Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Hobotnice za bebe

  1. #1
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno Hobotnice za bebe

    Nisam znala kako nasloviti temu, ali članak bi voljela podijeliti ovdje.
    http://www.icv.hr/2018/01/hobbyce-ma...irenje-utjehu/

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ah, siročad mala.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    155

    Početno

    Sve je to lijepo ,ali mislim da bi daleko korisniji za bebe nedonoscad bio kontakt koza na kozu s majkom sto je vise moguce. Znam da se to prakticira no mislim da nije dovoljno. Ja sam rodila u 34 tjednu a bebu primila u narucje tek nakon deset dana. Bilo je to najduzih deset dana u mom zivotu. I sigurna sam da kad bi nam bio omogucen kontakt koza na kozu,njen napredak bi bio puno bolji i brzi.

  4. #4
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    hvala ti Cathy što si podijelila clanak.. nisam za to znala a baš mi se jako dopada...
    s obzirom da su moje prve dvije bebe rođene malo ranije mogu ocekivati da ce tako biti i sa trecom i baš bi rado da ima jednu takvu hobotnicu pored sebe...

  5. #5
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Zelena vila prvotno napisa Vidi poruku
    hvala ti Cathy što si podijelila clanak.. nisam za to znala a baš mi se jako dopada...
    s obzirom da su moje prve dvije bebe rođene malo ranije mogu ocekivati da ce tako biti i sa trecom i baš bi rado da ima jednu takvu hobotnicu pored sebe...
    Iskreno se nadam da neće biti potrebe.

  6. #6
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj mellisa prvotno napisa Vidi poruku
    Sve je to lijepo ,ali mislim da bi daleko korisniji za bebe nedonoscad bio kontakt koza na kozu s majkom sto je vise moguce. Znam da se to prakticira no mislim da nije dovoljno. Ja sam rodila u 34 tjednu a bebu primila u narucje tek nakon deset dana. Bilo je to najduzih deset dana u mom zivotu. I sigurna sam da kad bi nam bio omogucen kontakt koza na kozu,njen napredak bi bio puno bolji i brzi.
    Slažem se.
    Prijateljica je rodila u Beču u 26+5 i vrlo brzo, nakon par dana su bili u skin to skin... ne samo s mamom, nego i s tatom.

  7. #7
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Meni ovo s hobotnicama slici na laku zaradu za nekoga :/

  8. #8
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    jadranka, to je humanitarna akcija. Nitko ne prodaje te hobotnice.

    I osobno sam htjela sudjelovati - ali moja vještina heklanja nije dovoljno dobra. Glave tih hobica moraju biti jako tvrde, a heklati treba čvrsto i nisam to znala. Kažu cure da ih treba isheklati 5, 6 komada dok ne uspiješ pogoditi pravu.

    Mislim da je ideja došla iz Danske. i baš mi je žao što misliš da netko na tome zarađuje

  9. #9
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    jadranka, to je humanitarna akcija. Nitko ne prodaje te hobotnice.

    I osobno sam htjela sudjelovati - ali moja vještina heklanja nije dovoljno dobra. Glave tih hobica moraju biti jako tvrde, a heklati treba čvrsto i nisam to znala. Kažu cure da ih treba isheklati 5, 6 komada dok ne uspiješ pogoditi pravu.

    Mislim da je ideja došla iz Danske. i baš mi je žao što misliš da netko na tome zarađuje
    Onda se ispricavam. Mislila sam da ih rodiliste otkupljuje.

  10. #10
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Hobice se daruju bebicama i smatraju se medicinskim pomagalom. Žene koje ih izrađuju kupuju konac od donacija, ili ako netko baš želi hobicu kao igračku za svoje starije dijete, onda je plaća pa od tud novac.

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Fora! Moram probati to napraviti. Potražit ću si uzorak...kužim kako idu krakovi, ali ne znam kako ide spajanje.

  12. #12
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja sam se učlanila baš da vidim upute, pa bih probala i ja napravit
    koliko vidim, propisano je točno duljina, koji materijali (pretpostavljam pamučni konac da se može prat, iako danas imaju one baby merino vune koje su obrađene isto da se mogu dobro prat) i posebno me zanima od čega smije biti punjenje


    inače se slažem da nema do kontakta koža na kožu, ali ovo ne bi trebala biti zamjena, nego nadopuna

  13. #13
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam se učlanila baš da vidim upute, pa bih probala i ja napravit
    koliko vidim, propisano je točno duljina, koji materijali (pretpostavljam pamučni konac da se može prat, iako danas imaju one baby merino vune koje su obrađene isto da se mogu dobro prat) i posebno me zanima od čega smije biti punjenje


    inače se slažem da nema do kontakta koža na kožu, ali ovo ne bi trebala biti zamjena, nego nadopuna
    Ovo bi trebalo spriječiti bebu da vuče cijevćicu od infuzije.
    Kao što je u maternici držala pupčanu vrpcu, sada drži krak od hobotnice umjesto cijevčice od infuzije.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 22.01.2018. at 13:29

  14. #14
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nadam se da pitaju roditelje smiju li ovo dati nedonoščadi (koja iako su nedonoščad obično nisu istovremeno i siročad, žutaminuta)

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ma žuta je mislila kao mrvice male, ne doslovno siročad

  16. #16
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    cure, hobotnice su stvarno male. Ja sam bila na radionici. jako jako čvrsto treba heklati. Ja iz prve nisam uspjela.

    I poslije to punjenje treba jako natisnuti u glavu. Stvarno su tvrde.

    Kao igračku za veću djecu nije ih teško napraviti. ali ove za nedonošćad stvarno traže pažljiv rad

  17. #17
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Imate fb stranicu CRO hobice za Palčiće, s deeetaljnim uputama, korak po korak, red po red. Sve je antialergijsko, antiseptičko. Pere se najprije na 95°, a kasnije kad su hobotnice gotove na 60°. Plus, dezinficira se prije davanja bebama.

    tangerina punjenje je silikonsko punjenje za jastuke.

  18. #18
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Muma, da li ja to dobro vidim potpis? Čestitam!!

  19. #19
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Joj Apsu mučim muke već dugo Hvala ti!

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    cure, hobotnice su stvarno male. Ja sam bila na radionici. jako jako čvrsto treba heklati. Ja iz prve nisam uspjela.

    I poslije to punjenje treba jako natisnuti u glavu. Stvarno su tvrde.

    Kao igračku za veću djecu nije ih teško napraviti. ali ove za nedonošćad stvarno traže pažljiv rad
    Da, vjerujem da je zahtjevno - pamučni materijal, ne bilo kakav konac, ne bilo kakva boja... Ja ću probati to napraviti onak, za svoj gušt. Djeca su mi odavno izašla iz kategorije nedonoščadi i opasno se približila punoljetnosti...

    Ont. moj mlađi (rođen u 35. tjednu) je od rane dobi obožavao krpene igračke, naročito jednog cucka kojeg je držao za rep, hehehe... NIje mi palo na pamet, ali možda je to bila ista svrha. Jadan ćuko, još postoji ali je u raspadu. Imamo i novijeg, koji je u malo boljem stanju. Glavu mi je spasila ta tješilica, tako da vjerujem da ove hobotnice i te kako imaju smisla.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.01.2018. at 16:44

  21. #21
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Moja mama ih hekla za nedonoščad
    Važno je da je konac pamučni, a za punjenje nisam sigurna. Znam da koristi vatasto punjenje za jastuke, ali ne znam je li sintetika ili pamuk. Ona sav materijal za izradu kupuje sama. Sve mora biti oprano, iako ih gospođa koja organizira dostavu po bolnicama još jednom opere i obavezno osuši u sušilici.
    Nažalost, koliko sam čula od mame, ima dosta bolnica koje nisu pretjerano zainteresirane za hobice. To im je (valjda) samo još jedna briga više

    Kod nas u ne-Hrvatskoj je standardna procedura hobica za nedonoščad i kontakt nedonoščadi s kožom roditelja odmah nakon poroda, čak i nakon carskog.

  22. #22
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Punjenje je 90 kuna 1 kg, prodaju ga u Lesnini. Proizvođač je ovaj: http://www.peperko.hr/index.php/jastuci/
    Za jednu hobotnicu ide 50g pamučnog konca, cijena je od 14 kuna pa na više.

    Nema nikakvih donacija i ništa se ne dobiva za heklanje hobotnica. To je čisto volontiranje i trošenje svoga novca i vremena da bi nekome bilo bolje.
    Ne vjerujem da ću uspjeti naheklati tako dobro da će biti za uporabu nisam dugo heklala.

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Svakako ću pokušati. Ipak je za mišiće male

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •