Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Himalajska sol i svjetiljke od himelajske soli

  1. #1
    mala nada avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Umag
    Postovi
    224

    Početno Himalajska sol i svjetiljke od himelajske soli

    Nedavno sam čula na tv za himalajsku sol i proizvode od nje,pa sam jučer potražila na int.i našla o njoj.Kupila sam svjetiljku od himalajske soli i stavila u dječiju sobu.Zanima me da li netko ima iskustva o korištenju za podjelit,te da li ona mora uvijek svijetliti?

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Nama je svjetlila po noći, jer djeca nisu htjela spavati u mraku.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    je li to nešto na foru slane sobe?

  4. #4

  5. #5
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    baš sam raz,mišljala o lampi, sviđaju mi se jer su mi foraoblici, a ako je i zdravo, zašto ne? a kolike su cijene?

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    a gdi se to kupuje i cijena jel to s ove strane http://himalajskalampa.com/index.html

  7. #7
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Nisam nista cula o ovim lampama do sad (iako himalajsku sol koristimo u prehrani), ali bi samo prokomentirala da ne bih nikako ostavljala svjetlo nikome preko noci. Organizam treba mrak, ako je ikako moguce, potpuni mrak, prilikom spavanja.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    za koje tegobe koristiš sol u prehrani?

  9. #9
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ne koristim za tegobe.
    Naime, citala sam da u toj soli ima 80ak razlicitih minerala pa sam zakljucila da, ako vec solim, da je bolje nju koristiti.
    Uz to, krupna je pa lako doziram i djeci i sebi samo par zrna dnevno na vec skuhani obrok.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    kolko je to onda jeftino-skupo?

  11. #11
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Vrlo je skupo. Bar meni.
    Ja sam ubola u lokalnom ducanu 500g, 50 Kn. U bio i Bio sam skuzila neku koja isto kosta 50ak Kn, ali je manje pakiranje.

    Medjutim, traje mi vec nekoliko mjeseci jer djeci i sebi solim zaista minimalno.

  12. #12
    mala nada avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Umag
    Postovi
    224

    Početno

    Palim ju samo dok je budna,kad ide spavat pogasim ju.Mi smo svjetiljku od 5 kg kupili u kopru u obiu za 22 €.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    i kolko joj treba da se istali, iak se smanjuje.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    im kod nas 100 g za 5 kn.

  15. #15
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    imam lampe od himalajske soli godinama
    da je sol, a ne neka plastika lol sam se uvjerila ove godine: lani smo mijenjali grijanje i jako nam se povecala vlaga u stanu, prozori su stalno mokri
    jednu lampu nisam palila neko vrijeme i kad sam dosla do nje imam sto videti - skoro se otopila

    upaljena danju, ugasena nocu, nema sanse da dobro spavam ako svijetli neko standby svjetlo, a ne lampa cijela
    ne ocekujem od nje neku terapiju, vise je koristim zbog boje, mm kupuje stedne zarulje, pa ja palim dodatne lampe samo zbog toplije boje svjetla


    sto se tice soli, koristim domacu sol, stonsku, jednom godisnje podje u solanu netko pokupiti

  16. #16
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    ja isto koristim himalajsku u hrani, tj. za dosoljavanje, a djeci često i isključivo. krupna je, ali je pakirana u nekom pakiranju sa "mlincom" dolje, pa zavrtiš i odmah melješ. imamo i ovu neku sanusol, sa malo povoljnijim i prirodnijim omjerom Kalija i Natrija.

  17. #17
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    i mi smo dobili tu sol u mlincu na poklon. Ali teško ju koristim za kuhanje jer ne mogu dovoljno dobro procijeniti potrebnu količinu (taj problem imam i sa normalnom soli)

  18. #18
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Imala sam svjetiljku od soli koju sam kupila u rudniku soli Wieliczka. Nisam imala pojma da bi mogla koristiti za išta drugo osim za dobar ugođaj. Nakon što je neko vrijeme nisam koristila, dno (drveno) je navuklo sol pa smo je se riješili.
    Za hranu koristimo sol iz stonske solane.

  19. #19
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Molim novija iskustva vezano za lampu. Gdje ju najbolje kupiti? Koristila bih za ugodaj, ako je dobra i za nos npr.jos bolje.

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Molim novija iskustva vezano za lampu. Gdje ju najbolje kupiti? Koristila bih za ugodaj, ako je dobra i za nos npr.jos bolje.
    Bilo gdje - gdje god nađeš. Mi smo našu kupili u jednoj specijaliziranoj trgovini u Tkalči, ali vidjela sam ih i u Pevex-u - https://pevex.hr/unutarnja-stolna-ra...0v-302170.html (mislim da je moja manja, nema više od 2 kg). Nama je to bilo super i za atmosferu i za disanje (mlađi sin je astmatičar).

    Kad je počela korona, odnijela sam lampu na posao. Nakapam na nju kapljicu eukaliptusovog ulja i super... U međuvremenu sam se preselila u drugi ured, a lampa je ostala u starom, ali služi. Razmišljam o nabavci još jedne.

  21. #21
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Hvala! Ovo mi se cini ok cijena i bespl dostava: https://www.tvornicazdravehrane.com/...BoCIegQAvD_BwE

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala! Ovo mi se cini ok cijena i bespl dostava: https://www.tvornicazdravehrane.com/...BoCIegQAvD_BwE
    I meni izgleda ok. Tu se nema što pokvariti ili ne valjati, to je sol i žarulja.

    Jedina stvar koju smo na toj lampi mijenjali bila je žarulja (što nije čudo, naša lampa stara je valjda 15 godina), a u moju paše standardna žarulja za pećnice.

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Vjerovatno će 12.12 ili 6.12. biti i određeni popust u zdravoj hrani
    Bio je prošli vikend 20 posto ta crni petak

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •