Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 79

Tema: tjelesni i (ne)vježbanje kad curke imaju mengu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno tjelesni i (ne)vježbanje kad curke imaju mengu

    kakva je sad praksa u OŠ oko toga?

    vježbaju li curke na tjelesnom kad imaju mengu? tu mislim na one koje nemaju problema, niti bolove, nego "samo" običnu mengu

    zapitala sam se to jer mi je frajla došla iz škole (4.razred) s pričom da im je učiteljica (koja je prava stara škola i pred penzijom) rekla da ne trebaju vježbati na tjelesnom i da samo kažu prof tjelesnog "ne vježbam danas"..

    kak je tek jedna curica iz razreda dobila m ne mogu pitati kak je kod nje u razredu

    kak je u višim razredima OŠ kod vaših curka?

    nadam se da je došlo do promjene u odnosu na naše OŠ doba..jer ako se osjećaju dobro, šteta da ne budu aktivne na satu

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Pitam ti moju kasnije, ali frendičina cura koja je trenirala sinkronizirano je stalno bila na treningu, rekla je prva skače ona koja ima m. Ja nisam propustila ni jedan tjelesni
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 09.02.2018. at 20:01

  3. #3
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Niti ja se ne sjecam da smo propustali tjelesni zbog menstruacije.

  4. #4
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    pa mislim da je to individualno, ako je boli i ima jaka krvarenja neće raditi
    ako nema smetnje (i ako želi, ako joj to nije razlog da se izvuče sa tjelesnog) onda će raditi

  5. #5
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    U skoli moje djece cure mogu ne vjezbati tjelesni 1x mjesečno

  6. #6
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    U skoli moje djece cure mogu ne vjezbati tjelesni 1x mjesečno
    ma da, i kod nas mogu ne vježbati, ako ne mogu/ne žele
    znači nije ono, ako imate ne smijete vježbati
    ili morate imale, ne imale

  7. #7
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja nemam pojma kako je kod nas. Al nije strogo. Ako mi dijete veli da nemre vježbati napušem par riječi učiteljici. To bude možda dva put godišnje

  8. #8
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    e, ali nema majci da menga stigne 1. i 27. dana istog mjeseca, smije samo jedanput .

  9. #9
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    e, ali nema majci da menga stigne 1. i 27. dana istog mjeseca, smije samo jedanput .
    moš mislit da vode evidenciju

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Kod moje dve cure su dobile m, obadvije i sportašice, ne izvlače se idu na tjelesni
    Veli moja da ako treba se može reći da te boli trbuh ili slično, te da bi njoj bilo neugodno da veli da je to pravi razlog ne vježbanja. Ok moja ni nema još. A pošto su sad normalna vremena stvarno se može napisati riječ dve i potpis.
    Ni kod velikog nema izvlačenja s vježbanja, kod njega su cure i dečki skupa na tjelesnom

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Čokolada kaj klinikama menza ne traje najmanje 3 dana? Taman može se potrebiti dva sata bez tjelesnog.
    I da kad sam pitala svoju, veli kak je pročitala u priručniku koju su dobili u školi, da to nije bolest, i da se može raditi sve kaj i u dane kada nema menge.

  12. #12
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Naravno da moze , ako se dobro osjeca.
    Ali mozda jos nisu se navikli nositi se sa pratecom opremom kad je krvarenje jace , pa se osjecaju nesigurno.

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ako je itko za sport, ja sam ALI ja sam imala nesnosne bolove 1.dan menge, bez ketonala nisam mogla stajat. Blijeda ko krpa.

    Tek kad sam rodila, nesto se promijenilo I nikad vise me menga nije boljela. Onda sam shvatila kako to moze biti skroz ok.

    Napatila sam se s mengom od svoje 10-te do 32-ge godine (tad sam zatrudnila).

  14. #14
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ne bih to nazvala izvlačenjem.
    moja ima i imala je obilne i bolne menge da je jedva ustajala iz kreveta
    i hodala svijetom.
    tako da po potrebi nije igrala tjelesni, nego bi rekla da je boli trbuh.

    ja nisam imala tih problema tako da sam igrala normalno,
    ali se sjećam da cure koje su imale problema nisu igrale tjelesni.
    jedna je kod svake menge padala u nesvijest.

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    mama ptičica, pa ti reci svojoj kćeri da vježba ako se dobro osjeća i ako joj je to OK, da nema razloga za nevježbanje ako ju ništa ne boli i ako se ne osjeća loše.

    Ne znam stvarno zašto bi ti bilo važno kako druge curice postupaju.

  16. #16
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Moja vježba. Ispričnice pišem po potrebi a obično je zbog astme a ne menge. Ili zbog neke povrede. Ali velim, nekako sumnjam da prof. tjelesnog ne bi ispričao ako dijete ima bolove. To mi je suludo ograničavat na jednom mjesečno

  17. #17
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Sve se to sigurno može riješiti u individualnom razgovoru s nastavnicom.

  18. #18
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Bas to. Taman posla da bi netko tko trpi bolove trebao trcat po terenu. Ja sam jedva stajala I cekala doci doma leci (1.dan menge).

    Kako ce tko, njegova stvar.

  19. #19
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Meni nije jasno kako onda te curice idu uopce u skolu ako imaju takve bolove. Pa nije taj tjelesni tako zahtjevan bas.

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa je baš bi bilo zgodno da svaki mjesec fale tjedan dana iz škole

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  21. #21
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    pa nema bolove tjedan dana, već 1-2 dana

  22. #22
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Tko?

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj enchi prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nije jasno kako onda te curice idu uopce u skolu ako imaju takve bolove. Pa nije taj tjelesni tako zahtjevan bas.
    Ne moraju biti bolovi, dovoljno je da imaš jaka krvarenja, tjelesnom aktivnošću se još pojačaju. Ako ne nosiš tampon, stvarno jest nezgodno, da se blago izrazim.
    S druge strane, kad sam nekad patila od jako bolnih menstruacija, hodanje mi je pomagalo (najčešće u kombinaciji s volteren rapidom doduše). Ali teško da bih imala entuzijazma i snage preskakati kozlić i slično LOL

  24. #24
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Tko?

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
    apstraktna djevojčica o kojoj lamentiramo

  25. #25
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa to, ne znam kako mi možemo znati kako je apstraktnoj djevojčici.

  26. #26
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    moja je tamo negdje od 8. razreda do 3. srednjeg izostajala iz škole,
    ako se nije pogodilo da je vikend. obično drugi dan menstruacije.
    ona doslovno nije mogla ustati iz kreveta, željezo je bilo katastrofalno tih godina.
    ni sad nije bajno, ali se popravilo, mislim na mengu.
    od dr. je uredno dobivala ispričnicu,
    a u srednjoj sam se znala dogovoriti s razrednicom (imala je super razrednicu)
    da joj ja napišem ispričnicu.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Ne brinem ja za svoju mudricu nego sam se zapitala je li u danasnje vrijeme klima da se vjezba kad se moze
    Jer moje iskustvo je da je u mojoj OŠ davnih dana bilo gotovo nepisano pravilo da se ne vjezba i mi smo to obilato sve koristile, i one koje su trebale i mi koje nismo ..
    A nemam jos iskustva u blizoj okolini pa sam pitala tu

  28. #28
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    pa ako apstraktna djevojčica ima bolove tjedan dana mjesečno, koji joj onemogućuju da ide u školu, onda je to patologija, bolest, koju treba liječiti
    nekako sam shvatila da mi ovdje govorimo o onima koji nemaju neke bolove i obilna krvarenja ili imaju 1-2 dana

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ptičice očito nisu išla u moju školu!
    I nemojte mi reći da cure u osnovnoj nose tampone, to ne mogu zamisliti ni za srednju školu

  30. #30
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    zasto ne bi koristile tampone? aj u pocetku, ali osmi osnovne i u srednjoj.

  31. #31
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    U mene kao u Lili, osim sto me spasavo voltaren rapid. Ja cesto ne bi isla u skolu prvi i drugi dan menstruacije... bas me jako bolilo. Na tjelesnom smo uredno govorile da ne mozemo vjezbat.

  32. #32
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jadro evo nas I ovdje u istoj kasi

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ja sam imala isto jake bolove, pila tablete, najgore je bilo kad bi me uhvatilo u školi ili na putu doma pa sam na svakakve wc-e morala ići. Tako da se tjelesnog ni ne sjećam trebalo je preživiti obične satove . Nakon poroda se preporodila

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ja sam taman dobila prvu mentruaciju u vrijeme mjera ekonomske stabilizacije u bivšoj državi. Sjećam se nestašica banana, čokolade, kave, deterdženta, kalodonta, maslaca (!) i uložaka. Čak i obična cik-cak vata je bila super, ali ni do nje se nije lako moglo doći, također je spadala u deficitarnu robu.
    Sjećam se i improvizacija, iako smo nekako uspijevali nabaviti dovoljno (kao i deterdžent, kalodont itd. - nikad se nije desilo da nemamo toga nimalo u kući) a za tampone tada nisam ni znala.

    Cure uglavnom nisu radile tjelesni za vrijeme menge ne zbog bolova nego zbog toga da ne procure, tako smo to zvale. Postojala je i neka fama, servirana od strane starih žena, kako smo za vrijeme krvarenja osjetljivije (reklo bi se stručnije imunokompromitirane) pa se kao moramo "čuvati" ikakvih većih napora i sve u tom tonu. Nismo to primjenjivale kao pravilo kad su u pitanju bilo kakve druge aktivnosti, koliko znam, ali za tjelesni je dobro došlo kao prihvatljivo objašnjenje. Nitko nas nije tjerao da budemo na satu tad ako odaberemo da nećemo, a pretpostavljam da ni danas ne treba poseban razlog (poput jakih bolova ili obilnog krvarenja).

    Većini cura odgovaralo je imati taj sat slobodan, pisati zaostale zadaće na krilu u smrdljivoj svlačionici, ponavljati i čitati za druge predmete, i tako.

    Neke cure su naravno imale neke ne sasvim lagane bolove, ali ako nisu takvi da ne možeš niti doći u školu, onda objektivno nije bila drama. Ali eto, bilo je neko nepisano i prešutno pravilo da se za vrijeme mentruacije jednostavno ne treba biti na satu tjelesnog i sve smo ga koristile (koliko znam).

    Danas se ipak promijenilo sve, postoje tamponi, dosta cura trenira redovito neki sport i obična menstruacija ih ne sprečava da odu na trening, pretpostavljam.

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    isuse šta sam svašta nadrobila, niđeveze

    Zaboravila sam spomenuti Milku Planinc

  36. #36

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    isuse šta sam svašta nadrobila, niđeveze

    Zaboravila sam spomenuti Milku Planinc
    Ma baš ti je dobro ispalo - podsjetio me tvoj post na onu epizodu "Crno-bijelog svijeta" kad nigdje nema uložaka za kupiti

  37. #37
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nije baš bilo opasnosti od curenja onih vatenih uložaka jer su postojale one plastične "čipkaste" gaćice (bijele i boje kože), ne znam sjeća li ih se tko , koje su držale sve na mjestu. Ljeti bi bile izuzetno neudobne, razvijale bi temperaturu preko 40 .
    :planinc_mikulić:

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Meni je teško staviti tampon, a kamoli curi od 13-17 godina. Jedno vrijeme ja sam imala nešto ko platnene uloške, i sad kad trebam imam platnene

  39. #39
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Nije baš bilo opasnosti od curenja onih vatenih uložaka jer su postojale one plastične "čipkaste" gaćice (bijele i boje kože), ne znam sjeća li ih se tko , koje su držale sve na mjestu. Ljeti bi bile izuzetno neudobne, razvijale bi temperaturu preko 40 .
    :planinc_mikulić:
    joj da, mi smo to zvali gumene gaće

  40. #40
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne brinem ja za svoju mudricu nego sam se zapitala je li u danasnje vrijeme klima da se vjezba kad se moze
    Jer moje iskustvo je da je u mojoj OŠ davnih dana bilo gotovo nepisano pravilo da se ne vjezba i mi smo to obilato sve koristile, i one koje su trebale i mi koje nismo ..
    A nemam jos iskustva u blizoj okolini pa sam pitala tu
    Kod nas u srednjoj skoro nitko nije od cura vjezbao vise od 2tj mjesecno. Cak se i prof salio da se stalno krvari.
    Jesnostavno je to bila glavna izlika za druzenje umjesto tjelesnog.
    U osnovnoj isto, ali u manjem obujmu. Najvise takvog svercanja je bilo kad smo bili maturanti

    Prof je bio dobar,ono sto se moralo smo kad tad odradili, a decki su redovito samo igrali nogomet

  41. #41
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Higijenske gaće - kak se ne bih sjećala

    Je je al su se u Trstu mogld kupiti pamučne sa najlonom samo na manjem dijelu
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 11.02.2018. at 08:37

  42. #42
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam isto prvu mengu dobila u 80-im pa se sjećam vatenih ulozaka i srece kad bi mama našla one s plastikom dolje. Ali pretežno nisam markirala tjelesni zbog menge - nije me nešto pretjerano bolio a bilo mi dosadno prek svake mjere sjediti i gledati druge kako se zabavljaju (da ja sam od onih kojima je preskakanje kozlića bila zabava a ne tlaka )

    Ali, kad smo već u ovoj dobnoj skupini (u koju mi spada kći) kako to danas funkcionira s vodenim sportovima i mengom kod curica u visim razredim OŠ? Koriste tampone? Neke posebne ili obične standardne? Mislim, kad dodje vrijeme i ako će se još baviti tim sportom onda će joj valjda trenerica dati preporuke. No npr njena starija sestrična tih dana na moru se ni prošlo ni ovo ljeto nije kupala, meni je to bilo onak pomalo bezveze, no ne znam je li uzrok bio tehničke prirode ili u standardnoj teen tvrdoglavosti i ljenčarenju (hodati je mogla najnormalnije, nije padala u nesvijest ni ista slično)

  43. #43

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    ja dobila mengu 85 (čini mi se), ali ne sjećam se da nije bilo uložaka za kupiti
    uvijek ih je bilo
    i Vir 70 je bio zakon, jer je bila plastična traka unutra isto !
    al je bio debeli, imala sam osjećaj da svi vide...

    a tampone sam otkrila kad mi je u 1.srednjem došla rođaka iz Australije pa ih je tražila u dućanu
    nikad dotad čula za njih...
    Posljednje uređivanje od mama pticica : 11.02.2018. at 10:02

  44. #44
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ajme kad vas citam... Ja sam 85.rodena
    Al sjecam se maminih ona ulozaka, onda sam bila u soku jel cu i ja morati imati takve

    Ontopic, ja nisam mogla vjezbati s mengom. Jako obilna,bolovi da sam nekad dan-dva bila doma,i nije mi bilo ugodno

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    ja dobila mengu 85 (čini mi se), ali ne sjećam se da nije bilo uložaka za kupiti
    uvijek ih je bilo
    Za 1982. nisam sigurna, ali 1983. ih sigurno nije bilo, tj. bila je nestašica. 1984. je postalo normalnije, a 1985. je bilo sve normalno, osim možda banana...? Za razliku od 70-ih kad je bilo svega.

    Ove plastične gaće što spominjete nisam nikad vidjela, ali čula sam da postoje. Jel to šuškalo kad se hoda? Sjećam se nečega sličnog iz tog doba za bebe, preko tetra pelene se stavljalo, kopčalo se "drukerima".

  46. #46
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    banana sigurno nije bilo... a prije toga ni čokolade (sjećate se "Baltazar" šećerne table? )

    na temu - moja cura ima super profača iz tjelesnog koji je pun razumijevanja i niti jedna ne mora vježbati za vrijeme menge

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ali 1985. je postalo lakše, za tu godinu pitam
    83. je fakat bila totalna koma
    Čini mi se da je 1985. bilo prave čokolade. Te godine dobila sam dijabetes

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Isuse, mi smo sve u razredu dobile prvu mengu u 7., neke u 8. razredu..
    Znam da je sad sve ranije zbog hormona u hrani, ali kaj dobivaju sad prvu mengu već s 10 godina? nemam cure pa nisam u tom džiru.

  49. #49
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Annie ja sam 1986 dobila s 10 I pol godina, ostatak cura par godina iza mene al vecina je do 6./7.razreda.

  50. #50
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Joooj.
    Najgora noćna mora.
    Nikad to neću zaboraviti. Nikad.
    Osamdesetih nije bilo uložaka, ni vate pa mi je mama dala gaze.
    Te gaze je trebalo ispirati, opkuhavati u loncu na šparetu.
    I uvijek su bile žute, a tek miris, odnosno smrad.
    Još ga osjećam u nosu.
    Užas.
    Onda su došli oni Vir ulošci, krajem osamdesetih.
    Meni ih je trebalo pet-šest odjednom.
    I stalno sam bila mokra i flekava.
    Obući hlače za vrijeme menstruacije ni slučajno.
    Imala sam jednu široku, zvono suknju i samo sam nju nosila tada.
    Onda me muž otpeljal u prvi shopping u Austriju 92. čini mi se.
    I tam sam otkrila Always.
    Vauuuu, bili su pakirani u kutiji kao bonbonijera.
    Isprva se nisam usudila staviti samo jedan jer kako može jedan tako tanki uložak koristiti?!?
    I polako sam se opuštala.
    Divota.
    Danas kad pričam mojoj kćeri o tome, ona me u čudu gleda.
    A ona danas u ovo potrošačko doba može birati satima. neusporedivo s mojom mladosti.
    Inače, ja sam dobila s 12 i pol godina i ona isto tako. U dan isto sa 12 i pol
    Profesor iz tjelesnog je super lik, usput joj je i razrednik i nikad nije pravio djevojkama probleme oko nevježbanja, niti oko bilo čega.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •