Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Psovanje

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Psovanje

    Zanima me kakva je riječnig djece u ovoj skupini. Jer imam osijećaj da bar kod mog i njegovih vršnjaka to baš nije lijepo za čuti. Iako se moj vrlo dobro kontrolira u našem prisustvu i prisustvu odraslih...ali par puta sam onako čula njihove razgovore i to je bilo svega.

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Je ima svega, po školi se sve ori

  3. #3
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno

    Nije lijepo cuti ni odrasle da psuju,a djecu pogotovo.
    Moj mlađi ima 11,ne psuje ni ne upotrebljava nikakve vulgarne izraze.
    Stariji 15, doma je uglavnom pristojan,ponekad kaze "auuu fuck" najvise kad igra igrice. Uvijek na to reagiram.
    U skoli je pristojan.
    Sad sam ga pitala kakav im je rijecnik u drustvu,bolje da nisam

  4. #4
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    mala je skroz ok, ali sjećam se da je veliki u toj dobi, a i prije i poslije, bio opako rječit

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Dobra tema... čini mi se da se u školi jako psuje, i to onako baš neukusno, bez mjere. Inače mogu razlikovati psovku kao stilsko (iako neprimjereno) obilježje, i prostačenje bez drugog razloga osim vulgarnog, i rekla bih da je kod djece te dobi u pitanju ovo drugo.
    Moj doma uglavnom pazi na rječnik (tu i tamo izvali ponešto, ali relativno rijetko), a kako u školi govori, nemam pojma. Nisam sigurna ni želim li znati znam da je pred odraslima fin i pristojan, a pred vršnjacima... bojim se da, ako želi opstati u toj sredini, nema mu druge nego da i sam psuje, štogod ga mi učili doma...

  6. #6
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Moj doma uglavnom pazi na rječnik (tu i tamo izvali ponešto, ali relativno rijetko), a kako u školi govori, nemam pojma. Nisam sigurna ni želim li znati znam da je pred odraslima fin i pristojan, a pred vršnjacima... bojim se da, ako želi opstati u toj sredini, nema mu druge nego da i sam psuje, štogod ga mi učili doma...
    ista je situacija kod nas i potpuno se slažem

  7. #7
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Mi smo nekidan imali cijeli 7. razred na rođendanu kući i psuje se kočijaški, svi odreda.

    Pred nama ništa takvog ne čujem, niti su mi drugi odrasli rekli da psuje.

  8. #8
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Moj je prvi srednje, psuje katastrofa, unatoč svađi oko toga i stalnog opominjanja. Cijelo društvo psuje. I cure i dečki. Kćer mi je 11 godina, nikad ružnu riječ nije rekla, čuje oko sebe od brata i MM ali ona i dalje ništa. Ovaj mali od skoro 4 god.još je dobar - zasada....
    Mislim da donekle onda ovisi i o djetetu uz razne druge čimbenike...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •