Stranica 4 od 12 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 551

Tema: Prvašići 2018/2019

  1. #151
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Možeš ju testirati i na ERF-u, ako još ima vremena za to. I to se plaća, ali malo.

  2. #152
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Ta vaša psihologica fakat nema pojma, sorry na izričaju.
    Uostalom za školu je bitnija emocionalna zrelost nego da djeca čitaju i računaju u 1. razredu. Meni su isto jako dizali živac oko mene s komentarima: zašto je forsaš? pusti je da bude što duže u vrtiću i da se igra? hellou dijete ga je preraslo, želi silno u školu, al jok...i naravno i danas se itekako igra, iako je 3. razred igra joj nije nestala iz života s polaskom u školu.

    Ja sam išla kod Sever da SEBI potvrdim da je odluka ispravna, nisam nosila papire u školu radi darovitosti nego jer su lijepo bili obrazloženi razlozi zašto je za nju veća dobrobit da krene u školu vis-a vis štete ako bi ostala u vrtiću. Razumijem da je i cijena faktor (600kn je taj pregled), ali ako ti kao roditelj osjećaš da je to TO, mislim se možeš vodit tim osjećajem kao pouzdanim. Sretno vam dalje, ako što trebate pitajte.

    Držim fige da ti kćerkica postane prvašica ove godine!!!

    Sad sam skužila da je ovo tema ovogodišnjih prvašića, pa tu možemo pisati. Mislila sam da smo na temi odgode upisa, a mi pišemo o prijevremenom. Ne pazim na satu.

  3. #153
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj yin&yang prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimalo me je samo je li stvarno istina da većinu zahtjeva za prijevremenim odbiju.
    sad vidim ovo.
    mislim da to nije istina. Pa nije baš da se ljudi ubijaju da traže prijevremene upise (kod kćerke njih samo 3 curice od 100 prvašića te generacije) mislim da je više onih koji traže odgodu. To je čak društevno prihvatljivije od nas "luđaka" koji djecu upisujemo "ranije" (moja rođena 35 dana nakon graničnog datuma), strašno
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.03.2018. at 13:44

  4. #154

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Iskreno mislim da sada više nema za tim potrebe, testirala ju je psihologica u vrtiću, razgovarala sam sa njom i sa odgajateljima, oni ju najbolje poznaju, ona tu ide u vrtić već 5 godina i svi je poznaju.
    Mislim da je njihovo mišljenje najrelevantnije. A oni misle da je spremna za školu. Jedino u čemu vidim eventualni problem je taj da ima previše djece koja sada upisuju 1. razred, da im oni eventualno remeti koncept slaganja razreda i da je zato odbiju. Ne vjerujem da će ona na testiranju pokazati nespremnost za školu.
    A znaš li koliko se čeka to testiranje na fakultetu i da li su stvarno dobri?

  5. #155
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj yin&yang prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino u čemu vidim eventualni problem je taj da ima previše djece koja sada upisuju 1. razred, da im oni eventualno remeti koncept slaganja razreda i da je zato odbiju.
    ovakav razlog vjerujem da ti kao majka ne bi dozvolila.
    pa jednako tako je mogao biti veći broj djece koji se upisuju te godine pa opet bi ih "poslagali" po razredima.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Silna testiranja za upis u kratkom vremenskom periodu ne da nisu potrebna, nego su kontraindicirana. Samo zamagljuju pravo stanje. "Papir izvana"nema veću težinu od procjene psihologice u školi (a pogotovo one u vrtiću), tako da ti je je JOŠ jedno testiranje samo bacanje novaca.

  7. #157
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Ekipa vi koji imate dječake, jel im pedijatar gleda pišonju da ga znam pripremit jer me pitao što će mu sve radit, a sutra ujutro idemo krv-urin-pedijatar. Sad ga pravo hvata pozitivno uzbuđenje oko škole.

  8. #158

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ta vaša psihologica fakat nema pojma, sorry na izričaju.
    Uostalom za školu je bitnija emocionalna zrelost nego da djeca čitaju i računaju u 1. razredu. Meni su isto jako dizali živac oko mene s komentarima: zašto je forsaš? pusti je da bude što duže u vrtiću i da se igra? hellou dijete ga je preraslo, želi silno u školu, al jok...i naravno i danas se itekako igra, iako je 3. razred igra joj nije nestala iz života s polaskom u školu.

    Ja sam išla kod Sever da SEBI potvrdim da je odluka ispravna, nisam nosila papire u školu radi darovitosti nego jer su lijepo bili obrazloženi razlozi zašto je za nju veća dobrobit da krene u školu vis-a vis štete ako bi ostala u vrtiću. Razumijem da je i cijena faktor (600kn je taj pregled), ali ako ti kao roditelj osjećaš da je to TO, mislim se možeš vodit tim osjećajem kao pouzdanim. Sretno vam dalje, ako što trebate pitajte.

    Držim fige da ti kćerkica postane prvašica ove godine!!!

    Sad sam skužila da je ovo tema ovogodišnjih prvašića, pa tu možemo pisati. Mislila sam da smo na temi odgode upisa, a mi pišemo o prijevremenom. Ne pazim na satu.
    Hvala ti. Ja sam htjela ići kod nekog iskusnog psihologa iz istog razloga kao i ti, da sebi potvrdim jer me je to strašno kopkalo, da ako pogriješim da ću ja biti kriva. Ali kako vrijeme prolazi, sada sam 90% sigurna da je ona spremna, da bi ostanak u vrtiću za nju bio loš jer ona jako jako želi ići u školu i za nju druga opcija ne postoji
    To piše i na mišljenju psihologice iz vrtića, da je djevojčica izrazito motivirana za polazak u školu.
    Tako da sada dosita jako želim da se ona upiše u 1. razred i bilo bi mi žao ako ju odbiju.

  9. #159

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Silna testiranja za upis u kratkom vremenskom periodu ne da nisu potrebna, nego su kontraindicirana. Samo zamagljuju pravo stanje. "Papir izvana"nema veću težinu od procjene psihologice u školi (a pogotovo one u vrtiću), tako da ti je je JOŠ jedno testiranje samo bacanje novaca.
    Ok, hvala ti na odgovoru. Nisam je sada više ni mislila nigdje voditi. Psihologica u vrtiću ju je testirala negdje u prosincu, a testiranje u školi će biti u svibnju.

  10. #160
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ekipa vi koji imate dječake, jel im pedijatar gleda pišonju da ga znam pripremit jer me pitao što će mu sve radit, a sutra ujutro idemo krv-urin-pedijatar. Sad ga pravo hvata pozitivno uzbuđenje oko škole.
    naravno ko i curama isto gleda

  11. #161
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Silna testiranja za upis u kratkom vremenskom periodu ne da nisu potrebna, nego su kontraindicirana. Samo zamagljuju pravo stanje. "Papir izvana"nema veću težinu od procjene psihologice u školi (a pogotovo one u vrtiću), tako da ti je je JOŠ jedno testiranje samo bacanje novaca.
    Ovisi jel škola ima psihologicu a bome i kakva je psihologica.

    Naša psihologica iz vrtića je ne znam koju riječ da biram da ne uvrijedim nekoga-draga ženica, al boji se svoje sjene, niakd konkretnog odgovora nije dala. Sin joj je promijenio nekoliko razreda u nekoliko godina iz raznoraznih razloga, pa onako ne bih se pouzdala u njenu stručnost. Radila sam nekoliko puta s njom stjecajem okolnosti. Nema šanse da bih se pouzdala u njeno mišljenje.

    "papir izvana" MENI (samo to mi je bilo bitno) ima veću težinu jer znam kakv tim stoji iza njega i kakvi testovi, koliko traju i koliko su detaljno obrađeni. imala sam osjećaj da znaju moje dijete bolje nakon sat i nešto nego psiha vrtića u kojem je dijete bilo 5 godina. Tako da... ovisi o puno toga.

  12. #162
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj yin&yang prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno mislim da sada više nema za tim potrebe, testirala ju je psihologica u vrtiću, razgovarala sam sa njom i sa odgajateljima, oni ju najbolje poznaju, ona tu ide u vrtić već 5 godina i svi je poznaju.
    Jedino u čemu vidim eventualni problem je taj da ima previše djece koja sada upisuju 1. razred, da im oni eventualno remeti koncept slaganja razreda i da je zato odbiju. Ne vjerujem da će ona na testiranju pokazati nespremnost za školu.
    kakve to ima veze koliko klinaca se upisuje u školu, kad je išal moj veliki bilo ih je 143, kod klinke samo 104, a kod maloga 124, svake godine je to drugačija brojka, i koliko ih se prijavi toliko upisuju razrede , bilo to 3, 4 5 ili 6 ( ok sad nisu htjeli 6 razreda upisati jel nemamo prostora, pa su razredi 27+ klinaca

  13. #163

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ovakav razlog vjerujem da ti kao majka ne bi dozvolila.
    pa jednako tako je mogao biti veći broj djece koji se upisuju te godine pa opet bi ih "poslagali" po razredima.
    A gle, sigurno neće to navesti kao razlog tako mi je rekla psihologica iz vrtića stvarno. Rekla mi je da prihvaćaju samo zahtjeve gdje dijete pokaže iznadprosječne rezultate.

  14. #164
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj yin&yang prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno mislim da sada više nema za tim potrebe, testirala ju je psihologica u vrtiću, razgovarala sam sa njom i sa odgajateljima, oni ju najbolje poznaju, ona tu ide u vrtić već 5 godina i svi je poznaju.
    Mislim da je njihovo mišljenje najrelevantnije. A oni misle da je spremna za školu. Jedino u čemu vidim eventualni problem je taj da ima previše djece koja sada upisuju 1. razred, da im oni eventualno remeti koncept slaganja razreda i da je zato odbiju. Ne vjerujem da će ona na testiranju pokazati nespremnost za školu.
    A znaš li koliko se čeka to testiranje na fakultetu i da li su stvarno dobri?
    Nisam mislila da ima potrebe, nego, ako brineš da raniji upis neće uspjeti, radi papira, koji obično ima težinu.

    Na ERF-u su jako dobri, a koliko se čeka ne znam, davno sam bila tamo sa kćeri na tom testiranju, a čini mi se da baš i nismo išle uobičajenim putem - tako da ne znam koliko se čeka.

  15. #165

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Ok, hvala ti.

  16. #166
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    naravno ko i curama isto gleda
    mojoj nije ništa gledao zato i pitam.

    eh da naša psiha u vrtiću je rekla da je apriori protiv prijevremnih upisa i da ona ne daje nikakve papire kojima bi se potvrdila spremnost djeteta za školu jer što ako se poslije pokaže da nije bilo tako. Eto to je taj mentalni sklop. Boji se svoje sjene. Sorry al mislim da je njen posao upravo da napravi procjenu i prema njoj prosudi jel preporuka da dijete ide ili ne ide u školu. Meni je rekla znate teško je procijenit emoc.zrelost, a svi testovi pokazali da je dijete nekoliko godina ispred svoje generacije što se tiče emoc. zrelosti i mala mi je po tome baš odskakala, ono očito da slijepac vidi. Ugl slažem se s noom nije dobro previše testova odjednom.

    ja sam svoju testirala privatno u veljači (jel me maltrala od ljeta da je obavezno upišem u školu), pa ponovno u svibnju u školi. Vrtićko testiranje je bilo prepovršno da ga uopće mogu nazvat testiranjem :/

  17. #167
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj yin&yang prvotno napisa Vidi poruku
    A gle, sigurno neće to navesti kao razlog tako mi je rekla psihologica iz vrtića stvarno. Rekla mi je da prihvaćaju samo zahtjeve gdje dijete pokaže iznadprosječne rezultate.
    tko ti brani da ne pokušaš, i to kaj je psihologica rekla, tko kaže da je vrtić orjentiran na tu školu u koju vi planirate? kod nas je manje od pola grupe otišlo u našu školu, jer je to vrtić koji pokriva puno škola, a i deca su od posvuda, dosta njih je bila premlada za školu, par njih je dobilo lječničku odgodu i dvoje školsku odgodu. Ne mislim da to dvoje koji su dobili školsku odgodu je manje inteligentno od ostatka ( naprotiv jako je pametno), ali očito je neko tražio iglu u sijenu.

  18. #168
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    mojoj nije ništa gledao zato i pitam.

    e:/
    mojoj je gledala, a mala je stavila bonkas u hlače pa to spuzlo u gaće, bilo je i graje oko toga, ništ ja uzela i frknula u smeće

  19. #169
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ekipa vi koji imate dječake, jel im pedijatar gleda pišonju da ga znam pripremit jer me pitao što će mu sve radit, a sutra ujutro idemo krv-urin-pedijatar. Sad ga pravo hvata pozitivno uzbuđenje oko škole.
    Mene ovo isto zanima. Moj ne moze prevuci kozicu. bojim se da mu na silu ne napravi stetu.

  20. #170

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    mojoj nije ništa gledao zato i pitam.

    eh da naša psiha u vrtiću je rekla da je apriori protiv prijevremnih upisa i da ona ne daje nikakve papire kojima bi se potvrdila spremnost djeteta za školu jer što ako se poslije pokaže da nije bilo tako. Eto to je taj mentalni sklop. Boji se svoje sjene. Sorry al mislim da je njen posao upravo da napravi procjenu i prema njoj prosudi jel preporuka da dijete ide ili ne ide u školu. Meni je rekla znate teško je procijenit emoc.zrelost, a svi testovi pokazali da je dijete nekoliko godina ispred svoje generacije što se tiče emoc. zrelosti i mala mi je po tome baš odskakala, ono očito da slijepac vidi. Ugl slažem se s noom nije dobro previše testova odjednom.

    ja sam svoju testirala privatno u veljači (jel me maltrala od ljeta da je obavezno upišem u školu), pa ponovno u svibnju u školi. Vrtićko testiranje je bilo prepovršno da ga uopće mogu nazvat testiranjem :/
    Psihologica u našem vrtiću ju je fakat testirala, i na njenom mišljenju se spominje sve: i test inteligencije, koncentracija, fokusiranost na rješavanje zadataka, uklopljenost u vrtićku skupinu, interakcija sa djecom i odgajateljima, čak i njena izrazita motiviranost za školu. Ne spominje se tim riječima da ona daje preporuku da se upiše u školu, ona je napislala svoje opservacije kao i rezultate testova. Mislim da se time isto htjela ograditi jer mi je rekla da je ona načelno prostiv prijevremenih upisa. Ali imam u nju povjerenja što se tiče testiranja i poznavanja moga djeteta jer znam da prati sve vrtićke grupe, i svu djecu, ona moje dijete poznaje već 5 godina, od prvog dana upisa u jaslice. I u razgovoru s njom ona će reći da je po njoj dijete spremno. Isto kažu i odgajatelji s kojima sm razgovarala već u 2 navrata ove godine. Tako da mislim da bi testiranje u školi trebalo pokazati isto to.

  21. #171
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    A što curama imaju gledati?

  22. #172
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene ovo isto zanima. Moj ne moze prevuci kozicu. bojim se da mu na silu ne napravi stetu.
    moj odnedavno (par mjeseci) može, al nije mu ugodno ni dalje. Al kako je i kod MM to došlo kasnije, nisam htjela ići na nikakve zahvate

  23. #173
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A što curama imaju gledati?

  24. #174

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    tko ti brani da ne pokušaš, i to kaj je psihologica rekla, tko kaže da je vrtić orjentiran na tu školu u koju vi planirate? kod nas je manje od pola grupe otišlo u našu školu, jer je to vrtić koji pokriva puno škola, a i deca su od posvuda, dosta njih je bila premlada za školu, par njih je dobilo lječničku odgodu i dvoje školsku odgodu. Ne mislim da to dvoje koji su dobili školsku odgodu je manje inteligentno od ostatka ( naprotiv jako je pametno), ali očito je neko tražio iglu u sijenu.
    Ma riječ je upravo o školi u koju upisujem dijete, razgovarale smo o tome. Većina djece iz ovoga vrtića upisuje upravo tu školu u koju mi planiramo. Doduše lik iz Gradskog ureda za obrazovanje mi je rekao da on pokriva 20tak škola sa našeg područja i da po njemu većinu zahtjeva za prijevremenim odobravaju. Nadam se da nije specifično upravo na ovu našu školu da odbijaju vidit ćemo.
    Hvala svima na komentarima i sugestijama.

  25. #175
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A što curama imaju gledati?
    vanjsko spolovilo, ko i dečkima, budem se sjetila ali mislim da ne treba prevući kožicu

  26. #176
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    a na kojem području ima 20-tak osnovnih škola, to je par općina u igri, a ne naselje, općina, od zapada grada do centra nema 20 škola u igri, ak misliš da si u pravu traži raniji polazak

  27. #177

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a na kojem području ima 20-tak osnovnih škola, to je par općina u igri, a ne naselje, općina, od zapada grada do centra nema 20 škola u igri, ak misliš da si u pravu traži raniji polazak
    Pa nemam pojma govorim o općini Susedgrad, što sve spada pod ovo područje ne znam?
    Samo na području Malešnice i Španskog imaju 4 škole, Prečko ima 2, Gajnice ima 2, a što još tu spada ne znam, on mi je rekao da on pokriva 20tak škola.

  28. #178
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    vanjsko spolovilo, ko i dečkima, budem se sjetila ali mislim da ne treba prevući kožicu
    Preko čega?
    :istambulska:

  29. #179
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    ma pričam za dečke da nisam sigurna dal trebaju sresvući kožicu, jer se cure koje upisuju svoje dečkiče boje nasilja. općenito i muškima i ženskima se gleda vanjsko spolovilo

  30. #180
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    moj odnedavno (par mjeseci) može, al nije mu ugodno ni dalje. Al kako je i kod MM to došlo kasnije, nisam htjela ići na nikakve zahvate
    ma ne razmisljam o nikakvim zahvatima. Doci ce s vremenom. Samo da ga tamo ne maltretiraju. Ja mu kazem da "vjezba" i trudi se on, al to sve ide sporo...

  31. #181

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj yin&yang prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nemam pojma govorim o općini Susedgrad, što sve spada pod ovo područje ne znam?
    Samo na području Malešnice i Španskog imaju 4 škole, Prečko ima 2, Gajnice ima 2, a što još tu spada ne znam, on mi je rekao da on pokriva 20tak škola.
    Sada sam išla brojati , ima 11 škola na području Stenjevca i Vrapča, što spada pod Susedgrad. Možda sam krivo zapamtila što je rekao.

  32. #182
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj yin&yang prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nemam pojma govorim o općini Susedgrad, što sve spada pod ovo područje ne znam?
    Samo na području Malešnice i Španskog imaju 4 škole, Prečko ima 2, Gajnice ima 2, a što još tu spada ne znam, on mi je rekao da on pokriva 20tak škola.
    hoćeš reć da si ti sa zapada, Gajnice imaju 3, Podsused 1, Vrapće 2, Malešnica i Špansko skupa 4+ona kod Toza, Kustošija, Prečko 2. sve skupa 14 . Po tome ispada jako veliko područje, pa predaj ako misliš to što misliš.

    prečko ne spada pod Susedgrad nego sve zapadnije od Kustošije, prečko spada pod Trešnjavku
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 13.03.2018. at 14:31

  33. #183
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene ovo isto zanima. Moj ne moze prevuci kozicu. bojim se da mu na silu ne napravi stetu.
    ne znam ima li razlike od doktorice do doktorice, ali kod nas ona nije ništa dirala, pogledala je iz daljega i zamolila njega da prevuče kožicu

    pamtim i da mu je postavila neko pitanje koje ga je malo zbunilo, kasnije je objasnila da je to bilo zato da vidi kako reagira na stresnu situaciju, jer je tu bila kombinacija pregleda kod nove doktorice, cijepljenja, skidanje, pa još i neko pitanje na koje ne zna odgovor..

  34. #184

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    hoćeš reć da si ti sa zapada, Gajnice imaju 3, Podsused 1, Vrapće 2, Malešnica i Špansko skupa 4+ona kod Toza, Kustošija, Prečko 2. sve skupa 14 . Po tome ispada jako veliko područje, pa predaj ako misliš to što misliš.

    prečko ne spada pod Susedgrad nego sve zapadnije od Kustošije, prečko spada pod Trešnjavku
    Da, mi smo na Malešnici, upisujemo OŠ Malešnica. Predala sam ja sve što trebam već, sada čekamo testiranje.

  35. #185
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Danas kod skolske!
    Dr:mama,vase dijete je ljuto na vas jer bi ona u skolu a vi joj ne date!
    Vidite crtez?Vase dijete je gnjevno na vas!Pa sto reci na to?

  36. #186
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Ja bih se zapitala

  37. #187
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Ma daj.Cista provokacija.Cim vidi da netko trazi odgodu ona radi probleme.

  38. #188
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Niti jedno pitanje zasto trazim odgodu.Pa ne trazim odgodu zato sto mi se hoce.

  39. #189
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    U svezi crteža mojih klinaca ni jedno meni upisalo školu.
    Kad je veliki završio osnovnu školu,na podijeli svjedodžbi su im podijelili crtež čovjeka u stilu točka,točka,točkica...

  40. #190
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Nacrtala je prijateljicu,sve ok,jedino je lice obojala sivo.

  41. #191
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Ma daj.Cista provokacija.Cim vidi da netko trazi odgodu ona radi probleme.
    Ako je tako, onda izadjes iz ambulante i zaboravis da si i bila.

  42. #192
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ekipa vi koji imate dječake, jel im pedijatar gleda pišonju da ga znam pripremit jer me pitao što će mu sve radit, a sutra ujutro idemo krv-urin-pedijatar. Sad ga pravo hvata pozitivno uzbuđenje oko škole.
    Sad vidim tek da ovo pitaš. Moj je na kraju pregleda lagano provjerila mošnje i trebao je sam prevuci kožicu. Ja ga nisam ništa pripremala unaprijed (osim da će se cijepiti, a to su mu već ionako frendovi rekli u vrticu) i sve je smireno odradio.

  43. #193
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Da prošle godine su obadva cijepljenja napravili na pregledu,kad su veliki išli u školu samo je bilo moparu,a dite je bio početkom školske godine u školi

  44. #194

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Danas kod skolske!
    Dr:mama,vase dijete je ljuto na vas jer bi ona u skolu a vi joj ne date!
    Vidite crtez?Vase dijete je gnjevno na vas!Pa sto reci na to?
    Ta dr je psiholog ili psihijatar? Ako nije, kako može da proceni tako nešto? A ako jeste, stvarno bi trebalo prvo da pita za razloge? Kako god, komentar joj nimalo nije na mestu tako s neba pa u rebra.
    Kod nas dete crta čoveka tek u školi na testiranju za upis, kod dr-a se gleda samo fizička sposobnost, mada su ove godine i to zbrljali, kao što sam pisala ranije. Mene su samo pitali za stanje piše, testisa i ostalog, mogla sam reći bilo šta, deca su ostajala u gaćicama.

    A za jedinu meni bitnu stvar na tom sistematskom sam morala da se raspravljam, tj. dr nije smatrala za potrebno da na njenim papirima piše da moj sin urođeno nema jedan bubreg, u fazonu, "oni vode normalan život". Pa, da, naravno, ali realno to je invaliditet i stanje koje se neće popraviti, a meni je izuzetno bitno da škola bude o tome zvanično obaveštena. Ali, eto, morala sam reći dr-ici da ja bez tog na papiru ne izlazim iz ordinacije, da bi ona to konačno prepisala iz kartona na potvrdu za školu .

    A na upisu u školi, za stariju nisam dobila nikakav poseban komentar, osim da se vidi da je dete snalažljivo i spremno, ne znam šta će biti komentar za sina, on nije tako brz na jeziku kao starija.

  45. #195
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Sad vidim tek da ovo pitaš. Moj je na kraju pregleda lagano provjerila mošnje i trebao je sam prevuci kožicu. Ja ga nisam ništa pripremala unaprijed (osim da će se cijepiti, a to su mu već ionako frendovi rekli u vrticu) i sve je smireno odradio.
    hvala sillyme, obavili smo pedijatra, krv i urin.
    idući tjedan idemo kod školske, reći ću mu da će možda on to pokazat sam. A njemu se to nekako gadi, nije mu neka ljepota gledat crveni glavić esteta moj.

    Baš me zanima hoće li mu se gadit navlačit kad odraste


    pulinka ajme vaše doktorice, takvu stvar da ne upiše otprve u karton.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.03.2018. at 12:50

  46. #196

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    pulinka ajme vaše doktorice, takvu stvar da ne upiše otprve u karton.
    Luda žena, ja ne znam šta joj bi... Srećom ona nije dr mojoj deci, već samo ponekad naletimo na nju kad je na zameni (ali zna za dijagnozu deteta odavno).
    Moj sin je prošle godine na upisu u predškolsko, sam dr-ici pokazao sve "neestetske" delove . On je inače dosta stidljiv, ali je ta druga dr bila super ljubazna i baš je imala odličan pristup, tako da mu to nije bilo neki big deal.

  47. #197
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Evo nas frisko s pregleda za skolu pa dok ne.zaboravim :
    -crtao je covjeka u krugu i onaj slijed trokut iks kruzic...
    -mjerenje tezine i visine
    -mjerenje tlaka
    -provjera vida
    -onda.je.gledao u neku knjizicu s mozaikom i citao brojeve unutar tog mozaika
    -razgovor nasamo s.dr.
    -razgovor s.dr.dok sam i ja prisutna
    -cijepljenje 2 pikice u 2 ruke (broji do 5 za svaku ruku)

    Eto mozda nekom bude korisno.

    I dobili smo termin za skolu 3.5.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.03.2018. at 19:38

  48. #198
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    A kaj s pišom?

  49. #199

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Lili, oba cijepljenja odjednom? Kod nase dr razmak mora biti minimalno 30 dana. Nisam jos cula da cijepe odjednom oba.

  50. #200
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nama je nasa skolska rekla da se moze cijepiti i istovremeno ali da ona ne voli se "zamjeriti" odmah s dva cijepljenja pa je iduce pocetkom prvog razreda. Ja kao "nemajka" bi radije da da su oba bila odmah da ne moramo jos jednom dolaziti

    Makar... to mi je ionak svejedno, sad ili za par mjeseci, za polio. Za ospice mi nije bas svejedno, s obzirom na epidemiju u susjedstvu, tako da mi je drago da smo obavili cijepljenje. Recimo starija ide za par tjedana u BG na natjecanje, da nije cijepljena uredno sumnjam da bi je pustila.

Stranica 4 od 12 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •