Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: pelenski osip ?

  1. #1
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno pelenski osip ?

    Pozdrav , curka 10 mj , prekjučer navečer prije kupanja pojavilo joj se jako crvenilo u pelenskom području. onako kao skroz sitni prištići i okolo baš jako crvenilo. imam još dvije curke ali nikad nisam imala iskustva s tim , pedica radi tek sutra popodne a vidim da nju to jako peče jer je cendrava većinu dana. kupila sam joj jučer mustelinu vitaminsku kremu , mislila sam da će pomoći ali ništa. mažem joj kod svakog presvlačenja ali bez velike promjene. i dalje je praktički isto. S čime bi mogla mazati dok sutra ne odemo kod doktorice , da joj bar malo olakšam jadnici. Pedica mi je nedavno dala za drugu curku (2,5 god ) plymicol za neki osip koji je imala po guzi. pretpostavljam da joj s tim ne smijem mazati ili ?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Možeš probati s time.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Nama je pomogla aven termalna voda i mazanje deflamolom. Posprejaš termalnu, ostaviš da se posuši, pa namažeš deflamol. Na guzu obvezno pamuk, pa onda pam... ili neku drugu pelenu i luftaj, čim više luftaj guzu.
    Brz oporavak želim.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Slobodno probaj s plimycolom, naskoditi neces.

  5. #5
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Ja bih to sudocremom.

    Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Nama bepanthen rijesi stvar u jednom/dva mazanja.

  7. #7
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    imas kantationovo ulje?
    zakon je

  8. #8
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Imam i bepanthen i kantarionovo ulje i plymicol i sudocrem. sad šta od toga ? Probat ću joj sad oprati sa kamilicom , posušiti pa namazati plymicolom , nekako mi se to čini kao najbolje rješenje. Pa javim sutra kakva je situacija , jer baš je jadnica sva u komi zbog toga , mogu misliti kak ju peče.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Pusti da se plimycol upije, pa na to namazi tanki sloj sudocrema.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Sumnjaš na neku klopu ili nešto

  11. #11
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je pomogla aven termalna voda i mazanje deflamolom. Posprejaš termalnu, ostaviš da se posuši, pa namažeš deflamol. Na guzu obvezno pamuk, pa onda pam... ili neku drugu pelenu i luftaj, čim više luftaj guzu.
    Brz oporavak želim.
    Ja sam baš tu na forumu pročitala za aven termalnu vodu i kupila prošlo ljeto. Ja nisam tip koji vjeruje u takve proizvode, ali sam mislila i da ne može škoditi pa sam pregazila svoja uvjerenja i kupila djetetu (bili smo daleko od doma). Ništa to nije djelovalo, ni pro ni kontra, a dijete je bježalo od spreja. I onda sam konačno došla do dječjeg dermatologa (dr. Pavičić), pitao me jesam li s čim tretirala - rekla sam samo s termalnom vodom, nisam se usudila s ničim što ima zbilja neku aktivnu tvar. Odmah je odmahnuo rukom da to nema nikakav utjecaj - i zabilježio "ničim tretirano". Nama je pomogao Halicar krema, ali nemam pojma je li to i za pelenski, naš je bio od znojenja od vrućine.

    Pelenski smo imali kratko. Nisam ničim mazala, nego sam pazila dodatno da bude suh stalno, presvlačenje svakih dva sata i dobro brisanje da ne bi što ostalo mokro.

  12. #12
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Nama se to događa kad se puno kaka. Sve se zacrveni i upali. Ugl probaj sudocrem, nama odmah smiri.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Ispirat fizioloskom otopinom, posušit i pustit da se Područje venta barem 5min nakon svakog mijenjanja pelena, i lagano mazat kremom za sušenje, mi sudokrem, ali tanki sloj, dobro ga utrljat da se jedva vidi bijeli sloj
    Izbjegavat vlažne maramice koliko god je moguće, ja samo skinem prljavstinu od kakice sa jednom maramicom i perem guzu ili običnom vodom ili fizioloskom

  14. #14
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Meni su sve te guste kreme blagi užas. Moja praksa je guzu pod mlakom vodom isprati nakon svakog kakanja i onda uljem, idealno bademovim, proći, i nema nikakvih problema.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Da li kome pomogla dermalibour+ cica krema ako ste probali?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •