Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 551

Tema: Prvašići 2018/2019

  1. #1
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno Prvašići 2018/2019

    Prošle godine u isto se vrijeme otvorila tema, pa je evo red da ni mi ne zaostajemo...
    Dakle tko je tu?
    Prohujalo je brzo, ali evo prijavljujemo se ipak s našim dječakom

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Sretno

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Prošle godine u isto se vrijeme otvorila tema, pa je evo red da ni mi ne zaostajemo...
    Dakle tko je tu?
    Prohujalo je brzo, ali evo prijavljujemo se ipak s našim dječakom
    Kad je prošlo to vreme tako brzo ?
    I naš mlađi je već dorastao do škole, sve ne verujem još .

  4. #4
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Evo i nas Jel moze netko napisat kako to ide s upisima i kad krecu formalne procedure?
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 04.01.2018. at 12:30

  5. #5
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i nas Jel moze netko napisat kako to ide s upisima i kad krecu formalne procedure?
    mislim da u trećem mjesecu kreće predupis, reći će vam u vrtiću i bit će obavijesti u školi (ja sam pratila facebook stranicu naše škole pa se po tome orijentirala), to je jedan tjedan kad se obveznici trebaju javiti u školu, donijeti neke papire (mislim rodni list, oib..), mi smo bili kod defektologice, kratko smo porazgovarali, bilo je jako ugodno
    ona nam je tad dala termine za lječnički pregled i za testiranje u školi

    lječnički uključuje cijepljenje, neka ono općenita mjerenja tipa težina visina, par testova kognitivnih sposobnosti, tipa trebali su nacrtat čovjeka, pri čemu je potpuno nevažna estetska komponenta, nego je važno koliko detalja na čovjeku dijete prikazuje
    to kod medicinske sestre, poslije pregled kod doktorice

    i na kraju testiranje u školi, nama je bilo tek u 6. mjesecu, kad su ispravljeni testovi ulazili smo 1 po 1, popričali sa psihologinjom i pedagodinjom i to je bilo to

  6. #6
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Evo i mene ovdje... vrijeme leti.

  7. #7
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Nama su kod starije kćeri u vrtiću dijelili uputnice za vađenje krvi i pregled kod dr školske medicine, mislim krajem ožujka/početkom travnja. Kad smo obavili labos, onda smo se sami telefonski naručivali kod dr školske medicine na testiranje i pregled, koji je već imao ispis iz labosa, a iza toga na testiranja u školu. Sjećam se da to u školi dugo traje, oko 2-3 sata.
    Posljednje uređivanje od andream : 04.01.2018. at 16:13

  8. #8
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Tang, thanks na detaljnim informacijama

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ima li koja saznanja jel novi prvasići idu u osmogodišnju ili devetogodišnju osnovnu školu

  10. #10
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ajde da i ja prijavim sina.

    "Tehnikalije" oko upisa me ne brinu - to cemo odraditi bez problema (srecom u zg je manje komplicirano nego kod tang), cak smo na nekoj akciji vec kupili torbu i pernicu (oboje za ispod 300kn ). On je intelektualno spreman a emocionalno ce morati sazrijeti kao i svi.

    No generalno imam prilicno drugacije osjecaje nego kad je starija upisivala skolu - s njom sam bila uvjerena da ce sve biti super (i u stvari je, ona jako dobro funkcionira u skoli) no nakon sto sam vidjela malo kako funkcionira sustav sad sve vise brinem kakvu ce uciteljicu dobiti mladji. U stvari o tome razmisljam vec dulje vrijeme :\ I naravno standardna briga da ne bude jedini koji ne ide na vjeronauk - ali to me manje brine, u generaciji kod cure u svim razredima ima po nekoliko njih koji ne idu, ucitelji imaju kabinete u kojima budu djeca ili su u knjiznici, i to funkcionira ok, pa se nadam da i kod njega bude sve ok...

  11. #11
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    To za torbe nije loša ideja, svakako je bolje kupiti sada zimi nego čekati kasnije zbog akcija i povoljnijih cijena.
    Mi smo prvu torbu (Herlitz) kupili u Narodnim novinama u veljači, pa ćemo uskoro opet krenuti u traganje.
    Posljednje uređivanje od andream : 05.01.2018. at 08:59

  12. #12
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Silly, gdje ste vi kupili torbu? Ja mislila otići u Narodne u Remetinec gdje je najveći njihov dućan.

  13. #13
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    U proming-hch
    Pogledala na webshopu, nasla dvije koje su meni ok, otisli u ducan, sin se slozio da mu se jedna od tih svidja i kupili.
    Isti model kakav je imala kci prva dva razreda ali drukcija slika i upola cijena

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    I moj najmanji kreće. Torba je već tu...bila u Mulleru na 50%, pa još na 50... ni ne znam više kad smo je kupili. I pernica...koristi je za malu školu...samo ćemo još novih stvari kupit, kad stigne vrijeme... Baš se radujem

  15. #15
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    i mi se prijavljujemo. kod nas su predupisi u 2. mjesecu.

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    I moj F.kreće. super ste me podsjetile za torbu.
    L.smo kupili u Muelleru u veljači na akciji 60% tako ćemo i njemu.
    A ona bi za 4. razred mogla dobit ruksak.
    Njena McNeill torbabila i ostala odlična. Kvaliteta vrhunska.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Kod nas u Rijeci već je objavljen natječaj za prijave i one su sada, krajem mjeseca, 22.-26.01. ili tako nešto, slučajno sam na kavi u kafiću vidjela u novinama. Vjerujem da je ili će biti i u vrtiću obavijesti.
    Nakon punih 15 godina, više nemam vrtićko dijete, ne mogu vjerovati ali eto, punih 15 godina u kontinuitetu...vjerojatno ću početkom školske godine krivo skretati u vožnji, umjesto u školu, ja u vrtić...
    Ovo za torbu, super ideja, nastojat ću i ja iskoristiti kakav popust

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    I mi krecemo na jesen. A jedno pitanje za torbe, jeste li kupovali one na kotacice ili na ledja. Ako nece ici u boravak i sam ce nositi torbu, sta mislite sta je bolje?

  19. #19
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ovisi.
    Recimo naši su imali učionicu na katu a te torbe s kotačima su teže tako da to baš i nije praktično.

    Ako svaki dan nosi samo knjige i bilj. od tog dana, to se stvarno može nosit na leđima.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.01.2018. at 17:12

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Iduće godine prvasići su dole
    Usput ako nije boravak trebali bi dobiti točni raspored sati
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.01.2018. at 17:54

  21. #21
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Iduće godine prvasići su dole
    Usput ako nije boravak trebali bi dobiti točni raspored sati
    Šta je nevena u našoj školi? Ne kužim te jelena o.

    Ako odgovaraš meni još manje. Moja djeca su u boravku i nikad ne bi kupovala na kotače.

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Pričam tebi, tvoj će biti dole
    Za nju je bio drugi dio posta
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.01.2018. at 18:54

  23. #23
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moj ima 10 min do skole. I u boravku je na nacin da svaki dan ce nositi knjige i biljeznice i pernicu i igracke za boravak i 2x tjedno knjige za skolu stranih jezika. U toj situaciji starija je imala na kotacice a imati ce i mladji. Jer nedam da s 19kg nosi 6kg koliko je znala bit torba. Mi smo na ravnom a starija je bila u prizemlju no i ako ce on trebati nositi na kat lakse mu je prec 30 stepenica s tom torbom nego 10 min tog tereta na ledjima. Koliko vidim puno djece u nizim razredima kod nas ima te torbe.

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Kak to da je u boravku pa opet nosi sve knjige svaki dan?

  25. #25
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kak to da je u boravku pa opet nosi sve knjige svaki dan?
    Nigdje nisam napisala da nosi sve knjige - nosi knjige za taj dan. A ako je taj dan hr, mat, pri i en i drugi jezik skole stranih jezika (takav je raspoed imala kci) i igracke i smib i posudio je lektiru... ma nije normalno koliko to bude kila
    Posljednje uređivanje od sillyme : 07.01.2018. at 22:33

  26. #26
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mojima je torba puna svih knjiga bilježnica radnih tjelesnog bila oko 6kg a po danu bi to ispadalo puno manje. Nije mi problem danosi na leđima 2-3kile.Dapače neka jača leđne mišiće, niš strašno

    Jedino mi je logično ako dijete živi fakat dalje od škole da ima na kotačiće.

    Ono igraju se po kvartu poslije škole trče jedni za drugima a ovi s kotačima za njima drž ne daj.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.01.2018. at 00:00

  27. #27
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam mojoj vise puta vagala torbu na "teske" dane i bila je oko 7kg - znaci ak oduzmem torbu ostane 6kg knjiga i pribora. To je bio sadrzaj torbe za taj dan, ne sve knjige. Pri tom su papuce i tjelesni i likovni bili u skoli a vodu srecom pije na pipi pa ne nosi bocu (pola kile manje).

    Sto se tice igre nakon skole - sigurno nece ici sam iz ni u skolu do kraja drugog razreda, a u trecem kad nema boravka i bude koju kilu tezi moze dobiti ruksak. Moja se i sad u trecem ponekad muci s tezinom torbe a ona je skroz sportski tip i ne treba dodatno ojacati misice.po mojoj procjeni na lose dane je torba joj 5-6kg - znaci 20% njene tezine. Preporuka je ono koliko..ne vise od 10%? Dio cura iz njenog razreda i dalje ima torbu na kotace pogotovo ove koje malo dalje stanuju poput nas..
    Posljednje uređivanje od sillyme : 08.01.2018. at 00:19

  28. #28
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mi smo takav kvart da velika većina djece (skoro svi) u 2.razredu idu sami u/iz škole.
    Ne znam očito nemamo iste izdavače,iako je brdo knjiga nema šanse kod nas da je takva težina po danu. Moja ima torbu onu najlaganiju 800 ili 900 gr. Njemu ću uzet isto tako nešto slično u Muelleru.

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ali opet mu ne ide u glavu ako su boravak ne nose svaku dan torbu amo tamo, samo moj veliki biser je to radio skoro cijeli prvi razred, jer mu je bilo žao da torba samuje u školi mala nije išla u boravak i nije imala problema s nošenjem amo tamo, ok ona je u toj dobi više od pol glave od dečkiju

  30. #30
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Mi ćemo kupiti svakako bez kotačića jer će ostajati u boravku. Ali i inače mi se kotačići ne čini baš najsretnijim rješenjem, što kada je snijeg ili jaka kiša... Druga je stvar što je knjiga stvarno puno i previše, samo iz matematike sada npr. u 2. razredu npr imaju 4 knjige - nastavni listići, rb, knjiga i još nešto. Još kada se pribroji izborni vjeronauk (tko ide) i velika teka iz dnevnog boravka, uz sve to najveću školsku torbu koja valjda postoji jedva zatvorimo.

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    mi veliku teku za boravak imamo u školi, ko i dodatnu radnu iz matke

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Šta je nevena u našoj školi? Ne kužim te jelena o.
    Nismo u vasoj skoli.

    Kod nas u boravku se nosi torba doma svaki dan jel nema gdje stajati u skoli. Tako da, ionako bi ju nosio svaki dan doma isao u boravak ili ne.
    ne stanujemo tako daleko od skole ali opet se tih knjiga nakupi i teska je torba. Zato bi radje kotacice. ALi ovo po kisi i bljuzgi su stvarno nespretni i torba se brzo zamaze.
    Bas sam u dilemi oko toga

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A imate li ormariće da se bar dio stvari može ostavii u školi?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Imamo, ali oni sluze samo za slape ili cipele. Sve stvari djeca nose doma svaki dan. Zato i razmisljam o kotacicima

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    A jel netko zna gdje se mogu kupiti samo ti kotacici za torbe, a bez torbe?
    naime, kceri su se strgali kotacici a torba je jos skroz ok.

  36. #36
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo, ali oni sluze samo za slape ili cipele. Sve stvari djeca nose doma svaki dan. Zato i razmisljam o kotacicima
    Mi imamo od trećeg razreda sa kotačićima. Kada je snijeg ili kiša, može se nositi kao obična torba. A kada je lijepo vrijeme onda ju vuče.

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo, ali oni sluze samo za slape ili cipele. Sve stvari djeca nose doma svaki dan. Zato i razmisljam o kotacicima
    u naše stane dosta stvari

  38. #38
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    A jel netko zna gdje se mogu kupiti samo ti kotacici za torbe, a bez torbe?
    naime, kceri su se strgali kotacici a torba je jos skroz ok.
    Koliko se sjecam neki iz razreda su u milleru kupovali dodatna kolica za torbe koje su bile na ledja. Ako su ti otisli samo kotacici mozda da pitas uvoznika za te torbe da li se mogu nabaviti zamjenski?

    Inace postoje i kisne navlake za torbe a barice i bljuzgu smo uspjesno izbjegli (obicno ako bas pljusti ionako vozim dijete u skolu, valjda jedina prednost rada od 9:00 ).

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    dobra ideja sillyme,budem probala.hvala. mada torba je kupljena preko e kupi. ali vidjet cu proizvodjaca pa mozda ga kontaktirati.
    znaci ima u mulleru samo koataca.
    a kad su tamo snizenja za torbe, u mulleru?

  40. #40
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    taj nosač s kotačima za torbe nije baš jeftina stvar, a težak je ako se dijete treba negdje uspeti stepenicama.

    Sniženja bude povremeno tijekom godine. Nevena javit ću ja na temi školskih tema kad vidim kad je sniženje u Muelleru (ciljam veljaču).

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Super Lili hvala ti,

    mozes mi poslati i pm ako ne vidim slucajno na temi

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    ja se sjecam da sam davnih dana, dok mi jos nije trebalo taj nosac vidjela u skolskoj knjizi za 350 kn i cinilo mi se jako puno tada

  43. #43
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    ja se sjecam da sam davnih dana, dok mi jos nije trebalo taj nosac vidjela u skolskoj knjizi za 350 kn i cinilo mi se jako puno tada
    Ako vam nije ljepota kolica bitna imate ova u Bauhausu.
    https://www.bauhaus.hr/transportna-s...nosivosti.html

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ista cijena su ona za plac

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    pa cathy nije ti losa ideja.
    moram doduse vidjeti sa vlasnicom torbe dali pristaje na prakticno rjesenje. jer torba je roza da rozija ne moze biti
    ali meni se ovo cini bas dobro

  46. #46
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Cathy ovo je za transportirat cijelo dijete nosivost 40kg. Ja bih se više sprtljala s tim nego s običnom torbom od par kila.

    Nevena javim ti svakako.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Lili thanks.
    Moja jako prigovara da joj je torba teska, i bas zeli kotacice. Ona je zadovoljna s njima i to malo sto ih nosi na kat po skoli joj ne smeta.
    Tako da ili kupujemo kotacice ili i kotacaice i torbu.
    ma bitno je da su kolica stabilna i ne preteska, ostalo su nijanse

  48. #48
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Imaš u maras dućanima kolica na koja se montira torba http://www.maras.hr/shop/podgrupa/sk...-skolsku-torbu ovakva, treba jedino vidjeti kako se torba može na to montirati da ne pada, jer je ovo zapravo za ruksak. bilo je toga i u Mulleru ali je cijena koliko se sjećam bila viša.

    Moja kći je isto jako htjela torbu sa kotačićima pa ju je i dobila, u 3. razredu. Sve ove navodne negativnosti te torbe ju nisu smetale, znači niti stepenice, niti kiša, jer joj je bio super što ne mora vući tešku torbu.
    Jedva smo je nagovorili lani, na polovici 6. razreda da si kupi ruksak, jer joj se torba na kotačiće nakon 3.5 godine počela kvariti.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    A ne znam, gledajući djecu po kvartu kako vuku te torbe na kotačiće, imam dojam da još gore krive kičmu u stranu nego da torbu nose na leđima
    Ali možda mi se samo tako čini.

  50. #50
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Baš je ovdje na forumu netko pisao koje muke s kralježnicom imaju stjuardese od povlačenja kovčežića na kotačiće

Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •