Stranica 10 od 12 PrviPrvi ... 89101112 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 451 do 500 od 551

Tema: Prvašići 2018/2019

  1. #451
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    I da u informativku mali znaju lijepiti razne obavijesti ili ih napisati,mada velim učiteljica to sve i priklama u mejl.
    Ja osobno pišem razne vandredne situacije. Tipa ide ranije,kasnije kući,za dva dana ima pregled pa će kasniti,ili opet da ću ga skupiti posle drugog sata.
    Neki znaju pisat i zadaće napose iz jezika .
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.09.2018. at 09:16

  2. #452
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Uzima li uciteljica sve informativke svaki dan da ih pregleda ima li koja nova informacija? Prvasici se bas nece sjetiti reci da je mama nesto pisala...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  3. #453
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Inače nije loše imati neku grupu za roditelje imam za klinku i od klinca,ponekad je to zamorno ali je većinom korisno.

  4. #454
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Pa to i meni fali. Ima nas dio povezan koji smo iz vrtica. Ovi novi nisu povezani s nama. A uciteljica kad pise mal svi smo u bcc (uciteljica zna GDPR, ili kako vec se kaze)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  5. #455
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    A ne ipak se treba sjetiti pokazati informativku sam.
    Većina ih i ne piše ništa unutra,tako ako napišeš nešto onda svakako mu par put napomenu da pokaže učiteljici.
    I da naši ponekad imaju neke listiće tablice za zadaće(slično kak su nekad imali redar i higijenicar pa su dijelili +_), ponašanje pa to isto lijepe unutra
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.09.2018. at 09:23

  6. #456
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moja starija u informativku piše sto je za zadaću, od prvog razreda. I važnije obavijesti.
    Mladji za sad skoro ništa ne pise jer učiteljica im ne napise na ploču kao starijoj, pa da prepišu, nego nama na stranicu a oni zaokruže u knjizi (ili ne zaokruže ) Ali nadam se da će kasnije početi i njima pisati na ploču sto je za zadaću, pa da prepišu, da steknu naviku da imaju zapisano sto im je zadaća.

    Ako smo mi imali poruku dijete se trebalo sjetiti pokazati učiteljici, starija je bila jako pouzdana po tom pitanju
    Posljednje uređivanje od sillyme : 17.09.2018. at 09:25

  7. #457
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    A ti ne možeš napisati odgovori svima pa tražiti brojeve ako želiš grupu?

  8. #458
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    On topic gdpr - i puuuno prije njega je osnova informatičke pristojnosti bila da ne dijeliš s drugima tudje mail adrese. Zato i postoji bcc. Koliko sam se samo puta bila ljuta kad bi dobila mail s mojim e-mailom u to polju, zajedno sa stotinama drugih, i kad bih shvatila da svi ti ljudi (i njihovi virusi) sad imaju moju mail adresu
    Posljednje uređivanje od sillyme : 17.09.2018. at 09:28

  9. #459

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Nama su obe učiteljice dale broj svog mob-a uz molbu da ne zloupotrebljavamo.
    Same su rekle da žele da budu obaveštene pre nastave ako dete neće doći taj dan u školu, sa tog broja nas zovu ako dete dobije temp. u školi ili se oseća loše. Taj broj možemo nazvati ako kasnimo po svog prvaka, pa će ga one pričuvati dok roditelji ne dođu.
    Deca nose blokčiće koji su očigledno isto što i kod vas informativke, u njih lepe štampana važna obaveštenja, kasnije ih ispisuju sami. Ali ako mi treba našto vanredno, da recimo dete izađe ranije sa časa tog dana, radije šaljem sms nego što pišem u blokčić, jer tako odmah dobijem povratnu informaciju od učiteljice.
    Kod nas niko nije ni spomenuo mail. Čini mi se da je našim učiteljicama lakša komunikacija preko tel., a i meni odgovara tako. Ipak, broj dece kod nas je manji, 22 kod sina u prvom i 16 kod ćerke u trećem.

    A za domaći- zaokruže stranu u knjizi, ostalo pamte .

  10. #460
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    I onda netko radi reply to all i kaze maknite me s liste, pa drugi i mene... i tako jedno 100 mailova.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  11. #461
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to i meni fali. Ima nas dio povezan koji smo iz vrtica. Ovi novi nisu povezani s nama. A uciteljica kad pise mal svi smo u bcc (uciteljica zna GDPR, ili kako vec se kaze)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Pišeš joj sms ili e-mail: "Imate poruku u informativki. Nisam sigurna da će se dijete sjetiti reći, pa molim da to provjerite."

  12. #462
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Pa mogu onda odmah i poruku u taj mail napisati.
    Ovako mi je dupli posao, i meni i njoj. A kako kazem, moj rukopis je uzas pa bih radije da kuckam u mail ako je vazno.
    Ma sve ok. Kako god. Samo ja ne vidim smisao osim za one koji su s mailom na vi.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  13. #463
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ma možeš naravno. Ali ako napišeš u informativku i kažeš djetetu da pokaže učiteljici vježbaš dijete odgovornosti. Doći će dan kad nećeš imati mail, dijete će nešto trebati prenijeti - i nećeš se moći pouzdati u njega.

  14. #464
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Mi recimo nemamo telefon od učiteljica iz nižeg razreda iz viših i srednje imamo,i upotrebljavamo ako je baš nešto jako hitno i taj čas bitno,recimo za srednjoškolca sam to upotrebila max četiri puta u dve godine,ako je bio ne pregledu pa kasnije u školu ili ne može vas doći jer ima vrtoglavicu od lijekova koje je netom uzeo.
    Neki način komunikacije treba biti,nije to većinom na dnevnoj bazi nego kako dođe.

  15. #465
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa mogu onda odmah i poruku u taj mail napisati.
    Ovako mi je dupli posao, i meni i njoj. A kako kazem, moj rukopis je uzas pa bih radije da kuckam u mail ako je vazno.
    Ma sve ok. Kako god. Samo ja ne vidim smisao osim za one koji su s mailom na vi.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Nije to isto. Svrha je potaknuti dijete da misli o komunikaciji. Osim toga, kad budu stariji, ta informativka ne služi za učitelje/razrednike nego je to mjesto u koje se zapisuje što je bilo za zadaću i slične korisne informacije.
    Nemoj preuzimati djetetove zadatke - to ne valja. A dijete ne treba znati da si ti učiteljici poslala e-mail. To je samo podsjetnik učiteljici da provjeri da li se dijete samo sjetilo njoj pokazati informativku. Na tome treba inzistirati. Uskoro nećeš morati pisati mailove.

    Ako te brine vlastiti rukopis, piši tiskanim slovima i reci da je to radi čitljivosti (jer je to istina).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 17.09.2018. at 09:55

  16. #466
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ali zašto bi itko javljao da dijete neće doći zbog bolesti? Pa ak je bolesno neće doći, kad ponovno dodje pošalješ ga s ispricnicom. A ako je dulje bolesno onda odeš i kažeš, nije nikakva hitna situacija za telefonirati to sto netko jedan dan neće doći u školu. Da sam učiteljica i roditelji me zbog tog zovu ne bi ni ja dala telefon.

  17. #467
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ali zašto bi itko javljao da dijete neće doći zbog bolesti? Pa ak je bolesno neće doći, kad ponovno dodje pošalješ ga s ispricnicom. A ako je dulje bolesno onda odeš i kažeš, nije nikakva hitna situacija za telefonirati to sto netko jedan dan neće doći u školu. Da sam učiteljica i roditelji me zbog tog zovu ne bi ni ja dala telefon.
    Pa zato učitelji i ne daju broj telefona, jer roditelji često nemaju mjere kako to koristiti. Ali to je lako rješivo - naša učiteljica starijeg sina je jasno i glasno na prvom roditeljskom rekla koja su pravila igre - telefon se koristi samo u slučaju hude sile (nešto se dogodi i sl.) a za sve ostalo koristi se informativka.

    Osim toga, dobili smo i upute što i kako kad je dijete bolesno (do 3 dana ovako, preko 3 dana onako). U međuvremenu su se nešto mijenjala ta pravila, ali nije bitno. Ako učitelji to preskoče (a ima i roditelja koji ne slušaju na roditeljskim sastancima ili ne dolaze na iste) slobodno ih treba pitati kakvu komunikaciju oni očekuju. U slučaju bolesti nije toliko važno da učitelj zna da je dijete bolesno, nego je to pitanje nadoknade gradiva. Treba komunicirati, ali s mjerom, što je teško bez prethodnog dogovora.

  18. #468

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ali zašto bi itko javljao da dijete neće doći zbog bolesti? Pa ak je bolesno neće doći, kad ponovno dodje pošalješ ga s ispricnicom. A ako je dulje bolesno onda odeš i kažeš, nije nikakva hitna situacija za telefonirati to sto netko jedan dan neće doći u školu. Da sam učiteljica i roditelji me zbog tog zovu ne bi ni ja dala telefon.
    Nisi me razumela, učiteljica INISISTIRA da joj javimo ako dete neće doći taj dan. Da je po mome, ja joj svakako ne bih javljala, ovako poštujem molbu .
    Stvar je u tome što kod nas ima više dece iz osetljivih socijalnih kategorija, romske dece i dece u hraniteljstvu, a bome se i u drugim porodicama dešavalo da roditelj misli da je dete u školi, učiteljica misli da je dete bolesno - a dete se igra par sati u parkiću i vrati se posle samo kući. Nastrada ako ga igrom slučaja komšije vide . S obzirom da toga bude već od prvog razreda, učiteljice su valjda zato presekle ovako, pretpostavljam bar.

  19. #469
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi isto uvijek javljamo kad je dijete bolesno, prilično sam sigurna da su nam tako rekli, premda ne mogu 100% tvrditi.

    Malo bi mi bilo neobično da dijete ne ide u školu 3 dana, a da se to nikome ne javi.

    Sad pošaljem razrednici SMS, a u nižim razedima smo zvali školu i ostavljali učitelju poruku.

  20. #470
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    I kod mojeg srednjoškolca inzistiraju da je odmah javi netko ako je bolestan,ujedno ako djeca uzimaju hranu u osnovnoj zar nije bolje javiti nego posle bacati višak hrane,uostalom i u vrtiću si se morao javiti da nećeš doći

  21. #471
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nikad nisam u vrtic javljala da je dijete bolesno. Ak je bilo bolesno - nije doslo - tete vide da ga nema. Kad ponovno krene doneses ispricnicu. Druga stvar je kad ja najavim da ce zbog neceg izostati unaprijed, onda ima ispricnicu unaprijed a ne lijecnicku. I to je sva mudrost. Tako funkcionira i u skoli, i uciteljica nam je rekla da ne moramo javljati da je dijete bolesno - jer vidi da ga nema. Oborke ionako ne spremaju na komad, a uvijek se nadje netko tko ce pojesti "visak"
    Plus sad dodatno imaju i ednevnik, pa kod nas u teoriji odmah dodje mail da dijete nije doslo u skolu...

  22. #472
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja ne znam da itko ovdje koristi informativku za komunikaciju s učiteljicom. Nisu nam takve navade.

  23. #473
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bome nisu niti meni. Nisam uopće znala da je to svrha informativke.

  24. #474
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    ja koristim i informativku/mejl kod jednog djeteta, informativku ili list papira za starije osnovnoškolsko dijete, SMS i papir za srednješkolca.

    ja sam javljala u vrtić kad moji manji nisu došli, tak i tak dosta oboka su radili samo za njih posebno, i tak i u školu javljam ako prije klinka, sad klinac ne ide radi nećeg .
    ujedno djeca u vrtiću se trebaju pojaviti do nekog određenog doba, kad je prijava obroka, ako ideš zorom do doktora ne stigneš doć do tog vremena, pa ujutro pred odlazak najaviš da će dijete kasniti da mu ostave ručak. Tak sam imala i dva slučaja prošle godine kod klinca, morali vaditi krv za neke pretrage pa došli tek iza 2. sata.

    ok možda su moji specifični, ali dešavaju se take stvari i normalnim ljudima ponekad.

  25. #475
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    e kaj se tiče e-dnevnika možeš bar u osnovnoj birati hoćeš ili nećeš da ti dođe obavijest, ja biram NE. Dok kod srednješkolca nam oboje stigne mejl iduće jutro. što me jako nervira

  26. #476
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ma možeš naravno. Ali ako napišeš u informativku i kažeš djetetu da pokaže učiteljici vježbaš dijete odgovornosti. Doći će dan kad nećeš imati mail, dijete će nešto trebati prenijeti - i nećeš se moći pouzdati u njega.
    upravo to X

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nije to isto. Svrha je potaknuti dijete da misli o komunikaciji. Osim toga, kad budu stariji, ta informativka ne služi za učitelje/razrednike nego je to mjesto u koje se zapisuje što je bilo za zadaću i slične korisne informacije.
    Nemoj preuzimati djetetove zadatke - to ne valja. A dijete ne treba znati da si ti učiteljici poslala e-mail. To je samo podsjetnik učiteljici da provjeri da li se dijete samo sjetilo njoj pokazati informativku. Na tome treba inzistirati. Uskoro nećeš morati pisati mailove.

    Ako te brine vlastiti rukopis, piši tiskanim slovima i reci da je to radi čitljivosti (jer je to istina).
    potpis

  27. #477
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja sam danas testirala upravo ovu vrstu odgovornosti.
    Sinoć sam mu rekla da ponese informativku doma danas kad bude išao iz škole jer mu trebam upisat da ga u pon neće biti 1.sat ujutro (zubar). Torbe im stoje u školi pon-pet.

    I mislim se hoće li se sjetit kad ga učiteljica u produženom boravku prozove da ide na portu da ode do svoje učionice, uzme iz torbe informativku i ponese.

    I gle dolazi malac doma s tatom i viče s vrata: Mama, donio sam informativku!

    Iako imam mailove od učiteljica, namjerno im nisam htjela pisat nego njega učit njegovim dužnostima i zadacima.

    Zasad je za 5 !

    A upisao je sad i nogomet, pa nam slažem tjedni raspored treninga. Svi četvero treniramo
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.09.2018. at 19:43

  28. #478
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Gdi idea u Špansko ili prečko ili Rudeš na nogac?

  29. #479
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    NK Špansko. Jel nam to bliže od Rudeša?

    Pitala sam ga kako se sjetio informativke, kaže da ju je izvadio iz torbe prije nego su prešli u tu drigu učionicu na produženi boravak tako da se nije trebao vraćat u svoj razred i čeprkat po torbi. Pametno moje

    Napisala sam poruku, sutra vježba davanje povratnih informacija/ informativke učiteljicama.

  30. #480
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Kod nas bez informativke, komunikacija s uciteljem izgleda tako da mu osobno i predajemo i preuzimamo djecu od njega ispred skole. On uvik ostane malo provjerit jel po svakoga netko dosao i popricat, ako netko zeli... skola za sad dobro ide... malome je zanimljivo i raduje ga ic, cini mi se. Ne prica puno o skoli, al je zadovoljan po cijeli dan, sto za njega nije bas karakteristicno.

    Lili, bravo za malog F.

  31. #481
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    To je sasvim druga prica,pa onda osobno možeš recimo sve kaj te muči,kod nas u većini slučajeva nema kontakta s uciteljima,osim možda kad se kupi djecu,oni koji ih kupe,ali to izgleda po meni bezveze,klince podeljaju do izlaznih vrata pod cijelom opremom i onda kažu jel vidiš koga svoga.kod velikog to nije bilo,mada je i on sam počeo rano dolaziti kući,to mi je bila novost kad sam slučajno došla u školu po sasvim drugom pitanju i za drugo dijete i ostala frapirana istim.

  32. #482
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    I mame prvašica, koji su dojmovi nakon skoro mjesec dana? Moji su još uvijek OK, mladji se (po svojoj prici) dobro snašao, većinu zadaće napravi na boravku (sa starijom je trajalo dulje da je dosla do te faze), bas se veseli školi i ništa mu nije teško, čak se još uvijek dosta trudi kad treba nešto obojati (kad se sjetim na sto je ličila njegova predškolska vježbenica pomislim da mu netko drugi crta i boja - no u stvari se ne treba čuditi previše jer ga vrtićke tete nikad nisu znale/htjele zainteresirati). Krenuli su pisati slova i vidi se bolji pristup ove učiteljice, ne drila ih kao sto su stariju drilali, inače bi već izgubio motivaciju. I ima dobru ekipu koja ne ide na vjeronauk pa se veseli tim danima jer se dobro zabave taj sat (i sto ima zadaću manje ). Naravno puno mu pomaze sto zna citati tiskana slova pa si sam pusti pjesmu iz glazbenog, lekciju iz engleskog, procita zadatak, rijeci pjesme itd.

    Iduci mjesec počinju informacije pa ću vidjeti sto kaže učiteljica...

  33. #483
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Mjesec dana vec,stvarno,kud prije...
    Moj se veseli i svaki put kad dobije smjeskica- to mu je dodatna motivacija.Jednom tjedno imaju u skoli radionicu Mali inzenjeri, to dodatno placamo a prikljucila mu se i starija seka pa mu je to isto plus.Ovaj tjedan imaju vec prvi test iz matematike /dobili info na mail/ Iduci tjedan imaju i prvi izlet u Grad mladih pa je i to veselje.
    Sve u svemu, ide sve nekako svojim tokom bez stresa i napora. Samo nek tako i ostane.
    Posljednje uređivanje od andream : 26.09.2018. at 10:23

  34. #484
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj je zadovoljan. Posebno mu se svidja ucitelj, mislim da see njim nasao na istoj valnoj duljini S djecom se nije previse skompao, al on je povucen u odnosu s vrsnjacima, tako da to kod njega traje. Krenuo je i na judo, a sa tim je pak odusevljen. Sve u svemu, meni sve izgleda ok.

  35. #485
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    I mom sinu je super, zadovoljan je. Polako su se počeli međusobo upoznavati.
    Kaže da su mu dobre učiteljice (slove za strožije).

    Najavio mi je jučer da mu nabavim novu pisanku jer mu je ova iz hrvatskog već pri kraju, mislim još 2 lista, baš sam se iznenadila kako tako brzo, ima da se nakupujem pisanki za njega, kako je krenulo

    Krenuo je na nogomet jer svi su u razredu zaraženi nogometom. Sve je za 5, jedva čekam informacije jer iako mi on puno ispriča, ipak mi je njegova sestra prenosila SVE detalje, pa sam naviknuta na "picajzlastiju sliku kako izgleda jedan školski dan."

  36. #486
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam tako sretna da nemaju uopce bilježnicu iz hrvatskog, samo onu pisanku koju se dobije uz početnicu. I ne pišu vise od par redova u njoj za početak sad kad rade prva slova. Kod starije je bilo da svaki put sve mora biti ispisano, svaka greškica označena za ispravak... ma posve drugačiji pristup, puno su realnija očekivanja od prvašica. Srećom.

  37. #487
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Moj je jucer rekao da nek bude sto duze u skoli da moze sto vise toga nauciti ☺

  38. #488
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Pa nije valjda naši iza 15 gledaju većinom crtiće
    Eventualno neku kreaciju i slično
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.09.2018. at 10:36

  39. #489
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nije valjda naši iza 15 gledaju većinom crtiće
    Eventualno neku kreaciju i slično
    Da gledaju crtiće, plešu i pjevaju, uglavnom zabava iza 15:00h

  40. #490
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Nasi uce do 15.40.tek je tada zabava.

  41. #491
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Da gledaju crtiće, plešu i pjevaju, uglavnom zabava iza 15:00h
    i kod naših tako učiteljica kaže da se radi do 15:30h no kolik oshvaćam ako djeca požure i sve stignu onda zabava, čini mi se da je u praksi to već iza 15:00h.

  42. #492
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    ma iza pol tri je kod nas već oho ho fešta, mada ima par škola koje rade baš do 15.45

  43. #493

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Kad kažete zabava, jel to zabava u razredu gdje su i prije podne ili imaju neku prostoriju za igru u koju mogu otici kad obave sve sto trebaju u boravku.
    U nasoj skoli se sve svodi na sjedenje u razredu. A tu nema neke velike zabave da ne ometaju nastavu drugima

  44. #494
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ostaju u učionici u kojoj je boravak al rade nešto od navedenoga. Znaju se svi grupno dignuti pa protezati, istezati i vježbati da se malo razgibaju.

  45. #495

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Thanks Lili, to je sve vise manje isto onda.

  46. #496
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Jesu li krenule informacije kod vas?
    Nasa uciteljica je sazvala po danima pojedinacne informacije s oba roditelja,mi smo na redu za 10tak dana i predviđeno je za svakog ucenika po 15 min.Malo mi je to neuobicajeno jer kod starije kceri to nismo imali.
    Posljednje uređivanje od andream : 30.09.2018. at 12:45

  47. #497
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Nema kod nas informacije obavezne s oba roditelja osim ako tako roditelji ne traže
    Prošle godine su informacije počele s 1.10. u prve su trajale tri sata,onda je razrednica napisala termine da se upiše tko će i kad doći i to na 10 min, mnogima se to odužilo,ali pred kraj godine su se informacije smanjivale.

  48. #498
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    andream i meni su kod sina neke stvari drugačije nego kod kćeri.
    Recimo sina kod imaju zeleni, žuti/narandžasti i crveni semafor, i oni koji se ne ponašaju primjereno i u skladu s kućnim redom škole, završe na crvenom semaforu čitaj: nemirna djeca i dr. koja ne slušaju učiteljicu i ne poštivaju pravila.

    Što se tiče informacija, bome teško bi mene i muža dobili u istom terminu jer obično onaj drugi hendla djecu i dječje aktivnosti, uostalom netko možda doma ima bebu ili još 2-3 djece tako da ..ne znam zašto bi trebala oba roditelja, baš mi to neobično.

    Kod kćerke smo znali kad je termin informacija i tad bismo došli, jednom u polugodištu, u tjednu kad su info popodne.
    Kod sina, smo dobili termin informacija ali se trebamo upisati po minutama, znači nekih 6 roditelja svatko po 10 min.

    Upisala sam se sad odmah za prve informacije u srijedu.Također sin ima prva 2 testa već sad u pon i uto.
    zavirilia sam u e-dnevnik ividim da za manje od mjesec dana imaju diktat :šok: a tek su počeli učit pisat slova, a već poč.studenom čitanje s razumijevanjem.

    Za usporedbu "ne bud' lijena" išla sam vidjet kako je to bilo kod kćerke: oni nisu uopće imali u prvom polugodištu ni ČSR ni diktate. Prvo ČSR je bilo na prijelazu siječanj/veljača.

    Tako da ima razlika, svaka učiteljica očito radi kako misli da je najbolje.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.09.2018. at 23:55

  49. #499
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Moji su imali čsr u prvom polugodištu,većinom to učiteljica nspočetku pročita pa oni zaokruže ili dodaju nešto sitno

  50. #500
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kod male je črs bilo tako da samo čitaju, pišu odgovore u punim rečenicama. Nisam ni znala.da čsr može bit da učiteljica čita ker mi je smisao čitanja da čitaju djeca. Al dobro...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •