Stranica 5 od 51 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #201
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Bok cure, evo se prijavljujem. Test pozitivan još nisam bila u dr. Po mome, tek je 3.tjedan. Možda je još rano puno se veselit, ali kako sam s E imala urednu trudnoću bez problema od 1.dana, nadam se tomu opet.
    Svima koji se čuvaju želim što mirnije dane i da brzo prođu. Ostalima da sve bude uredno i sretno.

  2. #202

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    bok cure!!! bome nije me bilo vec dost dugo i vidim novine i svega i svačega....opce odakle poceti...da mogla bih prvo s čestitkama
    Mono čestitke na bebuški, a sad kad je vec na poluintenzivnoj ide na bolje 100% tako da samo smireno, i ubaci u kljun ponesto bice bolje i tebi i njoj....
    Ivana 86 dakako i tebi čestitke,neka bebice budu sretne vesele i neka polako ali sigurno napreduju...ai usorooo kuci...
    ribica i isabeli vama čestitke na trudnoci...uskoro ce te i vi na listu...da nebudem zadnja...
    Muma termin je tu tako da nema brige, sad je pita nje samo dana/sata...ipusti doktore ako ce inducirani neka ide...oni znajuuu....nemojte protiv njih
    Hadesa vi ste kuci...sigurno uživate i samo uživate...samo tako
    Blubela neznam da li me peru hormoni ali sad sam na ovaj tvoj zadnji post di se malac htjeo maziti s tetom u vrticu, lila sam suze...cisto da srce pukne, nemogu ni zamisliti kako je tebi kad je nama drugima tako tesko pri sampoj pomisli....ali izdrzi...dobit ce seku pa ce te se svi skupa maziti...

    a pitanje carskih i slicno necu ulaziti ali eto tek toliko da se dotaknem...neznam nista ...ja sam jednom rodila prirodno-inducirani--nije bilo lose.a ni bajno...sve tako nabrzinu(stigla na klasicni pregled, s pregleda u radaonu...nikog pokraj mene...svi znaju da sam osla na pregled,...nije bilo vremena za nista...svi ostali u cudu?? šta?? ko je rodio???ti??? pa nije ti termin ni blizu?? i tako u nedogled....bio je poluhitno /ipak ne za carski)...

    čemu sve ovo?? nezz, mozda vas malo nasmije....

  3. #203

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Danas i ja bila na kontrolu. U petak moram nazad za ctg nest bila beba mirna pa mislim da bila umorna. Inace sve ok.

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  4. #204
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Drage moje sretan vam dan žena ❤️

  5. #205
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Hvala draga BB! Pridruzujem se cestitkama!

  6. #206
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ribica ako ćeš naručivati taj MAS Baby Watcher preporučam ti s njihove stranice direkt. Imaju neki kupon za 45% popusta pa ti je sad umjesto 890 kn košta 485 kn. Imaš garanciju, račun i besplatnu dostavu doma.
    Blubella dobro si zapamtila svaka čast , kasno mi je bio transfer. Ma moj mudri dragi mi ga je sakrio negdje u kući i čeka 11.-12.tt pa da ga opet isprobamo. Kaže da ću se samo nauzrujati tražeći srčeko a prerano je pa mi ga je oduzeo . Ma pričekati ću par tjedana pa onda probati. Kupili smo ga ranije baš zbog te akcije sa sajta, da nam ne pobjegne.
    Miuta super za kontrolu, javi kako je prošao ctg.
    Vera čestitam na pozitivnom testu!
    Mono, Ivana i Hadasa, kako su bebice?

    Ja sam danas vadila krv za KKS,feritin, Fe, TSH, fT4 i d-dimere te urinokulturu. Jel bi trebala otići i na briseve za nedao bog ureaplazmu i sl? Radila sam ih prije IVF-a, u 10.mj.

  7. #207
    Hadasa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    324

    Početno

    VeraM-čestitam na trudnoći
    Isabel-mi smo dobro,malo neispavano ali sve su to slatke brige,još se uhodavamo...Ja sam u prvom tromjesječju isto imala hematom,bio je baš između mojih curka,dva puta krvarila,malo se pripazila i sve bilo ok,nikad nisam strogo mirovala,slušala sam svoje tijelo i znala sam si granice.
    Muma-ima novosti?
    Ivana,Mono-kako vaši borci,znam da ste na sto strana,pazite i na sebe i čim prije da ste doma s svojim mrvekima.
    Blue-nadam se da si dobro i ti i curka...
    Sretan dan snažne žene

  8. #208
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Sretan Dan zena!!!
    Kod mene sve po starom. 38tt! 11.dan hospitalizacije i cekanja. Hodam po stepenicama, dobila upalu misica ali malac se ne da. Odbila sutrasnju indukciju, ali doktorica nema nista protiv jer su svi parametri u redu. Pricat cemo iduci tjedan ako se nesto ne pokrene. Procjena 2530g pa bi trebali izbjeci inkubator.
    Savjeti za potjerat bebu?! Hehehe, nikad ne bih rekla da ce to izaci iz mojih usta

  9. #209

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    sretan vam dan žena...nadam se da uzivate...ako nista makar da mazite trbuščiće...

  10. #210
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Muma bravo
    Mali tvrdoglavac se ne da ❤️

  11. #211

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Muma, a zasto ga tjeras (jasno mi je da zelis cim prije doma)? Ja uvijek glasam za porod s 38 tt, ali u tvom slucaju puno znaci recimo jos tjedan dana i 100-150g. A svi parametri su uredni.

  12. #212
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Sretan vam svima Dan zena ⚘

    Muma bas smo se neki dan zezale oko toga,naime 2 frendice presle termin pa im bilo muka od nahodavanja svaki 2.dan po bolnici.
    Netko im rekao Bronhi bombone i stvarno obje rodile,jedna tu istu noc a druga 2 dan.
    E sad ima li sta u tim bonkasima ili ne samo nebo zna
    Posljednje uređivanje od bodo : 08.03.2018. at 12:55

  13. #213

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Ja isto zelim vam svima sretan dan zena! Meni rekla moja dr - ca da krenem popiti caj od brusnice on pomaze na otvaranje!

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  14. #214
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Ok, bronhi dobro zvuci. Narucujem. A caj bi isto mogla narucit od mm, ako ne prije za vikend.

    martinaP, vec sam 11 dana tu, ne pustaju me doma ni pod razno, vec sam im 2 indukcije odbila...pa rekoh radije cu ja setati sad i pokusati ga potaknuti jer znam da ce doci tren dok ce poceti veci pritisak za indukciju. Da sam doma ne bih se trudila. On malo raste, a posto smo u terminu... I izluduje me ctg 3x dnevno. Imaju tisucu zahtjeva za "ponasanje" djeteta na ctg-u. Ne smije spavati, ne smije biti preuzbudeno/preaktivno, mora biti srednjih otkucaja i prisutna dobra akceleracija. Daj ti to zadovolji. Bila sam jedno popodne 3 sata na ctg-u jer su mu u jednom trenu otkucaji pali, iako su rekli da se vjerojatno okretao, nekako nesto pritisnuo...nije bio kao stvarni pad, ali 3 sata ctg-a. I tako... Skupi se...

  15. #215

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Sretan vam Dan Žena

    BBela drži se neka tvoja mala cura izdrži do 20.6. ajde, može koji dan ranije na svijet. Kak smo mi isti termin sjetim te se svake srijede
    Muma sretno sa bronhijima :D Vjerujem da je sad puno lakše kad je termin tu

  16. #216

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj miuta821 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja isto zelim vam svima sretan dan zena! Meni rekla moja dr - ca da krenem popiti caj od brusnice on pomaze na otvaranje!

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk
    Od maline valjda?

  17. #217
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Zene pomagajte! Dobila sam kandidu! Smijem li canesten vaginalete? Trudna sam 8+3. Dr mi je rekla da uzmem kremu. Ne znam da ce proc samo s kremom.

  18. #218
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Sretan 8. mart! I hvala na čestitkama!

    Čestitam na novim plusevima

    Muma, baš sam nedavno čitala poglavlje u knjizi Expecting better (Emily Oster) o tome što može potaknuti trudove. Autorica traži dokaze u znanstvenim radovima koji potvrđuju ili odbacuju "općepoznate" narodne lijekove (tipa bronhi ). Mogu pogledati o kojim postocima se točno radi, ali masaža dojki je pomogla potaknuti trudove kod žena koje su ih masirale 3x po 1 sat dnevno. Kod skupine koja se kraće masirala i one koja se uopće nije masirala nije utvrđena statistički značajna razlika i korelacija masaže i poticanja trudova. Eto...
    Srećom, vremena imaš pa se baci na masažu

    Bluebella, neka se drži mala mrvica. Mogu si samo zamisliti na što ti liče vene, budući da se ja zbog tankih vena sa svakog vađenja krvi vratim cijela izbodena i zamotana kao mumija.

    Nama vrijeme leti. Sad smo 29+2 i službeno ne mogu više zakopčati niti jedne hlače

  19. #219
    IVANA 86 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Sretan dan zena svima! Bebe su dobro, pocele su vise jesti i maknute su maskice s nosica! Muma sretno! Bb kod mene isto sve sprzeno bilo, kad bi vadili krv vise nije islo nista...ne brini sve to prode!

  20. #220

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Od maline valjda?
    Rekla mi je brusnicu.



    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  21. #221
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    nije brusnica sigurno
    brusnica se koristi kod problema s mjehurom, tj. urinarnim traktom
    i za razliku od uvin caja, preporuca se u trudnoci
    martinaP je u pravu, caj lista maline se koristi pred kraj trudnoce, ali se ne preporuca zenama koje su vec imale carski rez

  22. #222
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Od maline valjda?
    Pozdrav...i ja cula caj od lista maline otvara!!!!

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  23. #223

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    nije brusnica sigurno
    brusnica se koristi kod problema s mjehurom, tj. urinarnim traktom
    i za razliku od uvin caja, preporuca se u trudnoci
    martinaP je u pravu, caj lista maline se koristi pred kraj trudnoce, ali se ne preporuca zenama koje su vec imale carski rez
    Mozda moja dr bila pre umorna pa mi tak rekla. Jer sam pila od đumbira stalno sad rekla da vise ne zbog kontrakcije.

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  24. #224
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj Ribica 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Zene pomagajte! Dobila sam kandidu! Smijem li canesten vaginalete? Trudna sam 8+3. Dr mi je rekla da uzmem kremu. Ne znam da ce proc samo s kremom.
    O Ribica baš mi je žao! Ne znam ti nažalost za vaginalete, ja bi krenula s kremom kak je dr. rekla pa vidjela hoće proći samo od nje. Osobno više volim krenu nego vaginalete, krema se lakše aplicira i mazna je, ovo me grebe . Krema ima ista svojstva pa bi ti trebala biti dovoljna terapija.

    Kako si ustanovila da ju imaš? KOje si ti pretrage radila nakon prvog pregleda? Ja sam napravila KKS, dimere, TSH i Ft4 i željezo i sve je okej. Sad još čekam nalaz urinokulture.

  25. #225
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Stavila sam sinoć tabletu ali se nije otopila već je izašla. Večeras ću kremu. Na brisu mi se pokazala. Radila sam i bris na ureaplasmu i mikoplasmu , urinokulturu i sve je ok, kks, d dimere, veliki koagulogram. Već sam si počela davati fragmin 2500. Mislim da je to zasad sve od nalaza. Još ću se naručit na mjerenje nuhalnog nabora.

  26. #226

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Ja sam u bolnici na promatranje beba bila pre mirna

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  27. #227
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Sto kazu dr?

  28. #228

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Za sad sve ok moram na ct vise puta pa nadam se da ce bit ok. Slabo se micala zato me slala moja dr u bolnici

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  29. #229

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    Ja ću samo prijaviti da od svih ženski na listi dolazi jedan mušketir da to malo razdrmaaaa.... <3

  30. #230
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Super, neka nam i dečki. Joj i ja bi jednog pa da inam od svakoga po komad.

  31. #231

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    Vera samo da znaš i ja sam potajno priželjkivala dečkića.....:^^ :^). ali u svakom slučaju samo neka je živo i zdravo ... i kako treba.

  32. #232
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Nivana čestitke na dečkiću

  33. #233
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Bluebella kako si?
    Muma jel krenulo?

  34. #234
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Bluebella kako si?
    Muma jel krenulo?
    Dobro sam. Upravo mi kapa zadnja boca tokolize pa me negdje oko 18h skidaju sa terapije. Gotova sam i sa svim antibioticima i željezom i vaginaletama.
    Sutra mi rade kks, crp, urinokulturu i urin-sediment, pa ako ti svi nalazi budu ok ide pregled i uzv. Ovisno o stanju i ako se kontrakcije ne vrate pustit ce me doma na mirovanje.
    Ja se dobro osjecam, malo me strah skidanja sa tokolize zbog toga sto sluzni čep i dalji curi kad imam stolicu.
    Iskreno, ovdje se nekako osjecam sigurnije nego sto cu doma, iako tesko je lezati kad je vani ovako suncano i toplo, al bilo bi mi i doma isto tako tesko lezati i mirovati.
    Tjesim se, jos malo, pa smo u nekim sigurnijim tjednima (u srijedu sam 26tt).

  35. #235

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Bbella, kako podnosis tokolizu? Meni se cini jako hrabro od njih ukinuti tokolizu sa 26 tt.

  36. #236
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Bbella, kako podnosis tokolizu? Meni se cini jako hrabro od njih ukinuti tokolizu sa 26 tt.
    Dobro ju podnosim, nisam nikakvih nuspojava imala.
    Ne znam sto bi rekla za skidanje s tokolize, dosta cura koje se prosle kroz odjel su skinute s tokolize, neke prije, neke kasnije i nisu se vratili trudovi. Ionako sam tu pod nadzorom jos. Reagirat cu ako opet osjetim trudove, mozda mi daju neku terapiju drugu nakon skidanja. Ne znam jos nista.... Vidjet cemo prvo nalaze.
    Korak po korak...

  37. #237
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Nivana, lijepe vijesti!!! Bravo!
    Bb, nadam se da ces doma, u svoj mir, bez kontrakcija! Samo pozitivan stav u glavi. Nece te pustiti samo tako bzvz. A pretpostavljam da ce ti dati bar cordipin.
    Zeljkica, krenula je samo depresija... kvalitetna. Od trudova nista. Sutrabse vraca moj dr pa moram pricat s njime. Ja bih doma.

  38. #238
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ajoj Muma valjda ce te pustit kuci ako se nista ne događa meni je svaki dan u rodilištu bio ko godina.

  39. #239
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Muma, čestitke na malom hrabrom Laviću. Grlite se i mazite

  40. #240
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Muma rodila?

  41. #241
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Muma je rodila svog dečkića, 2460gr i 48cm

    Čestitke ❤️

  42. #242

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Muma čestitam <3

  43. #243

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    Muma čestitke! Neka je živ zdrav i vesel kroz cijeli životni vijek ... a tebi zelim brzi oporavak.

  44. #244
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    miuta821 9.4.2018. / (Ž)
    Munkica 23.5.2018. / (Ž)
    Bluebella 20.6.2018 / (Ž)
    bornastra 03.8.2018 / (Ž)
    bodo 05.7.2018 / (Ž)
    Nivana 03.9.2018 / (M)

  45. #245
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Jedan dečko otišao s liste, a drugi stigao na listu

    Bluebella, kako se vi držite? Jeste li već stigle kući na mirovanje?

  46. #246
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Jedan dečko otišao s liste, a drugi stigao na listu

    Bluebella, kako se vi držite? Jeste li već stigle kući na mirovanje?
    Nismo doma, nisu jos ni svi nalazi gotovi...
    Polako budem vec dosla doma...
    tek mi je prvi dan bez tokolize, neka me jos koji dan u bolnici.

  47. #247
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    Muma iskrene cestitke! Pratim i vibriram za svaki gram-lijepa na kraju kilaza!
    Ljubi svoju strucu!

  48. #248
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Pa ja ne vidim nikakve novosti od Mume, ni kilažu ni da li je rodila ni niš... . Di sam ja Mumu propustila?

  49. #249
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Otvorena je posebna cestitarska tema

  50. #250
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Muma cestitam od ❤

Stranica 5 od 51 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •