Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Daska za peglanje parnom postajom, koju kupiti

  1. #1
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno Daska za peglanje parnom postajom, koju kupiti

    Od ljetos imam parnu postaju i stvarno mi je lakse s njom, ali mi je daska limena bez igdje ijedne rupice i nakon par suhih komada veš mi se dalje samo moči. Gledala jesam daske s nekim antenama i uticnicama (nemam pojma čemu služe), ali postolje moje pegle je stvarno ogromno i tesko pa ga ni ne mislim drzati na dasci, nego pored, tako da bih sto jednostavniju dasku koja ipak propušta paru negdje i ne moči veš. Mogu li kupiti bilo koju rešetkastu ili ipak bolje da je "namjenska"? Postoji li baš za parne postaje? Sigurno da da, ali to mora da je ogromno, nemam kud s tim.

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Moja daska je posve rupičasta, dobila sam ju uz parnu postaju. Nema utičnice, nego je sasvim obične veličine. Parnu postaju držim na ormariću kraj daske, a samo peglu stavim na onaj dio za peglu na dasci.
    Ne mora pegla stajati na postaji dok se pegla. Ona cijev za paru je dovoljno dugačka.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 13.01.2018. at 10:06

  3. #3
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ja imam rupicastu, mislim da je Viledina, kupila sam je prije nego sam imala parnu postaju.
    I ona se namoci nakon nekog vremena, pogotovo ako se nakupi puno neispeglanog vesa, ali je OK
    Najnormalnije na nju uz kraj, pored onog originalnog dijela za peglu, stavim cijelu parnu postaju.
    Mozda ima nesto potpuno specijalizirano za to, ali i ova klasicna rupicasta moze proci, ali se svejedno ovlazi.
    E, da, nedavno sam joj promijenila navlaku, originalna je imala spuzvu i pamucnu navlaku, a sad sam nabavila neku iz Lidla iz jednog dijela i puno je bolja.

  4. #4
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    https://www.philips.hr/c-p/GC202_30/...ka-za-glacanje
    Gledam ovu i pitam se vrijedi li da odem po nju ili je dobra i neka rupičasta jeftinija...
    Ako ću dobiti *ranje za 100 kn manje onda ću platit koliko treba. Bas mi je ta mokra daska problem.

  5. #5
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Veliš smoči se svaka ako ima puno veša? Možda da radije kupim 2,3 jeftinije
    Bas mi se veša nakupilo.

  6. #6
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Fata je Fata, ali...

  7. #7
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Meni se ne smoči, a znam peglati po 5,6 sati u komadu.
    Jedino kaj bude na podu mokro.

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se ne smoči, a znam peglati po 5,6 sati u komadu.
    Jedino kaj bude na podu mokro.
    Ajoj, pa nemoj se toliko tlačiti... Dva sata maksimum. Uz sušilicu i to je previše.

    Ont. moja daska je neka prethistorijska i nema rupice, ali ja sam lijenčina pa rijetko peglam dulje od sat vremena (i to mi je puno, moje noge to teško izdrže - ne paše mi taj položaj). Nemam parnu postaju nego običnu parnu peglu. Svejedno se zna osjetiti vlaga, ali rijetko tak dugo mašem peglom. Zato sam i odustala od parne postaje. Lakše mi je 1-2x tjedno odmah riješiti košulje i stolnjake, dok ne izgubim volju.

    Moja svekrva ima mrežastu dasku i stvarno je takva bolja, ali nije svejedno ni kakva je obloga, kao što je već netko spomenuo.

  9. #9
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ja u mjesec dana sakupim 3 sata peglanja valjda. Jest da sam off ali sam morala komentirati. Čim se sjetim peglanja smuči mi se.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •