Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 98

Tema: odnos s bratom nakon ženidbe

  1. #1
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno odnos s bratom nakon ženidbe

    Jako sam bila bliska sa svojim bratom. Dok se nije oženio. Nije da nismo sada bliski, ali je nekako drukčije. Smeta me to, i teško se mirim s tim da će to tako sada biti. Ipak je ona sada glavna. Koma je to što meni baš nije draga, pa mi je sve to skupa još teže. Malo sam razgovarala sa drugima, pa vidim da ti muški kad se ožene ne vide više ni mater, a kamoli sestru. Kako je to kod vas?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Meni je to normalno. Kako je? Slično. Ali obzirom da je tako bilo i sa MM kad smo se oženili, smatram da sve suprotno ne bi bilo normalno. Jedino što je meni moja šogorica draga, kvalitetna osoba , i mislim da dobro trpi mog brata.
    Posljednje uređivanje od sirius : 18.07.2011. at 19:56

  3. #3
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    vidi li tm mater i sestru? (ako ih ima)
    bas mi je juce jedna mlada supruga rekla kako osjeca da je sestra od muza ne voli, i da samo dolazi kod njih kad ona nije kod kuce, da je ne bi srela. Pitala sam je da li je ti kad pozoves- ne.
    Nije laka ta situacija....
    Meni su brat i njegovi daleko, ali on me redovno zove , cesto se cujemo a snaha bas i ne, ali ni ja nju bas ne zovem- morala bih se i ja potruditi oko nje. Ne znam zasto to ne radim, nista mi nije skrivila.

  4. #4
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Da, ni ona se ne trudi. MM nema mi jednu ni drugu, a da ima, vjerojatno bi bilo isto. Ali nisu svi bliski s bratom. Vidiš, sad mi baš fali jedna sestra da ju imam i da zajedno možemo otračat svoje muževe, s bratom ne mogu otračat njegovu ženu. Znam sad reći mami što mi nije rodila još jednu sestru. Ne mislim da to nije normalno, ali opet, nekako bih htjela da budemo bliski, pa mi je žao što će to biti teško...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    To je sasvim normalno.
    Ja se prirodom posla s bratom vidim svaki dan , ali da nije tako - mislim da se ne bi previše družili.
    Isto tako i MM - jedva ima vremena za nas ( užu obitelj ) , a kamoli za sestru.
    Svi skupa se družimo na nekim proslavama , između jako rijetko.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    71

    Početno

    Ma mislim da se ne trebaš brinit, sestra je uvik sestra. Intenzitet "druženja" bit ce manji, ali će te uvik bit tu jedan za drugoga kad bude tribalo. S vrimenom stvari će se prominit na bolje, pogotovo kad dođu dica, a sad je i normalno da ih se pusti da se dobro izgustaju jedno u drugom. U mene je situacija bila obrnuta, ja sam se odselila i od svakodnevnih razgovora i povjeravanja sve se svelo na po koju porukicu, ali kad triba tu smo. I dalje mislim da imamo super odnos.

  7. #7
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Zato sam ja jako sretna što je Iva dobila Elu i što Ela ima Ivu .
    Što se ovih odnosa s moje i MM-ove stane tiče imam puno to toga za reći. I ja imam brata i mm ima sestru! Ali sad nemrem tipkati pa bum poslije

  8. #8
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ovo ti je dobra vježba za budućnost. Za onu budućnost kad ćeš biti svekrva ili punica. Što će biti puno teže. Onaj s kojim se spava je br 1. I tako treba biti, zar ne?

    Bila ti ta osoba draga ili ne, nije bitno. Draga je onome tko ti je drag i to je to. Život je to.

  9. #9
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Hm, baš se mislim, MM je zadržao odnos sa sestrama kakav je imao i prije braka- super, ali samo zahvaljujući njemu, on ih redovito obilazi i posjećuje jer one su malo teže za pokrenuti se i doći, njihovi muževi da ne govorim. Ja se s njima slabije vidim, ali nemamo ništa jedna protiv drugih, ono, ok odnos, ne viđamo se puno ali ni jednoj to ne fali.
    Brata svog vidim često jer živi iznad mene a sa njegovom ženom se zbilja super slažem i imamo super odnos.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ja mislim da ni ne treba težiti zadržati isti odnos s braćom/sestrama kao prije braka. Ti odnosi se mijenjaju, rastu, vidimo se nekad češće, nekad rjeđe - kako situacija dopušta.

    Ono što je bitno je ostati dostupan i otvoren - kad zatreba ili kad se zaželimo jedni drugih, tu smo...

  11. #11
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    A možda vaš odnos više mijenja to što ona tebi nije draga, nego sam činjenica da se oženio?
    Moj odnos s bratom se nije primijenio nakon njegove ženidbe, ali on je i prije toga i sada živio daleko. Čujemo se redovito, vidimo se kad doputujemo mi do njih ili oni do nas, i svi zajedno se dobro družimo. Nekad se nas dvoje malo i zezamo na račun njegove žene (koja mi je draga, iako joj vidim mane, a i ona meni).

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Po meni je to samo početna faza koja će se razviti kroz vrijeme. I moj se brat skroz posvetio ženi kad se oženio, pa sam ja malo pala u drugi plan. Isto mi nije bilo pravo, ali takav je život, ona je tada bila broj 1. Nismo se dobro poznavale, pa si nismo bile niti jako bliske. I ja sam ponekad dolazila kod njih i pričala s njim samo kad nje nije bilo. Pa su prošle godine, ona je cijelo vrijeme bila uz njega, uz obitelj, pa su došla njihova djeca i ona mi je iz dana u dan sve više ulazila po kožu. Sada je ona moja sestra isto kao što je on moj brat. U mojim očima i srcu nema nikakve razlike. Desi se da mi je ona ponekad i draža
    A sestra MM-a, e ta mi je sestra od prvog dana, kako je ona mlađa on MM-a, tako i ja nju doživljavam kao mlađu sestru (makar je starija od mene) i zovem ju češće od njega, a ona je i mene prihvatila jako brzo. Njoj je bilo bitno da je njezin brat zadovoljan i sretan samnom, a sada kad joj dolaze nećaci mislim da me voli još više

  13. #13
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Po meni je to sasvim normalno. Jer kakav je muž koji se ne posveti svojoj ženi?

    I ja imam brata, i stvarno smo oduvijek jako, jako povezani! Ali nije me bolilo kad se oženio i posvetio svojoj obitelji, jer i ja sam se posvetila svojoj. Moja mama, koja je isto jako povezana s njim, pizdi na razne stvari, ali ja bratu uvijek kažem-da on sad ima svoju ženu i djecu i da na njih prvenstveno gleda, a svi drugi nek mu budu u drugom planu! Tako je po meni najnormalnije i tako treba i biti! Možda smo zato i dalje ostali jako povezani i super se slažemo-i on i ja, i njegova žena. Što se tiče njegove žene- super je, ali ni nije na meni da je procjenjujem-ako njemu valja, meni valja još i više!

    Ja na tvom mjestu ne bih tako razmišljala i ne bih se trpala između njih dvoje, niti mrzila njegovu ženu, jer tako možeš samo napraviti da prekinete totalno kontakte. A mislim da je to ono što najmanje želiš!

  14. #14
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    da ovako razmišljanje čujemo od mame čiji se sin oženio, koja bi nam bila prva asocijacija? Posesivna majka...
    anima, tvom bratu je sada puno bolje - objektivno - da mu žena bude na prvom mjestu nego da to budu sestra i mama.
    I ako se vas dvije ne slažete, za njegovo dobro i za dobro njegove obitelji je da izabere ženu ukoliko mora birati.
    Na tebi je samo da ga ne dovedeš u takvu situaciju.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa Vidi poruku
    Jako sam bila bliska sa svojim bratom. Dok se nije oženio. Nije da nismo sada bliski, ali je nekako drukčije. Smeta me to, i teško se mirim s tim da će to tako sada biti. Ipak je ona sada glavna. Koma je to što meni baš nije draga, pa mi je sve to skupa još teže. Malo sam razgovarala sa drugima, pa vidim da ti muški kad se ožene ne vide više ni mater, a kamoli sestru. Kako je to kod vas?
    Zamisli da si na njenom mjestu, i da tvoj muž na prvo mjesto stavlja sestru, a tek onda tebe? To nije normalno ni prirodno. Naravno da je ona sada glavna, pa ona mu je sada primarna obitelj. Ja na tvom mjestu to ne bih ni spomenula bratu, jer to ne bi bilo fer ni prema njemu ni prema njegovoj ženi. Pokušaj sama sa sobom srediti svoje osjećaje i pomiriti se s tim.

  16. #16
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa Vidi poruku
    Jako sam bila bliska sa svojim bratom. Dok se nije oženio. Nije da nismo sada bliski, ali je nekako drukčije. Smeta me to, i teško se mirim s tim da će to tako sada biti. Ipak je ona sada glavna. Koma je to što meni baš nije draga, pa mi je sve to skupa još teže. Malo sam razgovarala sa drugima, pa vidim da ti muški kad se ožene ne vide više ni mater, a kamoli sestru. Kako je to kod vas?
    o fala bogu da ima i takvih!
    fakat mislim da mužu moraju biti žena i djeca na 1.mjestu!!
    Posljednje uređivanje od kudri : 19.07.2011. at 13:34

  17. #17
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Ne vidim samo zašto to da su ti žena i djeca na prvom mjestu treba nužno uključivati i distanciranje od sestre s kojom si do tada bio blizak?

    To su potpuno različiti odnosi i pod uvjetom da se nitko ne miješa tamo gdje mu nije mjesto i da su svi uključeni ok osobe, mogu cvjetati paralelno.
    Naravno, uz zdravu dozu međusobnog poštovanja bez obzira što nam se netko kao osoba možda i ne sviđa ne znam kako.

  18. #18
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Zubic vila, ako se Animi ne sviđa bratova žena, onda nije ni čudo da se distancirao od nje....jer po meni je normalno da ako se ne možete slagati, muž izabere svoju ženu i djecu, a sestru onda tko šljivi. Znam da je grubo rečeno, ali je tako i što prije to shvatiš, bit će ti bolje.

  19. #19
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Nisam dobila dojam da Animina šogorica zna da joj nije baš draga i da ne mogu zajedno. Više kao da nisu nikad ni "kliknule" ili ostvarile neki odnos jer si nekako ne pašu.
    Anima, napisala si da ti nije draga. Ako se ne radi o nečemu što ne bi mogla progutati, ona je sad tvoja šogorica i ako je tvoj brat s njom sretan, što koga briga da li je ona tebi po volji? Ako ti je stalo do brata, možda da joj daš opet priliku, ona je sad dio njega i ako ga ne želiš "izgubiti", ne smiješ ga stavljati u poziciju da bira. To je samo savjet ovako usput na osnovu ovo malo informacija što si dala, nemoj shvatiti kao kritiku.

    Meni su recimo svi MM-ovi prijatelji i rodbina dragi. Jer su njegovi. I dok god ni na koji način ne utječu negativno na naš odnos (a to ne bi mogli ni kad bi htjeli, jer je to do MM-a i mene), ja ne ulazim u njihove mane i odnos MM-a s ikime od njih.

  20. #20
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Zubic vila prvotno napisa Vidi poruku
    Ne vidim samo zašto to da su ti žena i djeca na prvom mjestu treba nužno uključivati i distanciranje od sestre s kojom si do tada bio blizak?
    anima kaže ovako
    Nije da nismo sada bliski, ali je nekako drukčije.
    a meni to zvuči kao sasvim normalno stanje obzirom da je čovjek friško oženjen i da se njoj ne sviđa njegova žena

    dakle anima, ako hoćeš da budete bliski više nego sad radi na tome da ti se svidi šogorica i da prema njoj budeš ljubazna ali ne nametljiva pa da vidiš kako će se stvari razvijati
    a ako je stvarno grozna i ako je stvar u njoj, morat ćeš pustiti brata da to sam rješava, i nema ti druge nego se malo povući.

    ulet Zubić vila
    Posljednje uređivanje od pomikaki : 19.07.2011. at 17:04

  21. #21
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Ovako, jednostavno nismo kliknule. Ne paše mi. Što mi je stvarno stvarno žao, zbog brata. Naravno da bi to u budućnosti moglo štetiti našem odnosu i morat ću jako raditi na tome. Potpuno mi je jasno i podržavam da mu je žena na prvom mjestu, naravno da to neću biti ja, to niti ne očekujem. Htjela sam vidjeti da li se i vama odnos s bratom promjenio kad se oženio, neovisno o tome kakav odnos imate s njegovom ženom. Dok su bili u vezi, komentirali smo nju i njihovu vezu, ponekad i sada nešto kaže slučajno, ali ne znam, brijem da zbog mog odnosa s njom to ništa u budućnosti neće biti kako treba. Malo se teže nosim s tim i to je sve. Valjda se moram pomirit s tim i bok. Htjela sam vidjeti kako vi to sve doživaljavate, primjećujete li to, smeta li vam, i tak. Nekako sam zamišljala kad se on oženi da će mi sigurno njegova žena biti mrak, da ću dobiti sestru, da ćemo biti svi skupa jedna velika sretna obitelj, otvoreni, svoji, a ne da će biti tako rezervirano...

  22. #22
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Moje mišljenje, svatko svoje i gotovo, kad se nađete sve najbolje i to je to.
    Čemu priželjkivati da se kliknete, da budete suuper...po meni to u životu dolazi jako rjetko,
    svatko nek ima svoj mir i bit ćete si najbolji. Ako nešto forsiraš samo ćete se sve više udaljavati....

    Imam dovoljno primjera gdje su ljudi forsirali lažne obiteljske veze i nakon
    mnogo godina šutnje i ogovaranja sve je puklo ko sapunica pa sad nema niti dobar dan.
    Glavno da ste si ok, a ako ćete biti prisniji još bolje, ako ne ne. Pustiti vrijeme da odradi svoje.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako, jednostavno nismo kliknule. Ne paše mi. Što mi je stvarno stvarno žao, zbog brata. Naravno da bi to u budućnosti moglo štetiti našem odnosu i morat ću jako raditi na tome. Potpuno mi je jasno i podržavam da mu je žena na prvom mjestu, naravno da to neću biti ja, to niti ne očekujem. Htjela sam vidjeti da li se i vama odnos s bratom promjenio kad se oženio, neovisno o tome kakav odnos imate s njegovom ženom. Dok su bili u vezi, komentirali smo nju i njihovu vezu, ponekad i sada nešto kaže slučajno, ali ne znam, brijem da zbog mog odnosa s njom to ništa u budućnosti neće biti kako treba. Malo se teže nosim s tim i to je sve. Valjda se moram pomirit s tim i bok. Htjela sam vidjeti kako vi to sve doživaljavate, primjećujete li to, smeta li vam, i tak. Nekako sam zamišljala kad se on oženi da će mi sigurno njegova žena biti mrak, da ću dobiti sestru, da ćemo biti svi skupa jedna velika sretna obitelj, otvoreni, svoji, a ne da će biti tako rezervirano...
    Imala si malo preružičasta očekivanja koja se, doduše, kod nekih mogu i ostvariti, ali rijetko.
    Zato se u narodu i kaže da roditelji ženidbom izgube sina, a udajom kćeri dobiju zeta (kćer uvijek ostaje srcem uz njih).
    To je, recimo, većinom tako, uz iznimke, naravno.

    Zato, savjet: nikad bratu govoriti protiv njegove žene, šta god ti mislila, oni su tim, ništa nećeš postići, a pokvarit ćeš svoj odnos s bratom.
    Pomiri se s tim da će vaš odnos nužno biti malo više mlak, ne tako blizak kao prije, ali može biti sasvim solidan, dapače, s vremenom i kvalitetan, kad se ti privikneš da on sad dolazi u duetu, a drugi dio dueta nisi ti nego netko drugi.
    Ništa strašno, dapače, normalno.

  24. #24
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Slažem se s Nenom, ali opet mislim da nije baš tako normalno da se odnos s obitelji zahladi nakon ženidbe. Jedno je manje vremena za obitelj iz koje potječeš, kad jednom osnuješ svoju obitelj koja ti time postaje primarna, a drugo je distanciranje i mlaki odnosi.

    Znam neke primjere većih distanciranja od obitelji nakon vjenčanja koji su zapravo bili i pokazatelj dominacije drugog partnera koji je nekako samo "asimilirao" novog muža/ženu u svoju obitelj, a do njegove/njezine nije držao. Meni to osobno nije prihvatljivo ni normalno. Normalno mi je da i ja držim do MM-ove obitelji i on do moje.

  25. #25
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Zubic vila prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se s Nenom, ali opet mislim da nije baš tako normalno da se odnos s obitelji zahladi nakon ženidbe. Jedno je manje vremena za obitelj iz koje potječeš, kad jednom osnuješ svoju obitelj koja ti time postaje primarna, a drugo je distanciranje i mlaki odnosi.

    Znam neke primjere većih distanciranja od obitelji nakon vjenčanja koji su zapravo bili i pokazatelj dominacije drugog partnera koji je nekako samo "asimilirao" novog muža/ženu u svoju obitelj, a do njegove/njezine nije držao. Meni to osobno nije prihvatljivo ni normalno. Normalno mi je da i ja držim do MM-ove obitelji i on do moje.
    Točno, potpuno se slažem.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Zubic vila prvotno napisa Vidi poruku
    Normalno mi je da i ja držim do MM-ove obitelji i on do moje.
    Svakako, slažem se, kao i s ostatkom posta. No, na žalost, ima ljudi (ili žena, da budem preciznija) koji ne njeguju bliske odnose ni sa svojom biološkom obitelji, a šta im onda znači ta neka nova. Svega ima u tim familijarnim odnosima.

  27. #27
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj Zubic vila prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se s Nenom, ali opet mislim da nije baš tako normalno da se odnos s obitelji zahladi nakon ženidbe. Jedno je manje vremena za obitelj iz koje potječeš, kad jednom osnuješ svoju obitelj koja ti time postaje primarna, a drugo je distanciranje i mlaki odnosi.

    Znam neke primjere većih distanciranja od obitelji nakon vjenčanja koji su zapravo bili i pokazatelj dominacije drugog partnera koji je nekako samo "asimilirao" novog muža/ženu u svoju obitelj, a do njegove/njezine nije držao. Meni to osobno nije prihvatljivo ni normalno. Normalno mi je da i ja držim do MM-ove obitelji i on do moje.
    To se podrazumijeva i potpuno se slažem sa tvojim postom.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Po meni je to udaljavanje sasvim normalno i možda i jedino normalno.
    Pa neće valjda sa sestrom ispijati kave i čavrljati dok mu je žena doma sama ili će sestru voditi u kupovinu cipela ili će sestra trebati davati savjete koju boju zida izabrati za spavaću sobu ili će sa sestrom voditi kasnovečernje razgovore na mobitel dok žena uspavljuje klince.................
    Karikiram, ali ne vidim nigdje točan primjer udaljavanja između tebe i brata a koji ne bi bio normalan, očekivan s obzirom da brat ima svoju novu obitelj i da mu ti ne možeš biti toliko važna kao ni tvoje mišljenje, bar mu ne bi trebalo biti važnije od onog njegove žene.
    Sestre, pogotovo starije, znaju biti posesivne naspram brata i imati potrebu za uvid u sve pore njegovog života. Po meni to nije bliskost nego bolest.
    Sva sreća da ima takvih koji se tome odupru.
    Posljednje uređivanje od mama od formata : 20.07.2011. at 00:46 Razlog: gramatika

  29. #29
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Po meni je to udaljavanje sasvim normalno i možda i jedino normalno.
    Pa neće valjda sa sestrom ispijati kave i čavrljati dok mu je žena doma sama ili će sestru voditi u kupovinu cipela ili će sestra trebati davati savjete koju boju zida izabrati za spavaću sobu ili će sa sestrom voditi kasnovečernje razgovore na mobitel dok žena uspavljuje klince.................
    Karikiram, ali ne vidim nigdje točan primjer udaljavanja između tebe i brata a koji ne bi bio normalan, očekivan s obzirom da brat ima svoju novu obitelj i da mu ti ne možeš biti toliko važna kao ni tvoje mišljenje, bar mu ne bi trebalo biti važnije od onog njegove žene.
    Sestre, pogotovo starije, znaju biti posesivne naspram brata i imati potrebu za uvid u sve pore njegovog života. Po meni to nije bliskost nego bolest.
    Sva sreća da ima takvih koji se tome odupru.
    Imaš pravo, karikiraš. A naravno da je bolest ako netko želi imati kontrolu nad nečijim životom, bila to sestra, brat, žena, muž... bilo tko.
    I dalje mislim da je ZV u pravu - žena i djeca su na prvom mjestu, ali to nužno ne znači zahlađivanje odnosa s roditeljima, braćom i sestrama.

  30. #30
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Sve je to moguće što ste napisale, ali moguće je i to da je žena od animinog brata jednostavno nesimpatična osoba i gotovo

  31. #31
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Mislim da ste pobrkali zahlađivanje & udaljavanje.

    Ovi karikirani primjeri su udaljavanje od brata/sestre radi stvaranja vlastite familije. dakle, odnosi se nisu zahladili, naprosto nedostatak vremena i drukčiji prioriteti dovode do toga da se braća "udalje" kada svatko osnuje svoju familiju.

    Npr. ja sam se bila navikla sa svojim bratom čuti maltene svaki dan, jedno vrijeme smo bili cimeri, pa smo neko vrijeme izlazili u istom društvu...doslovno da sam ga viđala svaki dan i bio je uključen u sve aspekte mog života (osim posla, nismo radili zajedno).
    No danas kada imam muža i dvoje djece te patim od kroničnog nedostatka vremena, nas dvoje smo se udaljili u smislu da se puno rijeđe vidimo i čujemo.
    Nismo zahladili, naprosto nas je uobičajeni životni ritam udaljio.

    A i bilo bi čudno da njegujem isti odnos s njim (u smislu količine vremena koje smo nekad provodili zajedno) nauštrb vlastitog muža i djece.

  32. #32
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ste pobrkali zahlađivanje & udaljavanje.

    Ovi karikirani primjeri su udaljavanje od brata/sestre radi stvaranja vlastite familije. dakle, odnosi se nisu zahladili, naprosto nedostatak vremena i drukčiji prioriteti dovode do toga da se braća "udalje" kada svatko osnuje svoju familiju.

    Npr. ja sam se bila navikla sa svojim bratom čuti maltene svaki dan, jedno vrijeme smo bili cimeri, pa smo neko vrijeme izlazili u istom društvu...doslovno da sam ga viđala svaki dan i bio je uključen u sve aspekte mog života (osim posla, nismo radili zajedno).
    No danas kada imam muža i dvoje djece te patim od kroničnog nedostatka vremena, nas dvoje smo se udaljili u smislu da se puno rijeđe vidimo i čujemo.
    Nismo zahladili, naprosto nas je uobičajeni životni ritam udaljio.

    A i bilo bi čudno da njegujem isti odnos s njim (u smislu količine vremena koje smo nekad provodili zajedno) nauštrb vlastitog muža i djece.
    Imaš pravo, samo što meni to "udaljavanje" zvuči poput zahlađivanja, zapravo, otuđivanja neke vrste. Nedostatak vremena mi je najbolji izraz, a to je potpuno normalno.

  33. #33
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    blago vama koje ste uopce imale bliski odnos sa bratom/sestrom, ja si to uopce ne mogu zamisliti.

  34. #34
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sve je to moguće što ste napisale, ali moguće je i to da je žena od animinog brata jednostavno nesimpatična osoba i gotovo
    a možda joj samo treba dati još jednu priliku...

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa Vidi poruku
    Jako sam bila bliska sa svojim bratom. Dok se nije oženio. Nije da nismo sada bliski, ali je nekako drukčije. Smeta me to, i teško se mirim s tim da će to tako sada biti. Ipak je ona sada glavna.
    Pa jel žena glava kuće ili nije Sad je dobio drugu ženu za glavu. Karirikiram, ali mijenjanje odnosa je normalno kao što piše icyoh
    Posljednje uređivanje od larmama : 20.07.2011. at 12:47

  36. #36
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Po ovom animinom uvodnom postu čini mi se da uopće nema nekog velikog problema, samo da se ona malo teže nosi s tim da joj je braco sad odrastao i ima svoju obitelj.
    Dakle, anima, ako ti šogorica nije oštrokondža koja iz nekih sebičnih razloga radi na tome da se tvoj brat distancira od vas, problem je samo u tebi.
    Meni recimo ne zvuči lijepo kad kažeš da ti ona nije draga, ali nemaš za to neki konkretan razlog, osim da si ne pašete. Tvoj brat je nju izabrao po svojoj mjeri, a od vas ostalih se s pravom očekuje da je prihvatite kao dio njegovog života. Ako nesebično voliš brata, a on je s njom sretan, meni bi nekako bilo logično da ti ona samim tim bude barem toliko draga da se slažete u tim ulogama koje vam je život dodijelio. I to ne bi brkala s licemjerjem i forsiranjem bliskosti ako je nema. To je samo jedna osnova za normalne obiteljske odnose koji s vremenom mogu rasti i razvijati se ako to obje strane žele.

    Kao i u svemu, treba krenuti od sebe, zapitaj se jesi li ti nečime uzrokovala to udaljavanje. Oni su vjerojatno prije braka bili neko vrijeme zajedno, možda si rekla bratu da ti se ona ne sviđa pa vas on drži podalje jer mu je tako najjednostavnije? Možda ti on to sad zamjera jer je njihov odnos produbljen i on ju je odabrao za životnu suputnicu. Ako nije došlo do nekih preteških riječi mislim da se može bez problema to riješiti uz malo truda i iskrenosti. Ne trebaš sad biti oduševljena njome ili joj glumiti naj-frendicu, ali možeš pokušati izgraditi neki normalan odnos s njom. U suprotnom, uopće se nemoj čuditi ako ćeš rijetko viđati brata, jer ljudi u braku (pogotovo friško vjenčani) obično dolaze u paru, pa će ići tamo gdje se oboje osjećaju ugodno i dobrodošlo.
    Posljednje uređivanje od Zubic vila : 20.07.2011. at 14:36

  37. #37
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Imam konkretan razlog da mi nije draga. Čak sad mislim da bi bilo bolje da o njihovoj vezi nisam ništa ni znala, jer mi baš zbog toga nije draga. I još zbog nekih stvari ali to stvarno nije bitno. Ali zbog brata i naše dijece mogu ju progutati. Ali nije to to. Ma sve to stoji što vi to govorite, pa nisam freak, sve ja to i sama znam. Htjela sam podijeliti svoje osjećaje i vidjeti kako je kod vas.

  38. #38
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    žao mi je što tako osjećaš, jer vjerujem da ti je teško kad više nema tolike bliskosti među vama
    kod nas je bilo drugačije, tek kad se brat oženio postali smo bliski, jer su nam sad iste stvari važne i imamo više toga o čemu možemo razgovarati
    šogorica mi je prekrasna i draga i baš sam sretna što su se njih dvoje našli (i iako su dugo hodali prije braka, nismo se toliko družili, nego tek kad su i oni postali roditelji)

  39. #39
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    moj brat se uskoro zeni i ne mogu reci da sam presretna,ali njegov je izbor...trudim se od prvog dana sa snajkom da joj bude ugodno kod nas,ali nekako ne ide...nadam se da ce se situacija promijeniti...najgore od svega je to sto smo mi generacija i isle smo u istu srednju,a ona se kao mene ne sjeca ...da, bas, a isle 4 godine...i da, brat se tako rijetko javlja i ona nekako forsira samo svoje ...mi smo super samo kad se posvađa s njom ili kad mu nesto treba ...i ja sam necija snajka i sa mm sestrom se odlicno slazem i cujem skoro svaki dan a zive u inozemstvu...

  40. #40
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Po meni je to udaljavanje sasvim normalno i možda i jedino normalno.
    Pa neće valjda sa sestrom ispijati kave i čavrljati dok mu je žena doma sama ili će sestru voditi u kupovinu cipela ili će sestra trebati davati savjete koju boju zida izabrati za spavaću sobu ili će sa sestrom voditi kasnovečernje razgovore na mobitel dok žena uspavljuje klince.................
    Karikiram, ali ne vidim nigdje točan primjer udaljavanja između tebe i brata a koji ne bi bio normalan, očekivan s obzirom da brat ima svoju novu obitelj i da mu ti ne možeš biti toliko važna kao ni tvoje mišljenje, bar mu ne bi trebalo biti važnije od onog njegove žene.
    Sestre, pogotovo starije, znaju biti posesivne naspram brata i imati potrebu za uvid u sve pore njegovog života. Po meni to nije bliskost nego bolest.
    potpisujem!
    Posljednje uređivanje od Ibili : 20.07.2011. at 17:12

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa Vidi poruku
    Imam konkretan razlog da mi nije draga. Čak sad mislim da bi bilo bolje da o njihovoj vezi nisam ništa ni znala, jer mi baš zbog toga nije draga. I još zbog nekih stvari ali to stvarno nije bitno. Ali zbog brata i naše dijece mogu ju progutati. Ali nije to to. Ma sve to stoji što vi to govorite, pa nisam freak, sve ja to i sama znam. Htjela sam podijeliti svoje osjećaje i vidjeti kako je kod vas.
    Ma sve OK, samo se ti požali, zašto bi bila freak ako te nešto muči i zanima te je li tako kod drugih. Pametno je što nisi "konkretizirala slučaj" navodeći podatke iz kojih se ljudi mogu identificirati, što se zna događati na forumu.
    Obiteljski odnosi znaju biti svakakvi jer se ljudi žene i udaju "za svakoga" i ima sto varijacija na tu temu, ovisno o tome tko kakvu novu osobu dobije u obitelj i u kakvu novu obitelj upadne.

    (zato i postoje oni dubokoumni časopisi "moja tajna" i "moja sudbina", slično ko i sapunice, kad glavni lik u 847. epizodi otkrije da je sam sebi brat)

  42. #42
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Meni je isto nekako normalno da se odnosi promijene nakon udaje/ženidbe, prije svega zbog dugačije preraspodjele vremena.
    Ja ne bi ni s mužem razgovarala da ne živimo zajedno pa se viđamo po kući, baš mi proleti vrijeme i prođe dan u trenu.
    S mamom sam se prije čula svaki dan na telefon, sad ne stignem, koliko god to zvučalo čudno. Zaboravim, ili je nazovem pa ništa ne čujem od dernjave oko sebe i sl.
    Tako i s bratom, čujemo se i vidimo prema potrebi (kad nekom nešto treba, jel') i meni je to sasvim normalno
    I kad malo bolje razmislim, s bratovom ženom sam sad dosta bliskija nego s bratom. Da se nas dvije ne slažemo, vjerujem da bi nam se, uz djecu i ostale obaveze, lako dogodilo udaljavanje i zahlađenje odnosa.

  43. #43
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    normalno je da su se odnosi promijenili, tj. da su drugačiji od odnoga prije jer sad je u priču ušlo nekoliko novih ljudi
    muž/žena, djeca s obje strane što samo po sebi mijenja situaciju. vi ste, ti i tvoj brat sad nečiji supružnici i nečiji roditelji, pa i tetka i ujak.
    puno je tu novih uloga, vrijeme koje je na raspolaganju se međutim nije povećalo nego ostalo isto.

    mada ja nešto mislim da odnosi koji su bili postojani i kvalitetni ne bi trebali da se rapidno izmjene, samo dobiju drukčiji raspored
    zbog svih dnevnih obveza i ritmova. nipošto ne mislim da muž treba držati sestru na prvom mjestu ali niti da treba zaboraviti na sestru
    i svoju obitelj. ja volim vidjeti velike, nasmijane obitelji za jednim stolom, čoporativno, puno smijeha pa i povišenih tonova.
    nekad je teško sazrijeti i prihvatiti da više nismo djeca, treba vremena da se i sami naviknemo na te velike promjene u nama i oko nas!
    po meni uvijek treba dati priliku čovjeku, pokušati ga upoznati i s nke druge strane a ne samo one koju smo prvu uočili jer se često ispostavi
    da je potrebno samo malo tolerancije i kompromisa da bi svima bilo ugodnije!

    a ako unatoč svemu ne ide, prihvati to kako znaš budi svojim nećacima uvijek vesela i radosna, a mama i tata neka misle što žele.

  44. #44
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    normalno je da su se odnosi promijenili, tj. da su drugačiji od odnoga prije jer sad je u priču ušlo nekoliko novih ljudi
    muž/žena, djeca s obje strane što samo po sebi mijenja situaciju. vi ste, ti i tvoj brat sad nečiji supružnici i nečiji roditelji, pa i tetka i ujak.
    puno je tu novih uloga, vrijeme koje je na raspolaganju se međutim nije povećalo nego ostalo isto.

    mada ja nešto mislim da odnosi koji su bili postojani i kvalitetni ne bi trebali da se rapidno izmjene, samo dobiju drukčiji raspored
    zbog svih dnevnih obveza i ritmova. nipošto ne mislim da muž treba držati sestru na prvom mjestu ali niti da treba zaboraviti na sestru
    i svoju obitelj. ja volim vidjeti velike, nasmijane obitelji za jednim stolom, čoporativno, puno smijeha pa i povišenih tonova.
    nekad je teško sazrijeti i prihvatiti da više nismo djeca, treba vremena da se i sami naviknemo na te velike promjene u nama i oko nas!
    po meni uvijek treba dati priliku čovjeku, pokušati ga upoznati i s nke druge strane a ne samo one koju smo prvu uočili jer se često ispostavi
    da je potrebno samo malo tolerancije i kompromisa da bi svima bilo ugodnije!

    a ako unatoč svemu ne ide, prihvati to kako znaš budi svojim nećacima uvijek vesela i radosna, a mama i tata neka misle što žele.


    X potpisujem


    jako lijepo sroceno

  45. #45
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa Vidi poruku
    Jako sam bila bliska sa svojim bratom. Dok se nije oženio. Nije da nismo sada bliski, ali je nekako drukčije. Smeta me to, i teško se mirim s tim da će to tako sada biti. Ipak je ona sada glavna. Koma je to što meni baš nije draga, pa mi je sve to skupa još teže. Malo sam razgovarala sa drugima, pa vidim da ti muški kad se ožene ne vide više ni mater, a kamoli sestru. Kako je to kod vas?
    Eeeee, osjeti se "to" nešto, naelektrizirano u zraku, anima moja.
    To je osjetila i druga strana - nećeš valjda stavit brata između dvije-tri vatre.
    Budi korektna, ne trebaš se ljubiti sa šogi, ali budi fer i civilizirana.

    Ok, ne želim ti soliti, ali sama si napisala neke činjenice i nema dima bez vatre.
    Moj brat je, npr. oduvijek imao svoj život u svakom pogledu (oženjen-neoženjen-u vezi-slobodan) i ne miješam se, a naš odnos je samo naš, ne brkamo ga s drugim relacijama.
    Mislim da iskren razgovor rješava sve nedoumice.

  46. #46
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Moj brat je dosta mlađi od mene, ali ne osjeti se ta razlika toliko...naš odnos je super i iako on ima curu koja se nikome u familiji ne sviđa, šutimo i prihvaćamo, jer je njegov izbor. On sretan, sretna i ja, tj.mi. Također, on je moga muža odlično prihvatio. S druge strane, moja je šogorica meni otvoreno rekla da ona mene neće nikad prihvatit za svoju snahu, ali u smislu "moram te trpit, pa ću to i činit" .....zašto je tomu tako? Ljubomora. Jal. Zavist. Naravno, nema na što biti ljubomorna ni zavidna, ali to je tako. Najžalije mi je, što to primjećuje i moj muž, dakle njen brat. I sram ga je i neugodno mu je. Iskreno, mene je to dugo mučilo, dok nisam shvatila da se živciranjem ništa ne može postići, osim bolesti, pa sam si fino posložila u glavi da je ona takva kakva je, ne trebamo se viđat prečesto i sve "u rukavicama". I nema više tenzija ni povišenih tonova i sl.
    Posljednje uređivanje od Smajlich : 29.07.2011. at 18:45

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Moj dečko s kojim ujedno planiram i svatove ima mlađu sestru od 24 god koja se ponaša ko dijete. Znači na samom početku naše veze njegova sestra i ja smo bile super jer smo zajedno i u srednju išle, ali odjednom je promijenila svoje ponašanje prema meni, počela je s nekim ljubomornim ispadima. Npr.svo troje smo zajedno išli na pizzu, kada smo nakon večere hodali od restorana do auta, dečko me samo zagrlio, a ona je na to reagirala da se ponašamo ko seljaci. Sljedeći ispad joj je bio kad ju moj dečko, njen brat nije negdje odvezao, a u što se umiješala i njihova mama, naravno i tu sam ja ispala kriva jer sa mnom svugdje ide i vozi me svuda. Nakon toga me počela ogovarati po gradu, a ja sam jednostavno prestala pričati s njom i mojom budućom svekrvom jer kad god bi došla ni jedna ni druga me nisu htjele pozdraviti, a ja se nisam htjela uvlačiti. Od tog cirkusa što ju moj dečko nije odvezao nije god dana pričala s njim, nakon toga su počeli pričati što je trajalo do Božića i do sljedećeg skandala. Zatim dečko mi je za Božić kupio mobitel jer je tako htio, na što su ona i njena mama popizdile. Napravile su takav cirkus kako on ništa im ne pomaže (u biti njegova mama živi od njegove plaće jer nema pravo na mirovinu kako nije radila dok je bila u braku, moj dečko joj u svemu pomaže, a ona govori svima kako ju je razočarao) kako meni kupuje poklone da će me ona našamarati, nešto prestrašno. Odnosi su grozni ja sam probala bit dobra s njima, ali kad ne ide, ne ide. Ne mogu puno na to utjecati.

  48. #48
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Mislim da ne mozemo kontrolirati kako se osjecamo, ali itekako mozemo birati kako djelujemo. Ne svidja ti se sogorica? To je ok. Ne mozes si tu puno pomoci. Ali ono sto mozes kontrolirati je tvoje ponasanje. Ne postoje dvije toliko razlicite osobe koje ne bi mogle imati jednu jedinu zajednicku stvar. Mozda je vrijeme da pronadjete tu stvar koja vas moze povezati, bilo da se radi o umjetnosti, hobiju, sportu ili cak polasku u teretanu ili na zumbu-bilo sto! Ako vas dvije mozete zajedno funkcionirati u toj jednoj zajednickoj tocci-to je dobar pocetak. Ne kliknu si svi odjednom, a s druge strane, mnoga su velika prijateljstva pocela iz medjusobne odbojnosti. Zeljela si oduvijek veliku sloznu obitelj? Veliki dio je na tebi! Vjerujem da je to moguce ostvariti. Isto tako i vjerujem da kad tvoj brat vidi da ste si vas dvije kliknule i da mozete uzivati zajedno, vjerojatno ce i on biti vise raspolozen za dodatno druzenje sa tobom.

  49. #49
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Citiraj studentica_1992 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj dečko s kojim ujedno planiram i svatove ima mlađu sestru od 24 god koja se ponaša ko dijete. Znači na samom početku naše veze njegova sestra i ja smo bile super jer smo zajedno i u srednju išle, ali odjednom je promijenila svoje ponašanje prema meni, počela je s nekim ljubomornim ispadima. Npr.svo troje smo zajedno išli na pizzu, kada smo nakon večere hodali od restorana do auta, dečko me samo zagrlio, a ona je na to reagirala da se ponašamo ko seljaci. Sljedeći ispad joj je bio kad ju moj dečko, njen brat nije negdje odvezao, a u što se umiješala i njihova mama, naravno i tu sam ja ispala kriva jer sa mnom svugdje ide i vozi me svuda. Nakon toga me počela ogovarati po gradu, a ja sam jednostavno prestala pričati s njom i mojom budućom svekrvom jer kad god bi došla ni jedna ni druga me nisu htjele pozdraviti, a ja se nisam htjela uvlačiti. Od tog cirkusa što ju moj dečko nije odvezao nije god dana pričala s njim, nakon toga su počeli pričati što je trajalo do Božića i do sljedećeg skandala. Zatim dečko mi je za Božić kupio mobitel jer je tako htio, na što su ona i njena mama popizdile. Napravile su takav cirkus kako on ništa im ne pomaže (u biti njegova mama živi od njegove plaće jer nema pravo na mirovinu kako nije radila dok je bila u braku, moj dečko joj u svemu pomaže, a ona govori svima kako ju je razočarao) kako meni kupuje poklone da će me ona našamarati, nešto prestrašno. Odnosi su grozni ja sam probala bit dobra s njima, ali kad ne ide, ne ide. Ne mogu puno na to utjecati.


    Grozno je to što znaš kako vam može svima biti lijepo samo da su one normalne .. Pa ti bude krivo i žao što su tak zatucane s oproštenjem..
    ( been there, done that )

    eto..one su odlučile tako, i ti tu ništa ne možeš. Ali tog si svjesna i sama pa je to bolje za tebe.
    Pošto vidiš I sama kuda vozi ovaj vlak...skoči dok te nisu povukle za sobom. (al' sam mudra danas )

    I sama imam sličnu situaciju...samo što su umjesto sestre i mame u pitanju mužev brat i njegova zla milostiva.
    I ja to rješavam na način da sam se totalno distancirala od njih. Nemam apsolutno ništa protiv da moj muž odlazi k njima...ali sam mu
    rekla da ne misli kako ću ja ikad više ići k njima. Ako želi neka ide sam..i da isto tako ja njih više ne želim u našoj kući.
    Nikada nisam stajala između njega i njegovih sestara i braće..ali što je previše previše je.. on kad se zaželi svog brata nađu se kod njihove mame...
    svom mužu sam jasno dala do znanja da ja ne mogu funkcionirati sa takvim ljudima koji gledaju samo kako bi te dobro zaje**li!!!
    A on neka radi kako hoće. I tako funkcioniramo eto već 10 godina.

    Ne daj na sebe, i kad jednom sasječeš onda ostavi to iza sebe. Nije vrijedno spomena i nastavi dalje..
    takve osobe su željne drame, i to ih hrani.. kad im to uskratiš više im nećeš biti zanimljiva i odustat će. (Govorim ti iz svog iskustva)

    I svom dragom nikad nemoj govoriti protiv njih, jer to su ipak njegova mama i sestra.
    Pusti da on sam vidi kakve su. Njemu je ipak najteže jer je između ne dvije nego tri vatre.
    Olakšaj mu barem na taj način. Sretno
    Posljednje uređivanje od Ives000 : 23.02.2016. at 20:29

  50. #50
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Ne postoje dvije toliko razlicite osobe koje ne bi mogle imati jednu jedinu zajednicku stvar. Mozda je vrijeme da pronadjete tu stvar koja vas moze povezati, bilo da se radi o umjetnosti, hobiju, sportu ili cak polasku u teretanu ili na zumbu-bilo sto! Ako vas dvije mozete zajedno funkcionirati u toj jednoj zajednickoj tocci-to je dobar pocetak. Ne kliknu si svi odjednom, a s druge strane, mnoga su velika prijateljstva pocela iz medjusobne odbojnosti. Zeljela si oduvijek veliku sloznu obitelj? Veliki dio je na tebi! Vjerujem da je to moguce ostvariti. Isto tako i vjerujem da kad tvoj brat vidi da ste si vas dvije kliknule i da mozete uzivati zajedno, vjerojatno ce i on biti vise raspolozen za dodatno druzenje sa tobom.
    Postoje.
    I nipošto nije veliki dio na njoj!

    Ti kao da opisuješ hollywoodsku ekranizaciju nekog lakog štiva, a ne stvarni život.
    Ili jednostavno imaš premalo iskustva, i premalo je ljudi prošlo kroz tvoj život.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •