Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 189

Tema: gdje je ona tema sa receptima za klince da si podgriju prije škole?

  1. #51
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    iako kad djeca uđu u pubertet bome ćemo morat povećat zalihe, sad se još uvijek na brzaka mogu najest običnog griza s voćem i palente s vrhnjem al ne još dugo.
    uf moji sad tako povećavaju unos hrane da sam ja u šoku. Nekad bi nam bila dosta jedna pileća prsa, sad mi trebaju tri... i sve tako. Neki dan smo slavili rođendan i za njih 16 sam naručila 19 pizza, računajući da će i nama odraslima ostati pa ćemo grickati kad klinci ustanu od stola. Nije nam ostalo ništa!

  2. #52
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    hvala. sad moram vidjet gdje ju mogu kupit
    Imaš oglas na Njuškalu s podacima - to je ovo https://www.njuskalo.hr/hrana-pice-o...oglas-20884452, a ja ću kolegu pitati gdje je on to nabavio.

    Inače, znalo je biti i u Konzumu na delikatesama od nekog drugog proizvođača, ali ova mi se više svidjela.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 30.01.2018. at 15:34

  3. #53
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    uf moji sad tako povećavaju unos hrane da sam ja u šoku. Nekad bi nam bila dosta jedna pileća prsa, sad mi trebaju tri... i sve tako. Neki dan smo slavili rođendan i za njih 16 sam naručila 19 pizza, računajući da će i nama odraslima ostati pa ćemo grickati kad klinci ustanu od stola. Nije nam ostalo ništa!
    hahaha ovako smo MM i ja jedan dan kćeri kupili burek u Lidlu za večeru, pa smo virili sa strane hoće li joj ostati koji zalogaj

    ali šipak - ni mrvicu nije ostavila

  4. #54
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš oglas na Njuškalu s podacima - to je ovo https://www.njuskalo.hr/hrana-pice-o...oglas-20884452, a ja ću kolegu pitati gdje je on to nabavio.

    Inače, znalo je biti i u Konzumu na delikatesama od nekog drugog proizvođača, ali ova mi se više svidjela.
    poslala sam im poruku na fejs. Malo i prevrtila zid - izgleda da ima u Grgi Čvarkiu - iako pijma nemam gdje je Graga Čvarak, ali znam da se spominjao tu na forumu

  5. #55
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    uf moji sad tako povećavaju unos hrane da sam ja u šoku. Nekad bi nam bila dosta jedna pileća prsa, sad mi trebaju tri... i sve tako. Neki dan smo slavili rođendan i za njih 16 sam naručila 19 pizza, računajući da će i nama odraslima ostati pa ćemo grickati kad klinci ustanu od stola. Nije nam ostalo ništa!
    Zvuči poznato...

    ali u toj dobi može im se prepustiti i dosta toga što sami mogu pripremiti, tako da je ipak lakše, odnosno drugačije. Nama se znalo dogoditi da ostanemo bez ručka, tj. bez onoga što je skuhano za ručak, pa smo se naučili snalaziti. Sad mm uredno kupi jeger "da se nađe" ako za ručak ne ostane dovoljno hrane, uvijek ima jaja, cijela zbirka sira (slani Veronikin, obični sir s vrhnjem, sir za mazanje, gorgonzola i trapist), pa čak i juhe iz vrećice - recimo Fini-mini rajčica s mozzarellom ili instant juha od gljiva.

  6. #56
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    meni se čini da ipak dečki više "koštaju" kaj se tiče hrane, od cura. Cure to nadoknade cipelama

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    poslala sam im poruku na fejs. Malo i prevrtila zid - izgleda da ima u Grgi Čvarkiu - iako pijma nemam gdje je Graga Čvarak, ali znam da se spominjao tu na forumu
    Evo, tu piše - blizu Horvaćanske, Kutnjački put 9 - http://www.jatrgovac.com/2017/03/grg...skoj-trgovini/

  8. #58
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi smo za našu navikli da jako malo jede, tako da nam je sad živo čudo koliko može pojesti. Npr. pojede cijelu pizzu više manje bez problema, ostavi eventualno koju koricu.

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    meni se čini da ipak dečki više "koštaju" kaj se tiče hrane, od cura. Cure to nadoknade cipelama
    Mhm, i da i ne... Cure te dobi često imaju birane prohtjeve (bio hrana i slično, što je zapravo dobro) pa ti dođe na isto. A i cipele za dečke nisu uvijek badava, pogotovo ako nose samo kožu ko moji. Jedino nemaju jako puno pari.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 30.01.2018. at 15:44

  10. #60
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    veli mi mali da jedan dečko iz njegovog razreda za gablec nosi 5 sendviča.

    Kod nas doma dečki jedu više mesa, time je i hrana za njih skuplja

  11. #61
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Nekad sam kajganu radila od 4 jaja, sad mi paket jaja dođe za jedan doručak... hahaha
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 30.01.2018. at 15:53

  12. #62
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nekad sam kajganu radila od 4 jaja, sad mi paket jaja dođe za jedan doručak... hahaha
    Ja rijetko radim kajganu, ali često vidim da jaja nestaju, hehehe... pogotovo ako nisam doma.

  13. #63
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ne znam jel spomenuto- možeš raditi razne tartove, sa sirom i spinatom, sa porilukom, brokulom etc.
    Ja volim salate od mahunarki, trenutno najviše leću sa skutom i orasima.
    onda slane kaše sa parmezanom i soja sosom, hladni soba rezanci sa povrćem...onda mesne okruglice sa zapečenim hrskavim slanutkom i umakom od jogurta i limun/limete... razne strudle, sa sirom, bučom, gljivama, mesom, šparogama na proljeće---

  14. #64
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    meni se čini da ipak dečki više "koštaju" kaj se tiče hrane, od cura. Cure to nadoknade cipelama
    krasota ja imam i muško i žensko

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo za našu navikli da jako malo jede, tako da nam je sad živo čudo koliko može pojesti. Npr. pojede cijelu pizzu više manje bez problema, ostavi eventualno koju koricu.
    cijelu pizzu ...ideeš, ja ne mogu pojest cijelu pizzu, mislim da nisam nikad.

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nekad sam kajganu radila od 4 jaja, sad mi paket jaja dođe za jedan doručak... hahaha
    Gospe moja... mogu sesamo nadat da će bit bar jedno mojih gabarita i apetita

  15. #65
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa dobro, ja to ne podgrijavam općenito (tko zna zašto, bit će da sam pročitala u Praktičnoj ženi 1978 da se ne podgrijava)
    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Očistiš i pripremiš i zelenu salatu na koju će dijete zaboraviti.
    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Jamiejev recept je kod mene evoluirao i razmnožio se na dva recepta.
    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    S porilukom mi je najdraži recept ono što je neka žena s foruma (možda još apricot?) jela kod Leonarde Boban pa je 'skinila' recept
    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    hahaha ovako smo MM i ja jedan dan kćeri kupili burek u Lidlu za večeru, pa smo virili sa strane hoće li joj ostati koji zalogaj

    ali šipak - ni mrvicu nije ostavila

    Ovo je dobra tema

    Na podtemu - koliko jedu više u pubertetu - nekad sam za nas četvero kuhala 40 dag mesa i bilo je dosta. Danas sam skuhala 85 dag mesa i prva stvar koju sam napravila kad sam došla na posao jest da sam zvala sina da mu kažem da ne pojede sve jer da mora tati ostaviti

    Na temu:
    moja djeca jako vole piletinu u bijelom umaku koja dobro podnosi stajanje. Pileći ili pureći odresci se pobrašne i zapeku. Onda se izvade, a zažuti se kapula i doda žličica senf.a i malo bijelog vina. Ako imate temeljac, može. Vrati se meso i kasnije se doda još samo slatko vrhnje. Uz to djeca jedu kupovne njokice koje mogu stajati cijeli dan, a mi jedeno lešo brokulu koja se odlično sljubi s umakom.
    Kad se podgrijava, dovoljno je podgrijati umak s mesom - ni njokice ni brokulu ne treba.

  16. #66
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    ajme saša kreativna si, svaka čast.

    ja sam tip od običnih narodskih jela karakterističnih za naše podneblje, ručak = povrće + meso/riba, čak ne volim kad je previše bućkuriša i meni nepoznatih začina, namirnica, al ne bi odbila probat da mi netko pripravi
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.01.2018. at 16:08

  17. #67

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Joj, i ja stalno kuham danas za sutra mada uvijek još ubacim neke kiflice usput. Tartovi također odlično prolaze.

    Evo otprilike kaj je bilo zadnjih dana:

    subota: bolonjez
    - ono što je ostalo sam zamotala u lisnato i napravila trokutiće - prefino
    nedjelja: ručak vani, ali sam skuhala za ponedjeljak juhu i lungić na naglo, izvadila, dodala malo senfa, luka, žličicu brašna i podlila vinom i vodom. ubacila šampinjone i na kraju vratila meso na još 15-ak min. Uz to ona prefina mješavina riže, pira i ječma od zlatog polja.
    pon: krpice sa zeljem, faširanci i brokula na lešo. navečer kiflice sa špekom
    ut: grah sa zeljem i loparke
    nadam se da će grah potrajati do sutra

  18. #68
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja imam averziju prema poriluku
    al daj recept
    po mogućnosti bez egzotičnih sastojaka :D
    rižot od poriluka. na maslinovom ulju popržiš komadiće pancete, pa ih izvadiš i onda staviš poriluk, onako narezan. pa to dinstaš. pa dodaš onu pancetu, i rižu. i podlijevaš dok se riža ne skuha. onda kockica putra i parmezan. j ne voli poriluk, al ovako da obožava.

  19. #69
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ili počneš ovako ko Cvijeta pa kad izdinstaš 3-4 poriluka s dosta pancete, prebaciš ga u zdjelu u koju dodaš svježi sir (Vindija iz gaze ili bilo koji od onih po 500g), razmutiš 1-2 jaja i jedno kiselo vrhnje, malo soli. Time nafilaš obične kore za štrudel, na vrhu premažeš rastopljenim maslacem (po dvije kore nižeš skupa i između kora naravno isto premažeš maslacem) i ispečeš 40min. na 180.
    Izvrsno je i toplo odmah i hladno drugi dan.

  20. #70
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ili to isto napraviš slažući (prethodno kroz vrelu vodu provučene) mlince umjesto kora.

  21. #71
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    poriluk smjesa slična čokoladinoj može i u lisnate jastučiće, tartove i tako...tako se kod nas počeo jesti poriluk prije 10 godina, sad ga jedemo skuhanog s uljem maslinovim

  22. #72
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Quiche Lorraine s porilukom, mljac...

  23. #73
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    jesam rekla daj recept za poriluk, al nisam mislila da će mi se tema pretvoriti u recepte s porilukom
    sad smo apsolvirali poriluk
    možemo ić na malo finije stvari

  24. #74
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    A što volite? Što smatrate finijim?

    Moja djeca najfinijom ribom smatraju vijetnamskog soma u pivskom tijestu. Najfinije glavno jelo im je gulaš, ćufte i mljeveno meso svih pojavnih oblika, a ja da kuham sebi, napravila bih špinat, rižu i pečeno jaje na oko, sa salatom od radiča. Za večeru su mlatili pizzu iz Mlinara (jer sam ja tek malo prije stigla doma, pa se ekipa snašla) a mene je dočekala mozzarella i mini rajčice. Nije bilo tunjevine, inače bi me vjerojatno dočekala salata od tune s kukuruzom i kaparima.

  25. #75
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    špinat nemre podgrijati (i ja obožavam tu kombinaciju, ali špinat na mlijeku i pire, i jaje na oko)

    zapravo volimo sve osim poriluka (mada ću probati neki od ovih recepata, hvala)
    i slatkog kupusa (krpice sa zeljem, brrrr)

  26. #76
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Niti ja niti MM ne podnosimo klasično poriluk varivo, ali poriluk u ovim opisanim kombinacijama jako volimo, posebno ove kombinacije sa špekom i sirom, razni kiševi, pa fritata s porilukom, rižoto itd.

  27. #77
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Moji recimo više vole zimska variva - grah, slanutak, leća, ričet. To sve možeš pregrijavati.
    I kao kod Peterlin, najbolje prolazi mljeveno meso.
    Vole i meso u saftu - radim ga obično sa senfom
    Prolazi i smrznutu bakalar - bilo jušno s krumpirom. Ili kao umak od vrhnje, pa si sami skuhaju tijesto.
    Ja kuham ujutro tak da mi sve mora biti jako jednostavno.
    I grašak s noklicama.
    Kod sarme i filane paprike, jedu samo meso

  28. #78
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moje su se srećom podijelile - velika jede meso, a mala kiseli kupus ili papriku

  29. #79
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    (i ja obožavam tu kombinaciju, ali špinat na mlijeku i pire, i jaje na oko)
    danas smo mi ovo jeli za ručak, moje jako vole špinat, radim ga sa zobenim vrhnjem (umjesto mlijeka) i češnjakom
    to vrhnje je gusto pa uopće ne treba zgušnjavati s brašnom

    mi jako volimo slatki kupus, pogotovo u grahu (s prisiljenim zeljem), a fina nam je i gusta juha od kupusa s mrkvom, lukom i celerom - nema krumpira pa se isto fino podgrije sljedećeg dana

  30. #80
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Moji recimo više vole zimska variva - grah, slanutak, leća, ričet. To sve možeš pregrijavati.
    I kao kod Peterlin, najbolje prolazi mljeveno meso.
    Vole i meso u saftu - radim ga obično sa senfom
    Prolazi i smrznutu bakalar - bilo jušno s krumpirom. Ili kao umak od vrhnje, pa si sami skuhaju tijesto.
    Ja kuham ujutro tak da mi sve mora biti jako jednostavno.
    I grašak s noklicama.
    Kod sarme i filane paprike, jedu samo meso
    Eh, mogle bi se mi dogovoriti da jedan tjedan kuha jedna za obje obitelji, a drugi tjedan druga - hehehe... svi bi bili zadovoljni, a imaju i slične navike.

    Od finijih i laganijih stvari moji vole kineske kerefeke, stir fry s piletinom (pogodno za podgrijavanje), piletinu u soja umaku (isto), a i proljetne rolice iako ih dugo nisam radila... Vole i svinjetinu na kineski način - narezanu na male kockice sa hrskavom paprikom i lukom, doda se đumbir i po želji kineski začini u prahu...

    Vole moji i gris štrudlu slanu s ostacima mljevenog mesa, sa špinatom, sa šampinjonima i drugim ostacima od prethodnih dana. I za to smo imali poseban topic jednom prije.

  31. #81
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    uz kineske kerefeke fino idu rižini rezanci

  32. #82
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    može Peterlin

  33. #83
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    špinat nemre podgrijati (i ja obožavam tu kombinaciju, ali špinat na mlijeku i pire, i jaje na oko)

    zapravo volimo sve osim poriluka (mada ću probati neki od ovih recepata, hvala)
    i slatkog kupusa (krpice sa zeljem, brrrr)
    uh alex ja bolje da ne nabrajam, pola od navedenih ideja nije nešto što bih rado jela a ni moji ukućani

    zapravo je najteže ako si "povrće" tip pa dijete to treba jesti hladno :/ (moja još nema pristup plinu dok je sama, a vjera mi brani mikrovalnu kupit)

  34. #84
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Lili75, kužim te. Mi imamo gradski plin, ali sam ja ipak kupila šparet na struju.
    Ni mi nemamo mikrovalnu, niti ćemo ju kupiti.

  35. #85
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Nano imam i struju, al premala mi je za podgrijavanje dok je doma sama (8,5 god).
    however, uspješno odolijevam mikrovalki zasad

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    A jel tko ima one termo posude za hranu, moj je isto 8.5 godina i nebi bas da podgrijava na plinu, isto muku mucimo sa jelom jer je vecinu vremena sam doma, na kraju mu uvijek ostavim da si nesto na maze ili sendvic, pa ruca kad ja dodjem oko pola 5.
    Zato sam razmisljala o tim termo posudama da bar ruca kad dodje iz skole oko 12 ili prije popdnevne nastave

  37. #87
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nano imam i struju, al premala mi je za podgrijavanje dok je doma sama (8,5 god).
    however, uspješno odolijevam mikrovalki zasad
    Ja sam imala mikrovalnu u dva navrata. Jednom sam ju dobila na poklon, a drugi put smo sami kupili jer nam je trebala 6 mjeseci. Jedva sam čekala da je se riješim. Uopće mi ne fali. Nemam nikakvih predrasuda vezano uz djelovanje mikrovalova na hranu, budući da mi je jasan princip pa me ne mogu strašiti. Jednostavno mi je to jedan komad previše u kuhinji. Kad bi mi kuhinja bila 20 qm, imala bih ju možda.


    (Možda opet kupim kad bebo krene u 4. razred )
    Posljednje uređivanje od Jelena : 01.02.2018. at 15:46

  38. #88
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Jelena a možda i ranije , naši imaju boravak samo prva 2. razreda, moja već sad u 3. razredu ostaje sama doma u kontra smjeni.
    ALI falatiBože postoji prehrana u školi pa kakva god bila dobro da je ima. Uvijek se nađe nešto za pojest

  39. #89

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj leptirići prvotno napisa Vidi poruku
    A jel tko ima one termo posude za hranu,
    Zato sam razmisljala o tim termo posudama da bar ruca kad dodje iz skole oko 12 ili prije popdnevne nastave
    To sam ja radila par godina. Postoje široke termosice za hranu. Najbolje su se pokazala za guste juhe, čorbe, variva i sl. Prvo se ugrije sama termosica (ulije se vrela voda pa izlije) i onda stavi jelo. Na taj način ostane toplo više sati.

  40. #90
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nano imam i struju, al premala mi je za podgrijavanje dok je doma sama (8,5 god).
    however, uspješno odolijevam mikrovalki zasad
    Ma može dijete sve grijati i u klasičnoj pećnici, samo joj kupi rukavice da se ne opeče dok vadi van. Grije na 50 oC, vrijeme grijanja ćete morati prilagoditi, a vidi da li joj je bolje frknuti unutra tanjur ili staklenu vatrostalnu zdjelu. Plin su moji počeli koristiti negdje s 10 godina, uz nadzor. Do tada, mikrovalka, a ovo kako se grije u običnoj pećnici znam iz vlastitog djetinjstva. Moja mama ima mikrovalku, ali i dalje puno toga grije na klasičan način, u rolu.

  41. #91
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj leptirići prvotno napisa Vidi poruku
    A jel tko ima one termo posude za hranu,
    Zato sam razmisljala o tim termo posudama da bar ruca kad dodje iz skole oko 12 ili prije popdnevne nastave
    mi imamo, MM koristi i jako je zadovoljan.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 01.02.2018. at 16:11

  42. #92
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Mi je imamo odnedavno, i zaista se ništa ne može usporediti s mikrovalnom po mogućnostima, lakoći i sigurnosti zagrijavanja. Kad su djeca mala, a ipak moraju biti samostalni, to je baš velika pomoć. Nema razloga zbog ikakve vjere biti protiv mikrovalne, stvarno...

  43. #93
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Slažem se, ja godinama nisam imala mikrovalnu, ne iz nekakvih vjerskih razloga nego zato što joj zapravo nisam vidjela svrhu - ali kad sam ju konačno nabavila (samo zato što sam ju dobila kao poklon uz kupljeni frižider) skužila sam da je to nezamjenjiva naprava za podgrijavanje hrane, jer se može zgrijati apsolutno sve, i još mi je i finije nakon grijanja u mikrovalnoj

    Mi nemamo više ostataka od ručka otkad imamo mikrovalnu, jer se sve zgrije i pojede. A za dijete je stvarno odlična stvar.

  44. #94
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se, ja godinama nisam imala mikrovalnu, ne iz nekakvih vjerskih razloga nego zato što joj zapravo nisam vidjela svrhu - ali kad sam ju konačno nabavila (samo zato što sam ju dobila kao poklon uz kupljeni frižider) skužila sam da je to nezamjenjiva naprava za podgrijavanje hrane, jer se može zgrijati apsolutno sve, i još mi je i finije nakon grijanja u mikrovalnoj

    Mi nemamo više ostataka od ručka otkad imamo mikrovalnu, jer se sve zgrije i pojede. A za dijete je stvarno odlična stvar.
    potpis. pogotovo na kvalitetu podgrijanog. obična pećnica isuši hranu

  45. #95
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    a kaj fali zagrijavanju na plinu?


    a stavite u zdjelu i u termo vreću s plaže?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.02.2018. at 18:18

  46. #96
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    pa niš, ali složenac ili lazanje je malo teško na plinu podgrijat
    Posljednje uređivanje od magriz : 01.02.2018. at 18:19

  47. #97
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Slažem se, mikrovalna rulz, pogotovo kad imate djecu u kući!

  48. #98
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    potpis. pogotovo na kvalitetu podgrijanog. obična pećnica isuši hranu
    Meni je najbolje podgrijavanje u pećnici s uključenim ventilatorom, ali to je sporo i skupo

  49. #99
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kaj fali zagrijavanju na plinu?


    a stavite u zdjelu i u termo vreću s plaže?

    čitam 10 x i ne mogu shvatiti što je pisac htio reći

  50. #100
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja sam davno kupila mikrovalnu kad sam skuzila da kad skuham vise tjestenine ili je pozderem ili je bacim jer je ne mogu podgrijati. isto je i za rizu. iako podgrijes ono cim prelijes drago mi je i kad je ona topla.
    a za djecu mislim da je spas.

    iako moji se koriste pilinom bez problema, sami kuhaju tjestninu, rizu, jos uvijek hrpu stvari podgirjavaju u mikrovalnoj. npr casa mlijeka je za cas, a na plinu im zna zagoriti uz sam rub lonca, ili pak se dolje zalijepi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •