Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Teško uspavljivanje bebe

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    5

    Početno Teško uspavljivanje bebe

    Lijep pozdrav!
    Imam bebu od 4 mjeseca koja ima poteškoća s uspavljivanjem. Inače je nedonošće i nedostašće, ali je urednog razvoja i napreduje u rastu, sada ima preko 6 kg. Bili smo kod neuropedijatra i sve je ok, uzv mozga isto.
    Kad je budna i naspavana, tad je aktivna, vedra, guguće i igra se, ali ima veliku potrebu za snom, izdrži najduže 45-60 minuta budna i onda postaje nervozna i plačljiva jer joj se spava. Tada se ne može smiriti i zaspati, pogotovo ako je dan. Jednostavno ne zna zatvoriti oči, gleda okolo i ništa ne pomaže. Kao da istovremeno želi spavati i gledati. Ne pomaže ni bočica ni duda, nunanje, pokrivanje očiju krpicom, nema što nismo probali.
    Prije se mogla smiriti na rukama i uz dudu ali sada to ne ide. Pred noć se dugo uspavljuje ali kad zaspe, spava cijelu noć uz jedno hranjenje.
    Jedino brže rješenje za dnevno spavanje je nošenje u klokanici jer tada zaspe vrlo brzo nakon što izađemo van i napravim par koraka ili ju ljuljam na lopti. Onda ju ni ne skidam dole sa sebe jer mi se uvijek razbudi a i ovako je stalno umorna.
    Ujutro ju uvijek lakše uspavam, što više ide prema kraju dana to je umornija, nervoznija i teže ju je uspavati.
    Treba napomenuti da ima grčeve po danu i noći pa joj to sigurno ometa uspavljivanje i od njih je više umorna. Pedijatrica tvrdi da se zbog grčeva ne može smiriti i da ju vozim ili nosim da bi odspavala.
    Znam da bebama s grčevima odgovara to ljuljanje i smiruje ih, ali ne znam koliko je to problem probave ili se ona jednostavno ne može smiriti i zaspati. Možda je to uspavljivanje već navika ili traži utjehu kod mene preko dana? Što god da je jako je teško hodati i cupkati na lopti cijeli dan da bi ona spavala, da ne pričam o tome kako ništa ne stignem napraviti doma.
    Svi mi kažu budi sretna što ti spava noć, i jesam, ali cijeli dan treba izdržati sa umornom i nervoznom bebom koju jedva uspavam i to tako 3 puta dnevno.
    Ima li tko kakvo mišljenje ili savjet što napraviti?

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Meni ovo sve skupa zvuci kao sasvim normalno ponasanje cetveromjesecne bebe, uz stvanu napomenu da je prilicna rijetkost to sto spava cijelu noc, uz jedno hranjenje.

    Uzivaj.

  3. #3
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Sad zamisli da imas dvije pilates lopta, blagoslovljen bio tko ju izumi. Znala sam da je dobra investicija, ali bas toliko dobra, da cu ju i sa 7+ mjeseci koristit za uspavljivanje....
    Ima dana kad lijepo zaspu, ima dana kad mi se cini da ih samo uspavljujem. 4-6mj su fakat bili uzasni po tom pitanju.
    Bar se naspavas po noci, sto kod mene nije slucaj jer su na mom mlijeku pa i izdajam i hranim svako malo.

    Kak je Kaae rekla - uzivaj
    I pusti spremanje, mrvice na podu nemaju emocionalne potrebe i ne izrastu u divnu osobu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Nama je očito i klokanica i lopta jako dobra investicija!
    Ne zamaram se s spremanjem nego me najviše muči to što ju je tako teško uspavati. Nekad i na lopti treba po pola sata da se smiri i zaspe, kao da mora plakati pa se tako opustiti i tek onda zaspati.
    Skakućem na lopti ili šećem po cijele dane da spava. Svi mi kažu tak si je naučila, a šta ja mogu kad nijedna druga metoda nije palila a dijete plače od umora. Naravno da bi i ja htjela da zaspe samo uz dudu u krevetu, ali ne ide.
    E sad da li je ti tako zbog grčeva pa joj paše to ljuljanje ili je ona takva osjetljiva pa joj treba dodatne stimulacije ili kombinacija, ne znam...
    Pomirila sam se s tim i nadam se da će se ipak nešto promijeniti s vremenom. Preko dana ju ni ne spuštam u krevet jer se redovito probudi tak da spava na meni u klokanici, a navečer je već jako umorna pa uspijem u mraku ju preseliti i spava u svom krevetu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •