Bok svima!
Dugo nisam pisala... i evo me opet...
Moja situacija je ovakva: Samohrana sam majka dječaka od 15 mj. Samohrana u pravom smislu te riječi, jer ga otac nije htio priznati, pa tako da mu ni u rodnom listu ne piše otac.
U dogovoru s njegovim ocem sam pristala za sada šutjeti - on iz prijašnje veze ima 2 djece, kad smo mi prekinuli (bili smo kratko u vezi) odlučio se vratiti svojoj obitelji, a ja sam tjedan dana nakon prekida saznala da sam trudna. Zamolio me da ne govorim da mu je on otac, bar nekoliko godina i da će se on jednog dana pojaviti u njegovom životu i reći malom da mu je otac. Tako da ja još nikom nisam rekla tko mu je otac. S obzirom da ja njemu ništa ne vjerujem, a ne bi volila da moj mali odrasta u neznanju tko ga je napravio, a još je mali da mu to kažem, htjela bih napisati pismo, u kojem ću mu ispričati tijek svega i napisati mu ime i prezime oca. Za svaki slučaj, jer nikad ne znam što mi se može dogoditi.
Na internetu sam našla da je moguće takvo pismo dati na sud (zatvoreno ili otvoreno) ili kod javnog bilježnika, to je nešto tipa kao oporuka, ali me interesira da li je to baš moguće u praksi i što trebam napraviti, koliko to košta.

Hvala na savjetima!