Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Rodilišta - prijatelji djece

  1. #1
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno Rodilišta - prijatelji djece

    Uvjet za stjecanje naziva "prijatelj djece" je ispunjavanje deset točki za uspješno dojenje, od kojih je jedna edukacija sestri, odnosno primalja da u praksi daju podršku dojenju. Međutim, u praksi je to posve suprotno, i podrška dojenju je samo na papiru.

    Primalje su blago rečeno kata-fakin-strofa. Na njih 10 jedna ima znanja i volje pomoći rodiljama. A čak i ta će stisnuti vrh bradavice. Pedijatri su poseban fenomen. Bebi rodilje s punim dojkama pred mastitis uveli dohranu 25 ml poslije svakog podoja i preporučili rodilji da pije manje vode kako bi se mlijeko manje stvaralo, te zatražili vaganje djeteta prije i poslije podoja kako bi ustanovili koliko dijete popije, a vaga oscilira onoliko koliko bebe u prosjeku popiju.

    Svaka smjena vodi svoju politiku. Čak i u istoj smjeni događa se da će jedna sestra ući i objasniti majci da ne izdaja na dojilicu jer će joj već prisutne ragade još jače popucati, da bi već sljedeća sestra govorila točno suprotno i tražila od majke da se izdaja na izdajalicu. Ista sestra kasnije pokušava majku ručno izdojiti tako da joj bolno stišće korijen bradavice upravo onako kako ne treba, i kako je na posteru izvješenom u sobi prekriženo.

    Meni je žao žena koje prvi put dolaze roditi i koje ne znaju ništa o dojenju i nalete na takvo nestručno osoblje koje umjesto da im pomogne uspostaviti dojenje, ono napravi sve kontra da zbuni i bebu i majku u dojenju.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 12.02.2018. at 13:39

  2. #2
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,310

    Početno

    Svjeza info iz Vinogradske nisam znala za to....važu bebe prije i poslije podoja..masu mama beba ima istu težinu i onda ih nadohranjuju i mamama govore kako nemaju mlijeka! U šoku sam...
    Posljednje uređivanje od mašnica : 26.08.2018. at 23:22

  3. #3
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,310

    Početno

    Vazu one za koje sestre procijene da im ne ide...ili ako beba place

  4. #4
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Jelda? A vage su im posve nepouzdane, s tim da im logika nije jača strana pa uopće ne pitaju mamu je li promijenila pelenu u tih pola sata ili sat koliko traje podoj. Desi se da se odmah na početku čim dijete počne piti usere i normalno majka to ide promijeniti, i onda se vraća dojiti. A to nitko ne uračuna!

  5. #5
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,310

    Početno

    Svaka sestra daje svoje upute gore...mah...

  6. #6
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Jel se može to odbit ta dohrana u bolnici? Jer ako je rooming-in, onda valjda možeš ne dat tu bocu bebi. U mene su bebe uzimali samo na vaganje i promjenu pelene 2 puta u danu. Drugo je bila uz mene. I kad je pedica dala dohranu, ja sam joj davala koliko sam puta mislila da treba i onoliko ml kokiko je ped rekla (mislim da je bilo 20, 30 ml nakon podoja).
    Posljednje uređivanje od VeraM : 27.08.2018. at 14:50

  7. #7
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Svjeza info iz Vinogradske nisam znala za to....važu bebe prije i poslije podoja..masu mama beba ima istu težinu i onda ih nadohranjuju i mamama govore kako nemaju mlijeka! U šoku sam...
    Molim?!? :0
    Nekako mi je to preozbiljna stvar da bi na svoju ruku radile i ne rekle kad se ve i ne moze samo tamo dati pa ne dati AD.

    Kada ih ih one to uzmu na vaganje? Moju su dva puta vagali, mislim. Nekad oko rođenja i kad smo isli.

  8. #8
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,310

    Početno

    Važu djecu koja su na granici gubitka 10% porođajne težine svaku večer...i ako imaju gubitak na kilaži kaze sestra ee nocas cemo bebu nadohraniti u pola2, pola 4 i pola 7...ali ovisi koja je sestra u smjeni

  9. #9
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Da, ja se uopće ne sjecam da smo se razdvajale u bolnici i da su je odnosili.
    Aha, jesu... kad su joj provjeravali crp.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •