Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Sporazumni razvod 2018 - dokumenti i postupak

  1. #1
    Commawhite avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    43

    Početno Sporazumni razvod 2018 - dokumenti i postupak

    Bok svima,

    dakle ne mogu naći relevantne i ažurne informacije, a ne razumijem Zakone.

    Koji su točno potrebni dokumenti za razvod braka koji se predaju na Općinski sud?

    U slučaju malodobne djece, rješenje CZSS i Plan, to znam, to imam.

    Ali nisam shvatila, za Općinski sud, treba Prijedlog sporazumnog razvoda? Mislim, shvatila sam, ali ne znam kako to izgleda.

    Jesu li potrebni naš vjenčani list i rodni list ili izvatci iz Matičnih knjiga ne stariji od 6 mjeseci?

    I sudske takse, to kupim biljege? Znate li iznos?

    I kad sve to skupim, da li se mora osobno dostaviti u pisarnicu?

    Ima li tko iskustva s mijenjanjem prezimena/odbacivanjem/vraćem svojeg? To mogu i ovako, u Matičnom uredu ili moram čekati Rješenje?

    Hvala!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Ližnjan - Pula
    Postovi
    2

    Početno

    Htijela bih ti pomoći ali ni sama ne znam.
    Ja sam eto prije mj dana predala zahtjev u czss i sada trebam kao čekati njihov poziv ali nikako da zovu
    Taj prijedlog sporazumnog razvoda ja mislim da bis trebala ili ga napraviti u czss ili kod odvjetnika pa onda na sud barem su tako meni rekli dok gospodin nije odlučio da ipak neće sporazumno nego neka se malo mučim, a nigdje eto ne nalazim šta sada.
    Najbolje ti je telefonom nazvati nekog odvjetnika ili otići do njih, jer puno njih imaju jedan kao savijet besplatan pa oni znaju zakone i sve pa Probaj tako... Ako se još nisi uspjela snaći

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •