Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Mramorizirana koza

  1. #1
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno Mramorizirana koza

    Beba 3 tj, stalno ima mramoriziranu kozu po nogicama najvise ,a ponekad i po trupu i vraticu. Vec me to brine jer ne mogu vjerovati da joj je hladno, pojaca se kad ju skinem, ali se vidi i kad je obucena. Pise da je normalno kod malih beba zbog nezrelosti cirkulacije, ali ne sjecam se toga kod starije djece. Pa pitam mame sa bebama slicne dobi da li je i kod vasih tako i kada se povuklo? (Da ne guglam dalje jer sam panicar )...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ne guglaj. Brzo ce prvi pregled kod pedijatra.

    To ja i sebe tjesim. Moja se trza u snu, dio trbuha je drukcije (tamnije) boje od ostatka... isto pise da je normalno kod novorodjencadi.

    Ko da nam je prvo dijete Ne sjecam se da sam prvo dvoje tako detaljno zagledala.

  3. #3
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    ali ne sjecam se toga kod starije djece. ..
    ja se sjećam, bilo je ljeto i isto sam paničarila. ne sjećam se kad se povuklo, prestala sam paničariti kad mi je dr rekla da je to normalno.

  4. #4
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Moja ima 6tj i isto se zna tijekom dana pojaviti takva koža. Bila i na sistematskom, doktorica nije ništa komentirala

  5. #5
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Na pregledu smo za tjedan dana. Nisam sigurna da li je to imala dok.je dolazila patronazna.
    Ma sa starijima nisam uopce brinula. Sad sam vec za psihijatra, a zapravo nema nikakvih realnih razloga za brigu.

  6. #6
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    A što je to? I meni je bolje da ne guglam

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Moja to ima koji put. Ona ima jedan blagi hemato poremećaj, koji nije nužno poveziv s tim (ako sam dobro shvatila). Izraženije je na nogama. U dojenačkoj dobi je imala je baš nešto što je izgledalo kao petehijalno krvarenje, torpediralo nas u bolnicu uz sumnju na Henoch Schoenlein purpuru odmah, napravljena obrada da se to isključi ili potvrdi, isključilo se, mislim da je otpuštena s nekom opisnom dg. je bila "cutis marmorata teleangietactica congenita", koja se već tijekom boravka u bolnici spontano "popravila". I dan danas koji put nogice imaju jedan blagi "mramorni izgled", koji put (sad ima 9 god). Zadnji put su joj noge i područje oko vrata promatrali u okviru hemato pregleda, malo je specijalizantu to izgledalo čudno, ali je završilo samo kao opis na nalazu. Provjeri s dr, nadam se da će isto bit nešto idiopatski ala kod moje.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.02.2018. at 15:04

  8. #8
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Možda možeš nazvati patronažnu da navrati kad ide na teren.

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Taj hemato pregled je bio pred nekih godinu-dvije. Uglavnom... taj "mramorni izgled" sada samo notiraju, znam da npr. i jedna moja odrasla poznanica ima noge sličnog izgleda, a nikad je nitko nije specijalno zagledao. Kada je to izgledalo kao petehijalno krvarenje (kao sitne točkice, kao osip nekakav, ne kao mramorna koža) to je bio tada uzrok za paniku i hitnu hospitalizaciju, a kod nas nije nađeno ništa.

  10. #10
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Moji dečki su znali imati takvu kožu kao bebe, a i ja sam povremeno (ma zapravo često) imala takav izgled kože, pa rekla bih i do odrasle dobi. I imala sam vječno ledena stopala kroz adolescenciju. Mislim da se jedno i drugo u isto vrijeme prestalo pojavljivati.
    edit: super je Jelenin prijedlog, javi se patronažnoj!
    Posljednje uređivanje od vertex : 20.02.2018. at 15:18

  11. #11
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Nemaju li to sve bebe u nekoj mjeri i prodje kad se malo udebljaju? Ne pomažem baš, ali sad kad sam uguglala čini mi se da je to nekako uobičajeno (ne mislim neki ektremni primjeri). I možda će te utješiti da se koječega ne sjećam od starije djece pa ispadne da sam čak otvorila temu tu na forumu jer me očito ista stvar mučila pa sam očito zaboravila...

  12. #12
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Citiraj aishwarya prvotno napisa Vidi poruku
    Nemaju li to sve bebe u nekoj mjeri i prodje kad se malo udebljaju? Ne pomažem baš, ali sad kad sam uguglala čini mi se da je to nekako uobičajeno (ne mislim neki ektremni primjeri). I možda će te utješiti da se koječega ne sjećam od starije djece pa ispadne da sam čak otvorila temu tu na forumu jer me očito ista stvar mučila pa sam očito zaboravila...
    Haha da to se i meni desilo sa pupkom koji nikako da zaraste. I trazim temu tu i nađem svoju [emoji23]

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  13. #13
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Dakle, procitala sam na jednoj stranici da takva koza moze postati zbog toga sto dijete pije previse mlijeka pa zilice gube elasticitet. Ima li to nekakvog smisla? Bebu dojim , a istina je da u zadnjih par dana kako to i primjecujem visi na cici cijeli dan. ( valjda ima skok)

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  14. #14
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, procitala sam na jednoj stranici da takva koza moze postati zbog toga sto dijete pije previse mlijeka pa zilice gube elasticitet. Ima li to nekakvog smisla? Bebu dojim , a istina je da u zadnjih par dana kako to i primjecujem visi na cici cijeli dan. ( valjda ima skok)

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

    na kojoj stranici si to procitala?
    sto znaci previse mlijeka za iskljucivo dojenu bebu od 3 tjedna?


    Eci, ako te ovo bas jako zabrinjava i opterecuje, otidji do pedijatra ranije, nemoj cekati punih mjesec dana, neka pogleda malenu i kaze svoje.
    Ili zamoli patronaznu da dodje i pogleda

    nemoj guglati, od toga skoro pa nikada nema koristi, vec samo stete u vidu panicarenja u 90% slucajeva neopravdanog
    Posljednje uređivanje od emily : 21.02.2018. at 08:46 Razlog: tipfeler

  15. #15
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li to nekakvog smisla?
    nema

    da te malo utješim, ja sam s tim nogama bila u panici s M, pa sam išla tražiti stare slike, kad je J bio tako mali. i na slikama vidjela njegove noge s tim istim mramorom

  16. #16
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Baš sam jučer obratila pažnju navečer i moja mala sad skoro 10 isto mramorne noge... to prihvaćam kao njen peculiarity i brijem da to nije toliko rijetko jer iz mog malog kruga znam 2 što djece što odraslih koji imaju takve noge.

  17. #17
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    joj ja sam cijela mramorna otkad znam za sebe.
    kompletne noge i ruke. nekad se povuče, ali uglavnom sam takva

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •