Poštovani, imam par pitanja vezana za moja osobna prava kao trudnice u tijeku sadašnjeg zaposlenja, a i nakon porodiljnog. Nakon što sam nedavno priopćila poslodavcu vijest o svojoj trudnoći (trenutno sam u 4.mjesecu blaženog stanja), rekao je da ćemo odsad produljivati ugovor na svaka 2 mjeseca do termina mog poroda, tj. početka dana porodiljnog dopusta. Zanima me sljedeće: što ako moj zadnji potpisani ugovor istekne do momenta kad ću početi koristiti porodiljni? Kako se to zakonski i, vezano za moja prava, odnosi na mene kao radnika? Što to znači za moj porodiljni dopust? Jer imam osjećaj da me poslodavac možda želi izmuljati na neki način, tj. uskratiti neka prava. Ovo mi je prva trudnoća, tako da nisam baš pravno informirana oko svojih prava kao trudnica, a i kasnije kao majka nakon isteka porodiljnog te pri ponovnom povratku na posao. Zanimaju me konkretno pitanja u vezi financiranja mog porodiljnog kao i o trajanju istog, koliko dugo imam pravo na porodiljni? U kojoj visini mjesečnih primanja? Hoće li ovo produljivanje radnog ugovora na svaka 2 mjeseca utjecati na moja prava kao radnika trudnice ili visinu mojih primanja?