Stranica 11 od 12 PrviPrvi ... 9101112 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 551

Tema: Prvašići 2018/2019

  1. #501
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    andream i meni su kod sina neke stvari drugačije nego kod kćeri.
    Recimo sina kod imaju zeleni, žuti/narandžasti i crveni semafor, i oni koji se ne ponašaju primjereno i u skladu s kućnim redom škole, završe na crvenom semaforu čitaj: nemirna djeca i dr. koja ne slušaju učiteljicu i ne poštivaju pravila.

    Što se tiče informacija, bome teško bi mene i muža dobili u istom terminu jer obično onaj drugi hendla djecu i dječje aktivnosti, uostalom netko možda doma ima bebu ili još 2-3 djece tako da ..ne znam zašto bi trebala oba roditelja, baš mi to neobično.

    Kod kćerke smo znali kad je termin informacija i tad bismo došli, jednom u polugodištu, u tjednu kad su info popodne.
    Kod sina, smo dobili termin informacija ali se trebamo upisati po minutama, znači nekih 6 roditelja svatko po 10 min.

    Upisala sam se sad odmah za prve informacije u srijedu.Također sin ima prva 2 testa već sad u pon i uto.
    zavirilia sam u e-dnevnik ividim da za manje od mjesec dana imaju diktat :šok: a tek su počeli učit pisat slova, a već poč.studenom čitanje s razumijevanjem.

    Za usporedbu "ne bud' lijena" išla sam vidjet kako je to bilo kod kćerke: oni nisu uopće imali u prvom polugodištu ni ČSR ni diktate. Prvo ČSR je bilo na prijelazu siječanj/veljača.

    Tako da ima razlika, svaka učiteljica očito radi kako misli da je najbolje.
    Oba roditelja moraju obvezno doći na roditeljski ako se radi o ljudima koji su rastavljeni. Za obitelji kod kojih tata i mama žive s djecom, dovoljno je nazvati i reći da ne mogu oba roditelja.

    Čitanje s razumijevanjem - ne sjećam se kako je bilo, ali ima smisla da u prvom polugodištu još ne moraju sami čitati tekst (jer ne znaju sva djeca čitati - dolaze s različitim predznanjem) a u drugom polugodištu već polako dobivaju kraće tekstove za samostalno čitanje.

  2. #502
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Peterlin pa nije andream rastavljena, to je učiteljica tražila od svih roditelja u razredu. Malo neobično.

  3. #503
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod male je črs bilo tako da samo čitaju, pišu odgovore u punim rečenicama. Nisam ni znala.da čsr može bit da učiteljica čita ker mi je smisao čitanja da čitaju djeca. Al dobro...
    ...da SAMI čitaju ...

  4. #504
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    bit čsr je razumjevanje napisanog, bilo da sami čitaju bilo da im se čita

  5. #505

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Prvi put čujem da se pozivaju na informacije oba roditelja? To je odličan način da učiteljica stekne utisak o odnosima između tih roditelja, što joj je, valjda, korisno. I da vidi oba roditelja zajedno, pa će ih valjda tako lakše upamtiti i povezati sa detetom... Ja isto ne znam kako bih izvela da smo oboje prisutni, jedino da decu ostavimo same kod kuće.

  6. #506
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kod nas isto ne idu oba roditelja. Informacije su od ovog tjedna no ne zurim jer sam zakljucila da sve ide ok i nema potrebe juriti odmah prvi tjedan. Duga je skolska godina pred nama, ima dosta roditelja kojima je ovo prvi prvasic pa su vjerojatno nestrpljivi

  7. #507
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin pa nije andream rastavljena, to je učiteljica tražila od svih roditelja u razredu. Malo neobično.
    Ja samo kažem kakva je kod nas bila praksa. Za obitelji rastavljenih roditelja učiteljica (kod starijega) je tražila da joj dolaze oba roditelja, bar dok nije pohvatala konce. A bilo je i situacija da su se ljudi razvodili tijekom škg, pa je to i te kako imalo smisla.

    Za ostale roditeljske parove nije se baš lomila da joj dolaze oboje, nije bilo potrebe.

    Kod učiteljice mlađeg sina ne sjećam se ničeg takvog, bitno je bilo da se netko ukaže.

  8. #508
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    pa i rastavljeni znaju napraviti plan čuvanja, imam takve u okolini djete je svaki drugi dan kod mama, pa izmjenično kod tate.

  9. #509
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    U nasoj skoli nije prvi put da sazovu sastanak s oba roditelja.cujem da to rade i druge uciteljice.neobicno je svakako i meni ali eto,budemo dosli.ne znam samo budemo li mi pricali ili uciteljica.

  10. #510
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a nisi rekla da si na bolovanju i da si spriječena?

  11. #511
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a nisi rekla da si na bolovanju i da si spriječena?
    X

    Nemoj si produljiti oporavak za još 2 tjedna zbog pišljivog roditlejskog. Bolje ti je kasnije otići na individualne informacije i imati učiteljicu samo za sebe, a do tada nogu na povišeno i prst u uho....

  12. #512
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ha ha druga tema ali svejedno hvala cure☺

  13. #513
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    andream kako su prošle "oboroditeljske" informacije?

    kod nas nakon prvih testova, počeli su pisati diktate (negdje u 5-om tjednu nastave). Prošli su bili nekih 5 slova dotad.
    Mome odlično ide, piše diktate bez greške, kaže da napiše najbolje, no svejedno me i dalje čudi da tako rano djeca pišu diktate. Vjerujem da nije lako djeci koja nisu znala slova i čituckat prije škole.
    Inače, učiteljice su super, traže dosta, imam dojam da će njihova generacija biti turbo spremna na prelasku u 5. razred ako nastave ovim tempom.

    Sve ostalo za 5. Uskoro im ide učiteljica iz boravka na operaciju, pa je neće biti mjesec dana, imat će zamjenu.

    kakva je situacija kod vas ekipa?

  14. #514
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Lili ha ha i ja sam zbog operacije i jednomjesečnog izbivanja na žalost zaobišla i obostrane infirmacije.Išao mužić sam pa sam dobila informacije na kapaljku kako je bilo. Morat ću uskoro zatražiti sama informacije kod učiteljice.
    Mi smo prošli tjedan dobili e dnevnik i gle jučer pogledam kad ono pisali 2 testa i dobili bodove/mat i pid/.Naravno da mi sinek ni riječ o tome nije rekao.
    Njemu čitanje bude išlo sporije jer nije znao sva slova prije škole niti analizu i sintezu s više slova. Vidim da su isto već pisali diktate ali samo u teci i bez bodova.To bude možda onda isto uskoro praksa.
    Meni bitno da se veseli školi i prijateljima a sve drugo bude stigao.
    Isto ima strože učiteljice a i svaki vikend jednu ili dvije dz bez obzira na boravak.
    Posljednje uređivanje od andream : 19.10.2018. at 08:59

  15. #515
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    ha ha em muž, em sin škrtare s riječima

    i meni je kćerka sve živo prenosila, a sin ipak neku sažetu verziju, muža na informacije ni ne šaljem jer tek tad ne bih ništa ni saznala

    Bitno da ti noga ide na bolje.

    Naši idu idući tjedan u kazalište, jako se vesele.

  16. #516
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kod nas sve super, iz testova sve točno ili maks jedna greška, ima dobro društvo, trudi se, nije mu skoro ništa teško oko škole (osim ako je bas previše bojanja), urednost pisanja kako kad - zbuni se malo od koje do koje crte ali to je sve. Čitanje mu isto ide sve bolje, neki dan je pročitao cijelu slikovnicu (jedan Tigrić Jakov) i jako mu malo fali da čita posve tečno, samo malo prakse... Učiteljica je rekla i da vise ne brblja stalno pod satom, a on je inače brbljavac 100 na sat

  17. #517

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Jedno "tehničko" pitanje iz čiste dosade i radoznalosti: koriste li vaši prvaci one male samolepljive obeleživače da lakše nađu stranice u udžbeniku?
    Kod starije, pre samo dve godine, niko nikad ni čuo ni spomenuo njih.
    Kod sina, sada ih preporučuju i insistiraju na njima i učiteljica i nastavnice stranih jezika, jer tako "deca brže nađu lekciju".
    I nadmeću se deca u razredu, ko ima više cool raznobojnih obeleživača sa lepšom i većom kutijicom . I to ne deca kojoj bi obeleživači zaista možda trebali, već deca čitači koja poznaju brojeve do 100 bez problema...
    Ono, kupila sam gomilu koječega za školu, nije problem, ali da plaćam redovno da mi se dete slučajno ne potrudi da zapamti gde je stalo, da ne mora da koristi ni sadržaj udžbenika a ni ne daj bože glavu, da bi uštedio par sekundi neverovatno ispunjenog prvačkog školskog časa? (dete se inače sasvim fino i brzo snalazi sa udžbenicima, ali pritisak vršnjaka+učiteljica/nastavnica, naspram mame koja uvek nešto filozofira... Mislim, glupo mi je praviti od deteta nesposobnijeg nego što je, samo zato da bi lokalni seoski knjižar još malo zaradio na obeleživačima...)

  18. #518
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ne kužim kaj je to osim ako nije straničnik https://www.google.hr/search?q=stran...KgwZ3Q7NTGYxM: , ali mi na prvu opis izgledao kao ono što svećenici imaju po knjigama ili što je u molitvenicima

  19. #519
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kako ne kužiš, to su mali samoljepivi papirići, post-it tipa, samo su fluorescentni i mali i mogu se nalijepiti u knjigu, pa vire van

    https://www.google.hr/search?q=post+...QbODefnVasMRM:

    pulinka, jasno da je to glupost, ali je i sitnica tako da ne znam, stvarno se ne bih oko toga uzrujavala

    učiteljice i učitelji znaju imati stvarno svakakve ideje

  20. #520
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    očito sam na drugo mislila


    inače moji imaju magnete od uhu koje ćesto stave ko straničnik

  21. #521

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    To što Mima kaže, naravno, samolepljivi papirići .

    Ma samo me zanima da li je ta ideja šire rasprostranjena ili neki naš lokalni brainstorming :/.

    Uzrujava me što se ovaj moj uzrujava, ono, učiteljica je tako rekla i sad mora tako biti, nema veze što će njemu više vremena i živaca otići na lepljenje, odlepljivanje i premeštanje te gluposti po knjizi nego što sad izgubi listajući stranice i usput se prisećajući šta je sve radio u udžbeniku...
    Na većinu takvih sitnica sam već navikla, samo moram da se iznenadim sa kojom kreativnošću i brzinom se izmisli sledeća... Ja imam utisak da se sa svakom reformom kod nas prosveta upućuje ka što agresivnijoj debilizaciji dece - u onom osnovnom značenju te reči. Umesto da ih se osposobi, deca se onesposobljavaju...

  22. #522
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    kod nas to baš nije uvriježeno

    ali imaju tri knjige istog naziva pa onda veli izvadite veliku knjigu tu i tu ili svjetlu knjigu tu i tu, koliko vidim moj odma vidi i stranice koje treba, i čak ponekad do doma zapamti gdi se kaj radilo, ili treba doraditi

  23. #523
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Pulinka kod nas nema te prakse.

    Osim ako netko želi svojevoljno, kao prijateljica moje kćeri koja sebi tako označava zadaću da je brže uoči kad dođe doma.

  24. #524
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kod nas isto sve super. Iz hrvatskog prelaze u 3.bilježnicu
    Kao razred se lijepo slažu. Nemam nešto posebno za prijavit. Sve kako bi i trebalo biti.

    Ne znam jesam li pisala ona učiteljica iz boravka za koju su mi svašta govorili-eto baš je ispalo da je djeca jako vole. Zato ne treba slušat priče.

  25. #525
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    nisam baš često na forumu ali baš sam otvorila ovu temu pa mi je zapelo za oko
    kod moje curke (2.razred) puno djece to koristi uključujući i nju. nikad učiteljica nije to naglasila niti inzistirala na papirićima ali nama je to odlično.
    Ja ću krenuti od sebe koja sa svojih 38 godina stalno koristim te papiriće, od mene je vidjela i moja i krenula koristiti. puno puta je pomoglo jer ne idu uvijek po redu u knjizi i kad dođe kući zaboravi da ima zadaću tamo negdje iz sredine knjige. Ovi papirići joj se zašarene čim otvori torbu i baš olakšaju stvar!
    (inače kupim ih u Pepcu hrpetina na onom kartončiću za 8 kn ).

  26. #526

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Moji uglavnom ne zaboravljaju šta i gde je za domaći i meni se to baš jako sviđa, volela bih da tako i ostane.
    Starija je u vrtiću bila strašno rasejana i zaboravna, otkako je krenula u školu totalno se promenila, učiteljica im je dobro organizovana, daje im kratka i jasna uputstva, i odjednom se i moje dete pretvorilo u organizovanu malu osobu koja retko kad zaboravi domaći, bez imalo mog truda.
    Sin je rođen organizovan :D, čak malo i previše, i taj će da izgubi silno vreme gledajući da li je papirić zalepio tačno pod uglom od 90 stepeni i tačno na mesto na koje je sebi zacrtao. Ne treba mu to, snalazi se odlično i ovako- vežba memoriju, vežba samostalnu navigaciju po svesci i knjizi-mislim da je ok steći rano te veštine, ako već detetu nije problem.
    Ja na te papiriće gledam slično kao i na naočare: ako su nekome neophodne, odlično, dobro je što postoje i treba ih koristiti. Ali neko uopšte nema ni potrebe ni koristi od korišćenja, čak može imati i štete.
    Tim pre što se lekcije mahom ne preskaču, složene su po planu i ide se redom po udžbeniku, jedino u engleskom ima nekih odstupanja - ali svaka lekcija ima ogromnu oznaku u kombinaciji broj+slovo, lesson 2a, 3c, itd.
    Zato mi je bezveze ta najljubaznija preporuka da ih sva deca nabave, ako mogu. Papiriće, tj.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 30.10.2018. at 21:09

  27. #527
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moja je to odnijela u skolu jer joj je caca dao neke reklamne. I sad je to hit u razredu

  28. #528

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je to odnijela u skolu jer joj je caca dao neke reklamne. I sad je to hit u razredu
    Pa kažem ja, deca su prosto ushićena - mislim, em je raznobojno, em već isečeno, em samolepljivo -di ćeš bolju igračku :D!
    A ja našla da razmišljam o ekologiji i edukativnosti :D
    (Mislim, ne bih ja ni mislila o tome da mi nije sin malo munjen na okp stranu pa sve preozbiljno shvata ko i mama...)

  29. #529
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je to odnijela u skolu jer joj je caca dao neke reklamne. I sad je to hit u razredu
    Za djecu s disleksijom i djecu koja se teže organiziraju to je jako korisno, kao i signiri, bojice, komadi raznobojnog kartona koje uložiš tamo gdje trebaš knjigu češće otvarati i sl. Pogotovo što se ti šareni papirići mogu odlijepiti, a da nisi unakazio udžbenik.

    Meni je to isto korisno.

  30. #530

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Pulinka, nema druge nego razgovarati sa uciteljicom. Nadam se da je razumna.
    Reci da smatras da to tvom djetetu ne treba i zašto smatraš da će biti više štete nego koristi od toga. Svatko razuman bi prihvatio argumente i ne bi inzistirao dalje da baš svatko ima. Nekome dobro dodje nekome ne.
    Kod nas to nije nitko ni spominjao u prvom razredu. Nekad starije dijete to koristi u višim razredima kad smatra da treba

  31. #531
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja stvarno ne bih razgovarala s učiteljicom oko šarenih papirića. Ako ste i ti i sin na tu stranu da vas jako opterećuje korištenje papirića, onda bih ovo iskoristila za vježbanje opuštanja u vezi korištenja papirića. Jer ovo je zaista jedna vrlo bezazlena preporuka (osim ako se ne počnu dijelit jedinice i prijekori djeci koja su sve napravila, ali nisu obilježila lekciju šarenim samoljepivim papirićem).

  32. #532

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Kod nas je isto za sada sve super, prve testove je riješila odlično (za sada su imali 2 testa iz matematike, 1 prirode i diktat iz hrvatskog), uklopila se, kaže učiteljica da je na početku bila malo prestrašena ali da je sada sve ok, još je malo spora ali i to ide na bolje. Razred im je ok. Ponekad joj se ujutro ne da u školu, pogotovo jer se mora rano ustati a sestra joj je u međusmjeni (to ju strašno ljuti), alu i školi je sretna ja bih rekla. Više nije baš onoliko entuzijastična ali voli školu a svoje obaveze riješava sama.

  33. #533

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Ja sam Pulinku shvatila da učiteljica inzistira na korištenju papirića. Onda ne bi ostavila dijete bez papirića a da ne objasnim učiteljici zašto ih moj nema.

  34. #534
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    ne nevena učiteljica ne inzistira nego preporuča, a sin od pulinke ih želi koristit jer učiteljica preporuča, no pulinka smatra da zbog "okp-a" njemu to ne odgovara i da ih ne treba koristit.
    dakle radi se o relaciji pulinka-sin.

  35. #535

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ups nema me jedan dan a tema se razvila...
    Pa, insistira/preporučuje, hm, tanka je granica, nisam sigurna da učiteljica uopšte ima pravo da insistira na jednom takvom "pomoćnom sredstvu". Ona ih preporučuje svima kao izuzetno korisne za sve.
    Jedinica kod nas nema, jer su u prvom razredu ocene opisne, tako da ni ne može biti sankcija tog tipa.
    Da li ima prekora, zaista ne znam, ali koliko čujem od sina ima puno pohvala deci koja urade sve apsolutno jednako kao i moje dete, ali eto, imaju i obeleživače.
    Zbog šarenih papirića sigurno ne bih išla kod učiteljice, ali ih sigurno ne bih nametala detetu kome su nepotrebni ili čak štetni, samo da bismo učiteljici bili miliji.
    Učiteljica će biti u životu mog deteta maksimalno četiri godine, a knjige će koristiti, nadam se, celog života, i nemam nameru da mu stvaram averziju ka njima samo zato što učiteljica možda gubi par sekundi svog života više jer mom detetu treba 5 sec. a ne 1 sekunda da lekciju nađe...
    Učiteljica je tip osobe koja piše slova i brojeve na način koji ona smatra ispravnim. I insistira na tome. Iako udžbenici i 90% ljudi koje znam već godinama ne preporučuju taj oblik i način pisanja brojeva i slova. Ali moje dete mora da ih piše tako da bi ih učiteljica smatrala kao ispravne.
    Tako da će moje dete na kraju te četiri godine biti izdrilovano da piše brojeve i slova na način koji 90% ljudi i udžbenika ne smatra više ispravnim.
    Pa će, da ne bi imalo traume i probleme sada, nakon te 4 godine ostatak života od drugog nastavnog osoblja da sluša primedbe na račun svog nepravilnog pisanja slova i brojeva.
    Eto, to se ovog meseca oblikuje kao meni nov i neočekivan problemčić u životu. Ali naravno, sve su to bezazlene sitnice u školovanju, totalno ste u pravu, a opet, nije loše čuti različita mišljenja i iskustva .

  36. #536
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Moj recimo klinac piše sasvim drugačijim slovima nego veliki i klinka,ali opet u skladu s slovima iz knjige,uvijek mu kažem da pogleda kak se piše u knjizi,dijametralno suprotna slova od onih koje sam ja učila ili koristim
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.11.2018. at 18:14

  37. #537
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Još 5 dana i kraj polugodišta. Ne znam da li zato što sam sve već jednom prošla, što ima učiteljicu koja nam sve jasno komunicira i sve se zna pa nema stresa, ili što se on super snašao u školi i sve svladava s lakoćom - no sve u svemu prošlo je u trenu. I što je najbitnije - on i dalje jednako sretno i rado ide u školu
    Ja sam sreetnaaa

  38. #538
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sillyme zato je dragocjeno iskustvo imanja više djece pa čovjek može radit usporedbe ne samo učiteljica nego i vlastite djece. Jednostavno razlike postoje.

    Moj F.je također prezadovoljan, jako ga vole učiteljice,a i on njih. Sve testove rješava bez ijedne greške ko i sestra mu.

    Ima svoju ekipicu.

    Zaista sve za 5. Tako sam i očekivala al drago mi je da je vrijeme pokazalo da je upravo tako.

  39. #539

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Ja sam isto zadovoljna kako ide mojoj kćeri. Sve je ispite riješila super, greška, dvije ponekad. Mislim da je ona isto zadovoljna općenito sa školom i sa svojim razredom, učiteljicama tako tako Stroge su dosta obje, ali na glasu su kao dobre učiteljice pa se nadam da će tako i biti.
    Najteže joj se ustati ujutro, svako jutro mrzi školu i želi ostati doma u krevetu pogotovo jer joj seka ide u školu u 12. Još uvijek je dosta spora u rješavanju zadataka u školi, pa ponekad nalazim opaske od učiteljice koliko već dugo riješava listić, ali zadaće sve riješi u boravku i očito sve uspijeva pratiti bez problema kada na ispitu ima dobar rezultat.

  40. #540

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Kod učiteljice mi se baš ne sviđa to što stalno komentira samo negativne stvari, na roditeljskom sam shvatila da joj je to način komuniciranja i da to radi za sve a ne samo za moju kćer pa sam se prestala opterećivati. Ipak, nadam se da ne radi to na taj način i pred djecom, jer to mi se ne čini baš poticajno i motivirajuće za njih.

  41. #541
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Yin, a u koliko sati se dizala malena kad je išla u vrtić?

    Moguće da je do karaktera učiteljice, takvi se ne mijenjaju. :/

  42. #542
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A možda je i do djeteta
    I moj bi htio ostati u krevetu kad ostali imaju popodne školu

  43. #543

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Yin, a u koliko sati se dizala malena kad je išla u vrtić?

    Moguće da je do karaktera učiteljice, takvi se ne mijenjaju. :/
    Ustajala se u isto vrijeme kao i sada, samo je to već zaboravila. Ma ona jednostavno nije jutarnji tip i spavala bi ujutro malo duže. Dok joj s druge strane sestra ustaje u 7.30 i vikendom.

  44. #544
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Nepravde svemira

    Hoce imat bar u starijim razredima poslijepodnevnu smjenu?

  45. #545

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Ne, jednosmjenska je škola samo u 3. razredu imaju međusmjenu.

  46. #546
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A što bi mi dali da je i naša škola tako skoro jednosmjenska a ne trosmjenska
    Inače u jednoj jednosmjenska školi u Zagrebu imaju svaki drugi tjedan školu u 8.50

  47. #547
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja sam bila za jednosmjensku nastavu na poc.skolovanja moje kcerke. Sad mi je drago da ide svaki drugi tjedan u popodnevnu smjenu.

  48. #548
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ali priznaj da bi vama ko obitelji bilo lakše da je samo jutarnja smjena

  49. #549
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ne zato sam I napisala.
    Djetetu jako pase nekad odspavat ujutro a kad je njoj ok i meni je . Iako on a je jutarnji tip.svejedno.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.12.2018. at 09:39

  50. #550
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Pobjeze mi: svejedno voli popodnevnu.
    Malo za razbit rutinu svakodnevnog jutarnjeg dizanja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •