Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 238

Tema: Da li bi vodili dijete da se zarazi vodenim kozicama?

  1. #1
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno Da li bi vodili dijete da se zarazi vodenim kozicama?

    Prilika je za mene idealna, ali mm je naravno protiv.
    Što bi vi na mom mjestu? Trebali smo ići kod prijatelja, ali njihovo dijete ima kozice.
    Naša mlađa to još nije prošla. Mm odbija svaku pomisao da je svjesno zarazimo nego radije prepušta sudbini tijek događaja. A ja glasam da riješimo to sada – zima je pa će joj biti lakše i podnijeti svrab i neizlaženje iz kuće, ne ide još u školu pa neće propuštati tjedne nastave, i svakako bolje da to odradi sad u vrtićkoj dobi nego s 30 godina i još nedajbože u trudnoći. K tome, baš mi je bilo stalo do tog druženja, ali recimo da je to sporedno.

    Kakav je vaš stav? Ima li vas koji ste svjesno zarazili dijete kozicama da se toga riješite, ili biste prije prihvatili mm-ov stav?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ja ne bi.
    Moja je dobila koze taman koji sat pred prvorođendansku zabavu, tada nije imala temperaturu, samo par točkica, bila sam u napasti sve otkazati, ali sam sve nazvala i pitala jel su klinci imali, svi su imali i festica je bila mala i kratka.

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bože sačuvaj

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Moja je cijepljena.

  5. #5
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    ja bi! maza jos nije imao vodene kozice iako sam ga vodlila kod djece koja su imala sad bi ga tribala cijepit a nasa doktorica bas nije za to pa sam na 100 muka sta i kako napravit

  6. #6
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    moja djeca su skupila slucajno, isto u zimsko doba prije par godina. sestra iz drugog grada dosla na varicele party, obje njene cure ih fino i pristojno skupile i odradismo to u jednom batchu :D
    Posljednje uređivanje od summer : 27.12.2017. at 14:40

  7. #7
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Starija je imala isto ovako zimi, lijepo je brzo prošlo, taman nam se nije ni išlo nikamo vani. Evo mu se prijetim ako je sad ne zarazimo pa ih dobije usred ljeta, ima da on uzme bolovanje i da je bedina dok sam ja na moru

  8. #8
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    s obziom da je moja Treca zbog komplikacija s kozicama jedva izvukla zivu glavu nema sanse
    Upsicku cu cijepiti cim navrsi godinu dana
    i jezim se od pomisli da bi ih mogla pokupiti negdje prije...

  9. #9
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    s obziom da je moja Treca zbog komplikacija s kozicama jedva izvukla zivu glavu nema sanse
    Upsicku cu cijepiti cim navrsi godinu dana
    i jezim se od pomisli da bi ih mogla pokupiti negdje prije...
    Što je bilo s Trećom, kakve komplikacije?

  10. #10
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    dobila je kozice od seke kojoj je proslo relativno bezbolno, drugoj seki je bilo koma, ali ona je pokupila i infekciju bakterijom (jedna kozica se inficirala)
    u vrlo kratkom roku smo zavrsili u bolnici s bakterijemijom, na koju se jos nakalemio i sarlah
    10 dana bolnice sa 6 intravenoznih terapija antibioticima dnevno i bocama i bocama infuzije
    na kraju jos i incizija gnoja koji se nakupio ispod jedne dojke, i jos dva tjedna oralnih antibiotika
    morala je i na uzv srca, ekg, uzv svega i svacega, jer ta bakterija zna ostetiti i srce i jos ponesto
    uglavnom, kad je sve bilo gotovo, doktorica nam je na zadnjoj kontroli rekla da nisu bili sigurni kako ce to zavrsiti
    a dosli smo zapravo odmah cim je krenulo, jer je ona bila lose
    mislis da se to dogadja nekome drugome, nekome tko ne pazi na higijenu, zivi u tko zna kakvim uvjetima...jer, pa kako bi se kozice mogle inficirati, jel...
    onda smo i od kirurga koji ju je operirao saznali da su unatrag par mjeseci imali jos 3-4 takva slucaja i da im nije jasno sto se dogadja...
    tako da, ne hvala...nikad vise...

  11. #11
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Kako znaš da će se sigurno zaraziti?

    Kad je moja imala 2 godine bili smo na moru s frendovima 14 dana u apartmanu. Četvrto klinaca dobilo kozice, dan i noć su bili skupa, ona nije dobila. Kad je imala 4 godine ovo proljeće imao je mislim cijeli vrtić, ne znam tko nije dobio, po 20-tak djece u grupi je imalo, ona ništa. Taman sam ju mislila voditi na testiranje da provjerim je l to odradila da nismo ni skužili, i onda je dobila valjda zadnja u vrtiću, 2 mjeseca nakon sto su se pojavile i druga djeca ih već odbolovala. (I kad sam ja bila u 40. tjednu trudnoće, ali seka je dobrano kasnila, pa su prošle prije poroda).

    A i da se zarazi, mogu joj početi izlaziti i tek za 20 dana, inkubacija je i do 23 dana.

  12. #12
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Postoji mogućnost, naravno, da se ne zarazi. U tom slučaju svejedno možemo na druženje

    Postoji i mogućnost komplikacija, ovo što Ginger piše, pa bih u tom slučaju ja bila krivac za sva zla svijeta, ali meni se čini da je moj plan zaraze najbolja solucija poslije one gdje možemo dobiti garanciju da se neće nikada zaraziti kozicama, i one gdje bi se odlučili da nam je cjepivo bolja opcija.
    Ako je ne mislimo cijepiti onda je po meni bolje da se zarazi sada, zimi u predškolskoj dobi (čak i nakon inkubacije od 23 dana i dalje će biti zima).

  13. #13
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mislila sam, možda ste sad doma, a za 23 dana ju nema tko čuvati .

    Ako ju ne planirate cijepiti, ja bih otišla na druženje. Ako ide u vrtić kad tad ih može dobiti.

  14. #14
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Pomikaki
    Ja bih apsolutno odvela dijete i izložila. Svoje sam tako nekoliko puta vodila na igru ne bi li ih zarazila al nikako. Na kraju dobili u vrtiću. Htjela sam svakako da ih prebole prije škole.

    Znam puno starije djece i odraslih koji su puno ozbiljnije prošli s kozicama nego prosječno vrtićko dijete.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.12.2017. at 16:26

  15. #15
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    uf ginger, uzas
    maza ima vec 11.god, ja bi stvarno zelila da je to odradio puno prije :/

  16. #16
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    ja sam imala s 15 godina i ne želim se uopće sjećati kako je to grozno bilo!
    svoju sam vodila na igru kod svakog tko je imao i pokupila je taman u ovo vrijeme prije 4 godine. imala svega par komada, s malom temperaturom jedan dan. ma prošlo brzo i bezbolno.

  17. #17
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Nikako ne bih. Radje bih cijepila. To mi je stvarno nekako van pameti, sori pomikaki i vi koji vodite djecu na te sumanute partije lol

  18. #18
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Odvedem dijete u sezoni gripe da fasuje kozice. Dobije oboje s komplikacijama, ja poludim.
    Eto, taj bi scenarij ja zamislila.

    Tako da bi ja ko cvijeta. Ako mi je panika da neće dobit "kad mi odgovara" -- cijepila bi.

  19. #19
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ali cjepivo koliko znam ne stiti cijeli zivot

    Evo moj je dobio kozice u "nezgodno" vrijeme. Ja sam sutra 39tt, on u kozicama od petka. Kaze pedica danas malo jaci slucaj i dulji. Al srecom nema komplikacija, samo mu tijelo i koza ruznije reagirali.
    Bila sam cijelo jutro u sub na zaraznoj jer ih nisam imala,iako sam ko mala bila u doticaju. Al kazu nalazi imam imunitet.

    Moji ne znaju jesu li preboljeli, tako da je malac u karanteni od njih, a zivimo skupa.
    Nikako da prestanu biti mjehurici da nije zarazan, nadam se da ce beba pricekati jos tih par dana da ga moji mogu pricuvati

    Ljetos je bio u grupi u vrticu kad su bile koze,tas ih nije pokupio

  20. #20
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mb ja bih na tvom mjestu mazu cijepila
    zapravo, meni je i bio plan cijepiti cure ako ih ne prebole do otprilike desete godine
    ali pobrala jedna seka u vrticu, ostale dobile od nje
    i nakon svega, ovu curku mi ne pada na pamet izlagati kozicama

    pimikaki, gle, ljudi cesto rade tako da djecu namjerno izlazu
    jer je u pravilu bezazleno
    i ne razmisljaju o tome da moze poci po zlu...al onda upadnes u onu glupu statistiku
    i sad kad znam sto se moze dogoditi, ni u ludilu ne bih namjerno izlagala dijete
    jer, sto ako

  21. #21
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Cjepivo nije uopće tako bezazleno i ne štiti uopće od svih sojeva.znam osobu koja se cjepila a u odrasloj dobi ih dobila i bilo je grozno.hospitalizacija.

    Ja sam definitivno za to da ih prebole ranije.

    Uh sad vidim kako se kod Ginger zakompliciralo sjećam se s foruma.koma.

    To se fakat dosta rijetko događa.

    ja sam tip koji uvijek razmišlja pozitivno i računala bih na normalan tijek bolesti i da neće bit kompl .
    No jasno mi je nismo svi isti tipovi evo krumpirić bi skroz drugačije zamišljala
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.12.2017. at 17:00

  22. #22
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Istodobno tipkala s Ginger.

    Ginger ne znači ti cjepivo potpunu cjeloživotnu zaštitu al preboljene kozice da. Tako mi rekoše liječnici.

    Kužim da pušeš na hladno nakon svega.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.12.2017. at 17:02

  23. #23
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Nikako ne bih. Radje bih cijepila. To mi je stvarno nekako van pameti, sori pomikaki i vi koji vodite djecu na te sumanute partije lol


    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Odvedem dijete u sezoni gripe da fasuje kozice. Dobije oboje s komplikacijama, ja poludim.
    Eto, taj bi scenarij ja zamislila.

    Tako da bi ja ko cvijeta. Ako mi je panika da neće dobit "kad mi odgovara" -- cijepila bi.
    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    pimikaki, gle, ljudi cesto rade tako da djecu namjerno izlazu
    jer je u pravilu bezazleno
    i ne razmisljaju o tome da moze poci po zlu...al onda upadnes u onu glupu statistiku
    i sad kad znam sto se moze dogoditi, ni u ludilu ne bih namjerno izlagala dijete
    jer, sto ako
    Dakle baš ste mi uništili koncepciju sad ovo ne mogu pokazati mm-u
    premda je statistika na mojoj strani,
    i budući da se on boji igala nećemo je odvesti ni na cijepljenje

  24. #24
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    lani mi je rekla dr na skolskoj medicini da pricekamo ovu god pa da vidim. ne znam, ja kao lili, ne zamisljam te crne scenarije. gripu nisu nikad imali. bome ne pamtim da sam i ja imala od kad je njih dvoje :misli: opcenito su oboje super imuniteta i rijetko bolesni pa iako sam se nagledala doktora sa mazom bas nikad ne zamisljam neke crne scenarije. radije bi da ih preboli nego da ga cijepim

  25. #25
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Nije uopće poanta u crnim scenarijima, nego mi je nekako neprivlačno namjerno izlaganje (bilo kojoj) bolesti.
    Dječjih bolesti s osipom ima nekoliko, nisu samo kozice, sve su gadne ako dobiješ stariji (ja sam dobila prije 3 godine petu bolest, bila sam par mjeseci poluinvalid, jedva hodala, a i sada imam nekih posljedica), a trudnicama je peta bolest kobna...samo ne znam zašto se baš specifično izlaže djecu kozicama, a petoj bolesti ne?

  26. #26
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam htjela cijepiti malca dok nisam pročitala da ne pruža zaštitu za cijeli život. Onda mi bolje da preboli sad, nego s 30+ godina

  27. #27
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Identično ko MB razmišljam

    Pomikaki kad se muž boji i igala onda vam cjepivo otpada i trebate je zarazit il vi izlaganjem il će se sama u vrtiću. Ja razliku ne vidim osim ako je vi izložite to će moždaaa bit prije i to prije odradite.

  28. #28
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    nisam ni ja razmisljala o crnim scenarijima dok me nije lupio u glavu
    al ne hodam ni s ruzicastim naocalama, nema ni od toga koristi
    do sad sam se konzultirala s troje lijecnika (kojima vjerujem) i slazu se da je cjepivo bolje rjesenje
    nisam sigurna, jer nisam pitala izricito pedijatricu, ali mislim da ide docjepljivanje
    pitat cu na sljedecem sistematskom, ali najavila sam da ide i to cjepivo cim moze

  29. #29
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja bih. Vidu su izbile kozice dan dva nakon sto se S rodila. Nakon inkubacije izsla joj je jedna koza. Jedna. I nemam pojma jel prebolila ili nije. U vrticu ih nije dobila kad su bile u djiru.

  30. #30
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    neman pojma zasto se ne izlaze petoj bolesti jel zarazna? jel je moramo prebolit?
    cula sam za grozne slucajeve kad se u odrasloj dobi dobiju kozice pa bi radije da ih preboli sad

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ako ne mislite cijepiti, ja bih odvela dijete "po kozice".

  32. #32
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Kod moje je situacija kao kod male od Bubilo. Od kako je krenula u vrtić, svako malo razglase epidemiju kozica. Još mi je teta prije dvije godine rekla, znaš mama, garant će ih sad pokupit jer joj je većina u grupi zaražena. Nije ih još dobila, i kontam je voditi na testiranje.
    Bila sam mišljenja da bih je rado izložila zarazi, dok se nije kod Gingerine male zakompliciralo. Tad sam promijenila mišljenje, ono ne izazivaj vraga.

    MB ja bi dijete cijepila, i što ću sigurno i uradit ako ne dobije do 10 godine.
    Ja sam ih dobila sa 9, nisam imala puno kozica po tijelu, ali se dobro sjećam halucinacija od temperature koju sam dobila.

    Sad sam mišljenja da je ne bih izlagala.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    nisam ni ja razmisljala o crnim scenarijima dok me nije lupio u glavu
    al ne hodam ni s ruzicastim naocalama, nema ni od toga koristi
    do sad sam se konzultirala s troje lijecnika (kojima vjerujem) i slazu se da je cjepivo bolje rjesenje
    nisam sigurna, jer nisam pitala izricito pedijatricu, ali mislim da ide docjepljivanje
    pitat cu na sljedecem sistematskom, ali najavila sam da ide i to cjepivo cim moze
    Nema docjepljivanja po defaultu. Moj sin je cijepljen. Ako u starijoj dobi titar pokaze da vise nema imuniteta, onda se moze docijepiti (potpuno isto kao i za one koji su preboljeli).

  34. #34
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ja sam vodila malog kod susjede po kozice.
    imam dva primjera kozica u odrasloj dobi, oba završila hospitalizacijom,
    jedan zamalo kobno, to mi je bilo dovoljno da se odlučim.

    možda je malo suludo, ali sam htjela da preboli dok je manji, imao je 5 ili 6 godina,
    ne sjećam se više.

  35. #35
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni to uopce nije suludo.

  36. #36
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni to uopce nije suludo.
    pa možda mrvičak,
    vodim djecu po kućama po zarazne bolesti

    i ja sam razmišljala hoću li ili neću, doduše ne dugo,
    ali na kraju mi je drago da smo to obavili.

  37. #37
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Mi smo hteli da Novak i Izi prebole pre odlaska u Ameriku i obaveznog vakcinisanja ovde, ali nije nam uspelo, pa su svi vakcinisani. Ovde mrze kozice jer je previse Native Indians pomrlo od njih, ALI ako osoba kao dete preboli kozice nije kasnije zasticena od shingles (cak sto vise, povecava se mogucnost da ih dobije, zbog reaktivacije virusa), a to zna biti bas gadno starim ljudima. U svakom slucaju, Kalifornija je jako stroga sto se vakcinacije tice, i moji su vakcinisani s svim vakcinama potrebnim za pohadjanje public schools, pa i protiv kozica (dve doze su potrebne).

  38. #38
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja sam moju curu cijepila.
    Nije točno da preboljene bolesti pružaju doživotni imunitet.
    Ja sam kozice i rubeolu imala dvaput. Drugi put u odrasloj dobi.
    Dokazano u Zaraznoj.
    Moja šogorica je kozice pobrala u sedmom mjesecu trudnoće i rekoše joj da nema straha ni za nju, ni za bebu i tako i bi.
    Rubeola je opasna na početku trudnoće, kozice rekoše u Zaraznoj da nisu.
    Čak da je moguće da beba stekne imunitet, što ovdje nije bio slučaj.
    Nećak je poslije najnormalnije dobio i prebolio kozice.

  39. #39
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    bome su kozice u prvom trimestru trudnoće opasne i to je jedini razlog radi kojeg ja razmišljam izložiti svoju petogodišnjakinju, ali uvijek nekako na kraju odusatnem, nemam pojma, strah me ako dodje do bilo kakvih komplikacija osjećaja odgovornosti i krivnje. pa čekam da sama pokupi.

  40. #40
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    bome su kozice u prvom trimestru trudnoće opasne i to je jedini razlog radi kojeg ja razmišljam izložiti svoju petogodišnjakinju, ali uvijek nekako na kraju odusatnem, nemam pojma, strah me ako dodje do bilo kakvih komplikacija osjećaja odgovornosti i krivnje. pa čekam da sama pokupi.
    ovako isto sam i ja razmišljala
    nisam se usudila ić je ciljano izlagati
    ali, srećom, pokupila je u vrtiću, baš negdje s 5 god

  41. #41
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Oprostite sto pitam... razumijem ovo da ne žele svi tražiti poznate s kozicama da im zaraze djecu, a je l ih onda ne vodite i u vrtić kad je epidemija? Ako se dobro sjećam, kod nas je u 6 godina bar 2-3x bilo da “pola vrtića” ima kozice.

    Sjećam se proljetos sam išla kod pedijatrice zbog nečeg drugog na kraju radnog vremena i rekla mi da joj je taj dan bilo preko 20 djece s kozicama iz našeg vrtića. Kod male u grupi su mislim svi dobili. I ne sjećam se bas nikog da je rekao “neću ih sad voditi u vrtić”. Dapače, sjećam ih se par koji su se “nadali” da će pokupiti da “odrade to”.

    Koja je razlika onda voditi dijete u vrtić kad su se pojavile i odvesti ga prijateljima ili susjedima?

  42. #42
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Meni je moj pedijatar (jedan od najcjenjenijih u zg) rekao da on ne bi svoje dijete cijepio tim cjepivom i da je radije izložim.
    Odmahnuo mi je rukom u stilu ma to je američki đir ani cjepivo nije tako bezazleno, tipa cjepivo za profit farmac.industrije. sad malo karikiram al u tom stilu.
    Iznimno ga cijenim tako da je ta moja pomisao da je cijepim odlepršala iz moje glave instantno.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.12.2017. at 21:00

  43. #43
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    BB u srž, upravo to. isto se i ja pitam.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.12.2017. at 21:04

  44. #44
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    a čuj, vrtić je ¨viša sila"
    epidemije traju tjednima
    rijetko si tko može dopustit da dijete izvadi iz vrtića tjednima, ako je zdravo, samo da ne bi neš pokupilo

  45. #45
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    postoji nesto sto se zove cost-benefit analiza
    moja kaze da je bolje cijepiti
    necija kaze da nije
    jbg, ja imam iskustvo i sa ruznijom stranom “bezazlene” bolesti
    i to nikako ne mogu i ne zelim zanemariti
    plus, lijecnici kojima ja vjerujem kazu isto
    ne kazem da je cjepivo ispravan izbor za sve
    ali za mene i moje dijete jest
    a rekla bih da je pametniji izbori u slucaju mb i maze...velik je on vec...

  46. #46
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a čuj, vrtić je ¨viša sila"
    epidemije traju tjednima
    rijetko si tko može dopustit da dijete izvadi iz vrtića tjednima, ako je zdravo, samo da ne bi neš pokupilo
    tako je
    vlada i epidemija gripe pa vodis dijete u vrtic
    ne zato sto zelis da se zarazi
    uostalom, kad bi vadili djecu iz vrtica svaki put kad se pojavi neka bolest paaaaa....ne bi bas cesto isli...
    nije to isto

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    nisam moje vodila da ih pokupe, svo troje ih je u vrtićkoj dobi imalo (i u vrtiću pokupilo), svi su prošli jako dobro, s nekoliko kozica, bez temperature, bez ikakvih komplikacija. ja sam ih preboljela u srednjoj školi, ne pamtim ni ja neku veliku traumu, ni komplikacije...
    danas imam posve drugačiji odgovor na postavljeno pitanje od onog koji bi dala prije dva tjedna, kada bih sigurno rekla da, odvedi je po kozice, neka sada preboli.
    upravo sam pričala s prijateljicom čija je djevojčica imala baš gadne kozice, toliko gadne da su joj aktivirale dijabetes tipa 1, dva je tjedna u bolnici i čeka ih borba do kraja života.
    zato ne mogu nikako drugačije odgovoriti nego: ne izazivati sudbinu...

  48. #48
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Riječanka
    Al tvoja prijateljica nije dijete izložila jel tako? Dijete se zarazilo negdje.

    Pa kad bi tako gledali onda iz kuće izlazili ne bi jer nema toga što se ne može zakomplicirat (u pojedinačnim slučajevima ) :/
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.12.2017. at 21:53

  49. #49
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    pa kakve veze ima je li namjerno izlozila ili nije?
    nisam ni ja svoju pa ju je skoro kostalo zivota
    cinjenica je da u vecini slucajeva nece biti komplikacija, ali se itekako mogu dogoditi
    pa onda ako dijete namjerno izlozis i dogodi se kojim slucajem komplikacija...ne znam...ja to ne bih dobro podnijela

  50. #50
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Lili, sve koje smo napisale da dijete ne bi namjerno izlagale riziku, smo svjesne činjenice da postoji šansa da se dijete slučajno zarazi negdje vani. Ali također da ne želimo osjećaj krivnje ako se nešto ipak loše dogodi.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •