Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 97

Tema: Kad Harry Potter?

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Kad Harry Potter?

    Smjehuljica navalila da bi gledala Harry Pottera... Šest godina i tri mjeseca.
    A mene frka da nije premala. Da je premala. Ona tvrdi da nije. I tako već par mjeseci.

    Pokazala sam tariler, par inserata... kaže da nije strašno.
    Od filmova sa "strašnim scenama" gledala je Meridu... i Smogovce s Kronom... za njega kaže da je strašan. I da bi za maškare htjela biti Kron
    I što sad? Nemam neki argument osim "jer sam ja tako rekla".

    Frka me da ne nastane panika... ja sam u dobi od 5 godina gledala neki film nakon kojeg sam noćima imala more. A samo je buldožer ganjao čovjeka i na kraju ga pregazio.

    Kad su vaši počeli gledati Harry Pottera?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Prvi Harry nije jako strasan. Mi smo ga citali s 5 i po. Sad ga sama cita s 8 godina i niceg se ne sjeca, ni strasnog ni nestrasnog.

  3. #3
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da, na prvog i mislim...

    Ne želi ga čitati

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Moj ga je gledao sa otprilike 6 god, mozda malo ranije. Nije mu bio strasan, dapace odusevio se. Mislim da nije rano uz tvoja objasnjenja

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Sad vidim da govoris o prvom, ma taj tek nije strasan. Moj je gledao i ostale.
    ja ih obozavam pa se i on zainteresirao

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Evo baš sam pretražila forum pa sam vidjela da je moja sa 6 godina gledala prva 4 filma. Sjećam se da se bojala dementora, ali ništa posebno.

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Prvi i drugi film apsolutno nisu strašni, treći ima možda nešto strašnih scena. Doduše, ovisi čega se dijete boji, ima u filmovima čudovišta itd. ali ne nekih zastrašujućih napetih scena.

  8. #8
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pa nismo baš puno uz TV...
    Najdraži crtići su joj totalne kamilice.
    Još uvijek rado pogleda Peppu i Ben & Holly...
    A istovremeno bi gledala i Violetu (kad ulovi kod dede).

  9. #9
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    sa 6-7. odmah nakon toga i sw pa godinu kasnije lotr

  10. #10
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    thx.

    Onda sljedeću subotu ujutro (da se stigne oporaviti do večeri ) gledamo HP.

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa sad, ako nije gledala niti jedan film do sada jer nije puno uz TV, onda možda ipak Harry Potter nije najbolji izbor.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Mi smo veliki fanovi HP i uz starije je počeo gledati s 4 godine. Tada je gledao prva dva dijela i u vrtić išao s munjom na čelu. Do sada he pogledao dijelove 1-5. Imamo ih sve ali ove zadnje još ne damo. Nije se bojso nije imao noćne more.

  13. #13
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa sad, ako nije gledala niti jedan film do sada jer nije puno uz TV, onda možda ipak Harry Potter nije najbolji izbor.
    x

    Ja bih prvo ponudila nešto kao Vlak u snijegu, i sl.

    Moja M. još nije gledala (ljetos smo baš imali filmski maraton, svih 8 filmova,ali navečer kad je M zaspala), i ne namjeravam joj još pustiti, znam da bi se bojala zadnje scene s dvostrukim licem ništa ne gubi ako pričeka još par godina na HP, čemu žurba?

  14. #14
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma gledala je Vlak u snijegu, Družba Pere K., Smogovce sve sezone, Pipi Dugu Čarapu... svašta
    Samo nismo od onih kojima je tv stalno upaljen.
    Upalimo, pogledamo, ugasimo.

  15. #15
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Tada je gledao prva dva dijela i u vrtić išao s munjom na čelu.


    I ja sam veliki HP fan.
    Upravo sam na poslu u majici Hogwards.

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Nije rano, ali gledaj s njom. Moj E je sve to odgledao vrlo rano, kao i Hobbita i StarWars sagu još u vrtiću, ali smo sjedili i gledali s njim. Nije mi se dalo čitati titlove. Jesam ponekad, ali ne redovito.... Rezultat: moj sin sve razumije i bez čitanja. Sad je aktivni radioamater sa super slušnom percepcijom, ne samo na hrvatskom.

  17. #17
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Naravno da ću gledati s njom.
    Da pazim na strašne scene.

  18. #18
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja sam svoju u toj dobi vodila na Koralinu

  19. #19
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Ajme Koralina, to nisam ni ja gledala :brrrr:

  20. #20
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme Koralina, to nisam ni ja gledala :brrrr:


    još se dijete uplašilo pa je htjelo van
    ali meni je film bio tako dobar
    i onda smo izašle do vrata, ja sam stajala na vratima i gledala, a ona je iza mene virkala

  21. #21
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam u dobi od 5 godina gledala neki film nakon kojeg sam noćima imala more. A samo je buldožer ganjao čovjeka i na kraju ga pregazio.
    samo? pa to je grozna scena i za odrasle, kamoli za dijete
    meni je noćne more radio psiho, ona scena kad se kostur okrene na stolcu, još i ona glazba

  22. #22
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moj ima isto godina gledao je već s pet HP prvih par nastavka (mislim da nije zadnja tri filma) i nije se nešto posebno bojao i definitivno nije imao noćne more. Gledao je i SW i sl. filmove.

  23. #23
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku


    još se dijete uplašilo pa je htjelo van
    ali meni je film bio tako dobar
    i onda smo izašle do vrata, ja sam stajala na vratima i gledala, a ona je iza mene virkala
    Razumijem ju. Znam kako je s tobom na strasnim filmovima

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Moje cure su s nekih 10-11 godina gledale prve HP filmove ... Ali tek nakon pročitane knjige...
    Nekako mi se činilo ako može savladati knjigu, spremna je i za film... A i knjigu je lakše pustiti prije nego zagusti...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Ne sjećam se kad je gledao filmove o Harry Potteru, ali sigurno je to bilo nakon pročitane prve 3-4 knjige, a to je bilo negdje s 9 godina. Prije te dobi ga HP nije previše ni zanimao, a onda je dobio prvu knjigu za rođendan, pa je krenulo...
    I bolje da je prvo čitao knjige, jer već i od nekih scena u knjizi je imao noćne more ali svejedno je pročitao do kraja. Na filmove potom ipak nije tako jako reagirao, vjerojatno jer je već poznavao sadržaj.
    Inače na njega i inače filmovi jako djeluju, tako da je uvijek trebalo paziti što će mu se dati za gledanje.

  26. #26
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nikad.
    Pročitala sam svih sedam knjiga u jednom dahu i poslije zaključila da ima nešto ozbiljno poremećeno u cijelom serijalu.

  27. #27
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    samo? pa to je grozna scena i za odrasle, kamoli za dijete
    meni je noćne more radio psiho, ona scena kad se kostur okrene na stolcu, još i ona glazba
    Samo u odnosu na sve scene u HP (kasnijim nastavcima).

  28. #28
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam svoju u toj dobi vodila na Koralinu
    Što je to?

  29. #29
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nikad.
    Pročitala sam svih sedam knjiga u jednom dahu i poslije zaključila da ima nešto ozbiljno poremećeno u cijelom serijalu.
    Ima.
    Ali što ćeš, treba mi malo poremecenosti u ovom savršenom svijetu.

  30. #30
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Zapravo, ona je samo preslikala tu vrstu poremećenosti u svijet fantazije. Podloga je ista, inspiracija je ovaj svijet.
    Ali dijete od pet godina? Vidjet će prvo čarobne štapiće i magiju. Neće tražiti dublje poruke. Ja bih dala da gleda.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 05.02.2018. at 22:48

  31. #31
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Što je to?
    http://www.imdb.com/title/tt0327597/

  32. #32
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    Izgleda zanimljivo.
    Ali ne za klince.

  33. #33
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo, ona je samo preslikala tu vrstu poremećenosti u svijet fantazije. Podloga je ista, inspiracija je ovaj svijet.
    Ali dijete od pet godina? Vidjet će prvo čarobne štapiće i magiju. Neće tražiti dublje poruke. Ja bih dala da gleda.
    Pa da. Beverly hills ili HP u osnovi nema puno razlike.

  34. #34
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Samo meni nije jasna jedna stvar. Kako dijete koje ne zna čitati gleda film na engleskom? Sjećam se da kada sam bila mala i nisam znala čitati ništa sa slovima mi nije bilo interesantno za gledanje na duge staze.

  35. #35
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Roditelji mu čitaju titlove

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  36. #36
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Samo meni nije jasna jedna stvar. Kako dijete koje ne zna čitati gleda film na engleskom? Sjećam se da kada sam bila mala i nisam znala čitati ništa sa slovima mi nije bilo interesantno za gledanje na duge staze.
    Pa ako pustiš dovoljno puta bez sinkronizacije i ako je film dovoljno vizualno zanimljiv bude im ok a usput im i engleski udje u uho. Ja mom definitivno ne čitam titlove i ne buni se. Starija je rjeđe htjela film ako nije sinhroniziran ali njemu uopće ne smeta.

  37. #37
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    moj osmogodišnjak je nedavno sa mnom gledao trećeg HP (bio je neku večer kad su svi gledali VVU /vrlo važnu utakmicu/ )
    bojao se dementora, ali ne previše
    ja bih pustila prva 2-3, ali dalje ne bih, ne toliko zbog strašnih scena koliko zbog toga što ih ne može dovoljno razumjeti, pa se ne bih žurila

    Coraline smo gledali doma, djeca su pobjegla vrlo brzo, muž i ja odgledali hipnotizirano

    ne znam jesam li ovo pričala ovdje ili na fejsu, nedavno smo muž i ja predložili filmsku večer uz kokice i činila nam se odlična ideja da gledamo Gooniese
    Dijete je umrlo od straha, rekao je da je to najstrašniji film kojeg je ikad gledao i da nismo normalni. Odustao na pola.

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Samo meni nije jasna jedna stvar. Kako dijete koje ne zna čitati gleda film na engleskom? Sjećam se da kada sam bila mala i nisam znala čitati ništa sa slovima mi nije bilo interesantno za gledanje na duge staze.
    Ovisi da li si vizualni tip ili ne... Ako jesi - čitanje ti fali. Ako nisi - slušaš i gotovo. Polako krećeš s tim. Nije ti prerano da djeci puštaš crtiće bez titla, na engleskom. Kod mene su bili omiljeni BOb graditelj i ne mogu se sjetiti čega još... eh da, My Little Pony. Bilo je još toga. Kupili bi dvd i to se moglo preštelati na engleski, neki čak na njemački... bilo je super. Moj Emil je išao u englesku grupu s cjelodnevnim jezičnim programom, taj govori engleski od pelena, iako je u školi učio njemački kao prvi jezik. Puno mu je značilo to što je od malih nogu gledao sadržaje na stranom jeziku, prvo one koje je mogao razumjeti, a kasnije i šire. Uostalom, neki dan moj stariji pušta Jamesa Bonda s dvd-a i pita "kaj ne valja?" a E. i ja gledamo i ne kužimo - e, kaže on - nema titla.... Mene nije naročito zanimalo, ali mom mlađem sinu je lakše slušati engleski jezik (i njemački, ako nije jako komplicirano) nego čitati titlove.

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    možeš i dat film na etape, zakaj bi tak mala morala sat ipol dva bit predtelevizorom, razbiš na 3-4 puta popodne

  40. #40
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    i to je točno.
    Vidjeti ću kako će joj ići.

    Sinoć sam joj obećala da će ga gledati sljedeću subotu, bode li do tad vodila računa o tome da ne ostavlja krš za sobom.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Moj stariji je baš ovaj vikend gledao kod prijatelja. Prvi dio. Napunio je 8 godina krajem rujna. Ali sinkroniziranu verziju.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 06.02.2018. at 11:22

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ali: ne jer je on htio, nego je mama od tog dečka kupila hp box pa je pitala jel smije gledat s njenim sinom. Sam ne bi došao na tu ideju.

  43. #43
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zar ima i sinhonizirana verzija?

  44. #44
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    JA sam svojoj kćeri baš pričala o HP filmovima, jer su mi bile fora te stvari s metlobojem, pa onim ulaženjem u zid na stanici vlaka, premda nisam nikakav fan i nisam niti gledala filmove (osim možda prvi) niti čitala knjige prije nego što se ona za to zainteresirala - pa je radi mojih priča poželjela gledati filmove, a onda sam joj i pročitala knjige.

    Mislim da nema baš puno strašnih scena u HP, nisu to horrori, premda, jasno, ima svakakvih čudovišta, borbi itd .. no, ja sam odavno primijetila da moju kćer ne plaše takve stvari kad se radi o fantasyju, isto kao što ju ne uznemiri nasilje u filmovima tipa LOTR ili SW, to joj je očito kao Tom&Jerry, karikaturalno nasilje. No, čim se radi o nekom realnijem filmu pa se u njemu ljudi svađaju/tuku - to joj je odmah uznemirujuće.

    Npr. nedavno smo gledali Rouge1 koji je nekako manje djetinjast film od ostalih SW-ova, mračnijeg tona, i još na kraju svi glavni junaci poginu, i to joj odmah baš i nije sjelo.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    no, ja sam odavno primijetila da moju kćer ne plaše takve stvari kad se radi o fantasyju, isto kao što ju ne uznemiri nasilje u filmovima tipa LOTR ili SW, to joj je očito kao Tom&Jerry, karikaturalno nasilje. No, čim se radi o nekom realnijem filmu pa se u njemu ljudi svađaju/tuku - to joj je odmah uznemirujuće.
    Da, kod mojeg sina je slično. Film H-8 ga je svojedobno jako uznemirio (iako ondje nema ni kapi krvi), a "Bitku na Neretvi" je odgledao bez da trepne (jedine strašne scene su mu bile one s tifusarima).

  46. #46
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Mi pratimo serijal na HRT-u, petkom uvece. Mala ima 9,5 i nista joj nije strasno, jucer sam joj iz biblioteke donijela prvu knjigu jer zeli i da procita. Ja inace volim neke "klasike" raznih fantasy zanrova, a u tome mi se prikljucio i sin (14), pa je vec "ekspert" za SW, Tolkiena, Terminatore, Aliene i X-men svih vrsta. Njoj je od svih bio najstrasniji Alien ali ne toliko da od njih lose spava. Meni je najstrasniji film koji sam kao dijete gledala bio "Variola vera", ove nepostojece stvari nista.

  47. #47
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Moja je odgledala sa 4,5, samo prvi dio.
    Nije bila nešto posebno oduševljena, htjela je odustati odmah nekad na početku. Najstrašnije od cijelog filma joj je palo što Harry nema roditelje. Ostalo što sam smatrala da bi joj moglo biti strašno, nije. Ali ona inače sve te scene doživljava kao Mimina mala.

  48. #48
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Najstrašnije od cijelog filma joj je palo što Harry nema roditelje.
    ovako i mome kad sam mu prvi put čitala, tad je bio ko Mojcina mala
    mene je to bilo iznenadilo, to mi je bilo skoro pa nebitan detalj, skoro sam rekla "ali ima sovu!"

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Mi pratimo serijal na HRT-u, petkom uvece.
    koji serijal ? http://tvhr.net/default.aspx?datum=2018-02-09

  50. #50
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa Harry Pottera, jelena

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •