Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Pitanja novopecene mame!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    27

    Početno Pitanja novopecene mame!

    Pozz svima. Vec evo 15 dana, S. ima sada 18 dana, stalno visim tu na forumu i trazim price slicne mojoj, i nailazim na puno njih, pa si mislim ajde dobro - to je normalno. I onda opet novi dan i hrpa nesigurnosti i pitanja.
    Pa da neka podijelim s vama, iako ste sigurno vec negdje odgovarale na ista pitanja, bas je svaka beba drugacija☺️
    S. Zadnjih par noci se stalno budi, uspije odspavati 45min-1h uz zvuk fena sa YouTube-a

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Dojis li? Da li spava u kreveticu ili blizu tebe?
    Da li ga presvlacis nocu? To izbjegni ako ikako mozes, a i kad presvlacis ili uzimas bebu nocu, ne pali svijetlo, ne pricaj s njim, samo tiho npr: šššš...
    Ugasi taj youtube nocu, vjeruj da ces se naci kasnije, kad poraste, u velikim problemima. Bijeli sum ili glasna pjesma, zavisi kako kod kojeg djeteta, se koriste za umirivanje ili za zaspati, bolje da je nocu tisina.
    Naravno da ti mozes po svome, no bas i ne djeluje, zar ne?
    Ako je dojena beba, da li mu dajes cicu cim se nocu pocne buditi, jos u polusnu? Obicno ih to umiri i brzo zaspu nazad.
    Da li ima popisane sve pelene, da li kaka svaki dan, da li si primijetila da se deblja? Debljanje najprije vidis na prsticima, oni tanki prstici postanu buhtlice
    Na prospavane noci ces cekati jos mjesecima, to je sasvim normalno i ocekivano.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    27

    Početno

    Pa ne mogu vjerovati da mi je samo jedan maali dio poruke objavilo. Sve sto si pitala sam bila napisala, ali nznm zasto se objavio samo prvi dio..

    Da, dojim je, na zahtjev, a po noci cim krene ispustati zvuk kao da ce zaplakati je krecem dojiti. Problem je sto mi dojenje osim u sjedecem polozajubas ne ide.. i onda se razbudi da dok je namjestim. Obicno je presvucem prvo -popisanu pelenu i onda dojim. Ma dobiva super na tezini, i na prsticima se vidi i sve. Kaka barem jednom dnevno ali ima puno popisanih pelena. Evo saljem prvo ovo pa pisem svoja druga pitanja..

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    27

    Početno

    Moja pitanja - to po noci, zadnje dvije tri, stalno se „prepigava“, kao da se grci, ali ne place, i ispusta neke zvukove kao da rokce, i onda joj pustim fen, to je eventualno smiri. Znaci nije psmetno koristiti te zvukove da uz njih spava...

    Dojenje na zahtjev - pokusavam je zabavljati kad se probudi - nekad nosenjem, pjesmom, pricanjem ali obicno to ne potraje dugo i onda pocne plakati i ja joj dam dojiti. Nekada je proslo samo 45min od proslog dojenja. Nznm koliko bi dugo trebala pokusavati zabaviti je drugim stvarima prije nego ponudim dojku. S drugima nekako i duze bude mirna ali sa mnom nakon kraceg vremena okrece glavu, otvara usta ili me lize ako je tako okrenuta. Meni nije problem davati joj stalno, ali onda se desi da bas gladno jede i dugo, i onda povrati ili ispljuje. I opet bi jela.
    Dosada nijednom nije sama pustila dojku. Nakon prvih par minuta aktivnog sisanja, sisa u polusnu ipodoj zavrsava da kada ja 10.put pokusam izvuci dojku uspijem jer je ona zaspala.. spava u kreveticu bez jedne stranice, a ja sam glavom odmah uz nju, a zna i spavati pokraj mene u krevetu, ovisi.
    Neke mame pisu da im bebe spavaju 2x po pola sata na dan. Pa sto rade ostatak dana? Mislim, moja mala eventualno pola sata - max sat bude budna bez da pocne plakati i zeli ponovo jesti - ostalo vrijeme ili spava ili jede..

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    27

    Početno

    I da - tesko mi je reci kad ima grceve i kada je gladna jer kad mislim da ima grceve bas jako zna zavristati i skuplja noge, crvena je ali ja joj ponudim dojku i ona jede i smiri se. Ja bih rekla da su grcevi, a opet kako se tako „lako“ smiri, jede i u kratkom roku zaspi?

  6. #6
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj Frafi prvotno napisa Vidi poruku
    onda se desi da bas gladno jede i dugo, i onda povrati ili ispljuje. I opet bi jela.
    To je sve što treba raditi s 15 dana. Tko ti je rekao da joj radiš razmake između podoja?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    27

    Početno

    Kako mislis razmake izmedu podoja? Mislis na ovo moje pitanje o tome koliko bi je trebala zabavljati umjesto na prvi plac nuditi dojku? Oprosti, ne razumijem pitanje.

    Pa evo, maloprije je jela bas lijepo, odspavala 15min i onda sve bljucnula nazad..

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Frafi i ja se trenutno borim s sličnom situacijom..
    Mi smo prošli i skok u razvoju u 3.tj ali nakon toga sam očekivala malo “poboljšanje” u vidu rijeđeg plakanja ili kraćeg sisanja ali nazalost ništa tj. sad stvarno sise kraće od sat, sat i pol ali zato češće i to puno češće..između podoja ne prođe ponekad ni 15 min..mislim da je stvar u samom šišanju a ne toliko u gladi..
    Ja sam u trudnoći bila skroz protiv duda i sad kad ja želim, on ne želi..tako da mi preostaje samo cica.
    I da, dobila sam komentare slabo mlijeko, nedovoljno mlijeka, daj mu vode, čaja i sl..pogotovo sto on uvijek place pa stvarno ispadne da nisam sposobna.
    on provodi dane najviše plačući pa možeš misliti koliko sam već luda pogotovo sto sam po cijele dane sama s njim. Ma samo da manje place bilo bi sve lakše..svijet bi bio ljepše mjesto!
    Nisam napisala, za par dana će navršiti 6 tjedana.

    P.s. Isto dojim sjedeći ali on se bas ne razbudi, jedino ako ima prljavu pelenu onda nam slijedi nacicavanje dok opet ne zaspi

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Sisanju a ne šišanju :D

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    27

    Početno

    Kako se nosis sa svim tim? Ja sam vec luda od svih savjeta, i teorija i s obzirom da je prvo dijete izgubim se u tome. Dode period preko dana kada odvali 2 i pol sata spavanja, ali ko za vraga ja tada ne mogu spavati. I zapravo, preko dana je relativno oke nositi se sa svim tim, ali cim padne mrak sve je duplo teze.

    Da nije drugi skok u razvoju? Koliko sam citala javlja se i u 6.tjednu?

    To je najgore, sto njihovo nezadovoljstvo povezujemo sa nasom nesposobnoscu s realno to nije nikako tako.
    Meni je osobno dosta tesko prihvatiti da je ona bice koje zeli stalno biti sa mnom i da je ja smirujem, mislim ono, jednostavno mi je to nesto prelijepo da bi bilo istina..

    A to sto stalno povraca nakon tih serija dojenja me samo jos vise poljulja..

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Matea nemoj pokleknuti zbog komentara.. sto ce vrijeme vise prolaziti bit ces sigurnija u to da su tvoje odluke najbolje.. s mojom je i s dudom bila ista stvar. Nakon 6tj kada je receno da smiju dudu (iako bi ja pricekala dok ti bradavice ne zacijele jer pocnu malo gristi kada skuze dudu) pokusaj vjezbati s njom svaki dan sat vremena s dudom.. nakon nekog vremena ce prihvatiti.. imas u dm-u od baby love marke malu dudicu. Moja je jedino nju u pocetku prihvacala (ali isto nakon sto sam sto godina s njom vjezbala. Sad zahvaljujuc dudi uspijem i na kavu otici i porucati normalno

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Frafi evo da i tebi odg! To je sve normalno! Evo ima nas jos s takvim bebama.. a mi sno zbog stalnog bljucanja i proljeva bili na zaraznoj kad je imala mjesec dana i proveli tamo cijeli dan na pretragama. Sve je bilo ok na kraju!
    Samo hrabro i ne daj da drugi umanjavaju tvoje znanje i postupke..jer ces inace poludjeti. Ako nisi sigurna za nesto sto ti drugi pametuju rade pitaj ovdje na forumu- imam dojama da tu ima puno educiranih zena/cura i meni su puno pomogle s mojim nedoumicama.

  13. #13
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj Frafi prvotno napisa Vidi poruku
    Kako mislis razmake izmedu podoja? Mislis na ovo moje pitanje o tome koliko bi je trebala zabavljati umjesto na prvi plac nuditi dojku?
    Da, zbog toga pitam. Zašto misliš da to moraš raditi?

  14. #14
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj Mateaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u trudnoći bila skroz protiv duda i sad kad ja želim, on ne želi..tako da mi preostaje samo cica.
    Duda smanjuje broj podoja. Napravila bi ti samo medvjeđu uslugu.

  15. #15
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj Frafi prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je osobno dosta tesko prihvatiti da je ona bice koje zeli stalno biti sa mnom i da je ja smirujem, mislim ono, jednostavno mi je to nesto prelijepo da bi bilo istina..
    Ali tako je.

  16. #16
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj Frafi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa evo, maloprije je jela bas lijepo, odspavala 15min i onda sve bljucnula nazad..
    Jedan tip&trick, ne treba ih odmah po podoju spuštati na ravno. Onda im se to mlijeko vrati. Nosati cca 15 minuta i pratiti. Ako onako mljacka, napreže se ili sl. obično bude to mlijeko koje još nije prošlo iz želuca dalje. Tad ako je spustiš ono nema što drugo nego se vratiti, jer... sfinkter. Slab je.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    27

    Početno

    Hvala ti lasica1234, lagano pocinjem shvacati da stvarno najbolje raditi po osjecaju za nas dvije.
    Zutaminuta - o tome smo pisale i na drugoj temi, ali eto, najvise zbog tog bljuckanja i povracanja, jer to radi jer joj je previse, pa onda mozda naci drugi nacin da zna da sam tu osim sisanja. Da nemam potrebu za spavanjem, dala bih joj da mi 24/7 bude na ciki - jede, spava, igra se

  18. #18
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Da nemam potrebu za spavanjem, dala bih joj da mi 24/7 bude na ciki - jede, spava, igra se
    Ne spavate zajedno u krevetu? Ako da, pokušaj ležeći dojiti kada vam hvat bude bolje išao i bez šeširića. Na taj način ćeš se moći naspavati jer bebu samo prištekaš, a ne moraš se ustajati. Naravno, treba pratiti upute za zajedničko spavanje.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    27

    Početno

    Spavamo i ne spavamo - njezin krevetic je odmah do kreveta bez jedne stranice. I onds je pokusavam prebaciti u vrecu kad podojim, i legnem skroz uz nju, ali uglavnom zavrsi pokraj mene u krevetu. Nocas smo probale tako lezeci i sa sesiricima je bas tesko. Danas sam je uspjela dojiti bez sesirica pa cu vidjeti kako ce biti veceras...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    A joj ja napisala cijeli post i samo mi prvu rečenicu poslalo
    Posljednje uređivanje od Mateaaa : 12.02.2018. at 21:27

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Uglavnom, pitala si kako se nosim s tim- ti razni komentari mi idu na zivce ali kažem da,da jer mi se ne da nikome ništa dokazivati jer mislima a tako još gore sama sebi napravim. Ovako si oni misle svoje, ja svoje i gotovo..uostalom bas me briga iako shvacam te nesigurnosti jer i ja sam isto novopečena mama pa me ponekad uhvati “e sad cu ja tako i tako” ali najčešće ispadne se.nje jer tako maloj bebi nešto nametat nema smisla bar u mom slučaju, samo se i ja i mali isfrustriramo..
    Ali mene najviše muci to plakanje. S tim se teze nosim i zapravo još se borim sama sa sobom da prihvatim da imam dijete koje često place. Ali hocu valjda s vremenom..

    Meni je ovaj forum dosta pomogao sto se svega tiče. Prije nego sam ga otkrila, stvarno sam mislila da nešto ja krivo radim i da nešto nije i redu s mojim djetetom.
    E a noj savjet ti je da ne koristiš vreću za spavanje jer kad joj moraš usred noći promijeniti pelenu, to je samo dodatni razlog da se razbudi, bar mi mome bebacu bilo tako da sam ja od toga odustala iako je bas praktično sto se pokrivanja tiče.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Lasice, nisam uopće i tome razmišljala da bi grizao zbog dude..onda ću pričekati dok to ne zaraste..

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Evo tu ću postaviti svoja pitanja da ne otvaram drugu temu, a ova se već zove pitanja
    Dakle,

    Koje je boje prvo vodenasto mlijeko, a koje masno mlijeko?
    Koliko treba od početka sisanja da dođe do masnog mlijeka?
    Dali veće grudi znače da će trebati duže od početka sisanja dok ne dođe masno mlijeko? Ovo sam negdje pročitala ali mi malo čudno.

    Pitam jer ja kad si istisnem malo mlijeka prije dojenja skoro uvijek bude bijelo, gušće (a tad bi trebalo biti vodenasto) pa mislim da je to masno mlijeko ali s druge strane nekad nakon dojenja pa prije sljedećeg (npr ne prođe vremenski dugo) bude prozirno ( a tad bi trebalo biti masno)

    Eto, nedoumice hvala na odgovorima!

  24. #24
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni je ovaj video danas potvrda da sam pred 6 godina "odradila dobar posao".
    Da sam ga imala onda, bilo bi mi lakše, jer je puno mama govorilo da je previše na meni isl.

    https://www.facebook.com/motherlymed...8184018126985/

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Mateaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Pitam jer ja kad si istisnem malo mlijeka prije dojenja skoro uvijek bude bijelo, gušće (a tad bi trebalo biti vodenasto) pa mislim da je to masno mlijeko ali s druge strane nekad nakon dojenja pa prije sljedećeg (npr ne prođe vremenski dugo) bude prozirno ( a tad bi trebalo biti masno) ������

    Eto, nedoumice hvala na odgovorima!
    Mene više zanima zašto su ti važni odgovori na ta pitanja????

    Mleko se stvara stalno u kontinuitetu, naročito kada se doji novorođenče, i to kada se doji na zahtev i često. Tada kap mleka iz dojke može da izgleda bilo kako u bilo kom momentu, jer ne postoji nikakav (pre)veliki razmak između podoja. U tom slučaju beba može da popije prvo mleko u doslovno par gutljaja i dođe do masnijeg vrlo brzo. A vrlo brzo nakon podoja se stvara opet vodenasto mleko-jer telo majke dobija signal da će mleko ubrzo opet biti potrebno .

    Podela na prvo, vodenasto mleko i zadnje, masnije, dođe do izražaja samo kada se prave veštački, preveliki razmaci između podoja i dojka se prepuni, npr. kad je mama odvojena od bebe iz nekog razloga više sati, ili ako beba neočekivano odspava par sati više nego obično. Tada su dojke zapravo prepunjene, ima puno vodenastog mleka, i zaista se do masnijeg mleka dođe pri kraju podoja, kada se dojka konačno isprazni od nagomilanog viška mleka.
    Zato je preporuka dojiti često, da beba brzo dođe do masnijeg mleka. I zato je na svaki način pogrešno ono što svaka dobronamerna baka smatra za svoju svetu dužnost da istakne- da beba treba da ima razmak između podoja.

    Bar takvo je moje iskustvo nakon 4,5 godine dojenja 2 deteta, dojenja u trudnoći, tandemskog dvoipogodišnjeg dojenja, i sve to sa mojim obimom grudi od jedva 85 cm (realno i manje )
    Što se tiče veličine grudi i dojenja, trebalo bi da znaš da veličina grudi nema nikakve veze sa količinom i kvalitetom mleka, niti sa uspehom/neuspehom dojenja. Niti sa načinom dojenja deteta, osim možda izbora najspretnijeg položaja dojenja.
    Eto, savetnice će ispraviti ako je nešto netačno.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Ma pitam čisto iz znatiželje, a kako nam se sad ritam hranjenja opet malo promijenio da budem sigurna da mali uzme masno mlijeko
    Posljednje uređivanje od Mateaaa : 15.02.2018. at 15:38

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    U svakom slučaju hvala na odgovoru

  28. #28
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    • mlijeko nekad ide prozirno, nekad gusto, ali to je nebitno jer ovo prozirno ima svoju ulogu
    • ja imam vrlo male sise pa mlijeka imam na izvoz, a prozirnost mlijeka ne bih povezala s ničim posebno. Nekad ide odmah tzv. gusto, nekad ne.

  29. #29
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Mateaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Evo tu ću postaviti svoja pitanja da ne otvaram drugu temu, a ova se već zove pitanja
    Dakle,

    Koje je boje prvo vodenasto mlijeko, a koje masno mlijeko?
    Koliko treba od početka sisanja da dođe do masnog mlijeka?
    Dali veće grudi znače da će trebati duže od početka sisanja dok ne dođe masno mlijeko? Ovo sam negdje pročitala ali mi malo čudno.

    Pitam jer ja kad si istisnem malo mlijeka prije dojenja skoro uvijek bude bijelo, gušće (a tad bi trebalo biti vodenasto) pa mislim da je to masno mlijeko ali s druge strane nekad nakon dojenja pa prije sljedećeg (npr ne prođe vremenski dugo) bude prozirno ( a tad bi trebalo biti masno) ������

    Eto, nedoumice hvala na odgovorima!
    Nema masnog i nemasnog mlijeka; svo mlijeko je dobro, a boja se razlikuje od sata do sata. Ako dojis redovito (10-12 ili vise puta u 24h), nema vremena da se u mlijecnim kanalicima talozi masnoca iz mlijeka, kao sto bi se talozila da ga ostavis u casi. Kad dijete krene sisati, sisa mlijeko koje nije raslojeno.

    Ponekad, kod onih sto doje po nekakvim prisilnim, izmisljenim rasporedima od svakih 3 sata ili rjedje, ili (iznimno!) kod zena s jako velikim dojkama (ne "vecim", vec jako velikim), moze se dogoditi da se masnoce iz mlijeka hvataju za stijene mlijecnih kanalica i da ce prvi mlazovi mlijeka biti vodeniji. No ovo nije nesto s cime bi se trebalo zamarati. Vrlo je jasna situacija kad eventualno postoji ovakav problem.

  30. #30
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Inace, velicina grudi uistinu nema veze s kolicinom mlijeka koju tijelo proizvodi, ali moze u nekim slucajevima uvjetovati ritam hranjenja djeteta.

    Djeca koju hrane majke s izuzetno velikim dojkama mogu, ponekad, traziti podoje nesto rjedje i eventualno malo duze spavati nocu, a sve zbog kolicine mlijeka koja se privremeno moze "pohraniti" u dojkama. Djeca cije majke imaju izuzetno male dojke mogu, opet ponekad, traziti podoje nesto cesce.

    Bitno je imati na umu da djeca i iz prve, a i druge price, mogu biti jednako dobro nahranjena, sretna i zadovoljna, kao sto mogu biti gladna, a sve ce, u oba slucaja, ovisiti o tome kako je uspostavljeno dojenje.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    27

    Početno

    Evo vec tri dana muku mucim s njezinim povracanjem. Znaci dojim je lezeci po noci, bolje spavam naravno, i ne dizem je nikud poslije podoja (koji razlicito traju i pola su jedenje, pola uspavljivanje - sto je pretpostavljam normalno). Oko 5, pola 6 je budna kao da je 2 popodne, grci se, ali ne place, i onda krece povracanje. I tako do 12,1 popodne. Obicno ujutro spava onda, od 8 do nekih 12,1 sa jedenjem izmedu - i opet povraca! Dignem je podrignuti, podrigne, ostavim je na sebi neko vrijeme, i povracanje.
    Temperaturu nema, dobila je na kilazi u zadnjih par dana, piski non-stop. Ne razumijem.
    Svi pricaju o dojenju kao necem prekrasnom, ja zasad stvarno to ne vidim. Podojim je, nekad 10min nekad pola sata, nisam se ni okrenula, pomakne mi se grudnjak - namoci mi se majica mlijekom, mijenjam jastucice non stop jer su i oni natopljeni, a ona koliko god joj dala da jede, jede kao da nije jela tri dana i onda se ispovraca.
    Evo je sada zaspala nakon 5min cicanja, pusti mi dojku, ja dignem na rame, ona mi lize rame. Ne shvacam stvarno vise.. a nisam ni krenula!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Frafi prvotno napisa Vidi poruku
    Evo vec tri dana muku mucim s njezinim povracanjem. Znaci dojim je lezeci po noci, bolje spavam naravno, i ne dizem je nikud poslije podoja (koji razlicito traju i pola su jedenje, pola uspavljivanje - sto je pretpostavljam normalno).
    I logično, do jutra je njen mali stomačić pun vazduha, pa ima probleme dok ga ne izbaci. Prilično uobičajen problem.

    To što ti opisuješ je prilično normalno dojenje novorođenčeta, uključujući i mokru majicu, grudnjak, krevet, bebu i ostatak kuće...
    Povraćanje - ne znam kako to kod vas izgleda, ali moja starija je bljuckala ogromne količine mleka prva tri meseca, non-stop je tražila da sisa ponovo, imala grčeve svaki dan, i ipak je bila zdrava i napredovala dobro. Kod nje je pomagalo uspravno nošenje dok ne podrigne bar 4-5 puta, ili polaganje na stomačić dok je neko budan uz nju - neke bebe lakše podrignu tako. Pomoglo je i podizanje dušeka pod odr. uglom.
    Ne znam šta bih rekla, osim da prva tri meseca života bebe nisu neki naročit provod, bar meni. I da je stvarno život puno lakši ako se i kućni poslovi i briga oko bebe podele sa nekim, a mama spava kada i beba.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    27

    Početno

    Da, do prije tih dojenja lezeci, znala je povratiti tu i tamo, ovo je sada bas svaki dan i odredeno vrijeme u danu, bas valjda dok joj sav zrak ne izade..
    probat cu opet u sjedecem uz podrigivsnje, vidjet cu kako ce to ici nocu.. da, svi kazu uzivaj sada, sada je najslada, a meni nije to bas prezabavno. Pa je prrsvlaci x puta takvu ispovracanu.. hvala ti na savjetima, probat cu pa cemo vidjeti

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Meni su najslađe tek nakon ta prva tri meseca . Tj. dete kao dete mi je divno od početka, ali količina posla, stresa i napora oko novorođenčeta je stvarno velika.
    Prva tri meseca stvarno treba živeti dan po dan.
    A dojenje - pa, meni je stvarno bilo predivno, bez obzira na stalno presvlačenje sebe i bebe i gomile prljavog veša . Stvar je samo tačke gledišta . Mene je psihički podizalo to što sam samo ja bila dovoljna da nahranim dete.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    27

    Početno

    Pa naravno, svi mi volimo nase mrvice, ali da, bome je stresno. Pogotovo jer je prvo, pa je dve misterij i oko svega nedoumice.
    Danas sam negdje to procitala, bas kako smo mi dovoljne zs nahraniti dijete pa malo i drugaciju perspektivu je dojenje dobilo..

  36. #36
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    To što beba bljucka i povraća je možda gastroezofagealni reflux.
    Moja kći je to imala.
    Povraćati je prestala tek s 3,5 godine.
    Rijetka djeca imaju tako teški oblik, ali eto. Ona je imala.
    Radi se o tome da sfinkter na ulazu u želudac ne zatvara i hrana se vraća.
    Budući da jede isključivo tekućinu to vrlo lako izleti van.
    Moraš biti jako pažljiva prilikom manipulacije s djetetom; dok ga dižeš na ruke, presvlačiš i sl.
    Nije loše nakositi madrac u krevetiću.
    Stavljaj ga na bok da spava jer tako neće udahnuti povraćeni sadržaj.
    Smotaj ručnik u valjak i podboči mu leđe s njim. Da se ne prevrće.
    Kad hrene dohrana, biti će malo lakše jer hrana bude gušća.
    Do tada moraš imati strpljenja.
    Ključno je pratiti kako dijete napreduje u težini.
    Moja kći je prva dva mjeseca dobro dobivala, a onda šok; u mjesec i pol dana samo sto grama.
    Tada je prvi put i hospitalizirana.
    Uglavnom, budi strpljiva i jako nježna i pažljiva.
    I polako. Dan po dan.
    Sve je to normalno.

  37. #37
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Djeca se, prema preporukama iz relevantnih izvora, stavljaju na spavanje samo i iskljucivo na ledja. Ako se znaju okretati, okrenut ce se sami. Takodjer se ne preporucuju nikakvi rucnici.

    Ako treba podici uzglavlje zbog refluksa (kojeg bi trebao dijagnostiicrati lijecnik, nakon temeljite obrade i, po potrebi, propisati terapiju), onda se postavlja nesto pod podlogu na kojoj dijete spava, tako da se ona cijela pomalo ukosi. Dijete i dalje spava na ledjima.

  38. #38
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Zbilja?
    Kaj misliš da sam ja to iz prsta isisala?
    Meni su to doktori preporučili.
    I to vrhunski autoriteti iz dječje gastroenterologije.
    (Dr Kolaček npr)
    Sumnjam da ti znaš više od njih.
    I unatoč tome je moje dijete udahnulo povraćeni sadržaj i godinama zbog toga imala kronične bronhitise, a jednom i upalu pluća.
    Ali se barem nije gušila.
    Koja je terapija za GER?
    Znaš li ili samo nagađaš?
    Operacija i lijekovi koji oštećuju srce.
    Sad znaš.
    I poštedi me “relevantnih izvora”
    Moje dijete je imalo GER tri i pol godine i jako dobro znam sve o tome.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •