Stranica 2 od 11 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 542

Tema: Stiliziranje kovrčave kose

  1. #51
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    baš dobro da si stavila ovaj lacroa - kupila sam njihovo ulje , bila je nedavno akcija u Mulleru - i nije mi dobro- Srećom da sam sačuvala bočicu onog koje mi je, pa sad moram u potragu za njim.
    ovdje je kao i na drugim temama - teško je nešto preporučiti. Kose su različite. I na kraju je opet metoda pokušaja/promašaja i pogodaka

  2. #52
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    slažem se, svaka kosa je različita a imam dojam da su kovrčave kose posebno raznolike
    meni ulja inače ne odgovaraju, kosa mi bude i masna i suha od njih
    zato su mi kreme super, a ova od La coa me oduševila
    ima i jedna jeftina verzija u DM-u, ona Baleina narančasta linija, bočica kreme je oko 20 kn, toga isto uvijek imam
    ta krema je lakša od ove od La croa

  3. #53
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ajme koliko toga novog sad moram kupiti!
    Ja sam u zadnjih tjedan dana došla do nevjerojatne spoznaje, naime kosa mi je zadnje vrijeme bila užasna zbog šampona. Koristila sam ovaj šampon https://www.escentual.com/klorane/klorane36/ i bio mi je kao odličan za svrbež tjemena a slamu od kose nisam s njim povezala dok se nije potrošio. I onda sam oprala kosu prvo nekim Niveinim, jučer sa John Frieda šamponom i to je sasvim druga priča.
    Nevjerojatno.
    Inače, John Frieda proizvoda ima u DM-u, skupi su ali budu često na nekim akcijama, meni su odlični. Osim njih koristimo Nivea i Keune šampone. Kod mene doma to kao da se pije tom brzinom se troši.

  4. #54
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    John Friede ima i u Mulleru i u Douglasu


    A pogledajte ovaj video.
    https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=cIVzc17Txl4

    Ja baš nikad kosu ne sušim fenom.. Al sam se počela farbat

  5. #55
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    John Friede ima i u Mulleru i u Douglasu


    A pogledajte ovaj video.
    https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=cIVzc17Txl4

    Ja baš nikad kosu ne sušim fenom.. Al sam se počela farbat
    krasna joj je kosa
    i postoji gomila takvih i sličnih videa na youtubeu i većinom su žene u pravu
    međutim, ja ne znam kako bih izgledala da se ne farbam
    meni se čini kao da su te sijede vlasi nekako drugačije strukture od ovih koje još uvijek nisu sijede i ustvari se potpuno drugačije ponašaju
    npr ja sam počela sijediti valjda od 18te i sada sam poprilično sijeda
    i čim kosa počne rasti nakon farbanja te sijede iskoče, doslovno iskoče jer su nekako žičane
    a ako ih ofarbam onda imam osjećaj kao da dobiju to što im treba i budu jednake kao ostale vlasi

    moj dodatni problem je to što meni kosa nije na svim mjestima jednako kovrčava
    npr na potiljku imam izrazito sitne kovrče a na tjemenu su krupniji valovi/spirale
    a recimo ova ženska u video uopće nema tako jako kovrčavu kosu
    ne znam, čini mi se kao da je takvu kosu kao što je njezina lakše njegovati
    ovo moje što imam na potiljku se toliko zapetlja, što god činila, da svaki put kad se češljam počupam šaku kose

  6. #56
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ja se već dugo češljam isključivom češljem. Nikakvom kefom. I to imam češalj od roga, ne plastika. Onaj bolji , stari su mi djeca izgubila i sad imam jedan manje dobar al je ok. I njime se počešljam samo nakon pranja kose. Al ja nisam tako jako kovčava, a i nastojim imati dužinu kose (kraće) koja mi zadaje najmanje muke za održavanje.
    Kosa mi je tanka, tako da meni sijede ne strše. meni samo farba jako isušuje kosu, a bome me od nje i svrbi tjeme.

  7. #57
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam kako vi s nekorištenjem šampona, meni tjeme bude premasno a vrhovi i dalje suhi
    Mucilo me to u pocetku. Nakon nekog vremena vise ne.
    Sada mi je dosta taj piling sa regeneratorom i secerom.

  8. #58
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Paul Mitchell
    Full Circle Leave-In Treatment

    meni ovo nije lose. mada principjelno muku mucim kao i vi.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Cure, Keune maska za suhu i ostecenu kosu sa zutom linijom na ambalazi je spas za suhu kosu !
    Skuplja je ali jako dugo traje jer je gusta kao maslac i dovoljno je malo staviti da omeksa kosu. Svasta sam probala za vrhove koji su mi isuseni od ombre pramenova i to je jedino sto vrijedi.
    Nanesem na mokru kosu, rascesljam kosu, ostavim nekoliko minuta da odstoji i to je to.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Pogledala sam, to je Intensive hair repair maska iz Vital nutrition linije.

  11. #61
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno Tips and tricks za frćkavice

    Evo, nakon teme o šminkanju, bacamo se na temu o specifičnoj kosi - frćkavoj.

    Nikad nisam ravnala kosu, nisam ju ni sušila fenom, ali kao večina frćkave kose jako mi je suha, tome ne pomaže ni stalno farbanje. Iako sam i prije znala eksperimentirati, navukla sam se na CGM (Curly Girl Method). Polako se ufuravam jer kod nas nema puno proizvoda. Nisam jako striktna, odnosno ne proučabvam videa, ne čitam sastave na proizvodima, ali gledam albume s odobrenim proizvodima. Podijelila sam i pobacala pol toaletno ormarića i u međuvremenu ga prepunila novim stvarima.
    Silikone sam izbacila i sulfate, no nije to baš 100 % jer se farbam. Farbe uglavnom imaju silikone, pa onda svaki put nakon farbanja krećem iz početka. Pitajte kaj vas zanima

  12. #62
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Što je Curly Girl Method? Koje proizvode koristiš i gdje ih kupuješ?

  13. #63
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    pa hajde nam opiši kako tretiraš kosu kroz tjedan? nemam pojma o metodi.
    kosa mi je frćkava, ali ju znam malo ravnati (ne peglom i fenom), zapravo bi to bilo preoblikovavanje frćki - naviklam se i onda samo razbarušim.
    i da, farbam se.

  14. #64

  15. #65
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    meni su super te before and after fotke za CGM

    https://imgur.com/VXVhMsH
    https://imgur.com/y8S9MyE
    https://imgur.com/a/Xhi2796
    https://imgur.com/JBttqSZ
    https://i.imgur.com/ozDZBsS.png
    https://i.imgur.com/YTyRMvH.png

    ja znam cijelu teoriju ali mi je dosta teško doći do proizvoda, odnosno znam da to mogu naručiti ali ne znam uopće što da naručim
    kod nas se još može naći proizvoda bez sulfata ali je jako teško naći bez silikona

  16. #66
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    omg odbijam čitati reddit za kovrčavu kosu

    Kći mi ima tu valovitu-kovrčavu, neposlušnu kosu, ne može ju niti pustiti, raste na sve strane i kao što nano i beba dobro kaže, prije svega je suha.

  17. #67
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Jel za tu metoda treba proći onaj proces prilagodbe kad ti je kosa masna? Jer sam čula da bude tako, a ja ne znam kako bih se natjerala da to probam ako je istina.

    Evo ja ću napisati neke svoje tips and tricks: Ne sušim je fenom nikad, ni preko zime. Češljam se samo kad je tek operem i onda gotovo do idućeg pranja. I ne češljam se četkom nikad. Spavam na svilenim jastučnicama i koristim svilene gumice za kosu. Pisala sam već na onoj temi da radim silky tretmane kod frizerke. Koristim Redken proizvode za kosu.

    Što se tiče stiliziranja, operem, počešljam jednom, stavim pjenu za kosu (pogužvam kosu rukama) i pustim da se osuši i to je to.

  18. #68
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Sve kupujem u zagrebu. Evo sad sam nekaj naručila iz vana, al nisam još isprobala.

    Prvo se kosa treba oprati šamponom sa sulfatima da bi se skinuli nataloženi slojevi silikona na kosi.

    Nakon toga, ja uglavnom perem kosu regeneratorom (mora biti bez silikon - odobren proizvod), a povremeno opet tim šamponom sa sulfatima zbog farbe. Al dosta cura pere stalno šamponom. Hvale neke dječje šampone tipa babylove, bubchen itd.

    Onda bi trebalo znati fali li kosi vlage ili proteina. meni se to nije dalo testirati nego sam zaključila da mi fali oboje. Sigurno je porozna zbog farbanja. Nakon pranja ( a ako imam vremena prije pranja znam džati ulje na kosi), ako ne, onda držim kupovne maske 15 minuta do pol sata nakon pranja (Garnier hair food je odlična i ona od banane prefino miriši i nju pomiješam s Aveo maskom iz Mullera koja je mislim proteinska). Dalje još ima nekih fora oko stiliziranja,.- krema gelova, al mi se sad neda pisat.

    I bitno je kosu ne brisati frotirastim ručnikom - umjesto njega se koristi onaj od mikrofibre, ili pak obična stara majica. Ja oduvijek sušim na zraku, tak da me fen ne zanima, al oni koji suše fenom, treba koristiti difuzor.

    Na fejsu ima nekoliko grupa (međunarodna, pa njemačkla, pa za one s Balkana) - uglavnom sam tamo polovila proizvode koje mogu kupiti kod nas. na žalost, nema ih puno, al ima skroz dovoljno

  19. #69
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    E da - češlja se isključivo mokra kosa - a ja sam to radila i prije. Ovo za masnu kosu ne znam, jer moja nikad nije bila masna.

    Silikoni stvaraju film na dlaci i zato je bitno ne koristiti ih. Oni dlaku zaglade al ono što dlaci trebe ne prodre u nju jer ju spriječi silikon

  20. #70
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče stiliziranja, operem, počešljam jednom, stavim pjenu za kosu (pogužvam kosu rukama) i pustim da se osuši i to je to.
    i ja tako, osim što na vrhove stavljam neko ulje, pretpostavljam silikonsko (a štaš, nisam znala)
    i bude mi dobra taj prvi dan, ali kasnije je onako raščupana od spavanja i prstiju i zato ju previklam da ima neki ljepši oblik - traje 2 dana, pa perem.

    prije godinu dana sam otkrila mlijeko u spreyu nivea - roza bočica. kad mi je kosa nikakva samo joj malo pošpricam vrhove tim mlijekom za kosu i odmah dođe ljepša, formastija. nije kao suha paučina.
    sad, i to mlijeko je vjj s nepoželjnim sastojcima, nisam čitala sastav

  21. #71
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    moja rutina (non-CGM) izgleda ovako:

    pranje kose nekim šamponom protiv prhuti (tu se istom mislim bi li meni funkcionirao CGM jer imam malo seboreično tjeme, iako nemam seboreju)
    maska/regenerator: super mi je hrvatska marka LaCroa, ona repair maska
    natrackam kosu sa šakom maske i onda češljam
    češljam s glavom okrenutom prema dolje
    to češljanje traje oko 10 min, taman dok maska djeluje
    isperem, s glavom prema dolje
    dignem glavu
    malo spustim kosu na potiljku, na tjemenu ne diram
    uzmem ručnik i spustim kosu u njega i malo tako stišćem (nema trljanja!)
    namažem kosu sa pola šake baeline kreme za kovrčavu kosu (narančasta)
    namažem kosu sa kremom za kovrčavu kosu od La Croa (ona je super!) - oko pola ove količine od Baleine kreme
    nema trljanja, sve samo utapkavam (razmažem proizvod po ruci i uhvatim kosu od vrhova prema tjemenu)

    pustim kosu da se suši sama

    ako baš baš nemam vremena za air drying, onda nakon dva sata završim s difuzorom.

    i tako dva puta tjedno

    nek me netko ubije

  22. #72
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Češljanje deset minuta i glava dolje ne dolaze u obzir, ali ove šake kreme na glavu, to bi moglo proći.

  23. #73
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    I ja stavim ulje - arganovo. Nemam pojma šta sve ima u njemu, baš ću ići pročitati sad. Koliko vam treba da vam se osuši kosa na zraku? Mojoj treba nekih 10ak sati da cijela bude suha.

  24. #74
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ne češljam se deset minuta jer uživam u tome nego jer mi toliko treba da ju raščešljam

  25. #75
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    La Croa ti je puna silikona.

    tehnika ti je skroz dobra samo ne koristiš odobrene proizvode za CGM

  26. #76
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ne češljam se deset minuta jer uživam u tome nego jer mi toliko treba da ju raščešljam
    Ha ha pa nema šanse da će se moja kći češljati deset minuta, briga nju za kosu, to mislim. ali mogla bih ju nagovoriti na neku kremu, to da.

    Je li to ovo: https://www.lacroa.hr/krema-za-kovrce-p28

  27. #77
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Mojoj treba nekih 10ak sati da cijela bude suha.
    recimo da ako planiram imati svježe opranu kosu u ponedjeljak krenem u nedjelju ujutro
    https://i.redd.it/1ql8pstwbph11.jpg

  28. #78
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    mima, da, to je ta krema

    Nano, znam. I tu sam stala jer bih se trebala upustiti u nešto skroz novo i tražiti što mi odgovara, a da dođem do ovog sad mi je trebalo 30 godina. Strah me!

  29. #79
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    recimo da ako planiram imati svježe opranu kosu u ponedjeljak krenem u nedjelju ujutro
    https://i.redd.it/1ql8pstwbph11.jpg
    E doslovno ovako hahaha.

  30. #80
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ahahahahaha

    premda, svidjelo bi se ovo mojoj kćeri, posebno d ajoj ja to radim a ona da za to vrijeme čita.

  31. #81
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    spojila sam vam teme. novu ste otvorile u zaru sminkanja, a zaboravile ste ne ovu

  32. #82
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    spojila sam vam teme. novu ste otvorile u zaru sminkanja, a zaboravile ste ne ovu
    Sad si me zbunila

  33. #83
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    neshvacena sam vec par dana

    zezam se. znam da je postojala tema s kovrcavom kosom pa sam ih spojila

  34. #84
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    a kako vježbanje podnosite?
    ja se jako znojim kada vježbam, osobito po glavi i to mi usere cijeli raspored
    ne mogu svaki dan prati kosu a ako vježbam već nakon drugog dana je koma
    i malo smrducka
    baš me muči to

  35. #85
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    a kako vježbanje podnosite?
    ja se jako znojim kada vježbam, osobito po glavi i to mi usere cijeli raspored
    ne mogu svaki dan prati kosu a ako vježbam već nakon drugog dana je koma
    i malo smrducka
    baš me muči to
    Ja se ne znojim po glavi, ali znojim se po leđima. S obzirom na to da mi je kosa do guzice, bila bi cijela mokra haha. Ja svežem skroz gore, u punđu.

  36. #86
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ma svežem je i ja, ni ne mogu drugačije, ali imam dojam da se tako još više usafta
    Posljednje uređivanje od betty blue : 27.03.2019. at 14:51

  37. #87
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Cure, nećete ništa postići trpajući silikone na glavu. To je samo kozmetika- film, kosa trenutno izgleda ljepše al ide sve na gore. Dlaku kovrčave kose treba "nahranit" a to se ne može kroz sloj silikona.
    Uz to, kod nas, ovi preparati bez silikona su i znatno jeftiniji. Ono kad vam nadrobe svega i svačega i još dobro naplate Odeš u kemig , ili već neki dućan, kupiš dve tri vrste hladnoprešanog ulja i time tretiraš kosu. Čak ne treba ni par - pa večina nas doma ima i maslinovo i kokosovo ulje. I dodaš još jedno, i šta će ti bolje. Čim vidim cijenu regeneratora ili šampona od 60 kn, produžim dalje.

    Ovo vam je dobra krema za kosu, ne treba ju ni ispirati
    https://bazzar.hr/p/Q4X62M-garnier-f...ge-kose-400-ml

    A ove maske su odlične
    https://www.garnier.com.au/hair-care...ctis/hair-food

    regeneratori bez silikona su Aveo iz Mullera - 9 kn, od sutra su na akciji po 7 kn za 400 ml
    Pa Genera - ja kupim u žapcu po par kuna, a navodno ima u Plodinama, Konzumu il tak nekom većem dućanu
    ovaj isto https://nakup.itesco.cz/groceries/en.../2001020194660

    niti jedan nema nek veliku cijenu

  38. #88
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Perem kosu jednom tjedno. Frizura mi je bob. Kosa jako jako tanka.

    Sporo raste, ali mi se čini da je počela brže otkada cowasham. Pranje regeneratorom duže traje i treba više trljati tjeme, a to potiče rast kose

  39. #89
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Za Barbi i druge zainteresirane: Due phasette keratin u spreju, marka Selective professional!
    Da ponovim, ovo mi je jako dobro. Inače nisam od proizvoda, ne volim ih veliku količinu ni posjedovati ni koristiti, tim više što mi mahom ne poljepšavaju kosu. Ali ovaj je dobar. Imam dojam da zaista djeluje na strukturu dlake.

  40. #90
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    nisam znala da je Garnier fructis bez silikona

  41. #91
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Nađeš na internetu sastav nekog proizvoda i ubaciš a ovdje
    https://www.curlsbot.com/

    i provjeri ti odgovara li za kovrčavu kosu

  42. #92
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Betty sad sam malo proguglala, kažu da će suhi šampon prije treninga spriječiti probleme. Ne znam jesi to probala, možda bi pomoglo.

  43. #93
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    AQUA , WATER , EAU, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, ISOPROPYL MYRISTATE, STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER , SHEA BUTTER, OLEA EUROPAEA OIL , OLIVE FRUIT OIL, MUSA PARADISIACA FRUIT JUICE , BANANA FRUIT JUICE, GLYCINE SOJA OIL , SOYBEAN OIL, SODIUM HYDROXIDE HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL , SUNFLOWER SEED OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF EXTRACT , ROSEMARY LEAF EXTRACT COCO-CAPRYLATE,CAPRATE, COCOS NUCIFERA OIL , COCONUT OIL, HYDROXYPROPYL GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE CAPRYLYL GLYCOL, CITRIC ACID, PERSEA GRATISSIMA OIL , AVOCADO OIL, LACTIC ACID, TARTARIC ACID, CETYL ESTERS TOCOPHEROL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, SALICYLIC ACID, CARAMEL, LINALOOL, EUGENOL, COUMARIN, BENZYL ALCOHOL, PARFUM , FRAGRANCE,


    koliko vidim nema silikona.m Silokoni su svi oni koji završavaju na
    -CONE
    kao
    DimethiconeCetyl Dimethicone
    Cetearyl Methicone
    Dimethiconol
    Stearyl Dimethicone
    al ima i nekih dobrih. Ja to ne proučavam, nek skidam proizvode iz albuma na fejs grupama

  44. #94
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Nekako mi se čini da sam vas ubila u pojam sa ovim bez silikona i sulfata.

    I ja se još tražim, i znam fulati i još će mi trebati vremena da mi se kosa oporavi - iako ju nisam mučila i intuitivno sam se držala dosta tih preporučenih stvari.

    Najveća promjena koju do sad vidim (a farbala sam se prije dva tri tjedna, znači opet sam imala silikon na kosi) je da mi je kosa manje suha i da puno bolje izgleda ne samo prvi dan pranja (tada mi oduvijek dobro izgledala) nego i sve ostale dane do novog pranja. I puno mi je frćkavija, tako da me svako malo netko pita kaj radim s kosom.

    Jedino je MM zabrinut kad me gleda kaj manevriram - rekao je da će mi otpast kosa

  45. #95
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ma nisi me ti ubila u pojam, nego sam samu sebe
    ne znam, jako mi je teško odlučiti se na taj korak
    pratim taj subreddit već dosta dugo i mogu reći da nisu uvijek samo pozitivni ishodi, ljudima često treba dosta dugo da pronađu proizvode koji im odgovaraju
    toga se bojim
    pa meni čak ni ovi silikonski proizvodi ne odgovaraju svi
    najviše se bojim low poo šampona ili co-washinga
    bojim se da će mi prhut (koju držim pod kontrolom) buknuti
    ako isprobam, bit će to ljeti na moru

  46. #96
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ovi low po šamponi kod nas imaju silikone. To za pronalazak proizvoda uopće nije teško jer na našem tržištu ima jako malo proizvoda. I svi su dosta jeftini. Meni je to dovoljno. Plus maske od ulja.

    Al sam ipak pokleknula i napravila internet narudžbu.

    meni je kosa bila najbolja kad sam na faksu (valjda sam tad imala vremena i htjela biti lijepa) vrlo često držala masku : žutanjak, maslinovo ulje i med.

    Ja sada satvim malo mješavine ulja noć prije pranja kose i prespavam s tim. I onda još malo stavim kapu za tušitranje na tu kosu prije pranja. o ove kupovne maske stvarno nisu loše.

    Ja sam cowashing radila davno, još nakon Davorove teme tu na forumi - no - poo ili ne znam kako se već zvala.

    Cure na fejsu daju savjete za prhut - ja ga nemam pa nisam pratila. I puno njih nije na co washu - koriste odabrane šampone (uglavnom dječje, jer kod nas nema drugih) i natura box, iako on nije skroz CGM,

  47. #97
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja možda ne shvaćam najbolje u čemu je drama. Kovrčava kosa jest suha, to je takav tip kose. Iz SAD-a, čini mi se , dolazi taj neki užas od frizz -a, i potreba da se ima "defined curl", a ja se bojim da je to njima kompleks od crnačke kose (vlastita socijalna studija, ne pridajite joj veliki značaj).
    Meni na onim slikama koje je betty linkala pola kosa nije uopće ljepše kad im se izdefiniraju kovrče. Neke mi jesu ljepše.

  48. #98
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja nemam kompleks crnačke kose. Al kosa mi je oduvijek jako suha i jako tanka. Sad je još gore jer se moram farbati zbog sijedih. tako da prvi dan izgleda dobro, a sve dalje kao metla.


    I ovo bez silikona ima baš logike. Silikon napravi taj film Uz to, prozvodi bez tih "gluposti" su kod nas jeftini. Drugo, dolazim u ozbiljne godine pa mi i kosa gubi sjaj. Meni nije nikakv problem ta metoda, a za sad mi kosa puno bolje izgleda. I ugodnija je na dodir - nema više one suhoće.
    Frendica je iz istog razlog prešla na CGM. Kad skužiš, nije neki problem. Nit najmanje. Baš suprotno.

    I kak bi moja druga frendica rekla - ipak je kosa najvažnija. Nju stalno imaš na glavi

  49. #99
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja bi najradije da ne trebam ništa, da kosu samo operem i ostavim da se osuši i da ona izgleda dobro. To mi je palilo veći dio života ali nažalost zadnjih godina više ne. Tjeme mi je suho i osjetljivo, kosa suha, izgleda dobro samo prvi dan nakon pranja a onda se objesi i nekako je slamnata.
    Ali otkrila sam neki novi preparat za definiranje kovrča koji mi je super i kosa čak dva, tri dana dobro izgleda.
    To je neka kataloška kozmetika, Farmasi, ne sjećam se kako se zove preparat. Bijela krema, nanosi se na mokru kosu nakon pranja i stvarno oslobodi i definira kovrče.

  50. #100
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ma znam Nano da nemaš ti, a ni mi svi skupa :D
    Je, znam, kovrčava kosa ima svoje specifičnosti. Obično gornji sloj bude suhlji, a ispod je puno ljepša, što je baš nepravedno.
    Nisam uspjela uhvatiti bit metode, morat ću pažljivije ispočetka čitat. Radi s samo o izboru odgovarajućih proizvoda, ili je još nešto u igri?
    Posljednje uređivanje od vertex : 28.03.2019. at 12:52

Stranica 2 od 11 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •