Stranica 11 od 51 PrviPrvi ... 91011121321 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #501

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    Jutro cure/žene/ majke/ kraljice...
    Isabel čestitke, i napokon će moj mali dečko dobiti forumskog prijatelja... kako se vi borite s kilama? Ili kako riješiti tu glad, pol sedam ujutro ja gladna Ko pas!!! I tako svaka dva-tri sata kroz dan...Dr me stavila na dijetu 7 kg sam se udebljala 20 tjedna...
    :/

  2. #502
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Pa ne jedem slatko (kolači i sl), osim u iznimnim prilikama (tipa rođendan, gosti...) recimo, do max 2x mjesečno. Ako mi se jede čokolada, pojedem malo one s 85% kakaa. Ugljikohidrati su na minimumu (kruh cca 2 šnite dnevno, povremeno riža kao prilog, krumpir rijetko) i uglavnom jedemo proteine i povrće. Ne pijem sokove. Kad me uhvati "glad" između obroka, pojedem malo oraščića. Ali to je naša prehrana i inače, pa ne bih rekla da sam puno promijenila. Čak mi se čini da više "šaram" nego inače
    Jedva čekam da krene sezona ljetnog povrća

    Ja sam u 36. tjednu na +9 kg, ali primijetila sam da zadržavam dosta vode i sva sam počela oticati pa ponekad kile variraju i do 1 kg dnevno.

  3. #503
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Nivana, kod mene je identično! Ujutro čim ustanem muka mi bude od gladi i vola bi pojela, onda pojedem doručak i jedva izdržim do 12h kad sam opet gladna kao da nisam jela tri dana... I onda tako još barem 2-3 puta do spavanja . Zasad ne pazim niš ali bome sam dobila 3 kile u 14 tjedana, ako ne računam one 2-3 kile u stimulaciji. Mislim da ću morati krenuti paziti, baš kako Munkica kaže, svesti slatko i ugljikohidrate na minimum. Sokove isto ne pijem (iako mi se pije Cola) nego samo vodu, čaj, mlijeko i kefir. Doduše baš danas sam se jako zaželila čokoladnog mlijeka pa sam si ga priuštila.

  4. #504
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    U 29tt sam bila na +13kg, ne opterećujem se previse kilama, OGTT mi je bio super. Ležim i hrana mi je jedina utjeha ako mi se nesto jedem onda to i pojedem. Pazim da jedem dovoljno voca i povrca i meso/ribu, orašaste....
    u prvoj trudnoci sam dobila 20kg, sto je puno, četiri mjeseca nakon trudnoce sam bez dijete bila na staroj kilaži.
    Startna težina mi je bila u obe trudnoce 55kg/170cm, tako da se zapravo kile na meni ni ne primjete jer sam u startu bila mršava.

  5. #505
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Mene cjelodnevne mucnine prvih 5-6mjeseci dovedu do gubitka bar 2-3kg i nakon sto se ublaze zeludac mi se stisne tako da koliko god sam gladna ne mogu pojesti vise od par zalogaja.Jedem sigurno 10-ak puta dnevno ali malene kolicine i stalno sam aktivna pa se kile uopce ne lijepe.
    Danas sam 30tt i +2.5kg.
    Tako mi je bilo i u prve dvije trudnoce.
    U prvoj dobila 6kg a u drugoj 7 kg.
    Posljednje uređivanje od bodo : 20.04.2018. at 11:03

  6. #506

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    Aaa dođe mi da plačem.,, imam dojam da kad udahnem pol kg se zalijepi.... ja uvijek samo vodu pijem, na rođendanu nekom Radler to se sjećam.... pazim da imam 5 obroka od čeka voće za doručak užina nešto.... ručak što i ukućani.... opet jabuka nešto... poslje 6 sati mlijeko ili jogurt u kombinaciji s kivijem(zbog probave).... na UGH pazim maksimalno.... a svi nalazi ok... a debljem se i vidim da mi doktorica nevjeruje previše... al ajd nesekiram se zbog nje...

  7. #507
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Mi smo danas,evo 19+3,ja u plusu 1,5 kg...s tim da moram mirovat...najmanje do sad od svih mojih trudnoća,vjerojatno jer se stalno brinem i živciram,prvo prvatri mjeseca zbog krvarenja,pa urinarci,pa grlić ...a i nače imam inzulinsku rezistenciju i pijem Gluformin i ne smijem jest niš kaj ima glikemijski indeks preko 50,a to je onak 70% hrane...
    Al inače u prethodnim trudnoćama sam dobivala:+30,+17,+26,+16,+14...u ovoj bum izgleda najmanje ak bu ovak do kraja...

  8. #508
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Evo sam jutros napokon cula srculence nase mrvice. Ogromno olaksanje. Sad znam da je ne mogu cuti bas svaki put ali znam da je tu i da je sve ok.

  9. #509
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Super Ribice !

  10. #510
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Munkica 23.5.2018. / (Ž)
    Bluebella 20.6.2018 / (Ž)
    bodo 05.7.2018 / (Ž)
    bornastra 03.8.2018 / (Ž)
    Nivana 03.9.2018 / (M)
    6xmamica 11.09.2018 / ()
    Ribica 1 15.10.2018 / ()
    Isabel 18.10.2018 / (M)
    mabo1 02.11.2018 / ()
    V&NMama 17.11.2018 / ()

  11. #511
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Evo, updejta liste

    Mi od danas idemo svaki tjedan na pregled. Nadam se da se curka okrenula
    Taman kad sam se "pohvalila" da se umjereno debljam, stadoh jutros na vagu. U 5 dana nešto više od 2 kg. Ipak, mislim da je većina od te dvije kile voda. Cijela sam natečena i imam noge ko Shrek.
    Još samo koji tjedan do kraja

  12. #512

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Munkica da li poduzimaš što za natečenost? Meni su noge ali i prsti na rukama ko shrek držanje nogu i ruku na povišenom ne hoda, jedino mi masaža malo smanji otečenost nogu al nakon par koraka vratio se shrek. Moja je još uvijek na zadak, nit se ne pokušava okrenut.

  13. #513
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Spavam s nogama na povišenom pa se budim manje natečena, ali svejedno natečena. Desna strana više.
    U kojem si tjednu?

  14. #514

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    31tt + 5. Meni su obje strane podjednako natečene.

  15. #515
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Pa ima onda vremena da se okrene
    Ja sam 35+6. Ponekad sam sigurna da se okrenula, a ponekad mi se čini da stoji isto. Uglavnom, danas ćemo saznati Glavno da je senjorita do 32. tjedna dubila na glavi.

  16. #516
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Curka se nije okrenula
    Sljedeci tjedan smo kod dr pa cemo vidjeti hoce li ju okretati. Za sada imamo 2 od 3 uvjeta za okretanje - dovoljno plodne vode, posteljica smjestena straga i jos treba provjeriti polozaj pupcane.

  17. #517
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Munkica bas mi je zao....ali glavu gore.Mozda se curka jos predomisli pa vas iznenanadi.Sad si sigurno misli "ma sta bi dubila na glavi,nisam luda"
    Posljednje uređivanje od bodo : 24.04.2018. at 09:59

  18. #518
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Hahaha. Hvala, bodo!

    Rekla je i babica jucer da vjerojatno ima ona razlog zasto se tako smjestila.

  19. #519
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Munkice,držim fige da se tvrdoglavka okrene...za taj vanjski okret nisam još čula da je nekom uspio.
    Kaj ak se ne okrene-carski ili zadak?

    Ja imam sutra kontrolu,ne mogu dočekat...možda i saznamo spol konačno

  20. #520
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    U bolnici su rekli da je uspješnost 50%, ali vidjet ću još idući tjedan s dr. Problem je jer su i nožice gore kraj glave pa joj je teže napraviti kolut.
    Ako se ne okrene, onda vjerojatno carski.

  21. #521
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    A kaj sad,ak se i ne okrene....kak se veli "ne dao Bog većeg zla".Bitno da sve prođe ok i da se rodi živa i zdrava bebica,no ovaj ili onaj način

  22. #522
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Curka se nije okrenula
    Sljedeci tjedan smo kod dr pa cemo vidjeti hoce li ju okretati. Za sada imamo 2 od 3 uvjeta za okretanje - dovoljno plodne vode, posteljica smjestena straga i jos treba provjeriti polozaj pupcane.
    Munkice obavezno javi kako je proslo okretanje i sretno ❤️
    Moja je i dalje poprečno, osjetim ju kad se proteze i štuca, nas dvije smo sutra na pregeldu pa da vidimo za dalje. Sutra smo 32tt, sad se vec lakse diše, kad se sjetim da su mi na 23+4 rekli da necu dočekati sutra 2u1, a eto nas preko 30

  23. #523
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Bluebella, ma bravo za 32 tjedna!! Doć ćete vi i do termina
    Sretno na pregledu sutra! I tebi i meni, hahaha... Javi novosti, naravno!
    Posljednje uređivanje od 6xmamica : 24.04.2018. at 18:24

  24. #524
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    6xmamica sretno i tebi na pregeldu

  25. #525
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    Blubella...sretno sutra
    odavno nisam trudnica, ali zbog tebe brojim svaki dan i tjedan s tobom i jedva cekam da docekas dan kada ces primiti svoje zlato

  26. #526

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    Munkice obavezno javi kako je proslo okretanje i sretno ❤️
    Moja je i dalje poprečno, osjetim ju kad se proteze i štuca, nas dvije smo sutra na pregeldu pa da vidimo za dalje. Sutra smo 32tt, sad se vec lakse diše, kad se sjetim da su mi na 23+4 rekli da necu dočekati sutra 2u1, a eto nas preko 30
    Divno, divno! Jos cete i do termina dogurati

    Sad ste vec u sigurnim tjednima.

  27. #527
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Bravo Bluebella!!!

  28. #528
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    Munkice obavezno javi kako je proslo okretanje i sretno ❤️
    Moja je i dalje poprečno, osjetim ju kad se proteze i štuca, nas dvije smo sutra na pregeldu pa da vidimo za dalje. Sutra smo 32tt, sad se vec lakse diše, kad se sjetim da su mi na 23+4 rekli da necu dočekati sutra 2u1, a eto nas preko 30
    Sretno na pregledu, draga Bluebella

    I ja i babica smo bile uvjerene da se dobro smjestila, ali UZV ne laže Isto osjećam "štucanje" u donjem dijelu, ali to je nemoguće jer joj je glava gore. Možda prducka

  29. #529
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Bluebellice jako, jaaaaako sam sretna zbog vas!
    jos tri tjedna i onda ste sigurni
    a nekako mi se cini da ces ti i do 38. tjedna dogurati

  30. #530
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    BB, bravo!!!
    Munkice, drzim fige da dubi na glavi

  31. #531
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Bb bravo! Čvrste su te curke, drzite se

    Munkica, sretno, bas sa zanimanjem pratim tvoj slucaj. Kod nas se tako jako izbjegava taj porod na zadak i okretanje, neke bolnice ga u potpunosti odbijaju raditi. Drzim fige da se ipak okrene!

  32. #532
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Hvala vam curke moje ❤️❤️❤️❤️
    svima

  33. #533
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mene je mama rodila na zadak, bila sam teska 4800 i duga 56
    Jedva.
    Ja se nikad ne bih usudila kretati u vaginalni porod ako je beba tako okrenuta.

  34. #534
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Ne bih ni ja, Optimist. A i babica je rekla da je jako malo bolnica koje to rade, a ova za koju sam se odlucila to ne prakticira.

  35. #535
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    I mene je majka na zadak, prvo dupe, pa noge pa glava. '84 u Mostaru. Od petka popodne do nedilje večer. Čudim se kako smo obe ostale žive. Jasno je da sad idu na sigurno, jer lako puno toga kod poroda na zadak može poći po zlu. I ja bi radije na carski u takvoj situaciji.

  36. #536
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Evo nas sa kontrole
    Bebica sve 5,sve na svome mjestu,310 grama,grlić 35,8 mm,T-oblik...i curicaaaa jeeee ,cure moje ja nisam mogla vjerovat,nakon niza od 4 dečka,konačno curka za krajjjj ...eto,prva i zadnja curke(s tim da ova prva idući tjedan puni 19 god)...ja izašla van,muž me gleda bijelo,a meni suze u očima,on mislio da nekaj ne valja,a ja-suze same krenule...
    Za 3 tjedna kontrola tj opet cervikometrija,Utrogestan,mirovanje i dalje i to je to...i curicaaa,aaaaa,još uvijek ne mogu sebi doć

    Bluebella,kak si ti prošla?

  37. #537
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    6xmamica cestitam na curici ❤️

    Nas pregled je super prosao, snimili ctg, malo je duze trajao jer je godpodicna odlučila spavati, trudova nema. Okrenula se glavom dole... wohoooo... samo nek tako i ostane, procjena je oko 2123gr
    Mirovanje i utrogestani i dalje, za dva tjedna novi ctg ... zadovoljna sam i sad mi tek nekako dolazi da cu zaista dobiti jos jednu bebicu ❤️

  38. #538
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Bluebella,super za uredan pregled i malu spavalicu,pa to je već pravi komad žene
    Ma doć ćete vi do termina ovako,još samo malo.

  39. #539
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Super Bluebella jako sam sretna zbog tebe!

  40. #540

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    6xmamica cestitam na curici ❤️

    Nas pregled je super prosao, snimili ctg, malo je duze trajao jer je godpodicna odlučila spavati, trudova nema. Okrenula se glavom dole... wohoooo... samo nek tako i ostane, procjena je oko 2123gr
    Mirovanje i utrogestani i dalje, za dva tjedna novi ctg ... zadovoljna sam i sad mi tek nekako dolazi da cu zaista dobiti jos jednu bebicu ❤️
    Prekrasne vijesti! Bas mi je drago! Jos malo i upoznat ces svoju curku!

  41. #541
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    BB, divno

  42. #542
    IVANA 86 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Bb zelim da bude skolski do kraja, znala sam da ti to mozes, bas mi je drago da su nevolje ostale daleko iza tebe, jos malo....samo hrabro!

  43. #543

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    6xmamica cestitam na curici ❤️

    Nas pregled je super prosao, snimili ctg, malo je duze trajao jer je godpodicna odlučila spavati, trudova nema. Okrenula se glavom dole... wohoooo... samo nek tako i ostane, procjena je oko 2123gr
    Mirovanje i utrogestani i dalje, za dva tjedna novi ctg ... zadovoljna sam i sad mi tek nekako dolazi da cu zaista dobiti jos jednu bebicu ❤️
    O, pa to je vec pravi komad cure.

  44. #544
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Hvala vam curke, cijelu noc nisam spavala od uzbuđenja
    Pitao me dragi zasto se stalno vrtim i ne spavam, a ja mu odg: pa ja sam trudna, dobit cemo bebu... lol...

  45. #545
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Bb predivne vijesti!

  46. #546
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam curke, cijelu noc nisam spavala od uzbuđenja
    Pitao me dragi zasto se stalno vrtim i ne spavam, a ja mu odg: pa ja sam trudna, dobit cemo bebu... lol...
    Bas sam se nasmijala na ovo.

    Super vijesti,jos ces ju na kraju molit da izade van.

  47. #547
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Bluebella ! Prekrasne vijesti!! A kako je curka već velika, preko dvije kilice, divota! Ma bravo, svaka ti čast na mirovanju i takvom strpljenju, fino si to izgurala !
    Posljednje uređivanje od Isabel : 26.04.2018. at 14:12

  48. #548
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Lijep pozdrav svima!!!! Vracam se na ovu temu.... dragi cure trebala bi pomoc... u prilog saljem nalaz... zanima me kaj znaci ta tekucina u douglasu???? Jako mala trudnoca...danas tek 4+5.

    Molim iskustvo dal tko susretao sa time

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  49. #549
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Cure,jel imala koja problema sa Ešerihijom u trudnoći?Evo ja popila već 2 ture antibiotika,prvo Ceporex,pa Novocef,zovem danas za nalaz urina-Ešerihija 10 na 5 i to 9 dana nakon terapije..eno ga sad mi opet napisao neki fosfomicin,koji se pije samo 2 dana i opet urinokultura nakon toga za 10 dana...Ljuta sam ko pas-pijem 3 l tekućine u danu,plus svaki dan 2 šalice čaja od lista brusnice,čaj od koprive,počela sam sad pit i d-manozu i ne da se đubre...
    Sad me već strah da ju nemam možda i na cerviksu pa ni ne znam ...jest da je ovaj meni ponavljao bakt.bris u 1.mj jer sam liječila BHS-B,i taj je bio dobar...al svejedno...još 3x dnevno guram taj Utrogestan vaginalno,mahhh...znate kaj mislim
    Posljednje uređivanje od 6xmamica : 27.04.2018. at 14:09

  50. #550
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj 6xmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,jel imala koja problema sa Ešerihijom u trudnoći?Evo ja popila već 2 ture antibiotika,prvo Ceporex,pa Novocef,zovem danas za nalaz urina-Ešerihija 10 na 5 i to 9 dana nakon terapije..eno ga sad mi opet napisao neki fosfomicin,koji se pije samo 2 dana i opet urinokultura nakon toga za 10 dana...Ljuta sam ko pas-pijem 3 l tekućine u danu,plus svaki dan 2 šalice čaja od lista brusnice,čaj od koprive,počela sam sad pit i d-manozu i ne da se đubre...
    Sad me već strah da ju nemam možda i na cerviksu pa ni ne znam ...jest da je ovaj meni ponavljao bakt.bris u 1.mj jer sam liječila BHS-B,i taj je bio dobar...al svejedno...još 3x dnevno guram taj Utrogestan vaginalno,mahhh...znate kaj mislim
    Pozzz...nisam imala to ali u jednoj od 4 trudnoci zezao streptokok koji sam imala tri puta... i tri puta bila na antibiotiku i prije poroda dobila infuziju i mala odmah dobila cim se rodila...

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •