Drage mame, nisam uspjela pronaći odgovore na ovu temu, ako postoje negdje molim vas uputite me a ako ne, voljela bih čuti tuđa iskustva.

Naime moj sin od 3,5 god je pao na svojoj krivulji rasta s 55 centile na 10 centilu. trenutno je "visok" 93cm i time je najniži s kim god da ga usporedim i gdje god da odemo. Pratim ga i mjerim svaki mjesec, posebno jer sam ja kao mala imala sličan problem, no kako je onda bilo sve drugačije u zdravstvu, na moj problem se nije pridalo puno značaja, te sam i danas veoma niska. Nisam dosegla visinu koju su doktori predvidjeli, samo su mi snimili lijevu šaku a daljna obrada je izostala, tako da nikad nije utvrđeno da li sam imala problem hormona ili ne ali planiranoj visini nisam ni blizu došla. Muž mi je pristojnih 180 i kusur i ostala obitelj je sasvim solidno visoka. Bojim se da je moj sin naslijedio od mene problem rasta i strahujem šta nas sve čeka.

Prije tjedan dana smo bili u prvoj posjeti endokrinologu, pregledali su ga, izmjerili, te zaključili kako je na 10 centili a još je maleni pa ga neće dati u daljnu obradu za mjerenje hormona i ostale pretrage.

Ima li itko slično iskustvo i kako se nosite s tim?