Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Blizanacka trudnoca u kojoj je jedan plod odumro

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    11

    Početno Blizanacka trudnoca u kojoj je jedan plod odumro

    Pozdrav svima
    Nadam se da je netko prolazio slicno iskustvo mom da moze to podjelit tu
    Jako sam zabrinuta i neznam vise sto misliti
    Trudna sam 13 tj to je blizanacka trudnoca bilo je sve super do 12 tj
    Onda sam jako prokrvarila odjednom i naravno odmah u bolnicu tu su mi rekli da je jedan plod odumro ne dise vise,sa drugim je sve uredu,unutra imam i hematom ..rekli su da moram mirovat..krvarenje je prestalo jos taj isti dan nakon toga par dana smeđi iscjedak..pustena kuci nakon 4 dana uz terapiju duphastonom i mirovanje ..dva dana nakon toga sam dosla u istu tu bolnicu na kontrolu i uradit tripl test ..dr koja me primila je rekla da nije sigurna kako to ide i dal se moze napravit tripl kad je unutra i druga beba koja je odumrla i njeni hormoni su tu. Zvala je u labos ovi nisu znali rekli su da nisu imali takav slucaj,dr je rekla da cemo ga svejedno napravit da ne zakasnimo s njim pa ce u međuvremenu trazit jos koje misljenje i pogledat po literaturi. Za bebu mi je rekla da se lijepo razvija i da taj hematom je na najpovoljnijem mjestu za nju,odnosno sa suprotne strane tako da ako i krene krvarit nebi trebao utjecat na zdravi plod. Bila sam odahnula i sretna zbog tog. Iduci dan u noci se probudim u lokvi krvi,i naravno opet u bolnicu..to je bilo jucer..tu me primi dr koja me pregleda ,sa bebom sve uredu,kaze da se mozda ljusti posteljica ili moze biti da i hematom curi,kaze nemogu oni to sa sigurnoscu znati..ostavila me na lezanju . Krvarenja vise nema sad opet smeđi iscjedak..na viziti bili ta dr i jos jedan dr..kazu da je moja trudnoca komplicirana i neizvjesna jer je unutra i drugi plod koji u svakom trenutku moze povuc i ovog zdravog za sobom da mi preostaje jedino vrijeme i mirovati..i da mi se ovo krvarenje moze ponavljati..da je tek negdje oko 20 tj sigurnije a nije ni tad..oni nemogu tu nista. .pa sta cu cijelo vrijeme bit u panici i neizvjesnosti. Od danas do sutra..jako mi je tesko..nisam po forumu nasla slicnih iskustava
    Pisite molim vas ako ste sta slicno prosli..ja cu sad biti nekoliko dana u bolnici i ako se sve smiri doma . .i opet strah

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Prosla sam nesto slicno, ne kao ovo tvoje, ali ukljucuje gubitak djeteta.
    Na tebi je da odlucis da li ces se stalno bojati ili stalno zivjeti u nadi da ce sve biti dobro, ili kako koji dan.
    Nisu sve trudnoce jednostavne. Idi dan po dan, tesko je, vjeruj mi da znam, ali nema ti druge, samo strpljenje. Vjeruj u sebe i u lijecnike i pokusaj pozitivno razmisljati.
    Pridruzi nam se na temi: Kako se nositi sa gubitkom djeteta, podforum: Roditelji anđela. Meni je to pomiglo i dalo snage za dalje. Drzi se.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Žao mi je zbog tvog gubitka, i iskreno ti želim da sve dalje bude u redu .

    Ja sam izgubila jednog od blizanaca jako rano, negde u 7. nedelji druge trudnoće (nisam još tada ni bila na prvom UZ niti znala da je trudnoća počela kao blizanačka), isto naglo krvarenje, na pregledu jedan plod odumro, jedan vitalan. Nakon toga sam imala hematom i povremena krvarenja smeđe krvi sve negde do 16.-17. nedelje trudnoće, ostatak trudnoće je protekao uredno, i moj dečak iz te trudnoće je sada već napunio 6,5 godina .
    Dakle, itekako je moguće da sve bude sasvim u redu, i zaista jedino što ti preostaje je strpljenje i mirovanje dok se hematom ne povuče.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Draga duda001, zao mi je za drugo srceko..

    I ja sam imala blizanacku trudnocu,obilno prokrvarila ali srceka su kucala..tjedan dana nakon toga jedno srce ipak stalo u 8tt..
    Imala sam jos par izljeva krvi sve do 15tt.
    Taj drugi odumrli zametak se apsorbirao u maternici i u 17tt vise nije bio vidljiv..
    Dalje je trudnoca bila uredna i rodio se zdrav djecak..
    Moras imati puno snage i vjere u taj drugi plod..
    Bit ce sve ok..
    Posljednje uređivanje od milasova8 : 11.02.2018. at 16:58

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Nemam iskustva
    Ali drzim palce
    Jer čuda jesu moguća ❤️

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    11

    Početno

    Hvala vam..odmah mi je malo lakse..ocito treba vremena da se sve stabilizira..dr kazu da nije komplicirano kad jedan plod odumre ranije al ja sam dogurala do 12 tj i tu je vec sve formirano..tu je i posteljica..koja nesmije van da nepovuce zdravog.ehh znam da moram bit strpljiva i da nemoze mi nitko reci sta ce dalje biti..vjerovat cu da ce sve biti super..ako ima jos iskustavs cure pisite..bit ce mi drago a i vjerujem da ce jos nekom pomoci jako malo toga ima o blizanackoj trudnoci pogotovo koja se ovako odvija

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    11

    Početno

    Dali si morala lezat u bolnici kad si imala izljeve krvi?znaci to ti se desilo vise puta..dali su ti dr isto rekli da je rizicno za ovu drugu bebu da ju povuce plod koji je odumro ?

  8. #8
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja sam imala blizanačku trudnoću u kojoj je odumro jedan plod, a par tjedana kasnije i drugi.
    Ali poznam ženu kojoj je isto prvi plod odumro, a drugi se lijepo nastavio razvijati i rodio se savršeni bebač.
    Pravila, očito, nema.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    11

    Početno

    Sa koliko tjedana ti se to desavalo?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    67

    Početno

    Razumijem te u kakvom si strahu i nadam se da će sve biti dobro.

    I kod mene je bila blizanačka trudnoća , na pregledu sa 15 tjedana jedno srce nije kucalo, dva tjedna ranije je bilo sve u redu. Nitko mi nije rekao da ovaj odumrli plod može "naštetiti " živom, bili su dvojajčani blizanci.
    Sa 17 tj. je napravljena amniocinteza, s drugim plodom je bilo sve ok.
    Kontrole su do kraja bile češće, trudnoća uredna, u 37. tj. se rodio zdrav i živahan dečko.

    Na jednoj od kontrola u Klaićevoj mi je fizijatrica rekla da im je bitno da znaju da je jedino živorođeno dijete iz blizanačke trudnoće jer ga i dalje smatraju kao da je blizanac...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    11

    Početno

    Zasto si radila amniocintezu?
    Nisi imala nikakvih komplikacija,krvarenja?

  12. #12
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj duda001 prvotno napisa Vidi poruku
    Sa koliko tjedana ti se to desavalo?
    Meni?
    10-12 tjedana, tu negdje.
    Ne sjećam se točno jer to je bilo prije 20+ godina.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    11

    Početno

    Uh da jako davno..oprosti

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    67

    Početno

    Citiraj duda001 prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto si radila amniocintezu?
    Nisi imala nikakvih komplikacija,krvarenja?
    Krvarenja nije bilo, sve normalno, i prije i poslije tog pregleda, kao da se ništa nije desilo.
    Amniocinteza je rađena zbog prijašnje trudnoće koja je završila induciranim porodom u 22.-23. tj. radi malformacija ploda.

    Blizanačka trudnoća je bila iz potpomognute, prije 5 godina, sve na Sv. Duhu.

  15. #15
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Duda001 kakvo je stanje? Jesi li jos u bolnici?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    11

    Početno

    Hejj
    Doma sam ...bila ono zadnji put par dana. ..odtad hvala bogu nije bilo problema...lezala sam doma oko mj dana..na kontroli su rekli da je s bebom sve ok i preporucili nastavak mirovanja jer je hematom i dalje tu,neda se on od mene...sad sam oko 19 tj osjecam se dobro dosla mi sva ona energija koju nisam do sad imala ..i mucnine se smiruju ...ne lezim vise krecem se lagano..nesto po kuci napravim samo pazim da se ne umaram previse..odem s muzem na kavu i tak sve lagano zasad je sve ok..pocetkom 4 mj idem na kontrolu pa cemo vidjet. .sad sam vise tj.pa valjda osjecam vecu sigurnost

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •