Stranica 40 od 51 PrviPrvi ... 30383940414250 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,951 do 2,000 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #1951

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    E super, nisam znala da se može na remetinec nositi i da su tak brzo gotovi, jer to mi je puno bliže!
    Hvala mamita!

    Kako si inače?

  2. #1952

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Evo danas sam bas nekako koma. Imala sam visoki tlak pa su me odmah poslali u bolnicu. Al srecom kad sam dosla, vec se poceo spustati

    Kako si ti?

  3. #1953

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Samo mi se spava i izgubljena sam nekako, svašta imam za obaviti a ništa ne stižem...
    Koliki ti je bio tlak? Imaš inače problema s tlakom?

  4. #1954
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Pozdrav curke,
    Evo i mene nakon nekog vremena. Danas smo 33+2tt i sve je ok. Decko je vec velik, na zadnjem pregledu prije 2 tjedna imao je 2100g, standardno veci. Poprilicno je aktivan i nelagodni su mi vec njegovi pokreti. Mogu vam reci da vec polako brojim dane do kraja. Inace sam ok, osim standardnih briga zadnjih tjedana-zgaravica, tromosti, neudobnosti...

  5. #1955

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Joj katka22 super! Znači još malo imaš, kad ti je termin?

    Ne znam jel li veraM rodila? Ništa se ne javlja...
    Posljednje uređivanje od Purple Lu : 29.03.2019. at 09:55

  6. #1956
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Nisam. Jučer bila na kontroli. CTG utredan, plodna voda bistra, 1 prst otvorena. Dalje čekamo. Sljedeća kontrola sutra ujutro. Ujadile mi ove kontrole više, sreća da sam 3 min autom od rodilišta. Mala je nisko, napipao je glavicu, ali se ništa ne događa. Nikakvi grčevi, baš mir. Sad nam ostaje vidit hoće li na tatin rođendan stić poseban poklon (u nedilju).

  7. #1957

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    29

    Početno

    Drage moje da se kratko i ja javim...... 8/3 još smo tu. Od jutros duphaston 3x2 i utrogestan 3x2. Umjereno mirovanje. Miom je jako napredovao, sad je 6,8 cm. Pomalo već gura bebicu. Ja sam prestravljena.... ima li iskustava sa utrogestanom, trebam li na sto posebno obratiti pažnju?

  8. #1958

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Bio je 145/86. Da nisam zvala svog doktora, ustedila bi si dosta vremena sad znam za iduci put. Inace nisam primijetila da imam nekih problema s tlakom.

    U zadnjih par dana sam bas nervozna i reagiram na svaku. Valjda mora i takav period doci.

    VeraM drzimo fige da bude poklon za rodjendan!

    Katka22, super znaci bebica dobro napreduje

  9. #1959
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Purple Lu prvotno napisa Vidi poruku
    Joj katka22 super! Znači još malo imaš, kad ti je termin?

    Ne znam jel li veraM rodila? Ništa se ne javlja...
    Sluzbeno, termin je 15.5. Al dr nekako racuna da ce oko 1.5. Malac je velik, nisko, zdjelica uska...nadamo se da ce sve proci sto je prirodnije moguce, stvarno si zelim vaginalni normalni porod..
    Strasno brzo mi je ovo proslo, brojim tjedne do kraja....

  10. #1960
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ja sam još doma, prevarili se i za rođendanski poklon. Ništa se ne događa već više od tjedan dana. Ona je nisko, smjestila se lijepo glavicom u zdjelicu, može joj dr napipat glavicu. Ja sam otvorena samo 1 cm od prošlog četvrtka. Plodna voda ok, ctg uredan, ne pokazuje kontrakcije. Ne znam dokle će ovako. Kontrola opet sutra. Ne znam što ako pređe 2 tjedna. Valjda će onda na indukciju, iako bi to rado izbjegla.

  11. #1961

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Joj Vera baš sam mislila jesi rodila za vikend!
    Mene je mama 2 tjedna poslje termina rodila, prirodno krenuli trudovi, tako da držim fige!

    Katka baš mi je drago što ti sve brzo prolazi!

    Mamita kako si? Sta se kod tebe događa???

    Srećko ne znam cijelu tvoju situaciju, ja sam na utrogestanima 3x2 vaginalno, nemam ti šta reći o njima osim što mi je tlaka stalno ih stavljati. Jedino znam da su cure koje su pile utrogestane znale imati neke nuspojave tipa vrtoglavice, pospanost... Nadam se da će ti sve proći dobro!
    Ne mogu ni zamisliti kako ti je, ja imam neki manji hematom pa sam luda stalno zbog toga, ali ne možemo tu ništa, terpija i mirovanje i nadati se najboljem!

  12. #1962
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Vera ne brini se. Ja sam prenijela 13 dana, inducirali me i za 1:20h bilo gotovo. Savrsen porod.

  13. #1963

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    29

    Početno

    Ukratko
    napunila 40 i trudna sam 9 tj. I naravno imam problem. Neobični osjećaji stezanja ili grčeva ili boluckanja u donjem dijelu stomaka. Češće me zaboli desna strana. Pijem duphaston 3x2 i utrogestan 3x2 radim sjedeći na poslu, popodne maksimalno mirujem. Strah je ogroman, godine a i ab u rujnu prošle godine u 8+5 tj. Miom koji sam imala je u ovom kratkom vremenu narastao sa 2 na skoro 7 cm. Nije smetao, a sad se polako naslanja na plod. I tako....... dan po dan..... to je u kratko priča.... zato su mi vaši postovi zbilja veliko ohrabrenje. Iako sam starija i imam dvije uspješne i bez ikakvih problema trudnoće, očito ovaj put neće ići tako..... ali, samo neka ide

  14. #1964

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Možda netko od vas ima slično iskustvo pa mi može savjetovati ili okvirno reći šta me čeka... uglavnom danas sam bila na uvz-u i u 6t6d vidjela otkucaje i sve drugo, tako da sam stvarno sretna zbog toga.
    Međutim, jučer sam vadila krv i kod doktora me dočekao i nalaz krvnih pretraga. Ono što je njega i sestru jako zabrinulo je što mi je glukoza 5.4, a TSH 3.16. Odmah sam dobila uputnicu za endokrinologa, ali zanima me po vašim iskustvima koliko je to loš nalaz? Razumijem da je previše i bojim se da ne ispadne jako opasno za trudnoću s obzirom da je tako rano, a prije 6 mjeseci sam izgubila već jednu trudnoću.
    I zapravo ono što me najviše iznenadilo u cijeloj priči oko šećera je to što ja šećer izbjegavam inače, ne jedem pekarske proizvode i slično...

  15. #1965

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Ema meni izgleda da su ti oba nalaza u granici normale... Ne znam čemu tolike drame oko šečera od 5.4 a do 6.4 je normalno!
    Šećer se nalazi i u voću, iznenadila bi se koliko zapravo, što mnogi zaboravljaju, i u mlijeku, sokovima i da sad ne nabrajam, nisu samo pekara i slatkiši šećer.
    Ugl hoću reći ja imam dijabetes i vjeruj mi neke dane mogu sanjati da mi šećer bude 5.4!
    A što se štitnjače tice znam da su nama kod mpo-a gledali da je tsh do 1.9, ništa drugo...
    U svakom slučaju slušaj doktore ali nemoj se previše brinuti, sve je to ok!

  16. #1966

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Da, tako sam i ja mislila. Koliko god glupo zvučalo, ali mislila sam doslovno više ništa ne guglati oko toga jer mi google nije prijatelj :/
    Meni isto piše da je interval do 6.4. ali navodno je za trudnice manja granica tolerancije. A što se tiče sokova, ja ne pijem ni sokove ni mlijeko, samo čajeve nezaslađene i vodu. Ne znam vidjet ću, dobila sam tu uputnicu pa idem njima. Valjda će oni ponovno testirati i možda bude niže. Ah da, zaboravila sam napisati, mislim si da su djelomično nalazi i takvi jer sam imala ove dane smrtni slučaj u bližoj obitelji i bio ogromni stres, pa možda ne znam...
    Jao sad sam se sjetila da si napisala bila da imaš dijabetes, baš mi je žao i držim fige da sve prođe dobro i uredno s trudnoćom. Mi smo tu negdje

  17. #1967

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Joj srecko stvarno ti želim da sve bude ok, znam da miomi hoće rasti u trudnoci, ali ništa više...
    Šta ti doktor kaže koliko je opasno? Jel mirovanje pomaže? Jer meni je dr rekao da sjedenje nije mirovanje jer je dosta velik pritisak na zdjelicu dok sjedimo, pa da možda tražiš bolovanje ako to uopće može pomoci u tvom slucaju...

    Ema moguće je, stres je isto faktor u ovim slučajevima.
    Ali nemoj se brinuti, ako i imaš povišen šečer ili tsh to će vrlo lako rješiti laganom terpijom ili prehranom, i svakako stres probaj izbaciti koliko je moguce naravno!

  18. #1968

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Evo da se i ja javim. malo sam u strci na poslu pa nikako da tipkam. Danas sam dobila nalaze Nifty testa i sve je u redu. Cekamo curicu neizmjerna sreca! Plakala sam danas vise nego kad sam saznala da sam trudna valjda tek sad postaje realnije da cemo dobiti bebu

    Purple Lu kako si ti?

    EmaG, nista se ne brini. Iako su i meni rekli da TSH mora biti ispod 2. Bitno da obavis sada sve pretrage. Vidjet ces, sve ce bit u redu

    Srecko, i ja sam imala takve bolove na pocetku. Mislim da je to sasvim normalno

    Vera, ima li novosti?

  19. #1969

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    29

    Početno

    Purple Lu; i ostale cure
    Iskreno ni sama nisam sigurna da doktori znaju sto da mi kažu. Naravno da sam išla po još jedno mišljenje. Za sada je sve vrlo neizvjesno, ja puna hormona.....plačem i placem, kao da će to pomoći. Cure su mi već tinejdžerice, rekli smo im i sa svim sam ih upoznala. Predivne su, i one i suprug. Samo sto je ta neizvjesnost očajna.... svaka dva tjedna imam pregled.... taj strah.... sigurna sam da me sve razumijete, hoće li to malo srce kucati, dali je, sto je.... znam da sada na ništa ne mogu uticati, a to je za mene vjerojatno ono najgore. Uopće mi je misao da ću ponovno u ovim godinama držati svoju malu bebu u rukama bila nevjerojatna, kada sam držala test u rukama bila sam zaprepaštena.... i vrlo brzo se navikla na tu misao, pa doživjela sok sa brzo rastućim miomom - i to žena koja ne pije, ne puši, možda malo vise voli papati, ali se bavim sportom pa nije još vidljivo

  20. #1970
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Pozdrav svima, ja još čekam svoju curu da odlući razveselit mamu i tatu. Danas je 10 dana nakon termina, nije strašno, ali više ne mogu ništa napraviti, samo se premještam s mjesta na mjesto.
    Za sad je sve ok, samo svaka 2 dana kontrola, dr ne radi paniku što mi je drago. Što će bit ako dosegnemo 42 tjedan, ne znam, vidit ćemo. Ženu što je imala termin kao ja, ali jako visok tlak (160/100 mislim da mi je rekla) je odlučio inducirat, pa je rodila svog dečka ima 3 dana. Meni nije to spominjao, sutra opet kontrola.
    Srećko, držim fige da sve bude uredu i da se miom što prije povuče. Ja sam ga imala nakon spontanog, srećom otišao prije ove trudnoće, ali me isto tada brinuo jako jer smo planirali bebu. Suosjećam, iako nije baš ista situacija.
    Ostale cure ovdje, nek nam sve bude mirno i dosadno i nek nam bebe mirno i lagodno stignu u naručaje.

  21. #1971

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    29

    Početno

    Draga VeraM ima li novosti?

  22. #1972
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Nema nikakve novosti, nažalost. Sutra ujutro opet imam kontrolu. U pon su točno 42 tjenda. Što će bit ne znam. Ne bih indukciju, ali se bojim za bebu, da ne bi nešto bilo. Jer ako smo krivo izračunali termin, ok, ali ovo je ipak ona gornja granica terminske trudnoće.
    Ja sam 1.4.2018. imala spontani u 9tt, nakon toga vodene ciste na jajnicima i miome. Uzimala sam terapiju i to se očistilo kroz 2 mjeseca. Početkom 7 mjeseca 2018. sam zatrudnila, ali ne znam kad točno, jer je bio dolje totalni nered. To dr zna, pa pretpostavlja da je taj ciklus kad sam zatrudnila bio dulji od 30 dana.
    To je sigurno utjecalo na krivi termin poroda. Ali ipak se vraćam na to da je prošlo dosta vremena od termina po z.m. Bojim se da posteljica ne počne propadati. Možda je stvarno indukcija ovdje najsigurnije rješenje, a znam da nije najbolje.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 06.04.2019. at 21:03

  23. #1973

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    VeraM, a koji je termin po prvom uzv? To je pouzdanije od onog po ZM.

  24. #1974
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Nije rađena korekcija termina po uzv, iako je očito trebala biti. To se sad složio i on, da je beba mlađa nego piše. Imamo jednog ginekologa i takav je kakav je. Stručan, ali štur na riječima, ne ide puno u detalje.
    Sutra opet kontrola. Važno mi je da on ne paničari i ne forsira indukciju samo zbog nekog datuma. Pratimo bebu i čekamo.

  25. #1975
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Imamo dogovor sutra u 7 ujutro na indukciju. 2,3 prsta otvorena, beba nisko, vrat omekšao, procjena težine 3700 g. Bit će sutra 15 dana nakon termina. Možda još noćas krene samo, ako ne, inducirat ćemo.
    Već me malo i strah jer je dosta vremena prošlo od termina, iako je krivo izračunat.

  26. #1976
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Vera, sve ce bit u redu!

  27. #1977

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Sretno Vera! Sutra u ovo vrijeme držiš svoju bebicu

  28. #1978

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    29

    Početno

    Draga Vera! Vjeruj timu oko sebe i sebi. I prije nego sto misliš držati ćeš svoj smotuljak u naručju.

  29. #1979
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Vera, sretno! Brzo ćete vas dvije to odradit

  30. #1980
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Hvala, evo zadnje pripreme u tjeku, još da noćas odspavam štogod da se odmorim. Javit ću se kad sve prođe.
    Sve ostale trudnice ovdje, svima sretno i mirno u trudnoći kao što je meni bilo.

  31. #1981
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno


  32. #1982

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Vera sretno

  33. #1983
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    U ponoć pukao vodenjak, evo me u rodilištu sa svojim trudovima. Tako da je mala preduhitrila indukciju, samo krenilo. Nadam se da će završit dobro kao i 1. porod. Sretno mi.

  34. #1984
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Sretno ti, VeraM!

  35. #1985

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Sretno ti!

    (a mozda se vec i mazite )

  36. #1986
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Evo se mazimo. 4kg, 54 cm. Od ponoći kad je pukla voda do 7 i po jutros. Jedina intervencija klistir. Više na pričama s poroda kad dođem sebi.
    Hvala vam svima na željama lijepim.

  37. #1987

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Joj Vera divno!!!!
    Pa čestitam ti od srca!!!!

  38. #1988

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    VeraM cestitam!

  39. #1989

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    VeraM cestitam!

  40. #1990

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    29

    Početno

    Čestitam od ❤️

  41. #1991
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Vera cestitam na velikoj bebuski!

  42. #1992
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Čestitam

  43. #1993

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Cestitam!!!

  44. #1994
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Evo se mazimo. 4kg, 54 cm. Od ponoći kad je pukla voda do 7 i po jutros. Jedina intervencija klistir. Više na pričama s poroda kad dođem sebi.
    Hvala vam svima na željama lijepim.
    Baš divno! Čestitam!

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  45. #1995
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Cestitam

  46. #1996

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Cestitam

  47. #1997
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Hvala vam svima od srca. Nadam se da će svim trudnicama koje čekaju porod proći onako kako si žele i da će svi bebači biti zdravi, snažni i sretni.

  48. #1998

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Meni je jucer bio termin..
    Nista se ne desava..
    Sutra idem u bolnicu na pregled pa cemo vidjeti stanje..
    Beba je procjenjena na 3900, ja sam u plusu 14 kila..
    Bas mi je tesko nositi trbuh koji je bas velik i jedva cekam roditi a mali se izgleda ne da..

  49. #1999
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Evo se mazimo. 4kg, 54 cm. Od ponoći kad je pukla voda do 7 i po jutros. Jedina intervencija klistir. Više na pričama s poroda kad dođem sebi.
    Hvala vam svima na željama lijepim.
    Cestitam!!

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je jucer bio termin..
    Nista se ne desava..
    Sutra idem u bolnicu na pregled pa cemo vidjeti stanje..
    Beba je procjenjena na 3900, ja sam u plusu 14 kila..
    Bas mi je tesko nositi trbuh koji je bas velik i jedva cekam roditi a mali se izgleda ne da..
    Jao draga, doslo je i to doba... nadam se da ces sto prije roditi i da ce sve proci sto brze i bezbolnije...

    I mi smo danas s pregleda, 35tt okruglo. Momak je do sad bio do dva tjedna napredniji, sad je usporio s debljanjem i rastom, danas procjena 2600g - dobio cca 500g u 4 tjedna. Posteljica je pocela kalcificirati i to znacajno, u lll. stupnju je. Dr ocekuje moguc raniji porod cak za dva tjedna.
    Od sljedeceg tjedna krecem na ctg i kontrole u bolnici.
    Slicnu iako ozbiljniju situaciju imala sam i u prvoj trudnoci zbog cega sam sad pila andol100 cijelo vrijeme i sve je bilo ok do evo sada. Torba je spremna i sve stvari za njega, a mi se polako pripremamo na ideju da beba ubrzo dolazi.
    Posljednje uređivanje od katka22 : 10.04.2019. at 20:10

  50. #2000
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Čestitke Vera! Pitanje: ušla sam u 6mj, a vec nekih dva tjedna bole me mišići butina i donji dio leđa. Doduse, nakon pocetnog mršavljenja sa 68 na 64kg, udebljah se dosad 15/16kg! Ne vidi se uopce, ali osjecam se grozomorno. Je li moguce da me leđa i noge bole od toga? Pijem Centravit i Kendural. Povremeno Donat.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •