Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: Izložba o Tesli

  1. #1
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno Izložba o Tesli

    Je li netko bio s djecom, kakvi su dojmovi? Za tako jako reklamiranu izložbu (plakati po ST-u npr. pred godinu dana), slabo je ima u medijima pa se pitam je li problem u kvaliteti ili je advent pojeo sav medijski prostor.

  2. #2
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Mi smo bili. Obzirom na temu - mogli su napraviti puno, puno vise... malo sam se razocarala.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Nismo još bili, planiramo. Od ljudi koji su bili čula sam da je vrlo kompleksno, prepuno podražaja, i da izložba nije baš razumljiva za malu djecu, čak i za starije osnovce je navodno prekomplicirana.

  4. #4
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Nisam sigurna da je to uopće za djecu (osim raznoraznih njima zanimljivih efekata, edukativno previše baš i nije).
    Vizualno i doživljajno je jako lijepo.
    Ja ne zamjeram što je sve maaalo previše nabrijano, ali zamjeram što ima dosta (inženjerski) grešaka.
    Na reklamu liječenja frekvencijom i energijom mi je malo i želudac proradio.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Bela bila si s klincima?

  6. #6
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Meni je bilo zanimljivo, pomalo poetično, informacije kroz audio vodič nisu za djecu, rekla bih 14+, zapravo su to mali eseji za koje čovjek mora biti na miru i koncentriran što u sveopćoj gužvi nije moguće. Za djecu si prikladnija živa polusatna vodstva (mi smo prvo veći dio odslušali na slušalice, onda je mala pukla od dosade pa smo se priključili nekoj grupi pa otpočetka).
    Ima tu puno usporedbi, metafora, nategnutih pretpostavki...
    nije to djeci jednostavno.
    Dosta je skučeno, usko, tamno, vodiči se isprepliću, glasno je....kome smeta, bolje da ide radnim danom odmah u 9h.

  7. #7
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ako očekujete dokumentarni pregled Teslinog života i svih otkrića popraćeno primjerima, slikama, filmovima, dokumentima....to nije to.

  8. #8
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Bela bila si s klincima?
    Da. Mali nije htio uci, bilo ga strah. Stariji je isao, ali ni njemu nije bilo svejedno.
    Meni je previse teatralnosti, a premalo konkretnih stvari. Kao neka predstava... ja sam ocekivala vise interaktivnih sadrzaja gdje se moze nesto nauciti.

  9. #9
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    evo, ovo je odličan osvrt, a može poslužiti i kao uvod u izložbu.
    http://www.novilist.hr/Kultura/Izloz...ati-neshvacena
    Posljednje uređivanje od čokolada : 05.01.2018. at 14:35

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Puno vam hvala! Naime, dijete ima 9 god i relativno visoke standarde jer je posjetila neke jako dobre, interaktivne i child-friendly prirodoslovne i tehničke muzeje u Americi i Evropi pa bi mi bilo šteta da joj naš Tesla bude "bljak". Hvala na savjetu za živo polusatno vodstvo.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.01.2018. at 15:23

  11. #11
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    i ja sam čula da je ta izložba više kao neka umjetnička impresija. Nitko mi nije rekao da je oduševljen.

  12. #12
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ina, ovo je jako, JAKO daleko od EU prirodoslovnih ili tehničkih muzeja, zapravo nema veze s njima...(to su i moja djeca konstatirala). Ovo ti je Bulaja poezija, ogled o Tesli i njegovom utjecaju na svijet.

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    OK, drugim riječima da uopće ne vodimo dijete... ili da ne vodim muža FER-ovca jer će se iznervirat na poetske momente, nego da odem s nekom prijateljicom s FF-a ? Ali ja i meni slični nemamo pojma o Tesli :/, a piše u kritici da treba predznanje, onda je to stvarno za vrlo limitirani krug genijalaca tipa s RB-a zamišljeno?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.01.2018. at 15:36

  14. #14
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ina, ja se nisam iživcirala, uspjela sam se dobit da se radi o umjetnosti
    ali imala sam momenata da bi upoznala Bulaju i rekla joj da ZAISTA ne može na izložbi nekoliko puta reći prijenos bežične energije

  15. #15
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ja imam dosta pojma o Tesli, ne radi se o pojmu, nego o pogledu. Ali svejedno.

  16. #16
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    ali imala sam momenata da bi upoznala Bulaju i rekla joj da ZAISTA ne može na izložbi nekoliko puta reći prijenos bežične energije
    mozda autorica ima ideju o novoj vrssti energije , a ko tebi kriv sto nisi vizionar

    osim toga te zice smetaju
    Posljednje uređivanje od spajalica : 05.01.2018. at 15:49

  17. #17
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    riječ lijevo, riječ desno...lako se pobrka

  18. #18
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Super za pokretanje topica... baš sam ju namjeravala voditi. Odustajem.

  19. #19
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Super za pokretanje topica... baš sam ju namjeravala voditi. Odustajem.
    Ja sam mislila ići, ali sam zaboravila da je to "Bulaja", a njezino mi ništa nije "sjelo".
    Evo kako se štede pare.

  20. #20
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Tko ima FB, ovdje može vidjeti slike posjeta jedne škole izložbi.
    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
    Posljednje uređivanje od Cathy : 05.01.2018. at 17:55

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Super za pokretanje topica... baš sam ju namjeravala voditi. Odustajem.
    Moji srednjoškolci isto ne žele ići, čuli od kolega da ih se nije dojmilo. Odvedi dijete opet u obični Tehnički muzej nedjeljom oko podneva, kad imaju prezentaciju Teslinih izuma.

  22. #22
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ne bih željela popljuvati izložbu, možda odem još jednom sama u miru pogledati , samo treba reći da to nije za djecu.

    BTW. Lipovca su produžili u Klovićevim do sredine veljače, to je nešto u čemu se može uživati od 7 do 107.

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Hvala na info za Lipovca.

    Ont. Mislim da ćemo mm i ja sami ići pogledati izložbu o Tesli, baš zato da ne komentiram na neviđeno. A tko zna, možda mi sei dopadne....iako nakon dosta godina Tehničkog muzeja i Smiljana bit će mi teško odmaknuti točku gledišta, a ta izložba traži upravo to. I sigurno bi me zasmetalo ovo o čemu krumpiric piše. Treba voditi računa da u publici ima ljudi koji razumiju stručni dio i ne toleriraju propuste.

  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Btw, ni Lipovac nije za djecu...barem ne za manje, ja naivno odvela svoju i bilo joj je neugodno-cca 70% izlozbe su goli ljudi, a 50% goli ljudi kako se seksaju, a biciklisti i drvo su manji dio opusa Mislim da cu na teslu odvest samo muza, imamo 2 karte.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.01.2018. at 19:49

  25. #25
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    ina, dobro da si mi rekla jer sam bila sva žalosna što smo od Badnjaka blokirani boleštinama pa nećemo stići. poći ću sama .

  26. #26
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Evo mi je sad inzenjerska struja prijatelja dojavila da su se neki njihovi tesko razocarali teslom i da je to umjetnicko vidjenje tesle i da treba masu citat i proucavat (a to su ljudi s faksova sve, a njima je bilo previse), i od masovnog odlaska, a pogotovo nagovaranja djece koja su u teen dobi i starija za odlazak, su odustali. Bas se pitala kako da te izlozbe nema vise, ocito je ostala vecinski neshvacena.

    Al, otvorio se neki mali muzej 80-tih (stan uredjen u tom.stilu) u radicevoj, to bi sirokom masama i djeci moglo bit zanimljivo.

  27. #27
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Vi koji ste bili na izložbi, što mislite o odnosu cijene ulaznice i onoga što kao korisnici dobijete (lijepo rečeno "value for money" )?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku

    Al, otvorio se neki mali muzej 80-tih (stan uredjen u tom.stilu) u radicevoj, to bi sirokom masama i djeci moglo bit zanimljivo.
    Za ovo sam i ja čula i planiramo posjetiti. Također, za lokal-patriote preporučujem izložbu "Trešnjevka - prostor i ljudi" u Muzeju grada Zagreba, odlična je (nakon Trešnjevke slijedi izložba o Trnju, negdje u proljeće).

    Vaska Lipovca mi je sveki preporučivala, ali negdje sam pročitala prikaz izložbe i odmah zaključila da bi moj 13-godišnji puritanac umirao od srama (a i inače ga likovne izložbe ne zanimaju previše), pa ga nisam ni pokušala nagovarati.

  29. #29
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Btw, ni Lipovac nije za djecu...barem ne za manje, ja naivno odvela svoju i bilo joj je neugodno-cca 70% izlozbe su goli ljudi, a 50% goli ljudi kako se seksaju, a biciklisti i drvo su manji dio opusa Mislim da cu na teslu odvest samo muza, imamo 2 karte.
    Tako je mm greškom ušetao sa našom djecom, u Muzeju suvremene umjetnosti na izložbu Vlaste Delimar.
    (Njemu u obranu čekao je završetak rođendana na koje je jedno dijete bilo pozvano). Jedva je preživio.

  30. #30
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    pa ja sam vodila svoje na Lipovca. od 10 i 5. nije mi se to činilo neprimjereno nimalo. a nije ni njima bilo neugodno.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Jooj kak ste kriticne ufff
    To je najlakse jel da?
    A di je sirenje vidika?)
    Mi bili obiteljski
    Djeca odusevljena
    Ima smisla ici ..mozda samo bez puno ocekivanja..

  32. #32
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    pa ja sam vodila svoje na Lipovca. od 10 i 5. nije mi se to činilo neprimjereno nimalo. a nije ni njima bilo neugodno.
    Sumnjam da je ovaj od 5 išta kužio ....jednom sam s mojom u toj dobi slučajno i ništa ne sluteć' uletila u Muzej prekinutih veza malo da se zagrijemo, pa isto ništa nije kužila kad se došlo do dilda i lisičina, ali me pitala što je to pa smo šmugnule iz tog dijela. Moja ima 9, i fakat joj je bilo bed i sram.., jedva je čekala izać' iz prostorija di su seksi scene, iako je sve to vrlo duhovito napravljeno i nije of kors vulgarno. Doduše, moja se srami i kad se mi poljubimo, sad je u takvoj fazi.

    Mama pticica, kolika su ti djeca (dob)?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.01.2018. at 12:56

  33. #33
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I onda je izašla iz te neke prostorije koja završava sa seksi scenama (ljudi gore odjeveni, otvore se vrata - ispod goli i u seksi pozama), pa olakšanje neko malo brodovi u oluji, onda pred kraj opet more (ronjenje, koje obožava), a donji dio opet golaći i seksi scene, tu je jadna uzdahnula od muke ono... o, ne, opet to .

  34. #34
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Koliko koštaju ulaznice za izložbu o Tesli?

  35. #35

  36. #36
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    pa ja sam vodila svoje na Lipovca. od 10 i 5. nije mi se to činilo neprimjereno nimalo. a nije ni njima bilo neugodno.

    ni ja ne bih rekla da je izložba neprimjerena.
    dapače, meni je bila fantastična, predivno veselo osvježenje, izašla sam s izložbe baš nekako prepuna neke vedrine i radosti
    dijete je išlo sa svojom ekipom. doduše, moje dijete ima 17 , ali ona nkad nije bila sablažnjiva po tom pitanju .

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    bila.
    došla s velikim očekivanjima ... mind from the future ... očekivala čuda o izumima, eksperimentima, sve interaktivno ...

    audio-vodič: ništa posebno, još zastajkuje i hmče dok govori, teško za pratiti
    izlošci: nema veze s Teslinim izumima, poneka vesela interaktivna točka kao npr kino-kotač iliti preteča kino projektora ili npr VR naočale

    na kraju izložbe, kad smo već izlazili van sam čula jednu vodičku kako grupi govori prvu uvodnu rečenicu: OVO JE UMJETNIČKA IZLOŽBA!

    i to sve objašnjava.
    sve se posložilo.
    gledajući izložbu iz te perspektive, dobra je, vesela, ok. mogla je biti i jača obzirom na temu, ali nije razočaravajuća.

    ali mi smo došle s drugim očekivanjima, očekivala sam stvari iz tehničke perspektive, nešto nalik na Da Vinchijevu izložbu, možda i više ... bile smo gadno razočarane

    par dana prije smo bile pogledati Lipovca, cure su to išle onak da odrade, nakon Tesline izložbe bilo je: mama, ajmo opet na Lipovca
    Lipovac je za svaku preporuku!
    Ok, cure su se malo hihotale na Šarena ševa HTV1 program, HTV2 program ...

  38. #38
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Lipovac je nježan i duhovit. Djeci se jako dopalo.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Lipovac je nježan i duhovit. Djeci se jako dopalo.
    Slažem se

  40. #40
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •