Stranica 5 od 11 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 542

Tema: Stiliziranje kovrčave kose

  1. #201
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Čitala sam prije par godina neki članak da je cura ostavila šampon potpuno i isto joj je kosa predivna. Ali da to kreneš sad raditi (a ne da radiš oduvijek), bilo bi jako teško. Gledala sam te njene slike i u razdoblju privikavanja joj je kosa bila užasna i stalno je izgledala masno. Ja uopće nisam hrabra za takav drastičan korak.

  2. #202
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Čitala sam prije par godina neki članak da je cura ostavila šampon potpuno i isto joj je kosa predivna. Ali da to kreneš sad raditi (a ne da radiš oduvijek), bilo bi jako teško. Gledala sam te njene slike i u razdoblju privikavanja joj je kosa bila užasna i stalno je izgledala masno. Ja uopće nisam hrabra za takav drastičan korak.
    To na frckavoj kosi uopce nije takva drama jer je prirodno suha.
    Ja sam imala neki prijelazni period, ali uopće ne strasan.
    Btw.. jucer sam probala ovo sa gelom i cijelom procedurom. Jedino sam prekasno krenula jer sam u ponoc pokleknula i posusila do kraja difuzorom.
    Mi lajk

  3. #203
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ja sam se naoružala
    prema onom testu hidratizacija/proteini, mojoj treba hidratizacije
    pa sam kupila nivein šampon za final wash
    onaj neki DM-ov šampon za bebe
    garnier hair food, aloe vera
    i garnierov leave-in što je nano linkala
    i još taft gel
    to sa gelom me najviše zanima!

    nadam se početi za vikend

  4. #204
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    To sa gelom je meni otkiće. Nikad u životu ga nisam koristila. I zahvaljujući njemu sam prvi dan jače frčkava, a frčkava sam i ostale dane.
    Jučer ni ja nisam imala strpljenja, pa sam legla spavat s neposušeniom kosom. S jedne strane glave imama prekrasne lokne danas u jutro, a s drugem, na kojoj više spavam ne toliko.

    Koristila sam kupovni gel. On je nekako jači, ali mi je taj od lana puno draži - moja kosa je jako tanka.

  5. #205
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Evo da apdejtam malo moje eksperimentiranje sa cgm...
    Najveće mi je otkriće gel cast. I spavanje s buffom ili maramom.
    Sviđa mi se taj manji volumen moje kose. A veće i definiranije kovrče.
    Ostalo, za moj ukus i potrebe, je puno previše pretjerivanja. Ne vjerujem da ikoja kosa treba toliko preparata.

  6. #206
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ne treba. Gel cast je i meni otkriće. A ne mogu spavati ni s maramom ni s buffom. Al mi je ok s repom

  7. #207
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Prošlo je nešto više od mjesec dana otkad koristim CGM
    Za početak ću nabrojati što sam sve kupila za to vrijeme:
    Nivea micelarni šampon za final wash
    DM babylove šampon
    Garnier hair food maske od: banane (2), aloe vere (1) i macadamie (1)
    Garnier Aloe vera air dry leave-in
    Taft gel crveni
    otprije imam Kerastase Aura botanica Creme de boucles
    Syos Pure pjena za kosu
    Denman četku
    otprije imam ručnik od mikrofibre

    ne mislim da je ovo sve nužno za CGM, nego da imam problematičnu kosu i problematičnu psihu

    uglavnom, probala sam svakakve kombinacije
    na gel se ne mogu nikako naviknuti, možda mi ta marka ne odgovara
    prvo, pregust mi je, drugo ponekad na nekim mjestima dobijem cast a na nekima uopće ne, ponekad su mi pramenovi pretanki i na takvim pramenova je gotovo nemoguće razbiti cast, a treće meni nakon gela, tj. nakon što razbijem cast kosa nekako bude suha (iako ne izgleda baš tako suha), pod rukom šuška, ne znam, čudan mi je osjećaj

    ponekad (zapravo češće) ne bih uopće koristila gel nego samo pjenu kao holding agent, tada nemam tog osjećaja čudne suhoće, ali kovrče nešto kraće drže

    denman četka - super je, mislim da bi ta četka svakoga napravila kovrdžavim. Jednom sam od nje dobila lokne baš kao da sam viklere skinula, ali to mi se nije svidjelo jer se izgubi volumen. Iskreno, još uvijek tražim najbolji način stiliziranja kose.

    što se peruti tiče, tu je situacija malo podivljala, ali sam počela koristiti jabučni ocat 10-15 min prije pranja, jednom tjedno - imam osjećaj da to pomaže

    Mislim da mi je veći problem oblik kose, moja kosa nije ošišana onako kako bi trebala biti i namjeravam to promijeniti idući put kad odem frizeru. Gornji slojevi su gotovo jednako dugi kao i donji, mislim da bi trebala biti stepenastija, i da bi se tada rasteretilo tjeme i ne bi bilo tako spljošteno gore

    trenutno tomu doskačem tako da perem kosu s glavom okrenutom prema dolje, isperem, nanesem sve styling prizvde (a ima ih ) i onda kad dignem glavu s denmanicom počešlja i oblikujem kosu ali bez da češljam tjeme, tako dobijem malo volumena na tjemenu

    ovako to izgleda danas, treći dan, sljedećom metodom:
    DM šampon
    Garnier hair food aloe vera - squish to condish
    na potpuno mokru kosu nanijela Aloe vera air dry, squishala, nanijela Syos pjenu - squishala, nanijela teft gel praying hands metodom, podigla glavu, denmanicom oblikovala kovrče, ploppala 15-20 min, sušila na zraku sat-sat i pol, završila difuzorom.

    Pineappleam kosu svaku noć, nemam svilenu jastučnicu.

  8. #208
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Ima negdje u temi rjecnik stranih rijeci i pojmovnik?

  9. #209
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    i cure, ne vjerujete bb kad se zali, ima tako krasnu kosu

  10. #210
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    Ima negdje u temi rjecnik stranih rijeci i pojmovnik?
    ima https://www.reddit.com/r/curlyhair/wiki/index
    spusti se do terminology

  11. #211
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    bb, ja sam svoje proizvode raširila po špajzi - u kupaonicu više ništa ne stane.

    Krasna ti je kosa. I ja mislim da bi ti frizerka malo trebala promijeniti način šišanja. A to pišem zato kaj ja moram otić do svoje

    Meni je najbolji gel od lana al mi ide na živce cijeđenje. Onaj taft gel u prozirnoj tubi je meni dobar. Ja i dalje nemam nikakvu četku - koristim češljeve koje sam imala i prije. Ja se pak ne mogu natjerati stavit pjenu. danas krećem u potragu za svilom. Imam prekratku kosu za rep, a s ničim na glavi ne želim spavati. Nemam ni ručnik - starih majica imam na bacanje (hrćak).

    Ja se nikad neću riješiti friza.

    bb, znaš da ocat moraš razrijediti vodom?

  12. #212
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Wow kosa ti je stvarno prekrasna!

    Nego, što je i gdje se može kupiti denman četka?

  13. #213
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    BB, kosa ti izgleda lijepo, prirodno kovrčavo, ali nikad ne bi rekla da je toliko truda uloženo u tretiranje.
    Ja sam se umorila samo čitajući post i slažem se s Cubanom, mislim da nijedna kosa ne treba toliko preparata i tretiranja.
    Drugim riječima, ja ne da sam lijena za tako nešto već sam voljna izgledati kao ofucana metla ako mi nema druge, samo da operem i ostavim da se osuši.

  14. #214
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Nano, za ocat znam, razrijedim ga

    Mina, Denman četka se može kupiti na samo jednom mjestu u ZG, koje ima fenomenalno radno vrijeme od 08 do 16
    https://salonpremium.com/frizerski-p...e-za-kosu.html

  15. #215
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    mislim da je to ta
    https://salonpremium.com/denmanbrush-d90-black.html

    samo na jednom mjestu u Zagrebu, al imaš u DM u neku kao kopiju.
    Ja ne volim kefe, pa se nikako odlučit na investiciju. Imam traume iz djetinjstva od njih, i to mi je barijera prek koje nikako prijeći

  16. #216
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se umorila samo čitajući post i slažem se s Cubanom, mislim da nijedna kosa ne treba toliko preparata i tretiranja.
    Drugim riječima, ja ne da sam lijena za tako nešto već sam voljna izgledati kao ofucana metla ako mi nema druge, samo da operem i ostavim da se osuši.
    ja ne želim izgledati kao metla pa nemam druge nego ili isprobavati različite metode dok ne pronađem najbolju ili ići frizeru na peglanje svaki tjedan (što kod mene ne funkcionira, opeglana kosa mi traje max 1 dan)
    nije tako strašno kao što zvuči i brzo to ide, treba mi samo par sati za pranje i sušenje
    mene osobno više muči taj imposter syndrome gdje imam osjećaj da je sve to zapravo lažno i da sam neiskrena

  17. #217
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Molim recite mi koja je to točno četka. I kako funkcionira. Je li ova koju je Nanoibeba linkala?

  18. #218
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    nije tako strašno kao što zvuči i brzo to ide, treba mi samo par sati za pranje i sušenje

  19. #219
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Da,

    bb, nedavno sam bila na putu i uzela samo regenerator - i mogu ti reći da mi je kosa bila skroz Ok, tih par dana.

    Meni je oduvijek regenerator bio važniji od šampona. No na puno tih stvari u ovoj CGM metodi sam ja sama nadošla u svom ne tako kratkom životu. Ako cijeli život imaš metlu na glavi, trudiš se da to koliko toliko dobro izgleda.
    bb, probaj taj bijeli /prozirni taft ili onaj Nivein muški gel, ak treba, pošaljem ti slike. I inače - jeftiniji proizvodi su mi se pokazali boljim od skupljih

  20. #220
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Molim recite mi koja je to točno četka. I kako funkcionira. Je li ova koju je Nanoibeba linkala?
    moja je ova https://salonpremium.com/denmanbrush-d3.html

    a radi tako da počešljaš pramen kose i tamo negdje na pola puta samo malo okreneš četku
    pogledaj ovdje https://www.youtube.com/watch?v=KblOiRRgGjE počen se češljati na 4:33

  21. #221
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    bb, pretjeruje.

    Ja nikad nisa sušila kosu fenom, tako da mi je to isto kao i prije. Kad perem kosu, ostavim si dva sata vremena da s eona osuši na zraku.
    Perem ju možda 10 minuta duže - a to je zato jer ak perem regeneratorom, duže treba prati jer se ne pjeni kao šampon. Jedino ak držiš masku, treba vriejme. One kreme i gelove natrackaš za čas - OK možda nije tako za onu koja ima kosu do guzice

  22. #222
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    da da, sorry, krivu sam linkala. Betty je stavila dobru

  23. #223
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne mogu uspoređivati jer ja svojoj kćeri samo stavim kremu i onda suši s difuzorom, ali opet to traje duže nego prije - ali isplati se uložiti malo vremena jer joj je kosa puno bolje formirana i frizura postojana, tako da po cijeli tjedan uopće ne mora prati kosu!

    Hvala za četku!

  24. #224
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja perem kosu jednom tjedno.

  25. #225
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    nije tako strašno kao što zvuči i brzo to ide, treba mi samo par sati za pranje i sušenje

    ene osobno više muči taj imposter syndrome gdje imam osjećaj da je sve to zapravo lažno i da sam neiskrena
    Otkad sam prvi put ispeglala kosu kod frizera više me ne muči neiskrenost, a isto sam razmišljala.
    Sve je to samo frizura na glavi, prava ja sam tamo unutra.

  26. #226
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    umirem od smijeha na neiskrenost, sreća da nemaš taj problem s dezodoransom

  27. #227
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    I ja istražujem. Sviđa mi se ideja da izbacim sulfate, između ostalog i zato što mi je tjeme stvarno osjetljivo, zna bit suho i svrbit, a oni su kao agresivni. Pišem kao, jer mi je sve to skupa ipak neko "kao" znanje :D.
    Kupila sam ovaj šampon od Elesve i zasad gledam šta mi on radi, tako da zadnja tri pranja ne koristim baš ništa drugo. A jesam nabavila i ovdje preporučenu kremu, pa ću vidjet kako je kad nanesem na mokru/vlažnu/suhu kosu, i jednu od maski, pa ćemo vidjet ima li smisla hranjenje kose.
    Moja procedura je tri minute šampona, zamotaj, počešljaj, izađi s mokrom kosom.

    Što se tiče mog početnog pitanja s teme, najbolje mi izravnaju kosu kacige (skijaška ili motoristička). Naprave od ricaste valovitu kosu

  28. #228
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    betty, kosa ti je krasna! I mislim da je zahtjevnija od recimo moje, tako jako gusta i jaka, jer se sporo suši i pranje je sigurno procedura. Ja uvijek mogu brzinski oprat kosu, a friško oprana mi je uvijek dobra.

  29. #229
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    verteks, taj šampon ti ima silikone . Ja sam imala crveni. kako silikoni stvaraju film na dlaci, maska će ti teško prodrijeti. No napravi po svom

    I češljaj kosu dok je mokra i a na njoj regenerator ili maska.
    Slažem se za kacige. Meni je užasan i vjetar, tad mi je najbolje ostat doma

  30. #230
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Nema sulfate a ima silikone? Pa koja je to logika?

  31. #231
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Nema sulfate a ima silikone? Pa koja je to logika?
    ne bih znala. pogledaj sastav - mislim da se radi o dimeticonu . Svi koji završavaju sa -cone imaju silicone.

    Ja sam isto lijena čitati sastave a i presitna su mi slova. Tako da sam ja kupovala ono što sam našla po raznim grupama a da je netko prije provjerio. Stvarno izgleda prekomplicirano, ali sada su cure našle već toliko odgovarajućih proizvoda na našem tržištu, da mi ih toliko ni ne treba
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 24.05.2019. at 12:17

  32. #232
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Sve je moguće, ali malo mi je čudno da deklariraju proizvod kao low shampoo, a da onda stavljaju sastojke koji su uprovo kontra toj ideji. Netko će ih tužit :D

  33. #233
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Sve je moguće, ali malo mi je čudno da deklariraju proizvod kao low shampoo, a da onda stavljaju sastojke koji su uprovo kontra toj ideji. Netko će ih tužit :D
    Kojoj ideji?

    Mislim da si nešto pobrkala. Ne prodaju se na anašem tržištu proizvodi deklarirani za kovrćavice po CGM metodi (izbjegavanje sulfata, silikona i isušujućih alkohola)

  34. #234
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    jao, jao, ja sve mislim kako moram rascistiti kupaonu od svih testera, polupotrosenih proizvoda... ali kad vidim listu od betty
    meni jos uvijek kosa najbolje izgleda kad mi je frizer onako lijepo posusi na valovito s laganim kovrdama.
    ljeti je isto ok, jer je svaki dan poslije plaze ispirem vodom i stavim regenerator ili ulje...
    no ostali dio godine je muka... nisam vidila slike od betty, ali meni se gusta i debela kosa cini laksa, moja je tanka (stanjila se u odnosu na prije) i osjetljiva.
    tesko j pogoditi da nije puno vlage, jer se objesi, ako je premalo, onda onako suho strci...

    e sad sam se izjadala , pa mogu dalje:
    nikako da stignem prouciti te linkove, cini mi se da za to procitati, treba nesto sati?
    pa cu ovako nabadajuci:
    - dakle treba nabaviti svilenu jastucnicu
    - cubana, ti spavas s tim buffom, sto ti nije vruce, te da li je to za one guste, bujne kose, ili moze i za tanje? kako vezes tu maramu? (mm bi sigurno bio odusevljen da se umaramim)
    - betty, ja sam isto kupila- Kerastase Aura botanica Creme de boucles - ali me uopce nije odusevilo, (zali boze novaca) nekako mi zaljepi kosu, a ja bih rekla i isusi. da li ti to pomjesas s necim jos?
    - meni gelovi nikako ne sjedaju, ja pomjesam pjenu sa uljem, ali ono savrsenu pjenu uopce nisam jos nasla
    - u cemu je razlika te cudotvorne cetke od onih cesljeva sa sirokim zubcima?

  35. #235
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    nana, koliko ti potrosis vremen za taj gel od lana? nije ti to komplicirano?
    Posljednje uređivanje od seni : 24.05.2019. at 13:36

  36. #236
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    da imam glavu kao sinead o'connor, osisala bi se na 1 cm.

  37. #237
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Gel od lana je za čas gotov - problem je cijeđenje. Čim se toga sjetim, odustanem od njega, ili ga skuham prerijetkog. Uglavnom, zakuhaš lan, pustiš koju minutu da kuha i to je to. Ak imaš šparet na struju, možeš i odmah iskopčati. I onda ide to glupo cijeđenje.

    Ja sam izdijelila pol preparata od prije, nešto pak potroše ukućani.

    Moj savjet je da treba kupovati jeftine proizvode - tipa Aveo u Mulleru, pa onda svako malo bude akcija nečega. Ja dam samo za onu masku od banane više od 20 kn. Za sve ostalo ne želim platiti više.

    seni, ja imam užasno tanku dlaku. Kada sam imala dužu kosu, špange za rep bih kupovala one dječje, jer u normalne ne bih imala šta stavit.

    Ok, sad bum kupila svilu, samo da vidim može li mama još uvijek sjesti za mašinu. Nema šanse da bih spavala s nečim na glavi, a i za ovu svilu se pitam kak će to biti

  38. #238
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Kojoj ideji?

    Mislim da si nešto pobrkala. Ne prodaju se na anašem tržištu proizvodi deklarirani za kovrćavice po CGM metodi (izbjegavanje sulfata, silikona i isušujućih alkohola)
    Istina, djelomično sam pobrkala. Low shampoo se odnosi na ideju pranja kose proizvodima bez sulfata, a izgleda da se ne obazire na silikone. Zasad ću im povjerovat da u svoj šampon nisu stavili sastojak koji taj isti šampon ne može oprat iz kose. Pretpostavljam da i silikona ima različitih.

  39. #239
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Betty nisam ti uspjela vidjeti sliku, ali super što si napisala detalje ovdje. Ja nikako da krenem s tim, nešto mi se ne da. Možda idući tjedan kad se vratim s puta.

  40. #240
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    seni, ni mene nije ta Kerastase krema oduševila - to je zapravo neka mješavina kreme i gela
    koristila sam ju na mokru kosu na koju sam prije toga nanijela ovaj Garnier Aloe vera air dry leave-in (taj je super, njega bez iznimke stavljam)
    taj put sam radila i finger coiling (pramen po pramen kose uviješ prstima - dobiješ lokne) - bilo je ok, ali ništa posebno

    denman četka je posebna jer ima gumenu (ili silikonsku?) bazu pa nekako zagladi kosu, zapravo služi tome da smanji frizz
    koristi se i za ravnu kosu kao styling četka

    od svega što sam nakupovala moram pohvaliti:
    Garnier proizvode, hair foodice su super jer su 3 u 1 - i regenerator i maska i leave-in, a i ovaj Air dry leave-in je super je nekako lagan, ne otežava kosu, smanji frizz, imam dojam da hidratizira
    denman četku - prije nego sam poslala muža da ju kupi sam probala istu tehniku s okretanjem četke sa svojom običnom četkom i nisam dobila ni približno isti rezultat. Ne znam u čemu je stvar, ali ako ja ovako kilava i smotana uspijevam postići svakakve efekte, zamislite što bi netko spretniji mogao

    ono što bih mijenjala je:
    šampon - DM baby love mi previše petlja kosu, imam osjećaj da je tri puta zapetljanija nakon toga šampona nego prije, pa onda previše češljam, previše čupam itd
    Taft gel - napisala sam već gore, pregust mi je, čudan mi je osjećaj nakon razbijanja casta

    ono što namjeravam još kupiti:
    Jamaican black castor oil (čisto ulje, ne proizvode od njega), ako je vjerovati onome što sam pročitala, to je idealan proizvod za mene jer i hrani kosu i protiv prhuti je, za rast kose, još malo pa će mi ratu kredita platiti koliko je fenomenalan
    namjeravam se prestati blajhati i bolje se ošišati, mislim da će to ipak biti presudno

    idem u Irsku ubrzo pa ću vjerojatno i tamo potrošiti gomilu novaca na proizvode koje ne mogu naći kod nas

  41. #241
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    seni, a zašto ne neka ženstvena kratka frizura, ne mora baš bit k'o od Sinead? To mi se baš čini dobro za tanku kosu. Moja isto spade u tanje, ali je ima dosta, tako da kad je kratka oscilira od chic frizure, preko babe s trajnom do afro looka, ovisno o postotku vlage i koječemu još, valjda. Sad je opet malo puštam, ne znam dokle.

  42. #242
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ono što namjeravam još kupiti:
    Jamaican black castor oil (čisto ulje, ne proizvode od njega), ako je vjerovati onome što sam pročitala, to je idealan proizvod za mene jer i hrani kosu i protiv prhuti je, za rast kose, još malo pa će mi ratu kredita platiti koliko je fenomenalan
    namjeravam se prestati blajhati i bolje se ošišati, mislim da će to ipak biti presudno
    evo, to jedino kaj sam kupila skuplje. Al ne ulje neg sam si naručila par preparata od Shea moisture. Taj s jamaican castor uljem meni očajno smrdi. Za sada ga koristim u malim količinama, i nisam baš sigurna da je to nekaj kaj mi paše. Ali sam uzela i šampon iz te linije, pa povremeno njime operem kosu.

    Toliko si nahvalila četku, da ću je morati kupiti. Samo mislim da meni ne treba jer imam kratku kosu. samo imam stalno frizz. A veliš da ga smanjuje?

  43. #243
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    I mene je četka zainteresirala, probala bih ono iz linkanog videa, ali bez gužvanja, jer se moja kovrča kao luda sama od sebe. I tako pošaljem MM link s molbom da naruči (ja sam lijena za online kupovinu). Sat i 20 minuta kasnije, eto njega kod mene na posao (radi ručka) s četkom u ruci Našao dućan u gradu...

  44. #244
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    koji link? i dgi je dučan
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.05.2019. at 14:51

  45. #245
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Denmanicu sam tek prošli tjedan kupila pa sam ju dosad dva puta koristila
    prvi put sam počešljala cijelu kosu (i tjeme), pa onda pramen po pramen kako je onom videu što sam linkala - nanesem Air dry, počešljam i nakon toga nanesem pjenu
    dobila sam ringlets, tjeme mi je bilo sljepljeno

    drugi put sam češljala cijelu kosu osim tjemena - tjeme mi je ostalo frizzy, ali meni to ne smeta

    mislim da stvarno smanjuje frizz, barem meni jeste
    danas-sutra ću u DM pa ću pogledati jel ta ebelinova četka ista
    Ne znam koliko je Ebelin, ali 65 kn za Denman četku meni nije bilo tako strašno

    I još nešto - meni se čini da denmanica baš skrati kosu, tj kosa se nekako više nakovrdža pa djeluje kraća
    ovaj prvi put kad sam imala ringlets skratilo ju je do iznad ramena, a inače je ispod

  46. #246
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    e nisam pozorno čitala

    jel upotrebljavate difuzor?

  47. #247
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    I mene je četka zainteresirala, probala bih ono iz linkanog videa, ali bez gužvanja, jer se moja kovrča kao luda sama od sebe. I tako pošaljem MM link s molbom da naruči (ja sam lijena za online kupovinu). Sat i 20 minuta kasnije, eto njega kod mene na posao (radi ručka) s četkom u ruci Našao dućan u gradu...
    ova cura ne koristi gužvanje https://www.youtube.com/watch?v=Po8fc73E_eA&t=750s vjerojatno jer ima 3c-4a kosu i ne treba joj
    mislim da je dovoljno se samo počešljati njome i ostaviti ako je kosa jače kovrdžava

  48. #248
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    mala je razlika u cijeni, pa je onda bolje kupiti original.

    Cure vele da četkom ravnomjernije nanose proizvode - to vi koje imate dugu kosu. Meni je tak svejedno

    Ma ja nikad nisam imala problema s tim kako mi frizura izgleda prvi dan pranja - nikad ju nisam ravnala. Meni su koma drugi i svi ostali dani. Na šta ujutro sličim, bolje da ne pišem. S te strane, ako stavim gel, drugi dan malo prođem s mokrim rukama i bude koliko toliko normalna
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 24.05.2019. at 14:55

  49. #249
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    moja je ova https://salonpremium.com/denmanbrush-d3.html

    a radi tako da počešljaš pramen kose i tamo negdje na pola puta samo malo okreneš četku
    pogledaj ovdje https://www.youtube.com/watch?v=KblOiRRgGjE počen se češljati na 4:33
    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    koji link? i dgi je dučan
    jelena, link je u bettynom postu...negdje na toj stranici je očito i popis prodajnih mjesta, MM je tu našao gdje je dućan...

  50. #250
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ok dok proučim sve to

    kak to tebi hoda? ovo kaj sam vidla to je ravna četka ili krivu gledam
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.05.2019. at 15:00

Stranica 5 od 11 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •