Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 66 od 66

Tema: Beba- zahtjevna ili ne?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Da bas mi te zao.. znam kako je to slusati takav plac..a i ovo ostajanje bez zraka je nazalost i dan danas..ali definitivno manje jer ces uglavnom znati na vrijeme zaustaviti..
    Tko zna mozda mu odjednom sve sjedne i u danu postane bolje..
    Kod nas su grcevi..tj prije bi rekla probava jer ju stalno to muci..nije samo na mahove kako je znalo prije biti.
    A iz iskustva znam da je najteze kada se ponadas jer koji dan bude super i onda se strmoglavis nazad..evo i ja bas sjedim s muzem na kavi i placem kao kisna godina..
    Al mora biti bolje, nekome prije, nekome kasnije, ali bit ce..

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Nadam se jer ovo bas baca čovjeka u depresiju.. kad jednostavno ne možeš uživati u svojoj bebi koja vise nikad neće biti tako mala nego samo moliš boga da stigneš na wc a da se ne rasplače, da probaš krevet pospremit a da se ne rasplače i sl najjednostavnije stvari. Kod mene uopće nema neke uživancije nego samo doslovno strah od tog placa pa čak i kad je budan i gleda okolo, ja stalno očekujem sad će početi ( i budem nazalost u pravu).

    Mislim da i on ima sa probavom problema ali često prducka, jedino se jako napinje kad se mora bas jako pokakati

  3. #53
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Matea, ja sam s prvom bebom živjela ne dan po dan, nego sat po sat. Kad mi je svekrva rekla da bude lakše tamo s tri mjeseca, htjela sam se bacit sa zgrade. Tri mjeseca?! Vječnost...
    Isprobavaj sve predloženo, možda nešto pomogne, a ako i ne, barem će te okupirati, lakše će proći vrijeme. Probaj prihvatiti da on, eto, sad plače i to će biti još neko vrijeme tako. Radi s njim stvari bez obzira na plač. Ja sam recimo mog prvog mališa masirala, naučila sam neku masažu za bebice koja traje 15-ak minuta. Pitala me jednom jedna draga teta je li voli masažu. A meni upitnik, nemam pojma je li voli, i nju većinom proplače, ali ja je volim: dok zagrijem kupatilo, pripremim, svučem, izmasiram, obrišem, obučem: jupiii, prošao sat vremena
    Kakav je ako je budan kad ste u šetnji? Možda u nekoj dobroj nosiljci, ako ne u kolicima?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Vertex, ajme kao da ja pisem...
    Meni sati lete u tim mini bebljim ritualima. Pogotovo jer sam inace tip koji sve radi u petoj brzini, a s bebom se trudim njezno, smireno i polako i onda to trajeeee....
    Mateaa, probaj cicu nuditi prije nego se jako uznervozira. Tako ces lakse uvjezbati bolji hvat i bebac ce se nagutati manje zraka. Manje zraka, manje grceva - manje placa, pa time polako izlazis iz tog zacaranog kruga plakanja i nacicavanja.
    Za njegu bradavica je meni jako pomogao purelan i multi mam komprese dok nismo uvjezbali hvat. I naravno dobro starinsko cice na izvolte. 10 dana sam doma gola bila, samo s vestom zagrnutom.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    A probavam ali malo toga pomaze :/ i pilates lopta, marama, pjevanje i sl..prije mi je to sve vise pomagalo nego sad..
    Razumijem skroz za ovo da vrijeme brže prodje, jučer sam ga iz tog razloga išla kupati i čudo da sam na miru uspjela pripremiti kadicu, vodu i sve ostalo..sve na brzinu ali bez buke
    I meni je slabo kad čujem ta tri mjeseca jer stvarno ne znam kako ću to izdržati.

    A i primjetila sam da je počeo dosta kraće dojiti (od jučer)ali češće tipa po 10-15 min i onda sam pusti ali za otprilike 15-20min je opet gladan..i to me sad opet malo zbunjuje..tj. sad se tome moram prilagoditi. Ne znam kako često onda mijenjati strane.

    U šetnji spava, bilo u kolicima ili marami...uspavljuje ga to kretanje. Ali doma mi vise bas marama i ne pomaze..i nazalos zima je pa ni ne mogu dugo biti vani ili da navečer s njim izadjem.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    bubekica to mogu kroz noć da mu ponudim prije nego se skroz rasplače jer da čujem kad se budi ali on inače samo u jednom trenutku počne tako jako plakati, bez nekog upozorenja..prvo ga pokušam nekako zabaviti u slučaju da place a da nije gladan pa kad ne ide onda mu dam cicu ali do tad se već nagutao zraka :/

    Znaci odmah cica pa bio gladan ili ne.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Ma znam da nema expres i jednog rješenja ali moram se malo požaliti, lakše mi bude kad znam da me razumijete

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Evo da se ja opet malo javim
    Nakon jednog lijepog i normalnog perioda opet imamo probleme..
    Naime, moj mali bebač koji sasvim ima 3 mjeseca mi ne da da izadjemo iz kuće. U kolicima se dere i sad mu je teško i zaspat u njima (kao npr ranije dok je bio manji) tako da su nam šetnje onemogućene..ako i slučajno zaspe, kad se probudi ista priča..ponekad kad ga i uzmem iz kolica, ne može se smiriti i nema šanse da ga vratim u njih..tako da kad sam sama vise se ne usudim koristiti kolica..
    S druge strane, marama..nema šanse ni to! Place, otima se, dere..jučer sam ga stavila u maramu i pritom pjevala, zabavljala ga ali nakon 5 min počeo se derati i nije se narednih sat vremena smirio..šetnja naravno otpala..

    Jel tko imao takvu situaciju i šta napraviti? Voljela bi ako ništa drugo, bar radi psa da izadjemo 20ak min..
    Ne znam ima li možda još i veze sto je zadnja dva dana užasno placljiv

  9. #59
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Zaboravila sam jesam li već pitala, odspavate li preko dana zajedno?
    Inače, kažu da oko tri mjeseca ide još jedan skok u razvoju.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Ja sam bas razmišljala da je skok možda u pitanju ali nije nešto vise gladan nego uobičajeno pa ne znam onda..a sto se spavanja tiče, tu nemamo problema, spava po danu par puta, noć je isto stvarno ok. Prije jedno tjedan ili dva bilo je par dana da nije spavao preko dana ali vratio se na staro.
    Pokusavam inače da krenemo u šetnju kad mu se počne spavati ali nikako zaspati u kolicima ili mu treba zaista jako dugo tako da kad već dođemo doma onda još doma nastavi spavati.
    Sad sam nabavila igračke, one koje vise i ogledalo pa ćemo vidjeti ako će biti šta bolje ..

  11. #61
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Možda mu je vruće. Koliko slojeva ima kad idete van?

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Hm..moguće..sad je stvarno bilo toplo pa je bio u bodicu i hlačicama i kapicu je imao ali u kolicima imam još kao vrecu za spavanje, deblju..mogla bi samo možda dekicu umjesto te vreće

  13. #63
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mateaaa, čitam sad i ovu temu. Prvo, s tri - četiri mjeseca ide novi skok u razvoju, dijete biva sve svjesnije. Ako ti dijete intenzivno doživljava te skokove, dosta je vjerojatno da će tako biti i ubuduće i zapamti da je uvijek neka faza Kad pomisliš da si došla do točke kad više ne možeš, odjednom ćeš uvidjeti da ti je dijete u nečemu otišlo naprijed na neko vrijeme se smirilo...do nove faze...a to je brzo.

    Drugo, postoji vjerojatnost da ti je dijete osjetljivo na podražaje, odnosno da kompenzira tu neku smanjenu/povećanu osjetljivost. Kad jako plače, pokušaj ga uzeti, stisnuti uza sebe i brzo hodati po stanu, uz neko ritmično ponavljanje riječi. Moja se je tako znala smiriti, ali ne odmah. I danas voli jače i snažnije grljenje, igre na krevetu i sl. Ako neće kolica, zaboravi na njih, tj. nudi ih svako toliko, možda u nekom trenutku postanu zanimljiva. Moja ih nikad nije htjela. Sin nije imao ništa protiv njih, ali ih onda mi više nismo htjeli , nošenje je zakon.

    Treće, prvih nekoliko mjeseci bebe puno doje. Ne zamaraj se komentarima, presjeci ih, okolina je često neinformirana. Dojka je hrana, utjeha i duda. Dojenje umiruje, liječi, smanjuje bol. Daj koliko pita i ne brini se. Da, drugima bebe spavaju. Da, druge majke mogu skuhati, tuširati se, ići na kave. I ja sam imala dojam da imam takvu okolinu i pitala se zašto mi to ne možemo. Na kavu sam prvi put otišla kad je ona bila sposobna sebi naručiti pjenicu (godina i pol) i sa mnom je piti. 5 minuta. S malim u marami vodila sam sastanke, s njom je to bilo nezamislivo.

    Dakle, odgovaraj na potrebe djeteta, ne zamaraj se komentarima, djeca su različita, bebe jednako tako. Važno je osluškivati vrste plača da ne bi zanemarili plač zbog boli (a da nisu grčevi) jer tada treba k liječniku. Sretno!

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Zuska, hvala ti na komentaru..je, on sve novo mora isplakati, to je tako..u početku nisam to još kuzila..na svaku novu stvar se trebao naviknuti kao npr presvlačenje robice, pelene i sl.
    Sve mi je to jasno i to sam prihvatila..
    Sto se dojenja i spavanja tiče, ustabilio se ritam i sve je ok..
    Sad sam samo pitala za ta kolica i maramu jer ih ne prihvaća pa ne znam kako možemo malo izac..silit ga na nešto neću jer onda ni meni ni njemu nije dobro ali da, probavat ću i probati neke nove fore osmisliti

  15. #65
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ja sam se sigurnije osjećala sa Ergo Baby nego sa maramom jer nju nikada nisam naučila vezati, bojala sam se da se djetetu ne prekine dovod zraka i imala sam osjećaj da će joj prežiliti noge.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Sasvim moguce da je bebi vruce. Naglo je zatoplilo, a cesto smo skloni bebe previse oblaciti.

    Osim toga, beba lezi, i dno kolica je dodatno grije.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •