Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 65 od 65

Tema: Okupljanja ispred bolnica protiv "umjetne oplodnje" u 2018. godini!

  1. #51
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ima ih i ispred podobnika. mladi muškarci i žene.

  2. #52
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam zašto je "nama" postalo teško reći da smo ateisti, suprotni nemaju problema s tim, iz paštete iskaču.
    i tako taj lik što obilazi bolnice dođe svom "poglavaru" i veli mu kako je bio dobro prihvaćen i nitko se nije bunio, ravnatelj bolnice potvrdi i eto im povod da mrežu prošire i dalje po drugim bolnicama, nastavno na to onda i naš ministar zdravstva izjavi da "jedan svećenik vrijedi više nego (koliko ono?) doktora"!

    inače, Konfuzija, moram priznati da sam iznenađena ovim što pišeš, ti si mi prije bila forumašica tipa BigBlue, Argente i sličnih koje nemaju dlaku na jeziku, a uvijek su bile argumentirano oštre ....
    Svaka bolnica ima kapelicu, svećenika i mise koje održavaju po rasporedu.
    I to je u redu.
    Mnogim ljudima to treba, odgovara, pruža utjehu.
    I to je u redu.
    Ja jesam vjernik, ali mi nije u redu da me salijeće bilo tko u bolnici ukoliko sam rekla- ne, hvala!
    Nije mi u redu da se Crkva petlja u nešto što je zakonom dozvoljeno preko 40 godina (abortus) ili u kontracepciju ili u potpomognutu oplodnju što je medicinski postupak...
    To mi je kao kad Jehovini svjedoci odbijaju transfuziju krvi što smatram suludim.
    Tako je i ovo- suludo.
    Sve manje i manje djece ide na vjeronauk.
    Zašto?
    Neka se zapitaju što čine da odbijaju djecu.
    Nekad to tako nije bilo.
    Ali nekad se svećenici nisu volzili u BMW džipovima i nisu zavirivali ljudima u krevet.
    Zašto to danas čine, kriva je politika.
    Davno, prije 27 godina ondašnji predsjednik RH je potpisao sporazum sa Svetom stolicom i do dana današnjeg se nitko ne usudi u to dirati.
    Između ostalog u tom sporazumu stoji da svi svećenici i časne sestre imaju pravo na mirovinsko i socijalno osiguranje na TERET DRŽAVNOG PRORAČUNA!
    Koliko to stoji godišnje?
    Previše!
    Previše za našu malu, jadnu, ispačenu i opljačkanu državu.
    Ali za to se ima i mora se imati, a za liječenje i operacije djece se moraju organizirati humanitarke.
    Fuj!
    Posljednje uređivanje od Tanči : 16.02.2018. at 23:38

  3. #53
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    ima ih i ispred podobnika. mladi muškarci i žene.
    Uh, kako bih ja to razjurila.
    Sve bi perje frcalo.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    Tanci, potpisujem.
    A svi se narkomani i pijanci mogu beskonacno lijecit, krkat mukte lijekovima, a za djecu nemaju.
    Crkva najbogatija svjetska institucija, a kao fol propovjeda siromastvo. Molitelji kao neki vjernici dodju zabadat noz u srce ljudima sta djece nemaju. Inace sama ne bih abortus napravila, ali pretpostavljam da je to zeni koja se za abortus odluci strasan teret...i jos je ovi manijaci cekaju i pilaju. Moja majka potpisala onu neku peticiju protiv abortusa, sta ja znam, sad je oni Vigilare pilaju po citave dane, salju joj neke uplatnice i Gospine slike, jer Gospa i uplatnice bas prilice zajedno da budu, isto kao sta za bit pravi vjernik moras glasat za zna se, lizat oltare i protivit se medicinskim dostignucima iako nikad nisam cula da je netko od njih odbio lijecenje i cekao da ga Bog ozdravi. Mene je u nasoj borbi kroz neplodnost spasila vjera u Boga i sve u zivotu prolazim osjecajuci da nismo sami, da me Gospa cuva i vodi. Zao mi je da se vjera izvrce ruglu radi ovakvih koji bi nas, da mogu, najradije zapalili na lomaci. U ime Bozje, naravno.

  5. #55
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Gledam moje cudo staro 8 dana kako se polako budi, spremna da je presvucem i nahranim, cijelo vrijeme zahvaljujuci Bogu sto nam ju je poslao i sto je strucnjacima omogucio da razviju medicinu do tog stupnja da nam pomognu postati roditeljima.

  6. #56
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam zašto je "nama" postalo teško reći da smo ateisti, suprotni nemaju problema s tim, iz paštete iskaču.
    i tako taj lik što obilazi bolnice dođe svom "poglavaru" i veli mu kako je bio dobro prihvaćen i nitko se nije bunio, ravnatelj bolnice potvrdi i eto im povod da mrežu prošire i dalje po drugim bolnicama, nastavno na to onda i naš ministar zdravstva izjavi da "jedan svećenik vrijedi više nego (koliko ono?) doktora"!

    inače, Konfuzija, moram priznati da sam iznenađena ovim što pišeš, ti si mi prije bila forumašica tipa BigBlue, Argente i sličnih koje nemaju dlaku na jeziku, a uvijek su bile argumentirano oštre ....
    Pa i dalje nemam dlaku na jeziku, samo što ti se ovoga puta to ne sviđa jer se kosi s tvojim rezoniranjem.

    Bluebella, ne znam zašto je tebi teško reći da si ateist. Ja ateist nisam, zapravo ne znam što sam, ali znam da organizirana religija nije za mene. I to mi nije problem reći. A to što "oni" (vjernici, svećenici?) govore i rade, to je opet stvar njih i njihove savjesti. Ministar zdravstva je legalno izabran, ta njegova izjava je za neku stvar, ali ne čujem da se netko buni, traži njegovu ostavku.. Što više reći?
    Radila sam u javnoj ustanovi 20 godina. 20 godina iznad mene je visio križ. Nisam ništa rekla, nije imalo smisla.. Da li te to iznenađuje?
    A to što će se oni sastajati i vikati ovo i ono, so what? Ima i Roda svoje godišnje javno okupljanje, imaju i gej parade, pa šta? Molit će se za mene, pretty please, p... dim. Ah.
    Na kraju se sve svodi na pare i lobiranje iz utjecajnijih smjerova, ne znam koliko se tu možemo nositi sa crkvom.

  7. #57
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Sinoc ih je ispred Vinogradske bilo puno. Subota navecer, bas su genijalni... Popodne bio jedan tip samo

    Danas mi se cini da ih ima nekoliko,nisam vidjela dobro

    Ali bas ruzno to izgleda

  8. #58
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Vrci,
    koliko puno?
    Imaš li fotke da pošalješ?

  9. #59
    KitKat82 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    U Vinogradskoj sam u postupcima od zime 2016. tako da sam se nazalost navikla na te spodobe. Ono što sam primjetila da baš i ne ulažu puno u obnovu prateće opreme jer su svaki put isti transparenti. Jadno u kakvoj državi živimo

  10. #60
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam zašto je "nama" postalo teško reći da smo ateisti, suprotni nemaju problema s tim, iz paštete iskaču.
    i tako taj lik što obilazi bolnice dođe svom "poglavaru" i veli mu kako je bio dobro prihvaćen i nitko se nije bunio, ravnatelj bolnice potvrdi i eto im povod da mrežu prošire i dalje po drugim bolnicama, nastavno na to onda i naš ministar zdravstva izjavi da "jedan svećenik vrijedi više nego (koliko ono?) doktora"!

    inače, Konfuzija, moram priznati da sam iznenađena ovim što pišeš, ti si mi prije bila forumašica tipa BigBlue, Argente i sličnih koje nemaju dlaku na jeziku, a uvijek su bile argumentirano oštre ....
    a tko su "NAMA" a tko su "ONI DRUGI"? ovdje ima definitivno više od 2 tabora, više od lijevo-desno pola, više od liberalno-konzervativno, više od ateist-vjernik, više od NAŠI-VAŠI, više od pravo na abortus-zabrana abortusa, NEmolitelji-molitelji..... nije baš tako crno bijeli svijet..... kao što se "oni" vole trpati u jedan koš - jedinih pravednika, ne bismo svi mi ostali trebali ponavljati istu grešku.

  11. #61
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Vrci,
    koliko puno?
    Imaš li fotke da pošalješ?
    Nisam slikala, vozila sam pa sam vidjela u prolazu.
    Vise od 10 ih je bilo ako sam dobro vidjela. Znam da me iznenadilo jer ono, subota uvecer, radi samo hitna. Prije sam jmala osjecaj da ciljaju vise kad ljudi prolaze,a ne ovako

    Sad je bilo mozda 2-3 tamo

  12. #62
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    a tko su "NAMA" a tko su "ONI DRUGI"? ovdje ima definitivno više od 2 tabora, više od lijevo-desno pola, više od liberalno-konzervativno, više od ateist-vjernik, više od NAŠI-VAŠI, više od pravo na abortus-zabrana abortusa, NEmolitelji-molitelji..... nije baš tako crno bijeli svijet..... kao što se "oni" vole trpati u jedan koš - jedinih pravednika, ne bismo svi mi ostali trebali ponavljati istu grešku.
    zato i jesam stavila "nama" pod navodnike.

  13. #63
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    http://h-alter.org/vijesti/za-one-ko...-promjenu-zele

    Prošle godine je bilo dosta ljudi na noćnom maršu, nadam se da će ih ove godine biti još i više.

    I ove godine u više gradova u Hrvatskoj održat će se osmomartovski Noćni marš.
    ''Uznemiravanje pacijentica pred bolnicama se nastavlja. Kažu, mirna molitva, a ispod janjeće kože - politički pritisak. Koji će jačati s približavanjem roka za novi Zakon o pobačaju. Ove godine zagovaranje su proširili na kontracepciju, eutanaziju i umjetnu oplodnju. Don Stojić otvoreno priznaje da vjernicima koji mu dođu na ispovijed za pokoru izdaje uputu da mole pred bolnicama. Njihov najveći uspjeh je normalizacija narušavanja civilizacijskih tekovina. Dodajmo tome i diskurzivnu obmana prema kojoj su za život, a zapravo su za smrt žena. Dobro podmazani propagandni stroj.''

  14. #64
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Moram priznati da nemam baš povjerenja u indexove ankete, ali u ovoj se jako prepoznajem.
    U anketi provedenoj među iseljenima (nemam pojma kako su to kontrolirali), kao drugi razlog iseljavanja po zastupljenosti je: "Zbog primitivizma, vjerske zadrtosti i nacionalizma".
    Ovi sigurno dobrano doprinose nepodnošljivoj atmosferi.

  15. #65
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    http://h-alter.org/vijesti/za-one-ko...-promjenu-zele

    Don Stojić otvoreno priznaje da vjernicima koji mu dođu na ispovijed za pokoru izdaje uputu da mole pred bolnicama. Njihov najveći uspjeh je normalizacija narušavanja civilizacijskih tekovina. Dodajmo tome i diskurzivnu obmana prema kojoj su za život, a zapravo su za smrt žena. Dobro podmazani propagandni stroj.''
    Crkva je hijerarhija, isto kao i vojska. Imaš slušati i nemati mišljenje.

    Imam sreću pa poznajem nekoliko ljudi koji su pravi vjernici. Jedna od njih je molila za uspješnost mojih ivf-ova, za druge ne znam, ali u njihovu podršku nikad nisam posumnjala. I njima je teško pomiriti svoju privatnu vjeru s crkvom, ali ipak stavljaju svog bližnjeg na prvo mjesto.

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    U anketi provedenoj među iseljenima (nemam pojma kako su to kontrolirali), kao drugi razlog iseljavanja po zastupljenosti je: "Zbog primitivizma, vjerske zadrtosti i nacionalizma".
    Ovi sigurno dobrano doprinose nepodnošljivoj atmosferi.
    Sve skupa (osim izmještanja sudova). Ovdje se više ne može disati.

    Stečena prava nije lako ukinuti, veliki je otpor, ali ih možeš smanjiti, i prema tome se ide. Crkva im u tome ide na ruku. Pretpostavljam da i manje košta kumovati svakom petnaestom djetetu u familiji nego plaćati mpo, lakše je dati poticaje za stambene kredite nego stvoriti povoljnu poslovnu atmosferu, a iz stanogradnje možeš fino zamračiti lovu. Tu i tamo malo socijale, penzićima 100 kn uskrsnice i ok. Nek ti kušin bude stina i čkomi.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •