Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Tretman bradavica sa soor

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno Tretman bradavica sa soor

    Bok molim savjet, beba 1mj, na prvom sistematskom utvrđeno da ima soor, dobili smo Rojazol gel uz napitak da prvo sastružem koliko mogu bebin jezik da skinemo sloj gljivica.
    Na pregledu mene nije ništa boljelo međutim već 2dana me boli na dodir bradavica i pecka me nakon podoja, pretpostavljam da imam i ja soor.
    Kako da tretiram bradavicu, da i nju mažem sa Rojazol, koliko puta dnevno? Pretpostavljam da ne trebam skidati Rojazol prije podoja?

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Uvijek moraju i majka i dijete koristiti terapiju protiv soora, inace nikakve koristi od nje. Rojazol ne trebas skidati prije podoja, a mazati treba vise puta dnevno (jesu li rekli koliko?) i bebina usta i bradavicu. Uz to, treba prati igracke, dude varalice, bocice, sto god da imate, a da dolazi u dodir s bebinim ustima na barem 60C. Ovo ukljucuje i tvoje grudnjake, majice, sto god dira bradavice. Nakon nestanka simptoma, mazati treba jos 7-10 dana.

    Pojacaj probiotike u svojoj prehrani, a smanji unos jednostavnih ugljikohidrata (slatkisi prvenstveno).

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Bebina usta mažem od 27.12 kad je bio sistematski ali ne vidim neko poboljšanje.. Plus vidim da ima sad iscjedak iz rodnice, počelo jučer /prekjučer, je li to od Rojazola?
    Mijenjam grudnjak i potkošulju jednom dnevno a pere se sve na 95. Usprkos tome i što mažem već 2dana, mene sve više i više bole bradavice, pogotovo nakon podoja, struji bol kroz njih...
    Dude steriliziram par puta dnevno
    Na sistematskom su nam rekli da najbolje da stavimo Rojazol na dudu prije podoja ako koristi dudu, sa iza podoja ne stavljam zbog bljucanja. Je li to dobro?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Pokušavam joj mazat 4-5 puta dnevno jezik ali teško mi je tempirat to između podoja i bljucanja, baš jako kljuca, čak i kad Podrigne 2-3 puta iza podoja, budna ili u snu
    S obzirom da ne smijem nista mlijecno zbog bebe jer joj je smetalo probavi, smijem li piti Linex ili Prolife probiotike..?
    Pokušat ću smanjit unos slatkog, a ovisnik sam o čokoladi nažalost...

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj marusha99 prvotno napisa Vidi poruku
    Pokušavam joj mazat 4-5 puta dnevno jezik ali teško mi je tempirat to između podoja i bljucanja, baš jako kljuca, čak i kad Podrigne 2-3 puta iza podoja, budna ili u snu
    S obzirom da ne smijem nista mlijecno zbog bebe jer joj je smetalo probavi, smijem li piti Linex ili Prolife probiotike..?
    Pokušat ću smanjit unos slatkog, a ovisnik sam o čokoladi nažalost...
    Probiotike u prahu smiješ i trebaš. Prolife je super, a ni Linex nije loš. Unos slatkog i škroba ne da trebaš smanjiti nego OBUSTAVITI. Ima topic o anticandida dijeti, probat ću potražiti. Isplati se jer se čovjek 100 puta bolje osjeća uz to.

  6. #6

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Hvala, pogledat ću!
    Evo meni je bolje, ne bolu me bradavice više niti ima boli u njima iza podoja, mažem već 2 dana gelom.
    Međutim na bebi ne vidim nikakvog pomaka, jezik je još uvijek bijel, ja nemogu to sastrugat gazicom kako su mi rekli, ona se bacaka, guši, skoro pa povraća. Od samog mazanja gelom sam jezik uopće nema pomaka na bolje
    Ona još uvijek nemirno sisa, cokće jako pri podoju koliko god ju skidala sa sise pa opet stavila (misleći da je pogrešan zahvat)

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moras nastaviti s terapijom, nemas sto drugo. Ako sebe mazes tek dva dana, onda je i beba tek na terapiji dva dana i treba joj jos. Iscjedak iz rodnice moze biti od gljvica i kod nje i zbog toga bi se trebala (opet) javiti lijecniku.

    Ako ne smijes zbog bebe konzumirati kravlje mlijeko, onda NE SMIJES uzeti niti pripravke koje ga sadrze, odnosno probiotike koji su zivotinjskog porijekla (znaci bilo sto sto sadrzi kravlje mlijeko, kazein, sirutku, mlijeko drugog sisavca....itd.). Potrazi veganski probiotik.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Pitanje..ako mama ima gljivice na bradavicama, mora li onda i dijete dobiti u ustima? Ili može dijete nekako proći i bez toga..

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    a zašto te to mući kad je preporuka kolko se sjećam tretirati i bradavice i bebina usta

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mozda ce dobiti, mozda ne, ali u svakom slucaju i dijete treba terapiju. Gel protiv gljivica ni na koji nacin ne skodi djetetu, a moze vas postediti vecih problema. Ako dijete ima dudu, potrebno ju je cesce prokuhavati. Ti moras cesce mijenjati jastucice za dojilje, jos bolje ih izbaciti kad god imas priliku i cim vise luftati dojke.

    Takodjer, dijete moze imati soor a da nema vidljivih naslaga na jeziku. Ponekad je prvi simptom kod bebe osip na guzi, s to znaci da gljivice ima vec neko vrijeme.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Ok, kužim..pitam jer ja nisam sigurna imam li soor ili kakvu bakteriju s obzirom da rane na bradavicama već mjesec dana nikako da mi zarastu a i jos me malo boli kad dojim..nije stvar u lošem hvatu. Trenutno nosim neke kao štitnike za bradavice jer se ne bi mogla normalno obuci jer su dosta osjetljive..dijete mi je imalo osip koji sada skoro pa je nestao i njemu dajem daktarin i tu neku posebnu kremu za guzu, a meni je doktorica dala neku kremu širokog spektra protiv gljivica i bakterija koju naravno moram isprat prije podoja..ali s obzirom da ne znam jel problem u gljivicama ili bakteriji a dijete nema ništa u ustima sam pitala

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Meni su problemi s bradavicama trajali tocno mjesec dana.. i uvijek kada bi negdhe mirala ici bi u grudnjak stavila multimom komprese..jako bi mi pomogle.a po doma sam stalno bila bez icega da su cice na zraku.
    Taj period stvarno zelim zaboraviti koliko sam se naplakala od boli. Al onda je samo proslo..beba je malo narasla, bradavice ocvrsnule i sada je dobro..
    Biti ce okej, samo treba istrpiti.
    I tko god me pita, kazem da je porod spram dojenja uzivancija- a radala sam 17h bez epuduralne haha.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Ma ja sam sve živo isprobala, od krema do nekih flastera, tinktura, komprese..bila gola po cijele dane.nisam se mogla čak ni pokriti noću jer nisam mogla imati ništa na bradavicama..
    I onda sam napokon otišla kod doktorice i dala mi je tu kremu, a za malog daktarin..i sad ide na bolje, rane zarastaju i manje boli ali sve ti puževim koracima..
    A i ja sam se naplakala, dojim i plačem svaki put i došlo je do toga da sam se svaki put prestravila kad bi se mali probudio jer sam znala da je vrijeme hranjenja :/
    Sa ovim štitnicima sam se preporodila

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Ali mislila sam početi stavljati i daktarin, šta vi mislite? Ovu kremu koju trenutno koristim se stavlja dva puta dnevno pa sam mislila daktarin u medjuvremenu

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Ne znam za tu kremu ali sigurno ne moze odmoci.
    Jao na svim temama gdje te pratim kao da sebe slusam. Bas isti problemi..
    I ovo s ne pokrivanjem po noci i strahom od stavljanja bebe na cicu..uh.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Ajme lasice..koliko mi nije drago da si sve to imala kao i ja, toliko mi je drago da nisam sama

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Naravno da nisi.. vecina prolazi isto, jako ih malo o tome prica..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •