pa ne uspijevate pronaći da mi je znati

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  48. #148
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Danas, medjutim na to gledam bitno drugacije. Takva ideja mi se sada cini suludom. Tko bi pri zdravoj pameti namjerno isao izlagati svoje dijete bilo kojoj bolesti, kamoli jos i visoko zaraznoj?
    vrlo tolerantno napisano
    srecom si se ti opametila
    Posljednje uređivanje od summer : 02.01.2018. at 23:35

  49. #149

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Da, u Švedskoj ih dobio djelatnik koji 2 dana radio s bebama
    Švedskoj? Ospice? To su morbili, tj. male boginje, ako ne grešim?
    Mene trenutno puno više zabrinjava epidemija u Beogradu nego slučajevi u Švedskoj .
    Kao i podatak koji sledi iz (nadam se pogrešne) statistike u medijima: oko 9% obolelih je uredno vakcinisano sa 2 doze .
    Od toga, ako je verovati štampi, 30% nevakcinisanih obolelih ima prateće komplikacije - što je prilično velika cifra.
    Jedan mrtav tridesetogodišnjak, jedan dvogodišnjak na respiratoru, više težih slučajeva...
    Za "običnu" dečju bolest, prilično depresivna statistika. Ali epidemiolozi upozoravaju već godinama da smo izgubili kolektivni imunitet jer je pala stopa vakcinisanih.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 03.01.2018. at 00:15

  50. #150
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae, sjećam se da si ti napisala kako si svoje cijepila. Inače je ovdje uglavnom stav, koliko ja čujem, da to nema smisla. Pa tako i ja slijedim taj trend
    Mislim da bih eventualno razmišljala o tome ako dijete, kao kod Tanči, dođe do neke dobi kada su komplikacije vjerojatnije, a da nije već odbolovalo.
    Kako ide s docjepljivanjem, provjeravate li titar? Svako koliko? Pretpostavljam da čovjek sam mora o tome voditi računa?
    Koliko znam, nista ne provjeravamo, ali moja djeca su tek 5 i 2 godine pa nam je to daleko. Meni nitko nista nije provjeravao -- pise mi u kartonu da sam imala kozice i to je to. Vadila sam titar na rubeolu prije prve trudnoce i u drugoj sam provjeravala Parvo B16 ili koji vec (Peta bolest).



    Za vise sojeva virusa kozica, ajd Lili nabaci neki link jer ga ja nigdje nisam nasla, niti sam ikad cula tu informaciju iz nekog relevantnog izvora. A nije da nas obiteljski ne zanima, iz raznoraznih razloga.

    Mi smo imali epidemiju ospica (measels) prosle godine, stotinjak kilometara sjeverno od nas. Uhvatilo je bebe i vrlo malo djecu, uglavnom somalijskog porijekla, a zbog lose procijepljenosti. Bilo je dosta hospitalizacija, ukupno je, mislim, bilo preko 60 zarazenih. Mislim da nitko nije umro.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •