Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 69 od 69

Tema: Preporuke za majstore

  1. #51
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    evo zgrada je 2005, ufam se da je dobro izvedena (msm, zidovi već nisu jer ima plijesni, al ajde)
    ma ja sam do sada bila nemarna, izlijevala kavu, ostatke hrane, ulja, kosu, sve... msm, nikakvo čudo nakon godinu i pol da je ovo rezultat. netko mi je rekao da trebam jednom tjedno kipuću vodu izlit pa sam gledala ka mulac ka je to...
    e ovo više ne želim ponovit, svi me mišići bole od tog hrvanja sa sajlom
    Kupi si bilo koje sredstvo za čišćenje odvoda (npr. ovo https://www.dm.hr/flux-sredstvo-za-o...888110892.html) i nalij to preko noći prema uputama (pola boce). Kasnije ponovi 1x mjesečno (kad dobiješ lovu, to moj tata radi - čisti odvod kad dobije penziju, da ne zaboravi), ali manju količinu, recimo 1dl navečer, kad više ne misliš puštati vodu. Samo pazi da tu bocu pospremiš negdje na sigurno, da djeca ne mogu do toga.

    Alternativa koju imaš doma i nije tako otrovna, ali ni tako djelotvorna: zaliješ u sudoper 2 dl bijelog octa, 2 žlice sode bikarbone i litru kipuće vode

    Ja svoj sudoper čistim 1x tjedno, kad octom čistim vrč za kuhanje vode. Utočim neku manju količinu octa u vrč, zakipim da otopi kamenac, a onda takvo vruće frk u sudoper uz dodatak malo deterdženta za suđe. Sve odnese.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.12.2022. at 13:33

  2. #52
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    E, tnx. Nije mi to padalo na pamet do sada, doista, jer u stanu prije ovog u deset g koliko sam tamo bila ni jednom problem, uz iste navike.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 05.12.2022. at 20:08

  3. #53
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    evo zgrada je 2005, ufam se da je dobro izvedena (msm, zidovi već nisu jer ima plijesni, al ajde)
    ma ja sam do sada bila nemarna, izlijevala kavu, ostatke hrane, ulja, kosu, sve... msm, nikakvo čudo nakon godinu i pol da je ovo rezultat. netko mi je rekao da trebam jednom tjedno kipuću vodu izlit pa sam gledala ka mulac ka je to...
    e ovo više ne želim ponovit, svi me mišići bole od tog hrvanja sa sajlom
    Stavi tabletu za pranje suđa i zalij vrelom vodom. Probaj se držati tog rituala jednom tjedno. Iskreno, pojma nemam smije li se točiti vrela voda u odvod, ali ja to radim. Kad se sjetim :D

  4. #54
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Mali ekolog u meni plače nilske suze.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    pazi kakve cijevi imaš - pročitaj upute sredstva za otčepljivanje

    ja ne bih ostavila cijelu noć sredstvo za otčepljivanje da ne nagrize cijevi i ne napravi veći problem (okej, možda neće od prve, ali ponavljanjem te radnje, mogu se oštetiti cijevi)

  6. #56
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Msm da ću ovu blažu metodu sa sodom.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    možeš i tako, samo meni to ne djeluje

    ja često kupim sredstvo i onda nalijevam tu i tamo, ostavim da djeluje 5-20min, ovisno što piše na uputama

  8. #58

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    15

    Početno

    MrMuscle u narančastoj boci mi je uglavnom uspješno rješavao problem, ne nužno odmah nego nakon nekoliko uzastopnih pokušaja.
    Prije nekoliko mjeseci u Kauflandu sam kupila ovo (bilo je jeftinije, možda 120kn):
    https://prekoreda.hr/dom-vrt/uradi-s...n-innovagoods/
    Svakako preporučujem!

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    1

    Početno

    Korak 1: Tablete za skidanje kamenca u wc skoljci (kupe se u bilo kojem ducanu i nisu skupe) smrviti dok su jos u omotu, ubaciti u odvod i naliti vruce vode.
    Korak 2: Ako to ne djeluje, onda litra octa poslije.
    Korak 3:Ako je toliko zastopano, onda sredstvo navedeno od Peterlin.
    I onda 2 mjeseca mira dok dijete ponovo ne zastopa svojim pokusima dok nitko ne gleda.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Molim na pp preporuke firme za adaptacije u ZG. Hvala

  11. #61
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Joj podsjetila me ova tema na našu situaciju sa začepljenim odvodom u kuhinji. Dešavala se samo kad je sudjerica radila, očito zbog velike količine vode, pa bi nam stajala voda u sudoperu ili čak izbijala.
    Nista nije pomagalo, ni Muscolo ni ocat ni vrela voda…. Na kraju jedino pomoglo rastavljanje sifona i razbijanje kamenca na spoju cijevi s vertikalom sajlom. S tim da smo dvije sajle kupovali jer je prva bila prekratka. I to bas kamenac, izvukli bi sajlu a ona uopce ne smrdi nit ima na sebi nečeg gadnog, samo se bijelila od razbijenog kamenca bas bi mogla preventivno malo odvode pročistiti, ne da mi se taj uzas opet prolaziti….

  12. #62
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Tablete ove praškaste isto znaju napraviti cirkus. ja nastojim održavati s ovim home made sredstvima, ali kad baš zaškripi https://www.ppkbjelovar.com/odceplji...75g-pohit.aspx odličan

  13. #63
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ima neko da zna ko se bavi ugradnjom, a onda i vađenjem pumpi za hidrofor iz zdenca?
    Ili može li se ta pumpa ovako nekako izvaditi van?
    https://webshop.rexel.hr/hr/shop/pum...w-230v-1014535

  14. #64
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    pozdrav, imate li preporuku za vodoinstalatera? trebam zamijeniti slavinu, ali nitko nije zainteresiran za tako malo posla.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav, imate li preporuku za vodoinstalatera? trebam zamijeniti slavinu, ali nitko nije zainteresiran za tako malo posla.
    zamijeni sama
    ja sam prošle godine to učinila

    čekala majstora, čekala MM-a i onda poludila i krenula... nije komplicirano, osim ako nije "zapečeno" zbog kamenca onda treba malo više snage i dobra kliješta-ključ

  16. #66
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Pitaj youtube how to replace a faucet
    Npr. https://www.youtube.com/watch?v=APQbw7wi0Sc

  17. #67
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    zamijeni sama
    ja sam prošle godine to učinila

    čekala majstora, čekala MM-a i onda poludila i krenula... nije komplicirano, osim ako nije "zapečeno" zbog kamenca onda treba malo više snage i dobra kliješta-ključ
    hvala, ali trebam majtora ako ne mislim kupovati alat. nezgodno je mjesto jer je sudoper nekako čudno izveden odozdo i obični ključ i papagajke nisu dovoljne.

  18. #68
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Odi u petrokov pa ih pitaj jer im dolaze ljudi po stvari pa vjrv imaju nečiju posjetnicu a imaš i sad neki app postaj il tak nekaj gde su kao majstori nisam isprobala.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 18.01.2024. at 10:34

  19. #69
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Meni su ovi radili: https://www.emajstor.hr/spona ali ne samo zamjenu slavine, nego kompletnu rekonstrukciju kupaonice. Svaka pohvala, ali nisam sigurna da se bave popravcima.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •