Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 311

Tema: izlasci i granice - sedmaš, skoro 14-godišnjak

  1. #1
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno izlasci i granice - sedmaš, skoro 14-godišnjak

    koliko im dopuštate?
    j je dobar u školi, trenira...
    pita me do kad smije bit vani.
    pa mu ne znam što reć. pa ga pitam - a do kad drugi smiju. a drugi su i srednjoškolci.
    molio me da ide na koncert (ne pitajte me koji, neću vam reć jer me sram :D ), pa sam ga pustila. kao, do 11 i pol. pa je u 11 i pol zvao da jel može još sat vremena. pa smo ga pustili i u ponoć i pol došli po njih.
    ne znam, nekako mi glupo neku strogoću glumit, kad je dobar
    neki iz društva već popiju pivu. neki i zapale. prvi srednje. on kaže da ne, vjerujem mu.
    mislim, i dalje je većinu slobodnog vremena na kompu, igra igrice. al eto, počeli su i ti izlasci.
    kako u vas?

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    15 godina, 8 razred još ne izlaze navečer. najkasnije do 11 ljeti.

  3. #3
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    pratim i oblikujem stavove

  4. #4
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Dakle, djevojče, 14 godina...

    Ljeti, kad je na moru, do 11, svaku večer :D , ako se javi i zamoli za produljenje, u pravilu puštamo, jer je to povremeno i u posebnim prigodama...

    E, sad, dok traje škola, ona stalno ima nešto navečer, otprilike do 10, bez obzira je l' joj škola ujutro ili popodne... A to "nešto" navečer je uvijek u gradu, pa (ukoliko ne dođemo po nju autom, a to u zadnje vrijeme odbija) onda obično "zabrije" još cca pol sata s društvom s tog "nečega" (to "nešto" je ili glazbena škola ili Mocke ili ZKM, tako da društvo uglavnom znam i čini mi se jako okej)...

    Kad je koncert, rođkas ili neka spešl okejšn, puštam dulje, kaj sad... :D

    Toliko za ovo javljanje... Ne znam kako će se razvijati situacija...

  5. #5
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Dobro je da si otvorila temu - moj je 7 razred i naveliko izlazi. obicno je to do 9. Nekad i duže. Zove, pita. Pokusali smo trenirati strogocu tako da radnim danom ne smije van a onda popustimo. U skoli je dobar.
    imala bih ja jos dosta za pisati, ali....
    sto se tice glazbenog ukusa i ja bih se mogla sramiti.

    Imamo problema s ponasanjem u skoli- borimo se s tim pubertetom nekad lakse nekad teže

  6. #6
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Moj će još malo 14 i ne de vani. Ne ide nitko od njegovih još. Ali mi smo u dalmatinskoj selendri, tu se ni nema di ići zimi. Ljeti sam ga puštala do 11, koliko se sjećam, znalo je to biti i duže, ako zove i pita. Što se tiče pive i cigareta..a kaže da nije probao ali ja mu ne vjerujem. Cigaret je garant probao zapaliti, za pivu nisam sigurna.

  7. #7
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Pa dobro, di vaši izlaze? U kafić, u park, šetnju?

  8. #8
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Sve to. I kino, mc donalds, pa na moje zgrazanje i shopping centre. I puše i piju - sigurna sam. I prve simpatije su tu. I tako- meni se čini da je prerano, ali sta je tu je. Dolaze mu i doma i on ide kod drugih

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    ja bih bila sretna da moj žica za van, stvarno. zabrinjavajuće je koliko se zabio kući i ne mrda.

  10. #10
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Taman je otisao na utakmicu - namirisan da me glava boli. U 9 ujutro. I kaj da si ja sada mislim???

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Ajme rijecanka - a ja bih da mi se vrati moje "dijete" ovo mi je sve prebrzo došlo

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    mislim da bi prije samostalnosti i odgovornosti po noći dijete trebalo postati samostalno i odgovorno danju.
    zanimljivo mi je da ima djece koja sa 10 godina još uvijek s mamom idu u park a s 14 navečer u izlazak. karikiram ali želim naglasiti važnost zrelosti djeteta općenito.
    meni se čini da ću kad mi djeca dođu u tu dob puštati ljeti malo duže, ponekad na koncert i sl. a redovne izlaske npr subotom do 11 ne.
    nadam se da će imati dovoljno zanimljiv izvanškolski dnevni život i da još neće težiti stalnim noćnim izlascima.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    pa je, brzo je, ali kad se sjetim sebe u tim godinama...gdje nam je bio kraj.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Nije li granica da kčinci do 16 ne smiju bit sami iza 10-11 navečer
    Moj ponekad ide u šetnju s frendovima do večere, još uvijek ide s nama kam idemo mi

  15. #15
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    moj je 14, 8. razred.
    Ne izlazi, ne traži, ne žica...ovih dana uopće ne stigne niti popodne van pol sata od obaveza i ružnog vremena. Po ljeti ostaje vani do 10.30, ako....Cigaretu sigurno nije probao. Ali cijelo njegovo društvo je takvo.
    Svi me pitaju - kako pubertet, a nama nikad mirniji period, on je u pubertetu od rođenja....

  16. #16
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Pratim i grizem nokte...

    Naročito zbog glazbenog ukusa, mislim dabi prije pivu oprostila nego neke pojave s naše estrade.

  17. #17
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Vrlo je moguće da ćeš morat opraštat i jedno i drugo...

  18. #18
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    moj je 8. razred.
    Ode tu i tamo van, u kino ili u kafic. Uglavnom do 11 ima izlaz.

  19. #19
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Vrlo je moguće da ćeš morat opraštat i jedno i drugo...
    Potpisujem.
    A ako je kcer u pitanju, uz to jos i stikle i sljokice

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Moji su (hvala bogu) još premali, ali mene zanima druga stvar a to je, gdje mogu uopće izlaziti mladi u Rijeci?
    Prvenstveno mislim na starije osnovnoškolce i srednju školu, onako od 14 do 18 god. Prije su to bili disko klubovi i Pallach, a danas, pojma nemam gdje bi ta djeca mogla izići da se malo zabave, osim do McDonaldsa ili u obližnji kafić. Jedna od opcija je i igranje društvenih igara ispred ulaza u zgradu ili u parku (tako je bilo u moje vrijeme)

  21. #21
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ovaj moj još ne izlazi regularno i ne izlazi u birceve, ni u palach. tamo mu je bio prijatelj koji ide u prvi srednje. za sad je to po kvartu, odu u grad pa bauljaju po korzu, i u šoping centar odu, u kino il oko kina. i špica su im ti koncerti, neke fešte i tako.

  22. #22
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    nisam sve čitala, ali moji su do 16 godina imali izlazak do 23 sata kako je i zakonski propisano. izuzetak su bili nove godine, neki rođendani i naravno ljeto na otoku.

    moja sister je imala neugodno iskustvo kad su nećakinju od 15 godina policajci pokušali legitimirati nakon 23 sata ispred jednog kluba gdje se skuplja mladež i nju i sve ostale koji su bili ispod 16 godina su sproveli u policiju i roditelji su morali osobno doći po njih. nisu bili ni alkolizirani ni drogirani, ali je valjda zakon takav. čak su im priprijetili socijalnom službom ako se to ponovi.

    evo, imaš tu nešto o tome http://policija.hr/MainPu.aspx?id=150830

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    I do kad smije ostati? Po meni, 22 h je gornja granica za osnovnoškolca, ali klinci su sad drugačiji, pa se i to sigurno promijenilo.

  24. #24
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    14 godina, 7. razred, moja je imala dozvolu za kino, nikakvi izlasci.
    s tim da meni šetnje po gradu i kvartu,
    rođendani po doma ne spadaju u izlaske.
    ne sjećam se točno do kad je morala biti doma, ali sigurno puno prije 11,
    osim na moru, tamo ima ekipicu, znali su i do ponoći biti vani,
    s tim da bi ranije otišli do sela u šetnju, na sladoled...
    a onda bi bili oko zgrade.
    Posljednje uređivanje od Tashunica : 08.02.2015. at 08:23

  25. #25
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    14,5 godina, 8. razred, cura.
    Dobra je u školi.
    Ali ne izlazi nikuda.
    Ne traži, nema potrebu.
    Vrhunac joj je jednom u 6mj otići u kino i to na način od npr. prije dva tjedna: da nju i još dvije prijateljice mi odvezemo do Branimir centra. Poslije toga su namjeravale otići do Trga nagdje na kolače, ali im se nije dalo već su na Glavnom kolodvoru sjele na vlak, mene zvale sto puta da provjere gdje je Zabok jer je jedna prijateljica tvrdila da je u Dubravi pa da ne fulaju vlak. Na stanici od vlaka ih je čekala baka od jedne i odvezla ih k sebi doma. Tamo su do 23 h gledale filmove s dvd-a.
    I to je to.
    Nema dečki, nema kafića, cigareta, na alkohol ne smije ni pomisliti zbog terapije.
    Ništa joj ne branimo, ali je ona i dalje jako djetinjasta i zaigrana.
    Jučer navečer me gnjavila da odemo do WG na late night shopping u šetnju, a meni nije bilo dobro i nije mi se otkopaval auto i nismo otišli, a ona je bila silno razočarana.
    Ja bih zapravo voljela da je samostalnija i da više izlazi sa svojim vršnjacima.

  26. #26
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    A opet, s druge strane se često sjetim male od naših susjeda na moru koja je već u 7. razredu švercala dečke kroz prozor u sobu pa mi se kosa digne na glavi i mislim si da je ipak bolje da je moja kći uz mene sa 14, nego da bježi, laže, mulja i završi u lošem društvu.

  27. #27
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj Diana72 prvotno napisa Vidi poruku
    I do kad smije ostati? Po meni, 22 h je gornja granica za osnovnoškolca, ali klinci su sad drugačiji, pa se i to sigurno promijenilo.
    nisu se klinci promijenili, i prije 30 godina je bilo onih koji su počeli izlaziti u 7. razredu i onih koji su počinjali s izlascima tek u srednjoj-roditelji su ti o kojima to ovisi.
    mislim da dijete osnovnoškolske dobi nema što visiti po kafićima i noćnim klubovima-sjećam se koliko mi je to bilo grozno za vidjeti u vrijeme dok sam i sama izlazila.
    kino, šetnja, slastičarna je nešto sasvim drugo.

  28. #28
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ne ovisi samo o roditeljima nego i o djeci, većina njih u toj dobi nema još potrebu za izlascima. Nisam ni ja izlazila u 7.8. razredu, ni moj brat, nema ni Borna. On je vrlo samostalan u kretanju po gradu, ima društvo po cijelom gradu, najstariji idu u prvi srednje ali ni oni uopće još ne izlaze na taj način (pa da ga netko povuče).

  29. #29

  30. #30
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Moj izadje oko 6 navečer, odu na burrito ili kupe sok i smrzavaju se sat-dva na klupici u parku. Vrati se oko 8-8.30.

  31. #31
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Umireem
    ali naši se u ovoj dobi već naručuju i šišaju sami

  32. #32
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    Moj izadje oko 6 navečer, odu na burrito ili kupe sok i smrzavaju se sat-dva na klupici u parku. Vrati se oko 8-8.30.
    Zaboravila sam reci da je to vikendom kad je škola popodne plus još možda jednom tjedno kad je škola ujutro.

  33. #33
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Moji su 14 i uskoro 15 god. i ne izlaze još nikuda. Sin će radije otići kod frenda da zajedno igraju igrice ili gledaju film. Kći će sada u subotu prvi puta kod prijateljice na babinjak ( 4-5 cura iz razreda će spavati kod jedne od njih ). Ne pokazuju interes za izlaske još za sada... 8. su razred.
    Posljednje uređivanje od Rebbeca : 08.02.2015. at 15:57

  34. #34
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Ajme sta mene ceka.Moja cura i njene frendice vec od 5-te spavaju jedne kod drugih
    Ako bude na mater bit ce skitnica i zeljna stalnog muvinga al neka.to mi je draza varijanta od izlezanja po kauca i sl.
    vidjet cemo lako mi sad laprdat.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj suncokret prvotno napisa Vidi poruku
    nisu se klinci promijenili, i prije 30 godina je bilo onih koji su počeli izlaziti u 7. razredu i onih koji su počinjali s izlascima tek u srednjoj-roditelji su ti o kojima to ovisi.
    mislim da dijete osnovnoškolske dobi nema što visiti po kafićima i noćnim klubovima-sjećam se koliko mi je to bilo grozno za vidjeti u vrijeme dok sam i sama izlazila.
    kino, šetnja, slastičarna je nešto sasvim drugo.
    Zato sam i pitala, jer ja sama nisam počela izlaziti u diskače prije 16 godine i to sam bila tako da me mama odvezla i došla po mene. Prvi put sam samostalno izašla na plesnjak kad mi je bilo 18. U kino sam rijetko išla, nije mi bilo zanimljivo, a slastičarne blizu kuće nije bilo. Ali, imam dojam da ova moja neće biti baš kućni tip

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Moji su u 14. i 15. godini.

    Nisu do sad sami izlazili osim na rođendane, a tada ionako mi idemo po njih (i znamo gdje su, rijetko sami odlaze, češće ih mi i vozimo). Nije da ih ne bih pustila ali nisu tražili, bar ne tijekom škg.

    Ljeto je druga priča - ako puštamo djecu u glazbeni kamp na more, znači da u njih imamo povjerenja. Imaju oni tamo i profesore i odgajatelje, ali imali su prilike probati i pivo i cigaretu i svašta. Rezultat - profesorica me zvala i pitala da li znam da moj E. u bircu naručuje cappuccino??? Da, znam. Instant isključivo. Jer to pije povremeno i doma. Pravi je probao i nije mu fini. Vino i pivo je probao i nije mu fino. Smije piti bezalkoholno, ali ni to mu se baš ne sviđa. Pa super! Stariji brat nije čak ni toliko daleko dogurao - taj nije htio ni probati kad smo mu nudili. Fućka se njemu...

    Da nas pitaju smiju li navečer van - odgovor bi ovisio o puno stvari - na koncerte smiju, na nogometnu utakmicu baš nisam sigurna (idu s dedom ako žele na provincijske tekme, ali nisu baš nešto oduševljeni). Idu sami s društvom u Tehnički muzej, Muzej automobila i izložbe, a drugo nisu ni tražili. Drže se kvarta, možda zato jer kod nas puno toga ima u blizini, pa nema potrebe klipsati nekamo dalje. Imaju u kvartu i nogometni klub i kazalište i knjižnicu u kojoj znaju biti kojekakva događanja, nekoliko škola u kojima znaju biti plesovi i koncerti, valjda im je to dosta.

    Ja bih čak voljela da se više kreću po gradu sami, ne nužno navečer nego čak i danju, ali tak su komotni.... najviše vole da ih mi vozimo ("mi" se odnosi na nekoliko roditelja iz kvarta koji su uvijek pri ruci ako se ide dalje od treće ulice, he he he...)

    Mislim da će se to uskoro promijeniti, a do tada - pratim ovaj topic.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 08.02.2015. at 16:30

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Bome ste me iznenadile s ovim izlascima sedmaša. Moja je 6. razred i iz trenutnog nacina njenog druzenja ovo vase mi s cini jako daleko. Mislim da ce to tek doci sa srednjom skolom.
    Posljednje uređivanje od larmama : 08.02.2015. at 16:48

  38. #38
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme sta mene ceka.Moja cura i njene frendice vec od 5-te spavaju jedne kod drugih
    Ako bude na mater bit ce skitnica i zeljna stalnog muvinga al neka.to mi je draza varijanta od izlezanja po kauca i sl.
    vidjet cemo lako mi sad laprdat.
    vidiš da će joj brzo trebati mobitel

  39. #39
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    a mi smo pak jako komotni -rijetko ih vozimo. Evo, moja, koja je 5 razred ide sama u najbliži cinestar - jedino je uvijet da film nije kasno - mene izluđje to navažanje .
    po starijeg smo možda 2,3 puta išli negdje - jednom tulum, jednom koncert - negdje oko 11 navečer a tada je kod nas doma svađa - tko će ići jer se nikome neda.

    ja sam pak tolerantnija prema izlascima - nego prema odlascima kod nekoga - ne spavaju kod frendova niti oni spavaju kod nas.
    Baš jučer smo MM i ja raspredali o ranim trudnoćama - znamo par slučajeva gdje su djeca od 18 godina dobila djecu. Ako od čega imam strah, onda je to to i droga.

    ok, iomam još strahova, ali mislim da su mi ova dva najveća

  40. #40
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    vidiš da će joj brzo trebati mobitel
    tashunica samo ti mene zezaj draga.
    Vjerojatno cu skocit sama sebi u usta ha ha will see!!!

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi naprotiv uskacemo kad god mozemo s voznjom. Dobro za sada su razlozi ili mrak ili udaljenost. Tako da je kod nas ona komotna a ne mi

  42. #42
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    A. će skoro napunit 15, ima izlazak do 10:30. Ide sad u prvi srednje, mislim da je u sedmom imao izlazak do 9. Pa je gurkao, gurkao, kako se i pristoji :D
    Izlazi uglavnom petkom i subotom. Ako bi mi izašli, najavimo to, hahaha. On nam je zadnje dvije godine baby sitter. Taman je fino stasao da možeo k'o ljudi izać u miru, a onda je on krenuo izlazit.
    Prvo vrijeme su izlazili isključivo u šoping centar, ali drago mi je reći da su otkrili da žive u mediteranskom gradu i da se ovdje živi na otvorenom veći dio godine.
    Posljednje uređivanje od vertex : 09.02.2015. at 13:14

  43. #43
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    I da, zakonska granica je 23 sata, do napunjenih 16. I ima lijepi broj slučajeva da se po dijete išlo u stanicu. Ne mi osobno, zasad.

  44. #44
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    e, a kad na tim kocertima u deset tek krenu.
    sad opet žica za u subotu, sad je vrijeme od maškara pa ima tih događanja.

  45. #45
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    ne znam, nisam pametna - moji roditelji su bili dosta tolerantni i mislim da imn nisam priređivala neke velike šokove - dok znam puno cura, djece strogih rodtelja - ajme šta su te radile.

    Tak da mislim da sam dosta tolerantna- iako mi nije baš svejedno. Meni je problem kaj ovaj moj izgleda dosta starije od tog svog 7 razreda, a u stvarii je ipak još uvijek dosta veliko dijete

  46. #46
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    I da, zakonska granica je 23 sata, do napunjenih 16. I ima lijepi broj slučajeva da se po dijete išlo u stanicu. Ne mi osobno, zasad.
    Do 23 sata ako su sami. Dulje mogu ostati ako su u društvu... koliko stare osobe? 16 godišnjaka, ili mora biti punoljetna osoba?

  47. #47
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Mora biti odrasla osoba, to je onda valjda punoljetna. Znači, ako nađe curu od 18, može s njom vani do kad hoće

  48. #48
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    I da, zakonska granica je 23 sata, do napunjenih 16. I ima lijepi broj slučajeva da se po dijete išlo u stanicu. Ne mi osobno, zasad.
    A policija prijavi centru za socijalnu skrb, pa se i tamo ide na razgovor.
    Provjereno bila mi prijateljica prošle godine.

  49. #49
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    e, a kad na tim kocertima u deset tek krenu.
    sad opet žica za u subotu, sad je vrijeme od maškara pa ima tih događanja.
    Meni je nekako kasno da ide na koncert koji počinje u 10. Ali zapravo, toga je ovdje malo. Ako su regularni koncerti po dvoranama, to je obično u 8 li 9. A po klubovima, super je ako počne svirka u 11.
    Međutim, ako ekipa ide, ako su maškare, ako je to takvo doba godine, mislim da bih pokušala ne bit kruta. S tim da ja ovi zakonsku zabranu shvaćam prilično ozbiljno.
    (Možda zato što je krajem sedmog razreda pogodio loptom školsku kameru (ne namjerno, nego je volej pošao krivo) i napravio manju štetu. Zbog toga smo bili na razgovoru na policiji, na socijalnoj skrbi, a čeka nas i poziv od...suda? čini mi se. Jer osiguranje koje je vlasnih kamere automatski prijavljuje svaki počinjenu štetu policiji. Pa se ti misli.)

  50. #50
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Ja čak mislim da je u društvu bilo i starijih od 16-18. Njih je policija pustila, ostale odvela u postaju. Što je dalje bilo piše post iznad.

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •