Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: IVF prvi puta-strah i 1000 pitanja?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    7

    Početno IVF prvi puta-strah i 1000 pitanja?

    Pozdrav svima,
    sad u 3/2018 idem prvi puta na IVF, imam 39,5 god.i strah me svega. Da li ima netko tko je to radio i Petrovoj koji je postupak vađenja jajnih stanica, da li mogu dobiti ane., uzasno me strah igli i da se sama pikam to sam čitala. Da li postoji još nešto što je važno a ne znam. Uglavnom imam već dijete od 14 godina ali imam i drugog muza pa smo odlučili da imamo bebicu, eto pokušavali ali nejde prirodnim putem.

  2. #2
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Maryna,
    dobro došla na forum.
    Na ovoj temi možeš doznati o potpomognutoj oplodnji u Petrovoj:
    http://forum.roda.hr/threads/83008-P...12#post3023912

    Ne, brini oko "vađenja" jajnih stanica, u Petrovoj se dobiva kratkotrajna intravenozna anestezija, tako da sama aspiracija nije bolna.

  3. #3
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Na ovoj adresi možeš pročitati Rodinu brošuru Neplodnost. Brošura nudi odgovore na mnoga pitanja o IVF-u.

    http://www.roda.hr/media/attachments...st_A5_2016.pdf

  4. #4
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Maryna prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,
    sad u 3/2018 idem prvi puta na IVF, imam 39,5 god.i strah me svega. Da li ima netko tko je to radio i Petrovoj koji je postupak vađenja jajnih stanica, da li mogu dobiti ane., uzasno me strah igli i da se sama pikam to sam čitala. Da li postoji još nešto što je važno a ne znam. Uglavnom imam već dijete od 14 godina ali imam i drugog muza pa smo odlučili da imamo bebicu, eto pokušavali ali nejde prirodnim putem.
    Pozdrav Maryna,

    i ja sam na Petrovoj, upravo završila s jednim postupkom i već se spremam za drugi.
    Na Petrovoj je po mom iskustvu odlična ekipa i u dobrim si rukama.
    Vezano za bockanje... ako ti je nelagoda pikati se sama, ne moraš. Može te npr. pikati muž, frendica... ili pokušaj dogovoriti negdje u bolnici ili na samoj Petrovoj možeš doći svako popodne u 17,30 ako sam dobro zapamtila (provjeriš sa sestrama). Ja se isto nisam nikad pikala sama, ali muž je to radio s guštom i stvarno nam olakšao situaciju nepotrebnih vozikanja.
    Za aspiraciju (vađenje js) ti je već rekla Inesz, zbog lijekova koje dobiješ nije uopće bolno, a transfer pogotovo.
    Kakva vam je dijagnoza? Reci nam nešto više o sebi...
    Posljednje uređivanje od katka22 : 05.02.2018. at 13:07

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    78

    Početno

    I ja sam u Petrovoj i kad sam bila u postupku pitali su me kako želim primati injekcije. Jedna od opcija je da dođeš tamo popodne i da ti oni daju.
    Moj savjet ti je oboružaj se sa strpljenjem jer češ se načekati u čekaoni i vrijeme narudžbe ti znači vrijeme dolaska, a ne kada će te doktor primiti.
    Sretno!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    7

    Početno

    Da malo detaljnije ispirčam znaći kako nismo mogli nikako dobiti bebicu obavili smo neke pretrahe i došli sa tim malo starijim nalazima kod dr.Kasuma na razgovor i on je odmah na početki bio za IVF jer je vidio moj visoki AMH. Mi smo pak htjeli insemenaciju (AIH) tako da sam išla u Petrovu dva puta kroz mjesece na dogovore i folikulimeriju. Prvi puta je folikulimetrija bila ok i endometrij i sve samo što je došao vikend i moj doktor nije bio dežuran pa mi doktorica rekla da eto nek imamo odnose...malo sam bila tu luda jer ono hallo pa imamo ih već 5-6 godina pa ništa zato smo i došli...ali ajde imali mi odnos i dođem u pon dr.Kasum pogleda puknuo idite i imajte odnos...nitko sretniji od mog muza...hahahahaha...onda za mjesec dana ponovo ista situacija imajte odnos.. vikend...opet puknuo... i tako dr.Kasum zaključio da idemo na IVF da nešto konačno napravimo.
    Cijela frka oko IVF-a u mojoj glavi izbila je oko stimulacije i tih hormona koje ću primati jer eto moja majka je imala rak dojke i to invazivni i ja idem redovito na kontrole i ne bi baš da se to i meni desi...pa me malo zbog toga strah čak sam išla po mišljenje u Kliniku za tumore... i tako eto ipak krečemo u postupak.Nisam iz Zagreba ali imam gdje biti pa ću vidjeti kako ću moći posložiti to oko pikanja...
    Malo oko mojih vrijednosti
    progesteron P4 21dc -7,2nmol/l
    progesteron P4 23dc -10,9nmol/l
    AMH-55,3
    TSH-2,82
    T4-89,9
    T3-1,8
    LH-3,1
    FSH-7
    PAPA I C.B.-sve uredno
    Muž-oligoasthenozoospermia
    Evo baš ponovo radimo sve nalaze jer su nam ovi stariji od 6 mj.

  7. #7
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Maryna prvotno napisa Vidi poruku
    Da malo detaljnije ispirčam znaći kako nismo mogli nikako dobiti bebicu obavili smo neke pretrahe i došli sa tim malo starijim nalazima kod dr.Kasuma na razgovor i on je odmah na početki bio za IVF jer je vidio moj visoki AMH. Mi smo pak htjeli insemenaciju (AIH) tako da sam išla u Petrovu dva puta kroz mjesece na dogovore i folikulimeriju. Prvi puta je folikulimetrija bila ok i endometrij i sve samo što je došao vikend i moj doktor nije bio dežuran pa mi doktorica rekla da eto nek imamo odnose...malo sam bila tu luda jer ono hallo pa imamo ih već 5-6 godina pa ništa zato smo i došli...ali ajde imali mi odnos i dođem u pon dr.Kasum pogleda puknuo idite i imajte odnos...nitko sretniji od mog muza...hahahahaha...onda za mjesec dana ponovo ista situacija imajte odnos.. vikend...opet puknuo... i tako dr.Kasum zaključio da idemo na IVF da nešto konačno napravimo.
    Cijela frka oko IVF-a u mojoj glavi izbila je oko stimulacije i tih hormona koje ću primati jer eto moja majka je imala rak dojke i to invazivni i ja idem redovito na kontrole i ne bi baš da se to i meni desi...pa me malo zbog toga strah čak sam išla po mišljenje u Kliniku za tumore... i tako eto ipak krečemo u postupak.Nisam iz Zagreba ali imam gdje biti pa ću vidjeti kako ću moći posložiti to oko pikanja...
    Malo oko mojih vrijednosti
    progesteron P4 21dc -7,2nmol/l
    progesteron P4 23dc -10,9nmol/l
    AMH-55,3
    TSH-2,82
    T4-89,9
    T3-1,8
    LH-3,1
    FSH-7
    PAPA I C.B.-sve uredno
    Muž-oligoasthenozoospermia
    Evo baš ponovo radimo sve nalaze jer su nam ovi stariji od 6 mj.
    Draga Maryna...
    Nisam preveliki stručnjak u tumačenju nalaza, ali mogu ti reći ono što znam sigurno.
    Amh ti je odličan (iako nisi napisala u kojoj je jedinici izražen), što znači da imaš izvrsnu jajnu rezervu. Ono što je meni zabrinjavajuće je TSH koji je viši od preporučenog za ulazak u postupke, preporučena je razina do 2, a tvoj je skoro 3. Možda bi se trebala konzultirati sa humanim endokrinologom koji će ti dati terapiju neko kraće vrijeme (eutyrox i sl.) da se on snizi. Čak i odnos lh i fsh mi je upitan, oni su idealni kad su otprilike na istoj razini. Ne znam da li je to zabrinjavajuće kao TSH, ali dok njega ne središ vjerojatno ne bi trebala u postupak. I nalaz TM je ono što ukazuje na potrebu neke od metoda MPO, ali ne inseminacije, čini mi se da je to bilo gubljenje vremena. Znam da ti nisam puo pomogla, a i prošlo je neko vrijeme od tvog zadnjeg upisa i nadam se da si do sada veće poduzela neke korake u smjeru postupka.
    Također, imaš predivnu grupu žena u tvojoj dobnoj skupini koje imaju zasebnu temu gdje imaš hrpu info i iskustava, a njoj se možeš pridružiti na ovom linku: http://forum.roda.hr/threads/83226-39-(Klub-Q10)-II.
    Puno sreće ti želim!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    7

    Početno

    Pozdrav,
    da evo nije doktor ništa rekao oko TSH,već sam krenula u postupak, primala sam terapiju 10 dana, jućer sam primila štopericu i idem sutra ujutro na aspiraciju vidjet ću kako će proći s obzirom da mi je prvi puta.
    Doktor je jako zadovoljan kako napreduju folikuli ima ih puno i sad ćemo vidjeti što će biti sutra.
    Držite fige...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    7

    Početno

    Pozz,
    evo jućer bila na aspiraciji izvadili su mi 13 jajnih stanica ali kaže biloginja da niti jedna nije dozrela.....i suprugov nalaz jako loš morat će ubacit iglom ako koja dozrije...da li ima netko iskustva da li dozriju jajne stanice uopće?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    7

    Početno

    Pozz, evo ljudi jedva dozrilo pet i oplodilo se pet idem u petak na transfer,malo me samo mući što mi je trbuh strašno napuhnut i jajnici me još uvijek bole
    da li je to normalno nakon aspiracije danas je srjeda, a u ned je bila sapiracija i još me boli i imam blage grćeve.

  11. #11
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Maryna prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz, evo ljudi jedva dozrilo pet i oplodilo se pet idem u petak na transfer,malo me samo mući što mi je trbuh strašno napuhnut i jajnici me još uvijek bole
    da li je to normalno nakon aspiracije danas je srjeda, a u ned je bila sapiracija i još me boli i imam blage grćeve.
    Odličan si rezultat ostvarila s obzirom na tvoje godine, 5js i svih 5 se oplodilo. Nadam se da će te svih pet dočekati i na transferu i da ćeš nešto imati i za smrzavanje.
    Potpuno su normalni ti bolovi koje osjećaš, i osjećaj napuhnutosti isto. To je sve zbog stimulacije. Želim ti sreću...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    7

    Početno

    Pozz,
    hvala katka22, evo da, nažalost na dan transfera me dočekalo samo dvije i te dvije su mi i stavili. Nemam ništa za smrzavanje.
    Razmišljam, možda je to i bolje jer bi se stalno pitala šta sad i što će biti s smrzličima.Odlučila sam ići na IVF samo jednom sa stimulacijom
    zbog prevelikog rizika na zdravlje. Pozitivno razmišljam da je to to i čekam da vadim betu. To će biti za tjedan dana i onda ću znati.


    Drage moje želim Vam sretan i blagoslovljen Uskrs!!!

  13. #13
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Maryna prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz,
    hvala katka22, evo da, nažalost na dan transfera me dočekalo samo dvije i te dvije su mi i stavili. Nemam ništa za smrzavanje.
    Razmišljam, možda je to i bolje jer bi se stalno pitala šta sad i što će biti s smrzličima.Odlučila sam ići na IVF samo jednom sa stimulacijom
    zbog prevelikog rizika na zdravlje. Pozitivno razmišljam da je to to i čekam da vadim betu. To će biti za tjedan dana i onda ću znati.


    Drage moje želim Vam sretan i blagoslovljen Uskrs!!!
    Maryna, ima li novosti? Jesi li vadila betu?
    Zasto mislis da ti je stimulacija potencijalno opasna za zdravlje? Zbog anamneze karcinoma u obitelji? Ne znam sto bi rekla na to...nazalost, vecina nas, pa i ja u blizoj obitelji imamo karcinome u anamnezi. Mislim da stimulacija nema direktne veze s tim...ali naravno, odluka je na vama. Svakako, zelim ti srecu.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    7

    Početno

    Evo danas vadila betu ništa od bebice beta je <1,2 IU/L. U ponedjeljak sam primjetila smečkasti iscjedak i tako i u utorak da bi se u srijedu pretvorio u crvenkastu krv ništa obilno i još traje dakle to je to...idemo dalje... Dogovorili smo se da malo muž spermu poboljša pa ćemo vidjeti što dalje....Uglavnom sad već pomalo sve znam i bit će mi lakše što god odlučili ne bude toliko nepoznanica i sad ću svakako spremnija krenuti u drugi postupak...mislim od svih pretraga i već znam što kada i gdje...Hvala na podršci svima i želim vam svu sreću svijeta!!!

  15. #15
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Žao mi je što nije uspjelo...ali mi je i drago da nećete odustati od novog pokušaja i da već imaš planove za dalje. Bravo i svakako javi kad budeš imala novosti!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav cure. Takodjer idem u postupke u Petrovoj. Moji nalazi su svi ok, od mm spermiogram je malo losiji tj. slabije su pokretni.
    Do sada sam prosla 4 inseminacije i 1 ivf/icsi postupak nazalost sve neuspjesno.
    Al idemo dalje ☺
    Kod kojih ste doktora?
    Zelim vas srecu i da sto prije ugledate pozitivne bete

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Cure, poslana sam danas da napravim hormonsku sliku (ne mogu zanjeti) .. čitam tu da se radi do 5tog dc, a meni je 25 dc .. ali mi je doktor rekao da nema veze. Opet sam zbunjena..

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Draga tužnaana, dobrodošla!
    Da, rade se od 3.-5.dana ciklusa, oni koji prate fsh trebaju ga 2.dan.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Da, to sam i mislila .. inace sam na Klomifenu bila i ovaj ciklus. Doktor mi je rekao "dakle sutra ujutro napravite hormonalni status"( jedno 6,7 navedenih stavaka) .. a kad sam pitala zasto ne nakon menstruacije, rekao je da "to nema veze" ... isto tako mi je rekao da ima slobodne tekucine, naglasavajuci da sam kako izgleda imala ovulaciju

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Ne znam za Klomifen, nemam iskustva sa njim..
    A koji je tvoj/vas problem? Jer svaki se drugačije tretira..
    Da li si u postupku?

  21. #21
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    tužnaana
    nadam se da nisi radila FSH i LH na 25. dc

    ako hoćeš možeš nam napisati što ti je primarni ginekolog napisao od hormonskih pretraga
    Posljednje uređivanje od Inesz : 12.10.2018. at 19:07

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Ovako, na Klomifenu sam bila sada 2 ciklus. Jos nisam radila krvne pretrage. Doc mi je dao uputnicu tek neki dan. Glasi na TSH, FSH, LH, E, DHEA.. hormon štitnjače sam vadila nedavno, to je ok.. ove čekam do nakon menge .. bez obzira sto mi je doktor rekao da "nema veze" dan.. dakle jos nisam u postupku, a Klomic mi je dao moj ginic. Ovaj mjesec mi je trakica pokazala ovulaciju. Sada bi bio šesti dan nakon pozitivne ovulacijske trakice. Međutim .. ja sada nakon što mi je "bijeli iscjedak" (ovulacijski) vec prošao imam neki gusti bijeli, kojeg nikad nisam imala.. evo jutros .. fljas .. toliko da su mi gace bile mokre onako full. Što mislite o tome čudnovatom iscjetku?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Dopuna - Na zadnjem uzv vise nije bilo "vodeceg folikula" i imala sam "slobodnu tekucinu", a doktor je to objasnio kao da je to znak da je ovulacija bila .. zanima me vase misljenje .. buduci da je za test rano

  24. #24
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    tužnaana, dobro da nisi radila FSH, LH i E na 25. dc uz klomifen. uopće ne mogu shvatiti kako bi neki ginekolog savjetovao pacijentici na klomifenu da radi te pretrage u tom rezdoblju ciklusa. je li ti ginekolog dao uputnicu za AMH?

    jesi li odabrala MPO kliniku za konzultacije?
    jeste li možda do sada radili spermiogram?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Nisam dobila AMH

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Draga Inesz sada tek vidim da je u postu prikazano tek pola rečenice. Nisam dobila AMH , što me jako čudi. Jeli moguće da se to radi samo u ZG? Pa možda zato nisam dobila?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Cao djevojke...nova sam u grupi pa se raspitujem za klinike u koje ste vi isle?
    Da li je neko imao iskustva sa klinikama u BiH ?
    Čula sam da je dr.Ali Mesut izvanredan u tom podrucju i da su nedavno otvorili svoju kliniku Bona Dea u Sarajevu pa da vidim da li je neka od vas isla i kakva su vasa iskustva ?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Ja sam bila u Bona Dea klinici i imam samo rijeci hvale za dr Alija Mesuta.Prosla sam dosta klinika za vantjelesnu oplodnju ali ovaj doktor se definitivno razlikuje od svih drugih gdje sam ja bila. Veliki covjek i strucnjak.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Pozdrav svima, nadam se da ce netko odgovoriti na moje pitanje. U 9.mj idem prvi put u postupak. Sada s 21.dc krecem s estrofemom 2x dnevno po 1 tabl od 2 mg. Terapija je 7 dana, a nakon toga cemo vidjeti s cim dalje. Sutra idem na rodendan i nigdje ne mogu pronaci podatak o kontraidikacijama s alkoholom. Strah me da nesto ne zeznem, jeli mi bolje preskociti pice. Svakako ne mislim puno piti, ali pitam se jeli bolje ne uopce.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •