Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 59

Tema: Bezpelenaštvo - odjeća

  1. #1
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno Bezpelenaštvo - odjeća

    Evo, uhvatila sma malo vremena pa da rezimiram.

    Osim sto cure super savjetuju predlozila bi nesto u vezi gacica za decke.
    Htjela sam vam predloziti bokserice, medutim i one su velike, nego sad si nesto mislim gacice sa dugim nogavicama. Njima mozete za pocetak ako su preduge odrezati nogavice do koljena, a one su od materijala koji prijanja uz kozu pa ne lamatara okolo, a i imaju mnoge usitak na guzi.

    To sam pocela proucavati od kada moj Karlo odbija stramplice. Sanetta je dobar marka po kvaliteti jedino mislim da je konac na rubovima ponekad ostar. Sva sreca da je Karlo debelokozac pa mu je to svejedno. Anna mi je uvijek reagirala.

    Kod dugih gaca se tesko sto ukljestuje od visecih djelova kao kod prevelikih kratkih gacica. Mozda je to neka alternativa.
    Mislim da je samaritanka takodjer spominjala da Schisser ima male muske gace. Znaci sliperice.

    Ja sam u Turbolimachu kupila najmanje sliperice koje proizvode (92/98) pa sam ih iskuhala i sad su Videku taman. I fino se iskuhaju, guma ostane kakva je. Probala sam skuhati jos jedne mislim da su marke Filmar i kod njih se guma rastegla ko zvaka.

    Za curice je mislim malo lakse jer znam da malenih gacica ima u Getrou, a ja sam svojevremeno kupila i neke kineske, u tekstilprometu, doista minijaturne.

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Sto se tice oblacenja djeteta, najbolje je koristiti potkosuljice i gace. Plus hlacice ili haljinica. Jer se najlakse skida i ne zulja.

  3. #3
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Ian je počeo nositi gaćice s 21 mjesec, dvojka mu je bila taman - to je oko 92 mislim

    a ima i tak malih bokserica, ali uglavnomna placu ili vani

  4. #4
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Ja sam kupila gaćice na placu i super su, a jeftine (5-6 kn) i dobro podnose pranje na 95 stupnjeva.

    Potkošulje sam kupila u Turbolimaču i katastrofa su - jako široke, a kratke pa su mu leđa stalno gola. Iz MTČa i s placa (Dević) su puno bolje, a i jeftinije (15tak kuna)

    Bokserice sam našla marke Bali (u Bebinom svijetu na okretištu Dubrava) i to u kompletu s potkošuljom, ali potkošulja je bila dosta uska, a slabo rastezljiva. Prekrasnih boksi bilo je i u Nami, Huberovih, ali mislim da je 60 kn puno previše novaca za to.

  5. #5
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    E vidis, zaboravila sam na Devic potkosuljice. Moram do grada. Tenks, Mala Sirena.

  6. #6
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ima prekrasnih gacica u MTC-u, ali kostaju 24kn. No, toliko je pamuk fin i mekan da sam morala kupiti Leonu.

  7. #7
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    s topica "od rođenja bez pelena III":

    anchi
    Cure iz Zagreba: ja sam u Mercatoneu našla gaćice za bebu od tri mjeseca (to je najmanji broj). Ima ih od glatkog pamuka i frotiraste. Vidjela sam frotiraste i u Ipercoopu, ali je veličina od 6 mj nadalje. Probati ću ih i iskuhati da vidim koliko će se stisnuti jer planiram Vedrana imati od rođenja bez pelena. Eto, i ja sam jedna koja se 'navukla' na bezpelenarstvo i to ponajprije zahvaljujem Aqui koja mi je ustupila literaturu!


    Luna Rocco
    Mercatonne...To je ono u Donjem Stupniku, je li tako? Na kojem odjelu, tamo di je sve i svašta?


    anchi
    Je, Luna, u Donjem Stupniku i to na odjelu odjeće, dio za novorođenčad (ali ne Ipercoop, nego dio gdje su stvari za kuću i 'sve i svašta').

  8. #8
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Mi smo odustali od kupovine potkosuljica. Sa 3 strane sam dobila puno bodica, i to premalih, pa sam im odrezala donji dio. Gacice imam od Lede (manjih od tih i nema za kupiti), a i kombiniram s pamucnim hlacicama, tako da smo se snasli.

  9. #9
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    sad kad dolazi hladnije vrijeme, kako cete oblaciti bebace? vidim da svi nose stramplice, to je katastrofa za skinuti i staviti, posebno kad to treba obaviti sto brze. zeko zasad nosi prevelike carape koje mu dodju do bedara, jos mu samo halteri fale

    buduci da nosimo pelene, hlace mi nikako ne pasu, tesko ih je skinuti i oblaciti na glomaznu pelenu. vise volim, ja to zovem tregerice, stramplice sa kopcanjem na ramenima i kopcanjem izmedju nogu, tu skidanje i oblacenje ide jako brzo.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Svicarska
    Postovi
    235

    Početno

    Ja svog sina oblacim normalno kada smo u kuci (gacice i hlace), a kad idemo van onda gacice+podstavljene hlace (H&M), pa ako je bas jako hladno jos i duge gace ispod svega (isto H&M). Carape nosi dokoljenke.
    Ja sam protiv hulahopki, niti meni se nisu svidale kad sam bila mala.

  11. #11
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ma mislim da cemo i mi tako. imam neke jako podstavljene hlace a carape su mu sve dokoljenke ili do bedara.
    ajd sad emy skicni na nocno bezpelenastvo

  12. #12
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Lana je u hulahopkama, nemam nikakvih problema sa svlacenjem.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    hulahopke je lako skinut, al ajde ih obuci npr vani bez klupe ili sličnog pomagala, srećom još uvijek je pretoplo za njih
    Ja pletem vunene gaće, samo sto ću ih koristiti za grijanje guze a ne za pelenu, još nisu gotove ko zna kako će ispast

  14. #14
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    pa da, nije problem u skidanju, nego oblacenju.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    75

    Početno

    u sto oblacite svoje male puzace? meni se cini prehladno za guzu samo u hlacicama i gacicama. tako dok se igra mu stavim obicno platnenu pelenu bez zastitne. ( mi opet pocinjemo polako bez pelenice, mama strajkala neko vrijeme )

  16. #16
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    picik, upravo sam namjeravala otvoriti topic s istim pitanjem! fakat je problem. obucem ja njemu tople carape, tople debele hlace, ali guza je i dalje pretanko obucena za hladni pod. a ne mogu ga ograniciti da puze samo po toplim dijelovima stana. plus to sto imamo one debilne francuske prozore koji su stari pa puse propuh ispod njih, tocno po podu.

    prosli tjedan sam ga morala vratiti u pelene jer je pisao svakih 15 minuta. i sto se desilo? u pelenama je pisao svakih sat-dva! vratim ga u gace - opet pisa svakih 15, 30 min. definitivno je stvar u tome.

    kako to rijesiti? glupo mi je stavljati ekstra covere ili sto vec na gace.

  17. #17
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Felix, očito mu je previše hladno za guzu. Obuci mu pelenu bez covera. Bit bezpelenaštva je u suhoći guze, zar ne? Bitno da guza nije mokra i na hladnome. Nosi ga na wc kao da ima samo gaćice! Ja bi tako!

  18. #18
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ma to mi nije to 8) tak su mi slatke gacice, veliki moj decko! ovak u pelenama radimo zadnjih par mjeseci, i vec mi je vise dosta, em vise toga za pranje, em je glomazno. al nema druge. jucer je bio u gacama u gostima i popodne je opet poceo cesto piskiti.

  19. #19
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Mi smo koristili duge gaće za dečke i za toplinu guze smo stavljali više gaća i podtavljene hlače. Pamučne hlače kao trenerke smo oblačili jedne na druge.

    Savjet za jednogodišnjake. Ako imate pamučne hlačice za one male broj 74 možete ih koristiti ispod hlača.

    Dugi puloveri koji idu do ispod guze pomažu također.

  20. #20
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Takodjer i kratke ljetne hlace i(zmedju gaca i dugih hlaca). To mi radimo, jer imam hrpu robice od Lede, a i kupila sam nesto, dobro ce doci uskoro.

  21. #21
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno

    vidjela sam u svedskom "la redoute" katalogu da imaju i bokserice za bebice, al nisam uspjela naci link, a imaju i
    obicne gacice od velicine 60 (cca 3 mj.) pa da probate potraziti ima li ih mozda i u hrvatskom katalogu?

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Mislim da su to gaćice za preko pelene, ali mi smo i takve slične navlačili.

  23. #23
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    Ja sam Daki nakupovala gaćica koje idu preko pelena u iperkopu. Biraš veličinu na pogled. Stvarno su nam super poslužile pri navikavanju na život bez pelena.

  24. #24
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja sam isto od nekog dobila te gaćice koje su zamišljene za oblačenje preko jednokratnih pelena, i dobre su jer su uže oko nogu a oko guze malo šire pa se lako može ubaciti jedna tetra ili frotirski uložak, što je meni bitno jer još uvijek često "procuri"
    a imam i neke frotirske ružne gaće koje su izgleda služile za široko previjanje umjesto švedskih pelena. Estetika im zbilja nije nešto, ali dobro služe.

  25. #25
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    dobro je uvijek pogledati u benettonu, na rasprodaji po mogucnosti, ja drugacije tamo ni ne kupujem - ugl, prekjucer sam kupila 12 kom. gacica za 125 kn, sto je meni pristojna cijena. oni imaju malih brojeva gacica (od 54), no cini mi se da je to isto za preko pelene - no ja sam naprosto uzela l. broj manji nego sto ona nosi i pristaju joj kao salivene (ona je sad 60 i nesto visoka, a uzela sam joj ovaj njihov 54), nisu na guzi siroke kao ove iz ipercoopa, a svejedno cu uspjeti prisiti koji sloj flanela kako sam i planirala. no u slucaju da idete na broj manje cijela tetra vam nece stati unutra. eto, tako da znate.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    meni dobro funkcioniraju po doma štrample i unutra složim tetru. taman da skužim da je mokro a da ne bude mokar ni tepih ni kauč. al to neće bit dobro kad zatopli. možda ga do tad prokužim, jer sam definitivno gluplja od njega, ako ga stavim na vrijeme na bukalin (da vidim ko zna ovaj izraz?) on već od prvog puta kuži i pokušava. a ja njega baš ne skužim svaki put.

  27. #27

  28. #28
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    u kiki sam nasla gacice najmanje velicine 74/80! oprala ih na 60, ne znam jesu li se sta stisle (pise da na 40 treba prati) i l. (koja je visoka nekih 10 cm) su dobre ako ubacim kakav ulozak unutra!
    samo da znate.

  29. #29
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    Citiraj tulip prvotno napisa
    jer sam definitivno gluplja od njega, ako ga stavim na vrijeme na bukalin (da vidim ko zna ovaj izraz?) on već od prvog puta kuži i pokušava. a ja njega baš ne skužim svaki put.
    ovako je i kod nas

  30. #30
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno Gacice

    Jel mozda netko nedavno kupovao. Bilo je rijeci da ih kiki i bennetonu ali da ne lutam besciljno. treba mi za zensku bebu od 62 cm ali mogu bit i malo vece.

  31. #31
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Uh, u benettonu i kiki mislim da nema. Ja sam ih (doduše 2006) kupila u mercatoneu i onda ih oprala da se stisnu.

  32. #32
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    ako je netko probao: koliko ste zadovoljni bili sa babylegs? sve razmisljam i ne znam sta bih zakljucila. :/

  33. #33
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno baby legs

    meni su baby legsice super, al ih nema bas za kupit kod nas. onda smo kupili dokoljenke bilo ih je u foxu prije kojih mjesec-dva. isto mission impossible za nac.

  34. #34
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    za one koji traze najmanje gace. ima ih u tl na tresnjevackom placu. muske br. 92 ali su stvarno super male. na snizenju su 5 kom. 40 kn. ostalo ih je jos jako malo. mozda u drugim tl ima jos...

  35. #35
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    i u kiki je prije par dana opet bilo 74/80... ako nisam ja sve pokupovala

  36. #36
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    sad mi opet trebaju gace za bonku jer su gace super (do sada smo bili bez gaca od 2. mj.) al opet ih nigdje ne mogu nac. i jel netko zna gdje kupiti potkosulje a da nemaju nesto kukicano, stoljnjasto po sebi i da su male.

  37. #37
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    I nama trebaju gačice.. za 16mj..
    bilo je nedavno u lidlu gačice+potkošulja 22kn
    Ja bi samo gačice.. jel bio ko u TL nedavno?

  38. #38
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj katepe prvotno napisa
    sad mi opet trebaju gace za bonku jer su gace super (do sada smo bili bez gaca od 2. mj.) al opet ih nigdje ne mogu nac. i jel netko zna gdje kupiti potkosulje a da nemaju nesto kukicano, stoljnjasto po sebi i da su male.


    Ja kupila u M&S -5 kom.-80kn

  39. #39
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    tnks. u onom ducanu u zg. ilici (prekoputa mesnicke) imaju stvarno male za 2 god.

  40. #40
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno Re: baby legs

    Citiraj katepe prvotno napisa
    meni su baby legsice super, al ih nema bas za kupit kod nas. onda smo kupili dokoljenke bilo ih je u foxu prije kojih mjesec-dva. isto mission impossible za nac.
    još jednom ću izreklamirati mtč: njihove štucne za dijete od 4 godine mogu poslužiti kao babylegs za dijete od 1 godinu. Koštale su prošle zime samo 7.99 kn, kad usporedite s cijenom babylegsica... :/ samo ne znam imaju li ih i ove godine.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    nasli u Lidlu gace i potkosulju (za 20 kn, nisam sigurno tocno), velicina 92! jos su manje od onih u TL-u!

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj kukica prvotno napisa
    nasli u Lidlu gace i potkosulju (za 20 kn, nisam sigurno tocno), velicina 92! jos su manje od onih u TL-u!
    sad vidim da je ovo Smokvica vec napisala

  43. #43
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Ja uzela 86/92 tj. 12-18mj i njoj su isto malo velike, a ima 16ipo mj, jedva 9 kg :D

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa
    Ja uzela 86/92 tj. 12-18mj i njoj su isto malo velike, a ima 16ipo mj, jedva 9 kg :D
    nama su taman :D

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Mi smo danas u Leptiriću kupili novu porciju gaćica vel 2/86. Piše da se skupljaju po dužini 8%, po širini 6% tako da stvarno pašu i manjim guzama.

  46. #46
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Ajme nama je to sve veliko.. odkad smo skinuli pelenu, nosimo opet br 74 a na Božić će imati 18mj..
    Kakve ste gačice koristili dok su vam bebe imale manje od 1 god? :?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Smokvice, ne znam koliko je tvoja beba stara ali moja ima 7 i pol kila i ove gaćice su joj dobre (a žgoljava je beba)

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa
    Ajme nama je to sve veliko.. odkad smo skinuli pelenu, nosimo opet br 74 a na Božić će imati 18mj..
    Kakve ste gačice koristili dok su vam bebe imale manje od 1 god? :?
    sad vidim

  49. #49
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa
    Ajme nama je to sve veliko.. odkad smo skinuli pelenu, nosimo opet br 74 a na Božić će imati 18mj..
    Kakve ste gačice koristili dok su vam bebe imale manje od 1 god? :?
    9kg, napokon :D

  50. #50
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    mojoj mrvici je napocetku sve bilo veliko. ali je s nekih 4 mjeseca nosila gacice (br.86) od brace koje su se vec nekoliko puta prale i pretpostavljam uvukle.
    ma ja se uopce ne zamaram s velicinama - taaaako su svi razliciti ovisno o proivodacu. imamo ih br. 56 i 92 i sve nam odgovaraju.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •