Stranica 29 od 51 PrviPrvi ... 19272829303139 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,401 do 1,450 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #1401
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Dosla sam potpuno otvorena. Malo je izgon stekao, inace sam s vrata isla odmah na porod.

  2. #1402

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Čestitke anemona... Uživaj sada sa svojom curicom ❤️❤️❤️ super za brz i prirodan porod...

  3. #1403

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Stigla je nasa curica.
    Oko 6 ujutro. U 38. tjednu.
    Pored opcije carskog ili indukcije, ispao prirodni porod. Bez klistira, bez brijanja, bez rezanja, bome i bez preslacenja.
    Nije bilo vremena, rodila sam u haljini.
    Pa cestitam!!!

    Zvuci kao lijepi porod

  4. #1404
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Anemona čestitam !

  5. #1405
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Hvala svima

  6. #1406
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Anemona, čestitke!
    Uživajte sada

    P.s. bome ni ja ne bih imala ništa protiv takvog scenarija

    Samo, kako misliš da je izgon štekao?

  7. #1407

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Anemona cestitam!
    Porod za pozeljeti!

  8. #1408

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Anemona cestitam!

  9. #1409
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Anemona predivno! Cestitam od srca! [emoji173]
    Posljednje uređivanje od marla-s : 01.11.2018. at 14:56

  10. #1410
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Anemona, cestitam, mazi malenu
    Kakvi su ti seceri?

  11. #1411
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Rade mi 24 satni profil, pa cu sutra znati

  12. #1412
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Anemona, cestitke na express porodu, takav si i ja zelim! Kako to samo lijepo zvuci...
    S obzirom na veliku razliku u godinama kod mene (skoro 14) ja nemam ni jednu jedinu stvar za bebu...tako da nam slijedi kupovina svega. Jos smo i u procesu priprema za seljenje u veci stan...soba ce nam isto biti manja, ali mjesta za krevetic ima taman uknap. Nece biti idealno, krevetic cu vuci preko dana u djecju sobu gdje ce biti i prematalica jer bi da se beba sto prije privikne na svoju sobu...sve to zvuci kao da imam plan, ali naravno, vidjet cemo sto ce biti kad beba dodje. Prematalicu smatram nuznom, barem onaj gornji dio koji mozes staviti na neku komodu/stol, stogod....ja sam visoka i ledja mi vec sad pate tako da mi prematanja na krevetu i sl. ne dolaze u obzir. Stokke je uzasno skup, a kolica mi iako vizualno super izgledaju djeluju kao da imaju vise nedostataka. Posto smo dobili njihov krevetic koji mi je super jer ima vise opcija za dugo godina, gledala sam bas tu komodu prematalicu. Cini mi se da je ta cijena ipak malo previse tako da mi je info za slicna rjesenja u Ikei odlican. Imate li uopce kakav prijedlog za neka druga slicna moderna kolica? Iako je turbo rano, u iscekivanju niftyja razmisljam o cemu god da si skrenem paznju...

  13. #1413

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Bbella hvala za info o Ikeinim prematalicama, definitivno cemo tamo kupiti tu komodicu povoljna je a super funkcionalna..i staviti ju u bracinu sobu..
    Za boravak cemo kupiti taj napper koji je bubekica spomenula.super je ima nulti polozaj i moze se dosta dugo koristiti.
    Katka mi imamo stokke kolica,dosta su glomazna,nemaju kosaru za npr.namirnice iz ducana ili placa,jedva mi stanu u auto.da sad kupujem nebi njih kupila..
    Trazila bi neka manja ,prakticnija,funkcionalnija..
    Moderno mi u tim stvarima vise ne igra ulogu,rađe biram prakticnost i funkcionalnost.

  14. #1414
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Bbella hvala za info o Ikeinim prematalicama, definitivno cemo tamo kupiti tu komodicu povoljna je a super funkcionalna..i staviti ju u bracinu sobu..
    Za boravak cemo kupiti taj napper koji je bubekica spomenula.super je ima nulti polozaj i moze se dosta dugo koristiti.
    Katka mi imamo stokke kolica,dosta su glomazna,nemaju kosaru za npr.namirnice iz ducana ili placa,jedva mi stanu u auto.da sad kupujem nebi njih kupila..
    Trazila bi neka manja ,prakticnija,funkcionalnija..
    Moderno mi u tim stvarima vise ne igra ulogu,rađe biram prakticnost i funkcionalnost.
    E pa bas to, tocno tako mi djeluju, neprakticno, glomazno s manama...naravno da prioritet nije da su najmodernija.. rado bi da su mi lijepa, ali sve ovo sto si nabrojila je jako vazno kad se pocnu koristiti. Krecem u istragu

  15. #1415
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    E pa bas to, tocno tako mi djeluju, neprakticno, glomazno s manama...naravno da prioritet nije da su najmodernija.. rado bi da su mi lijepa, ali sve ovo sto si nabrojila je jako vazno kad se pocnu koristiti. Krecem u istragu
    Pogledaj Stokke scoot, imaju kosaru za stvari i stane puno u nju, moderna, lijepa i stanu u svaki auto. Ja ih imam i odlična su. Kupila nova u kutiji preko njuskala u pola cijene (ljudi se selili iz hrv i bilo im hitno za prodati).

  16. #1416
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    I ja volim kratiti vrijeme u razgledavanju kolica (na strogom sam mirovanju pa to znaci listanje po netu)

    Prioritet za kolica:
    1. non toxic materijali (oeko tex certifikat),
    2. funkcionalnost i komoditet,
    3. dizajn/estetski dojam

    I dok 2. i 3. kriterij lako zadovoljim, 1. je prava muka.

    Nuna mixx2019 travel system su mi trenutno najbolje sto sam nasla, ali cu jos vidjeti sto ce biti, jer je pitanje hoce li ih dobavljaci uspjeti dovuci u HR (prevelik mi je trosak kupovina u inozemstvu, online zbog poreza)

    Qumes bera 2018 3u1 su mi cjenovno najprihvatljivija te takodjer poprilicno zadovoljavaju uvjete koje trazim, no pokusavam stupiti u kontakt s proizvodjacom da jos provjerim neke standarde pri proizvodnji.

    Ekipa, mene razdire zdjelica, kukovi i straznjica. Najgore mi je rano ujutro kad se pokusam okrenuti ili ustati. Bol zna potrajati i koji sat, bude konstantna, ostra... Isto mi je bilo prije tjedan dana i rekao mi je ginekolog da bebica glavicom pritiska donji dio, no fala bogu sve je u redu, cerviks je ok. Popijem normabel jer nakon duzeg trpljenja boli tijelo mi bude u spazmu i onda me uvijek strah za bebicu i protok kisika...

    Uzela sam i onaj pojas za nisko nosenje i trenutno mi je najveci benefit to sto me grije (a toplina mi odgovara). Spavam uglavnom na boku, s jastucima medju nogama, podupirem njima i zdjelicu...sve kako mi vec u tom trenutku odgovara...

    Uglavnom, ovo je prava muka kad zaboli...jel od vas itko imao takvih problema?
    Posljednje uređivanje od marla-s : 02.11.2018. at 11:03

  17. #1417
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    I ja volim kratiti vrijeme u razgledavanju kolica (na strogom sam mirovanju pa to znaci listanje po netu)

    Prioritet za kolica:
    1. non toxic materijali (oeko tex certifikat),
    2. funkcionalnost i komoditet,
    3. dizajn/estetski dojam

    I dok 2. i 3. kriterij lako zadovoljim, 1. je prava muka.

    Nuna mixx2019 travel system su mi trenutno najbolje sto sam nasla, ali cu jos vidjeti sto ce biti, jer je pitanje hoce li ih dobavljaci uspjeti dovuci u HR (prevelik mi je trosak kupovina u inozemstvu, online zbog poreza)

    Qumes bera 2018 3u1 su mi cjenovno najprihvatljivija te takodjer poprilicno zadovoljavaju uvjete koje trazim, no pokusavam stupiti u kontakt s proizvodjacom da jos provjerim neke standarde pri proizvodnji.

    Ekipa, mene razdire zdjelica, kukovi i straznjica. Najgore mi je rano ujutro kad se pokusam okrenuti ili ustati. Bol zna potrajati i koji sat, bude konstantna, ostra... Isto mi je bilo prije tjedan dana i rekao mi je ginekolog da bebica glavicom pritiska donji dio, no fala bogu sve je u redu, cerviks je ok. Popijem normabel jer nakon duzeg trpljenja boli tijelo mi bude u spazmu i onda me uvijek strah za bebicu i protok kisika...

    Uzela sam i onaj pojas za nisko nosenje i trenutno mi je najveci benefit to sto me grije (a toplina mi odgovara). Spavam uglavnom na boku, s jastucima medju nogama, podupirem njima i zdjelicu...sve kako mi vec u tom trenutku odgovara...

    Uglavnom, ovo je prava muka kad zaboli...jel od vas itko imao takvih problema?
    Za ova tvoja kolica nisam ni cula... u svakom alucaju imam puno jos za istrazivanje.
    Nisam upamtila zasto si na mirovanju, iznenadila si me s tim. Ali mogu ti rec da sam ja u poprilicnom mirovanju svojim izborom jer jednostavno drugacije ne ide. Jako sam umorna non stop, troma, stalno me jajnici probadaju, ledja ne sjecam se kad me nisu boljela...
    Malo sam i tuzna, najbolja prijateljica mi je jucer zavrsila na kiretazi, a bile smo 2 tjedna razlike i veselile smo se zajednickoj trudnoci i bebama vrsnjacima...problem se nazirao od pocetka, na uzv 7+3 tt po ciklusu beba je bila 6+1, i na uzv sada kad je trebala biti skoro 11tt...bebe nema. Bojala sam se tog scenarija iako sam joj se trudila biti podrska...ne znam kako bi je utjesila a da samu sebe ne ustravim...
    Posljednje uređivanje od katka22 : 02.11.2018. at 12:54

  18. #1418
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Mi smo uzeli cybex kolica balios s jer se mogu koristiti od rodjenja bez kosare. Da li da kazem da jos uvijek nije bila u njima, osim u jajetu ako zaspi...

  19. #1419

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    42

    Početno

    https://happystorks.com/hr/ bacite si pogled i na ovu stranicu za kolica... Imaju svakakvih... Cijene ok. Plaćanje nakon dostave.

  20. #1420
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Stigao nam je nifty...imamo zdravog decka ❤️

  21. #1421

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Stigao nam je nifty...imamo zdravog decka ❤️
    Cestitam !!

  22. #1422

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    22

    Početno

    Cestitam, katka

  23. #1423
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Predivna vijest katka!! <3

    A za tvoju frendicu...vjerujem koliko ti je tesko, no budi i dalje uz nju koliko vec ima potrebu za drustvom.

    Sjecam se da je mene nakon spontanih najvise smetalo tjesenje u kojem je bilo pokusaja "ignoriranja" trenutnog stanja, tj. nastojanje da se razvedrim i ne mislim o tome. Nisam mogla, trebala sam proci fazu po fazu kroz proces zalovanja i od najblizih sam trebala samo prisustvo, bez mnogo rijeci...

    Ali, svi smo razliciti, ovo je samo moje iskustvo, ti ces sigurno znati bolje kako se ponasati s frendicom.

  24. #1424
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Vezane ta moje tegobe, pronasla sam sve simptome tkz.sindroma disfunkcije simfize. Srecom sam pronasla i vjezbe kojina si mogu olaksati, te sam kontaktirala jedan klub trudnica gdje radi jedna fizioterapeutica, pa sad cekam na njihov odgovor, savjet.

    Katka, na strogom sam mirovanju zbog jakih bolova u pubicnom dijelu (doslovno ne mogu ni korak napraviti i bol potraje po nekoliko sati). Uz sve to, trudnoca je ostvarena putem IVF i mislim da su zapravo moji ginekolozi (iz klinike za oplodnju i socijalni ginekolog - zajedno vode trudnocu) zbog svega toga pojacano oprezni.
    Medjutim, osjecam da mi ovako strogo mirovanje zapravo i ne odgovara, jer me bas ta ukocenost, nepokretnost i probadajuci bolovi najvise smetaju nakon budjenja.
    Plus sve to, malena je glavicom okrenuta prema zdjelici i radi dodatni pritisak na ionako osjetljivu zdjelicu.

  25. #1425
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    Imas i u ikei takva rijesenje za prematalicu, kasnije bude radni stol, a puno jeftinije.
    Stol je koma nad komama. Kupili smo ga mi kao prematalicu koju nikad (niti jednom) nismo koristili za drugo dijete i sad imamo stol koji izgleda kao kutija s problemima, plus se ne mogu koristiti ladice na vrhu. Ladice mi se svidjaju i pasu u sobu pa mozda zamolim poznanika da mi prepravi vrh, ali samo ako nije nenormalno skupo.

    Ovo: https://www.ikea.com/us/en/catalog/products/S79229962/ Uzas od stola, neiskoristivo.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 03.11.2018. at 15:36

  26. #1426
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Cestitam, Anemona!

  27. #1427

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Kaae,hvala na korisnoj info!
    Nemam pojma sta da onda kupim da mogu koristiti i nakon prematanja djeteta.
    Stokke mi je bas dosta skup,nemam pojma.

  28. #1428
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Milasova, a zašto ne kupiš rabljeno?
    Ima te opreme za bebe puno Njuškalo, većina stvari je kao nova, a upola cijene. Iskoristiš, kasnije ako imaš kome- pokloniš, a ako ne prodaš za simbolične novce i krug se nastavi.
    Ja nakon prvog djeteta uvijek kad nešto namjeravam kupiti, prvo ćirnem na par mjesta za prodaju pa tek ako ne nađem što trebam, kupim novo ako mi je hitno ili potražim ponovno za tjedan-dva.

  29. #1429
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Kaae, i mene si spasila s tom info, bas sam za taj stopic bila i ja zapela, djelovao mi skroz prakticno po slikama...ja do sad nista nisam kupovala rabljeno...mozda se isplati pogledati...

  30. #1430
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Mi smo ovaj kupili
    https://m.ikea.com/us/en/catalog/products/art/60381351/

    Taj ne moze biti stol kasnije. Ali ne izgleda kao tipična prematalica pa moze poslužiti za nesto drugo.
    Meni je super

  31. #1431
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Vezane ta moje tegobe, pronasla sam sve simptome tkz.sindroma disfunkcije simfize. Srecom sam pronasla i vjezbe kojina si mogu olaksati, te sam kontaktirala jedan klub trudnica gdje radi jedna fizioterapeutica, pa sad cekam na njihov odgovor, savjet.

    Katka, na strogom sam mirovanju zbog jakih bolova u pubicnom dijelu (doslovno ne mogu ni korak napraviti i bol potraje po nekoliko sati). Uz sve to, trudnoca je ostvarena putem IVF i mislim da su zapravo moji ginekolozi (iz klinike za oplodnju i socijalni ginekolog - zajedno vode trudnocu) zbog svega toga pojacano oprezni.
    Medjutim, osjecam da mi ovako strogo mirovanje zapravo i ne odgovara, jer me bas ta ukocenost, nepokretnost i probadajuci bolovi najvise smetaju nakon budjenja.
    Plus sve to, malena je glavicom okrenuta prema zdjelici i radi dodatni pritisak na ionako osjetljivu zdjelicu.
    Ja sam imala taj sindrom u trudnoci, ali ga nisam prepoznala. vrijeme kad se javila bol u simfizi je bilo nakon serklaze, pa su mi rekli da me šav steže. Nakon poroda sam imala dijastazu simfize, trebalo mi je tri tjedna da opet stanem na svoje noge i hodam.
    Ako te nesto zanima slobodno mi piši na pp

  32. #1432
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam imala taj sindrom u trudnoci, ali ga nisam prepoznala. vrijeme kad se javila bol u simfizi je bilo nakon serklaze, pa su mi rekli da me šav steže. Nakon poroda sam imala dijastazu simfize, trebalo mi je tri tjedna da opet stanem na svoje noge i hodam.
    Ako te nesto zanima slobodno mi piši na pp
    O boze Bluebella! Citala sam i slusala na YT iskustva drugih zena. Ima dosta toga po netu - od iskustva onih s blagim poteskocama do uistinu strasnih - zene su zavrsile u kolicima/na stakama, te u/na njima bile i po nekoliko mjeseci nakon poroda. Neke su trebale i operativne zahvate... Grozota, uglavnom.

    U kojem se tjednu tebi pojavila bol? I da li si imala problema pri porodu ukoliko je bio u polozaju na stolu/krevetu, na ledjima?
    Naime, mnoge su se zene zalile da im taj polozaj ne odgovara...

  33. #1433
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    O boze Bluebella! Citala sam i slusala na YT iskustva drugih zena. Ima dosta toga po netu - od iskustva onih s blagim poteskocama do uistinu strasnih - zene su zavrsile u kolicima/na stakama, te u/na njima bile i po nekoliko mjeseci nakon poroda. Neke su trebale i operativne zahvate... Grozota, uglavnom.

    U kojem se tjednu tebi pojavila bol? I da li si imala problema pri porodu ukoliko je bio u polozaju na stolu/krevetu, na ledjima?
    Naime, mnoge su se zene zalile da im taj polozaj ne odgovara...
    Bol mi se javila u 25tt i bila je konstanta sve do poroda. Bilo je kao da me nesto zateže dole. Kad sam pokazala dr gdje me boli ona je rekla da mi je tu čvor od serklaze i da me vjerojatno to boli i da mozda malo umišljam jer sam previse osjetljiva sto su me šivali dole.
    Rađala sam na leđima i nikako mi nije pasalo jer sam stalno skupljala noge pri tiskanju, a trebala sam ih širiti, no ta bol u simfizi je bila toliko jaka tokom izgona da nisam uopce kuzila sto se desava, a i bilo je sve nekako brzo gotovo. Kad je mala bila vani sve je bilo super. Vise nista ne boli, malo smo se mazili, odvezli me u sobu, ja se sama otusirala, sve super. Tek negdje 20h nakon poroda sam skuzila da se nesto desava, jako tesko sam se ustajala, nisam mogla na noge s kreveta, a i kad bi sišla s kreveta nisam mogla noge podići s poda da napravim korak. Slijedeca dva dana su me sestre u krevetu kupale, presvlacile uloske i nosile kahilicu. Strasno nesto. Suprug mi je donio stake pa sam uz njih uspjela ici na wc iako jako jako tesko. Trebalo mi je 10min da se ustanem s kreveta, 10min da odem do wc-a (koji je bio u sobi) i 10min da ponovno legnem, s tim da bi pola sata prije nego idem na wc popila dva ketanola. Radili su mi rtg i razmak je bio 8mm, ako je razmak veci od 4cm onda se ide na operaciju. Iz bolnice sam izasla peti dan nakon poroda uz 2 ketonala, injekciju protiv bolova i naravno štake. Ulazak u auto bolje da ne opisujem. Doma mi je bilo jos gore jer nisam imala krevet koji se moze povisiti i sniziti, nisam mogla u kadu zakoračiti da se okupam. A najgore je sto ti nitko ne moze pomoci jer i najmanji sitni krivi pokret izaziva toliku bol da bi iste sekunde vrištala. Dan kada je sve krenulo na bolje je 9 dan nakon poroda kad sam zavrsila opet u Petrovoj zbog sumnje na trombozu, iz Petrove me na Rebro poslali i tamo me docekao jedan mladi praktikant. Decko kad me vidio kako se tesko krecem nije sebi mogao doci. Primio me za ruke i objasnio i pokazao sve pokrete kako da si olakšam i da me manje boli, kako da sjednem, kako da se ustanem, kako da spavam, da mi je nabolje samo na leđima spavati, nikako na boku. Nakon toga mi je rapidno stanje islo na bolje. Dva mj mi je trebalo da prestanem piti tablete za bolove. Sad sam ok, osjetim i dalje ponekad bol u simfizi, tipa ako se naglo okrenem ili mi noga prokliže (ako se poskliznem). Rekli su mi da ce trebati otprilike godinu dana da se sve vrati na svoje.
    Jako je tesko nakon poroda ne moci se brinuti o bebi. Moja sreca u tome svemu je bilo sto je mala samo spavala i cicala. Imala sam zenu koja mi je dolazila i pomagala mi. Uz sve to sam se jos izdajala jer nisam smjela dojiti dok sam pila puno ketonala. Kad sam prešla na brufen onda sam nastavila dojiti.
    Ponekad se divim sama sebi kako sam to sve izdrzala.

  34. #1434
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Imas se potpuno pravo itekako diviti sebi sto si prosla tu kalvariju! I ja ti se divim, ali sam istovremeno jako preplasena ovim tvojim iskustvom...8mm je prevelik razmak, cudim se da te nisu poslali na operaciju...prestrasno! I uzasno mi je zao sto si kroz to morala proci (

    To ti je bilo 1.dijete? Poslije nisi radjala?

    Ovo sto kazes za polozaje spavanja, ustajanje po 10 minuta i odlaske do wc-a, potpuno te razumijem jer prolazim identicno. Najveci mi je horor sto sam tek u 24.tt, a prognoze su samo sve gore kako se ide prema kraju...
    Trudit cu se ustajati i raditi ove neke fizioterapeutske vjezbe koje bi mi trebale, nadam se, olaksati.
    Posljednje uređivanje od marla-s : 03.11.2018. at 23:09

  35. #1435
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Imas se potpuno pravo itekako diviti sebi sto si prosla tu kalvariju! I ja ti se divim, ali sam istovremeno jako preplasena ovim tvojim iskustvom...8mm je prevelik razmak, cudim se da te nisu poslali na operaciju...prestrasno! I uzasno mi je zao sto si kroz to morala proci (

    To ti je bilo 1.dijete? Poslije nisi radjala?

    Ovo sto kazes za polozaje spavanja, ustajanje po 10 minuta i odlaske do wc-a, potpuno te razumijem jer prolazim identicno. Najveci mi je horor sto sam tek u 24.tt, a prognoze su samo sve gore kako se ide prema kraju...
    Trudit cu se ustajati i raditi ove neke fizioterapeutske vjezbe koje bi mi trebale, nadam se, olaksati.
    to je bilo sad za drugu bebu, u prvoj trudnoći i nakon poroda nisam imala ni bol u području simfize ni ništa, a nije da sam rodila sad neku preveliku bebu, 52cm i 3700gr.
    8mm je zapravo mali razmak, a za operaciju nisam baš ziher da je bila potrebna, mislim da bi oporavak od operacije duže trajao nego oporavak bez operacije.
    zapravo, kod dijastaze simfize nema nikakve terapije i nitko ti ne može reći koliko ce trajati oporavak. ja sam si olakšala oporavak sa steznikom za simfizu i zdjelicu i štakama.
    meni u trudnoći nije bilo tako drastično da sam jedva ustajala, zatezalo me, pogotovo pri ustajanju ili kad bi htjela čučnuti, ali sam normalno funkcionirala.
    jesi pričala sa dr? možda sa carskim rezom možeš spriječiti da se desi dijastaza simfize?
    po mom iskustvu, doktori nemaju previše razumijevanja za to sve. mama i beba su dobro, a ovo će proći, nema druge. i to ti je to.

  36. #1436
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Ovaj tjedan sam opet na pregledima (25.tt, pa me ceka ogtt) i onda cu zamoliti dr. ako moze ista vidjeti mskar ultrazvucno (znam da za to treba rtg, no to sad ne dolazi u obzir, a na magnet bi cekala valjda godinu-dvije). Prate me u klinici gdje cu roditi i moj soc.ginekolog, morat cu sa svima popricati jer mi uopce nije sala ovako intezivna bol u tom dijelu.

    Zadnja 2 dana se ustajem, lijezem i okrecem u krevetu spojenih koljena (to sam pronasla na yt kao jedan od savjeta fizioterapeuta) i mogu ti reci da mi je na taj nacin znatno lakse. Da, osjetim i dalje bol, no manjeg inteziteta.

    Spomenula si savjete lijecnika kako ustajati, okretati se i sl. Sto ti je savjetovao?

    (Joj sorry ako ti postavljam mnogo pitanja, no savjeti nekog tko je to prosao su mi zlata vrijedni)

  37. #1437
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    po mom iskustvu, doktori nemaju previše razumijevanja za to sve. mama i beba su dobro, a ovo će proći, nema druge. i to ti je to.
    I ovo si dobro rekla (a kazu i zene diljem svijeta koje su prosle isto). Istina, prioritet je da trudnoca dobro prodje, da beba i mama budu ok, a simfiza ionako nije njihovo podrucje (ginekolosko), pa se to nazalost zanemaruje. A ne bi trebalo, jer nacin poroda moze odigrati glavnu ulogu.

  38. #1438
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo uzeli cybex kolica balios s jer se mogu koristiti od rodjenja bez kosare. Da li da kazem da jos uvijek nije bila u njima, osim u jajetu ako zaspi...
    Ovo sam zeljela komentirati ali u zaru rasprave o boli sam izostavila.
    Zeljela sam ti reci da su kolica odlicna i vrlo funkcionalna. A sto je najljepse cini se da imaju i oeko-tex. Da li je to tako, jos cekam odgovor distributera, jer navodno neki modeli Cybexa ga imaju, neki ne. Pa ce mi tek javiti sto je s ovim modelom kojeg i ti imas.

    Jos su mi rekli i za Joolz kolica, no takodjer ne svi modeli. Medjutim, iako su vrlo fancy, prednost bi dala Cybexu (ima vecu kosaru, cijenom je daleko povoljniji, a sto ide u "dodatnu opremu" to cu tek doznati).

    Jesi li ti u cijenu dobila i vrecu za zimu (za sportski dio i as)? Zastitu za kisu? Adaptere za as? Jer neki to sve daju u kompletu s kolicima, a kod nekih se sve kupuje odvojeno sto onda cjenovno ispada mnooogo vise od pocetne cijene...
    Posljednje uređivanje od marla-s : 04.11.2018. at 13:22

  39. #1439
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj tjedan sam opet na pregledima (25.tt, pa me ceka ogtt) i onda cu zamoliti dr. ako moze ista vidjeti mskar ultrazvucno (znam da za to treba rtg, no to sad ne dolazi u obzir, a na magnet bi cekala valjda godinu-dvije). Prate me u klinici gdje cu roditi i moj soc.ginekolog, morat cu sa svima popricati jer mi uopce nije sala ovako intezivna bol u tom dijelu.

    Zadnja 2 dana se ustajem, lijezem i okrecem u krevetu spojenih koljena (to sam pronasla na yt kao jedan od savjeta fizioterapeuta) i mogu ti reci da mi je na taj nacin znatno lakse. Da, osjetim i dalje bol, no manjeg inteziteta.

    Spomenula si savjete lijecnika kako ustajati, okretati se i sl. Sto ti je savjetovao?

    (Joj sorry ako ti postavljam mnogo pitanja, no savjeti nekog tko je to prosao su mi zlata vrijedni)
    Vec bi ti ja napisala savjete da su primjenjivi za trudnice. Uglavnom je savjet bio sto manje na boku lezati a sto vise na leđima jer tad je područje simfize namanje opterećeno, dok ležiš na boku uvijek jedna strana tijela vrši pritisak na drugu, pa tako i u tom dijelu. Kad se ustaješ i sjedas bitno je da skroz simetrično podižeš oba kuka, kao kad ides raditi čučanj, guza nazad pa sjesti i isto tako i ustati, poželjno da ti netko da ruke i da se oslonis na njih (meni su i štake poslužile). Ne znam koliko je to izvedivo s obzirom na trbuh.
    Noge spojene u bedrima do koljena sto vise, tipa kad moras zakoračiti negdje. Nista raditi na jednoj nozi (oblačenje donjeg vesa, hlača isl), uvijek sjesti.

    Javi sta su ti dr rekli. Bas me zanima na koji nacin pristupaju ovom problemu kad se u trudnoci javi.
    U koju bolnicu ides roditi?
    Ja sam u Petrovoj rodila. Moram pohvaliti sve sestre tamo na odjelu babinjaca, stvarno su se brinule za mene kao da sam im kcer, imaju i iskustva s ovim problemom, neke zene sa dijastazom simfize nakon poroda su po dva tjedna ostajale u bolnici. Uvjet da te puste doma je da mozes na svojim nogama izaci iz bolnice.

    Koliko sam citala, mnoge zene osjete u području simfize (pubične kosti) bol, no neke nakon poroda vise nista me boli. Tako da ako osjetiš bol u trudnoci ne mora nužno značiti da ce ti se desiti sto i meni nakon poroda. A i ako se desi, vjeruj mi, proci ce, svaki dan bude po mrvicu bolje.

  40. #1440
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Hvala ti, utjesila si me. Trudnocu mi vode u KBC Split i tamo cu roditi. Nadam se najboljem, odnosno, da makar u pogledu ovog problema nece biti dodatnih poteskoca...

  41. #1441
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sam zeljela komentirati ali u zaru rasprave o boli sam izostavila.
    Zeljela sam ti reci da su kolica odlicna i vrlo funkcionalna. A sto je najljepse cini se da imaju i oeko-tex. Da li je to tako, jos cekam odgovor distributera, jer navodno neki modeli Cybexa ga imaju, neki ne. Pa ce mi tek javiti sto je s ovim modelom kojeg i ti imas.

    Jos su mi rekli i za Joolz kolica, no takodjer ne svi modeli. Medjutim, iako su vrlo fancy, prednost bi dala Cybexu (ima vecu kosaru, cijenom je daleko povoljniji, a sto ide u "dodatnu opremu" to cu tek doznati).


    Jesi li ti u cijenu dobila i vrecu za zimu (za sportski dio i as)? Zastitu za kisu? Adaptere za as? Jer neki to sve daju u kompletu s kolicima, a kod nekih se sve kupuje odvojeno sto onda cjenovno ispada mnooogo vise od pocetne cijene...
    Nismo dobili nista. Adapteri su bili cca15eur i zastita za kisu isto. Mi smo se bili odlucili za Cybexovu autosjedalicu jer je imala najbolje ocjene na Adac-u i cijena je bila ok, a nisam mogla pronaci za koje sve marke kolica postoje adapteri za auto sjedalicu (samo ih je par bilo navedeno) pa je odluka pala na ta kolica.

  42. #1442
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Da, kuzim te. Tako sam i ja prva kolica trazila po as (MaxiCosi), a isto tako me sva "dodatna oprema" poprilicno kostala (samo vreca za zimu i torba su bili cca 1000kn...previse)
    Inace, dobila sam jucer odgovor za ovaj tvoj model kolica i nazalost nema oeko-tex, plus i navlaka za kisu je od PVC, a tek je za PLATINUM liniju dostupna navlaka za kisu od TPU (termoplasticni poliuretan). A bas su mi se svidjela ta tvoja kolica...

  43. #1443
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Nesanica. Je li to samo moja trudnicka boljka??? Svaka je trudnoca prepuna strahova od samog pocetka, IVF price valjda jos dodatno...u pocetnim tjednima bila bih zaspala na grani valjda dok se zadnje vrijeme pogotovo zbog mokrenja budim barem dva puta nocu. Nazalost, u zadnje vrijeme tesko ponovo zaspim. Obicno ostanem budna od oko 4-5 pa ako imam srece, a danas nemam, zaspim do negdje 7. Dodatno me potresla i prica moje prijateljice koja je nazalost nakon prve kiretaze zavrsila ponovo u bolnici jer se lose osjecala, pa su zakljucili da je nazalost nisu do kraja ocistili. Primila je neki drip za dodatno ciscenje, mucila se u kontrakcijama doma dva dana, bez ikakvog krvarenja ponovo zavrsila u bolnici jucer gdje su joj morali ponoviti kiretazu. Strasno sam tuzna zbog nje. Pricamo puno i nastojim biti uz nju jer sam valjda jedina s kim moze skroz otvoreno o svim osjecajima koje trenutno ima, iako nisam isla kod nje u bolnicu jer sam malo i prehladjena...i valjda mi se neki strah podsvjesno uvukao pod kozu. Iako je kod mene sve ok, nemam nikakvih tegoba ni bolova, nalazi su svi dobri i ustvari nemam nekog razloga za brigu, bas se malo vise brinem za moju mrvu nego sto bi trebala. Zasad ga jos ne osjetim, iako mi se neki dan ucinilo da ipak da...danas sam 13tt. Trudim se okrenuti misli na neku pozitivu, smisljanje imena i slicno...ali mislim da bi strahove mogao odagnati jedino pregled da se uvjerim da je s njim sve ok. Kako sam od pocetka imala dosta ceste uzv, posebno nakon krvarenja...znam da to nije vise nuzno. Ali ipak me drzi u psihickom miru, a nekako ocjenjujem da je to vrlo vazno. Koliko cesto vi imate preglede/uzv? Imate li kakve savjete za mene? Poludjet cu od podsvjesnog stresa...to valjda dodje sa trudnocom u zrelim godinama...
    Posljednje uređivanje od katka22 : 07.11.2018. at 06:19

  44. #1444
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Drage žene, želim vam uredne i mirne trudnoće
    Bacite pogled i na RODU kojoj je trebala pomoć

  45. #1445

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Nesanica. Je li to samo moja trudnicka boljka??? Svaka je trudnoca prepuna strahova od samog pocetka, IVF price valjda jos dodatno...u pocetnim tjednima bila bih zaspala na grani valjda dok se zadnje vrijeme pogotovo zbog mokrenja budim barem dva puta nocu. Nazalost, u zadnje vrijeme tesko ponovo zaspim. Obicno ostanem budna od oko 4-5 pa ako imam srece, a danas nemam, zaspim do negdje 7. Dodatno me potresla i prica moje prijateljice koja je nazalost nakon prve kiretaze zavrsila ponovo u bolnici jer se lose osjecala, pa su zakljucili da je nazalost nisu do kraja ocistili. Primila je neki drip za dodatno ciscenje, mucila se u kontrakcijama doma dva dana, bez ikakvog krvarenja ponovo zavrsila u bolnici jucer gdje su joj morali ponoviti kiretazu. Strasno sam tuzna zbog nje. Pricamo puno i nastojim biti uz nju jer sam valjda jedina s kim moze skroz otvoreno o svim osjecajima koje trenutno ima, iako nisam isla kod nje u bolnicu jer sam malo i prehladjena...i valjda mi se neki strah podsvjesno uvukao pod kozu. Iako je kod mene sve ok, nemam nikakvih tegoba ni bolova, nalazi su svi dobri i ustvari nemam nekog razloga za brigu, bas se malo vise brinem za moju mrvu nego sto bi trebala. Zasad ga jos ne osjetim, iako mi se neki dan ucinilo da ipak da...danas sam 13tt. Trudim se okrenuti misli na neku pozitivu, smisljanje imena i slicno...ali mislim da bi strahove mogao odagnati jedino pregled da se uvjerim da je s njim sve ok. Kako sam od pocetka imala dosta ceste uzv, posebno nakon krvarenja...znam da to nije vise nuzno. Ali ipak me drzi u psihickom miru, a nekako ocjenjujem da je to vrlo vazno. Koliko cesto vi imate preglede/uzv? Imate li kakve savjete za mene? Poludjet cu od podsvjesnog stresa...to valjda dodje sa trudnocom u zrelim godinama...
    Katka znam kako ti je, ja sam 19+2 i opet i mene nekad panika i strah lovi. Isto tako kod mm na poslu nekoliko njegovih kolega ima trudne zene i kad god cujem nesto lose, ja se rastuzim i onda se prepanem za moju mrvu. Ali spasava me sto je sada bas osjetim, a i koristim baby watcher kad god se prepanem i to mi dosta olaksava. Ne brini brzo ces i ti poceti osjecati te malene divne udarce, pomoci ce bar malo Ne treba da se stresiramo jer nase bebe sve osjete. Samo razmisli prosla si 12tt i sada je rizik manji!

  46. #1446
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Katka22, pokusaj s nekim blagim opustajucim metodama - slusaj ugodnu glazbu, idi se prosetati, udahni svakodnevno svjezeg zraka. Tu je i autogeni trening, te razni oblici relaksacije putem meditacije. Ne znam koliko si upoznata sa svim tim, ali imas jako mnogo sadrzaja na tu temu po netu pa pogledaj malo.
    Pred spavanje se opusti uz neki topli napitak, istusiraj se u toploj vodi (ne pretoploj), pokusaj pronaci u blizini nekog za opustajucu masazu.
    Uglavnom, ima dosta toga sto moze pomoci da san bude bolji, a ti ces pronaci ono sto tebi odgovara.
    Nastoj izbjegavati stresne razgovore i teme, tuzne price i crne kronike... Fokusiraj se na postizanje unutarnjeg mira i znaj da imas pravo odbiti sve ono sto te uznemiruje, te se ne ustrucavaj ljudima iz okoline reci da trenutno nesto ne zelis slusati jer ti je previse.

    Strahovi i strepnje su normana pojava i inace u zivot, a posebno u trudnoci kad se mnogo toga intezivnije percipira. No, koliko god strahovi bili uobicajeni, ne smijemo dopustiti da nam ovladaju zivotima, da nas paraliziraju i oduzmu nam dragocjene trenutke koje mozemo provoditi u miru.

    Kreni od malih stvari koje te cine zadovoljnom

    Sto se pregleda tice meni ih zakazuju svaka 3 ili 4 tjedna.
    Posljednje uređivanje od marla-s : 07.11.2018. at 19:54

  47. #1447
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Hvala vam cure, divne ste!
    Ma dobro sam ja ustvari, vjerojatno su to prolazne brige koje se manifestiraju na nespavanju. I moja prijateljica je sad dobro. Nakon svega sto je prosla, lagano se oporavlja fizicki i trenutno pricamo samo o tome kad moze krenuti na novu trudnocu, pa se valjda tjesi time. Moram priznati da je super podnijela cijelu tu strasnu situaciju.
    Ma je li moguce da ja svog momka vec osjetim? Ali stvarno, razlika je u osjecaju micanja po crijevima i ovog drugog osjecaja...zaista mi se cini da mi se lagano javlja...ne znam da li je to uopce vec moguce, danas sam 13+3tt. Kad ste vi pocele osjecati micanje bebe?

  48. #1448
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Drago mi je za tvoju frendicu sto zvuci bolje <3

    Vezano za pomicanje bebaca, pocela sam osjecati pokrete negdje u 19 tjednu

  49. #1449

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Katka, ja sam pocela osjecati lagano meskoljenje u 13 tt, sada sam 19 tt i osjetim pokrete ali blage i rijetke..
    Nisam jos osjetila pravi udarac,s prvim sam tek negdje oko 22 tt

  50. #1450
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    • Podsjetnik •

    Ribica 1 15.10.2018 / (cura!) -- 23.10.
    Isabel 18.10.2018 / (dečko!) -- Lukas 10.10.
    little_angel 31.10.2018 / (cura!) -- 25.10.
    Iva86 1.11./ (dečko!)
    mabo1 02.11.2018 / (dečko!) -- Daniel 29.10.
    Anemona 15.11. / (cura!) -- 1.11.
    V&NMama 17.11.2018 / (cura!)
    Ivy7 24.11.2018 / (cura!)
    j-la 12.12. / (cura!)
    sarasavati 12.01.2019 / (dečko!)
    leptirići 25.01.2019 / (dečko!)
    milasova 9.4.2019. / (dečko!)
    katka22 15.5.2019. / (dečko!)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •