Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 74 od 74

Tema: Desetogodišnjaci - koliki su? (i pubertet)

  1. #51
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    I moja za mjesec puni 10 godina.Već 1-2 godine joj se znoj osjeti.Ali kad baš ideš da mirišeš,kad približiš nos.Od ljetos joj počeli neki suhi prištići po licu.Juče joj na nosu istisnula ogromni crni miteser .Mene bode u oči,a ona ne da.Juče sam je pričepila.Sad na tom mjestu nosić malo crven,ali nema one kvrge pod kožom.
    Visoka 141,28kg.35 br.
    Zaigrana je i još uvijek u dječijim fazama.Razmišlja kao dijete.Pubertet joj ne smijem ni spomenuti.Dečke ne podnosi...
    E,koluta mi očima,ja to računam kao neki početak puberteta .

  2. #52
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Koliko jedu vaši 10-godišnjaci? Ja samo gledam moju, ko termit je. Ujutro prije škole - doručak. Nakon 2h pod velikim odmorom - užina. I onda me traži još sendvič za u školu ili si kupi u pekari nešto jer je gladna nakon 4. sata, plus ima jabuku, plus dođe doma nakon 6h i nakon što je sve ovo pojela odmah hoće ručak ?!

    Dobro trenira, troši energiju - no svejedno

  3. #53
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    I moja jede vise nego prije, al jos nije bas termit faza.
    Visoka 147cm, 35kg, 37 br. noge.

    To su bile mjere nakon ljeta. Sad moguce da je i visa.

    Dlacice su vec tu svjetle doduse ispod pazuha, dole kao paperje, a na nogama su joj bas potamnile.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Termit. Ženski, od 10,5 godina .
    Ali moja je odavno u pubertetu, čekam još samo m. da joj stigne, kod nas je rani pubertet nasledan sa obe strane familije. 160cm, možda i više, oko 44-45kg, 37 br. noge. Konačno ne izgleda kao paukić od samih ruku i nogu, nego vitko i mišićavo .
    Ne trenira ništa osim harmonike od 9,5kg svaki dan po 40 min. , ali je inače uvek aktivna i četiri puta nedeljno na relaciji OŠ- muzička, tako da troši puno energije.
    Uvek je gladna i sve joj je fiiino...konačno sam i to dočekala . Ja zadovoljna.

  5. #55
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moja je 143cm i 35kg. Pubertet fizički tek lagano kreće. A za hranu je sve bljak, ništa joj nije fino... aaaa. Samo bi slatko i junk.
    Bumo preživjeli tih par godina nekako, živce već sad pažljivo čuvam Inače bi doma 90% vremena bila svadja ovak je 50%

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ahh, svađe... To nisi pitala .
    Što se toga tiče, moja je od rođenja u pubertetu .
    A slatko i junk - to bi ona svakako tovarila u sebe lopatama dok joj ne pozli, par puta sam je i pustila neka proba efekte nezasitosti, pa u poslednje vreme ipak bira da prestane da se trpa PRE momenta povraćanja . Srećom voli da jede i ostalo raznovrsno, i da proba nove ukuse.

    Tako da, stvar je samo percepcije. Kod nas je trenutno pubertet doneo mudrost po pitanju hrane . Malo sam prilagodila količine koje kupujem, kupila par većih šerpi i to je sve .

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je 143cm i 35kg. Pubertet fizički tek lagano kreće. A za hranu je sve bljak, ništa joj nije fino... aaaa. Samo bi slatko i junk.
    Bumo preživjeli tih par godina nekako, živce već sad pažljivo čuvam Inače bi doma 90% vremena bila svadja ovak je 50%
    Sad je trenutak da počne samostalno pripremati hranu, hehehe... To je upalilo kod mog mlađeg sina. Ne još kuhati nego pripremati od zdravih sastojaka - voćne salate, zdrave sendviče, salate od povrća...

    Moji su od petog razreda kuhali njoke i tjesteninu, pripremali frape, salatu od tunjevine, grah salatu, krastavce s vrhnjem, zelenu salatu s kockicama sira i cherry rajčicama i slično... Ako ja pripremim - nije fino, ali ako sami pripreme - druga pjesma

    Probaj - nemaš kaj izgubiti.

  8. #58
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    moj je visok oko 155, ne znam za kile, noga 39, 10 godina ima točno

    apetit je povećan, ali nije baš termit.
    srećom povećanje ide više u korist kuhane hrane, jedno vrijeme je bio dijete koje malo toga voli, sad je stanje stalno sve bolje, više toga voli, a ono što kao ne voli ipak na kraju pojede
    samo krene po kući otvarat ormare i kao traži nešto slatko, tu sam prepoznala da je ustvari gladan pa ponudim nešto konkretno

  9. #59
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Koliko spavaju vasi desetogodisnjaci? Moj zaspi ovih dana oko 21.30 cak i cesce u 22h i budan je vec u 6h i cita knjigu..

  10. #60
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ke u moj spava cca toliko eventualno ujutro produži do pol osam
    Ali zato veliki ni mogli bit u krevetu faun i noć

  11. #61
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nemam pojma... kći (11g) neki dan čitala do 3, jedva se probudila u pola 12, koliko je to? 8,5h? Valjda normalno za tu dob... Ona oduvijek voli duuugo spavati i kasno lijegati.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Od ponoći do 10, zato jer ju budim...da ne budim nastavila bi do podne

  13. #63
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    A što reć na higijenske navike? Maloprije sam moju uhvatila kako grize nokte... na nogama
    A ZNA gdje stoje škarice za nokte.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 03.07.2020. at 22:22

  14. #64
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Maloprije sam moju uhvatila kako grize nokte... na nogama
    O maj...moj se švercq u zadnje vrijeme s pranjem zubiju navečer pa ga mlađi cinka "suha mu je četkica"


    Za sada smo ok ali počele su neke male mušice, ne da mu se, ne čuje ili ne želi čuti, zaboravi što sam mu rekla nakon 3 sekunde pa sve ponavljaj i tako...

  15. #65
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko spavaju vasi desetogodisnjaci? Moj zaspi ovih dana oko 21.30 cak i cesce u 22h i budan je vec u 6h i cita knjigu..
    ode u krevet u 23h obično
    ujutro ovisno ali izleđu 7,30-8,00 je na nogama
    sam, nitko ga ne budi

    mojih oboje su slabi spavači bili i kao bebe
    ovo mi se još čini super
    ali imala sam dvojbi jel dovoljno sna i jel to prekasno za odlazak u krevet

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    150 cm, 36 kg. Nema jos fizickih znakova puberteta, osim sto polako gubi onu "bebecu" gradju tijela i pocinje dobivati misice na trbuhu i ledjima :D
    Jede kao trut, voli sve sto vole stari, junk na dnevnoj bazi za njega ne dolazi u obzir sto meni jako otezava moju nevoljkost za kuhanjem :D
    Sada ljeti ide spavati oko 23 h, a ustaje oko 9-10 h. Kad pocne skola, malo cemo pomjeriti satnicu.

  17. #67
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    I moj jede kao veliki, više i od muža. Isto nema znakova puberteta osim ajde nekih negodovanja oko pomoci u kuci...zasto bas on sve mora...cita puno knjige, svira...malo mu dosadno na praznicima...kupanje u bazenu i drustv.igre i voznja s prijateljima kasno popodne ipak popuni dan.

    Tu je isto negdje s kilazom i visinom bas cu ga izmjeriti
    Posljednje uređivanje od mašnica : 01.08.2020. at 11:44

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Mi smo isto vrlo kratko bili u fazi prigovaranja, drskosti i negodovanja. Onako, bas pubertetski. Nanjusila sam emocionalne oluje pa smo sjeli i onako bas posteno razgovarali. Objasnila sam mu pred kakvim razdobljem se nalazi. Objasnila sam mu kako sam se ja osjecala u toj dobi : da me nitko ne razumije, da imam najgore roditelje na svijetu koji ama bas nista ne kuze i ne znaju, da ja sve znam i mogu sama... Smjeskao se onako stidljivo u stilu "da, da i ja sam to pomislio". Objasnila sam mu da je ovo razdoblje kad sazrijeva, odrasta i da ce sigurno dolaziti do sukoba i nesporazuma ali da o svemu mozemo otvoreno razgovarati cak i ako se ne slazemo, samo ne zelim bezobrazluk i konstantne svadje. Ako smatra da u necemu grijesim i to mi moze reci i raspraviti cemo to, ali cemo se suzdrzavati povisenih tonova i ruznih rijeci. Stvarno je upalilo, imam osjecaj da je dobio poruku da sam ga razumjela i da nekad neke njegove "size" ne moraju imati veze sa realnoscu nego sa emocionalnom burom u kojoj se nalazi. Bas imamo neko lijep odnos u zadnje vrijeme. Cesto mi se povjerava, ja se trudim slusati ga i biti ukljucena u neke stvari koje on voli koliko god mi bile beskrajno dosadne :D (povijest nogometa, rukometni treninzi...)... Ne zavaravam se, pretpostavljam da idila nece trajati dugo i da ga tek ceka onaj pravi pravcati pubertet, ali tjesim se da sad u ovoj fazi stvaramo neki kapital razumijevanja, povjerenja i povezivanja koji ce nam dobro doci kasnije.

  19. #69
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Moj desetogodišnjak jučer tražio priču za laku noć i dvije uspavanke

  20. #70
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    rehab woow krasno si to sve sročila ja to ne bih znala... vidiš da...trebalo bi sjesti za ozbač mi nekako uvijek sve u hodu a to i nije dobro...

    jelena.O slatko
    Posljednje uređivanje od mašnica : 01.08.2020. at 12:51

  21. #71
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Rehab divno

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Hvala cure
    Ja sam osobno nekako to razdoblje puberteta jako tesko prosla sa svojim roditeljima. Tesko u smislu da su se oni svega panicno bojali i bili su prezastitnicki postavljeni. Da se razumijemo, to me nije sprecavalo u ludim izlascima. Dobro sam se izivjela ali uvijek sam znala koja je krajnja granica do koje mogu ici. Smetala mi je ta sjena nepovjerenja koja je uvijek stajala izmedju nas i nikada nisam osjecala da mogu razgovarati s njima o svom zivotu i svojim osjecajima.
    Jako mi je vazno da on osjeca da ga razumijem, da mi se UVIJEK moze obratiti i da o svemu mozemo razgovarati.

  23. #73
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Jeste razgovarali otvoreno o se*u i spolnosti?

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Mi ne. On je jos daleko od te faze da uopce razmislja o curama i jos je uvijek totalno dijete po tom pitanju.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •