Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Nesto joj nedostaje???

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno Nesto joj nedostaje???

    Bebi 29 dana. Do jucer lijepo spavala( po 2-3 sata u komadu), piskila, kakila. Od jucer budi se svakih pola sata, place i ne mozemo je smiriti. Jede svakih sat-sat i pol po 30-40 ml ad mlijeka. Dajem espumisan i biogaia ali nista ( mislim da je ne pate grcici jer ne savija nogice). Sta bi moglo da bude? Savjet kako da je smirim? Nosanje, zvuk fena, pjevanje, topla krpica na stomak, masaza- nista ne pomaze

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ja bi izbacila kapi,oboje, nekim bebama baš one smetaju.

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Kakav je urin? Vonja li?
    Ne moraju grčiti noge da bi bili grčevi, a tako počinju obično s mjesec dana.
    Spavate li zajedno?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Ne spavamo zajedno jer ja ne smijem da budem blizu nje jer sam trenutno infektivna. Urin je ok, nema specifican miris. Evo sad je spavala pola sata i opet se probudila placuci.To je vise onaj umorni plac((

  5. #5
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Hm. Ovako ionako si pored nje. Ne znam o kakvom se infektu radi, ali možda ga je dijete već pokupilo? Prehlada?

  6. #6
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Neke se bebe smire na zraku. Je l plače vani u kolicima?

  7. #7
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Nakon dvoje djece znam da je teško pronaći razlog ili pak ako ga i pronađeš, već problem sam od sebe prođe. Pa tako opet i opet i opet. Jedino ako sumnjaš da bi mogla biti nešto bolesna, onda pravac doktoru. Inače - nosi, hrani, podriguj, presvlači, drži ju uz sebe. Pa drugi dan opet tako. :D

  8. #8
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Cini mi se da malo jede. Jeste probali ponuditi vise?

    Ili joj mozda hrana ne odgovara,tako je bilo mom starijem

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Nemam iskustva sa AD ali možda da pitaš pedijatra ili patronažnu da li je u redu da jede 30-40 ml svakih sat, sat i pol?
    Da li ju pokušaš smiriti na druge načine kad se probudi, a ne odmah davati bocu?
    Da li točno napraviš AD, prvo odmjeriti vodu, pa onda staviti prašak, možda pitam glupo, ali hrana mora biti točno razrijeđena bar kod ovako malenih, a ako se radi obratno, nije točna koncentracija, pa bude premalo vode,
    Da li ste probali zamotavanje bebe, neke bebe jako plaču jer ih plaše nekontrolirani pokreti vlastitih ručica i nožica. A nekima je hladno, ako nisu zamotani. https://www.babycenter.com/how-to-sw...r-baby-gallery
    I ukini te kapi, nema koristi od njih.

    Mislim da bi se trebala javiti pedijatru, jer ako beba stalno plače, nešto joj je.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Jesi probala nositi u marami?
    Zasto je hranis po takvom rasporedu? Zar se ne daje ad rjedje u vecoj kolicini?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Pedijatrica je rekla da je ok taj raspored hranjenja jer ona jede na zahtjev: cesce a manje i dobija na kilazi. Sad je recimo odspavala 4 sata u komadu, pojela 60 ml pa jos 15 ml poslije presvlacenja i opet je raspolozena za spavati. Vidjet cu kako ce biti veceras pa cu je sutra aBd kod pedijatra za svaki slucaj. Jest joj danas bila malo tvrdja, suhlja i zelenkasta stolica. Mozda je ipak stomacic? Uh...ludim. Kontam ako je nesto boli, ne bi mogla spavati???

  12. #12
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    I moj je htio jesti po malo i cesto, al mi pedica rekla da probam barem 2h razmaka imati. Ovo im opterecuje probavu,a jos su mali mali...

    Nije bas da se ad daje na zahtjev. Recimo meni to (da se moze dati bez rasporeda) pise samo na pre mlijeku, ne na jedinici

    Uglavnom, kad je moj imao takve probavne probleme promijenila sam mlijeko i bilo je bolje

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Jesi li joj izmerila temperaturu? Obzirom da si ti bila bolesna.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •