Stranica 8 od 51 PrviPrvi ... 67891018 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #351
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Bluebella, jesi li probala s psyllium ljuskicama ustabiliti probavu? Meni su pomogle protiv zatvora, ali sam morala biti vrlo disciplinirana i uzimati ih gotovo svaki dan. Pomak bi se vidio nakon par dana (znam i neke koji su instant nakon njih trčali na wc). Umiješala bih ih u granolu koju sam sama smućkala (zobene posije, orašasti plodovi, sjemenke, suho voće...) i jela (skoro) svaki dan za doručak.

    Ma i ja se nadam da će se okrenuti. Ako ne, pokušat će ju u bolnici okrenuti. Najbolji su savjeti dr. Gugla - stavite kvačice na male nožne prste i držite pola sata
    Nisam probala sa psyllium ljuskicama, koliko znam one napuhuju, koristila sam ih umjesto praska za pecivo ili kvasca kod izrade kruha. Meni je bas problem to napuhivanje, crijeva mi prolaze tik do jajnika, a kako stalno ležim nakuplja se plinova i stolica nije redovita pa to sve kad prolazi izaziva prevelike bolove u jajnicima i zdjelici, prenosi se na cervix i onda me panika uhvati. Sad vec otprilike prepoznam da je to to, ali npr jucer kad me uhvatilo suprug nije bio doma. Da je bio nema sanse da bi me gledao kako se povijam od bolova, strpao bi me u auto i pravac Petrova, ne bi me ni pitao. A u bolnici tko zna sta bi sa mnom, od bolova se ne mogu ni uspraviti, ne bi ni oni mogli znati sta je.
    Eto, sad sam bas u detalje opisala ...
    Zaključila sam da sam svaki put kad mi se tak nekaj desi dan prije jela mahune/grasak ili nesto slicno. Probat cu to izbaciti pa vidjeti kako ce ici dalje.

  2. #352

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Cure, prijavljujem termin 02.11. Znate li da lu se trudnoca moze voditi kod ginekologa u bolnici, kbc Split?

  3. #353

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Cure dobro dosle i zelim vam dosadnu trudnocu. Ja sam pila caj od đumbira i limun cijelu trudnoću sad od 8mj.pijem brusnicu ili kamilicu.

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  4. #354

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    8

    Početno

    ima koja mama u 26 tt? kolko su vam bebe velike ? moja 1 kg kao veca za 2 tj , jel se kojoj to desilo*?

  5. #355
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    miuta821 9.4.2018. / (Ž)
    Munkica 23.5.2018. / (Ž)
    Bluebella 20.6.2018 / (Ž)
    bodo 05.7.2018 / (Ž)
    bornastra 03.8.2018 / (Ž)
    Nivana 03.9.2018 / (M)
    Ribica 1 15.10.2018 / ()
    mabo1 30.10.2018 / ()
    VeraM 02.11.2018 / ()

  6. #356
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    5ra5, nemam iskustva jer je dr. prvi puta sad u 32. tjednu procjenila veličinu bebe.

    Jesi li radila ogtt?

  7. #357
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Pozdrav svima, evo ja procitala i ovu i staru temu uzduz i poprijeko pa vaam se odlucila pridruzit da imam kome jadikovat

  8. #358
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    6.trudnoca,termin 11.9.,na mirovanju od 6 tt zbog obilnog krvarenja koje je bebica prezivjela, nastavilo curkati do 12 tt, sad na mirovanju zbog mog cervixa koji je kratak i kak veli moj ginic slabasan posto sam sesterotka... Na Duphastonu 3x2 tbl+moja kronicna th jer imam hipotireozu i inz.rezistenciju zadnjih 10 god.. Zadnje mjerenje cervixa prije tj.dana 33 mm, t oblik. Zadnja 3 dana me svaki dan cope neki bolovi popodne tipa grcevi +ligamenti maternice i bole konstantno dok ne popijem Spasmex i Apaurin... Sad sam si zadala da ak ce me jos sutra tak bolit idem u Vin na hitnu popodne, moj ginic je na go. Inace pijem i Mg, tak da ne znam kaj bi jos mogla poduzet...

  9. #359

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    8

    Početno

    radila ok je secer....ali sad je problem toxoplazma koja je IGM REAKTIVNA , a igg pozitivna sta ok avidnost visoka i igA negativna zna tko o tome ? tek za 2 tj idem doktoru

  10. #360
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj 6xmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, evo ja procitala i ovu i staru temu uzduz i poprijeko pa vaam se odlucila pridruzit da imam kome jadikovat
    Dobro nam došla 6×mamica ! Šta tebe muči?
    Svima nam je lakše kad se izjadamo ovdje !

  11. #361

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Moja je u 26tt bila procjenjena na 930g i doktorica je rekla da je to prema tablicama za taj tjedan.

  12. #362

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    6xmamica svaka čast!!! Čestitke svim novim trudnicama.... eto ja sam iznimka meni se voda negadi, naprotiv pijem je da se nemogu napit... pijem i pišan.... i uvijek žedna .....

  13. #363
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    I ja stalno žedna ko graba, a jezik stalno bijel ko da ne pijem dosta... Bila ja danas na hitnoj u Vin radi svojih ovih bolova. Prvo me glefala neka mlada dr pa rekla da sam tijesno za prst otvorena, a meni odmah pol 12,pa zvala dr Gall koja me pogledala i veli to je zatvoreno(valjda ova mlada i ne kuzi da to kod viserotke i ne drzi vise bas cvrsto i da je cervix uloziv) , napravila cervikometriju 40mm,t oblik... Al zato mi je urin katastrofa, vele urinarac, da vj otud i bolovi, dale pit Novocef, ostala th ista. Raskrvarile me ko zivotinju i sad sam ljuta zbog toga... E da i rekle mi da bi mi bilo bolje za mene i moj cervix da uzimam Utrogestan lokalno a ne Duphaston, tak da cu morat ovog svog prisarafit da mi to promijeni jer vele nece se one pačat u posao mog ginica. Mirovanje i lezarina i dalje naravno...

  14. #364

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Sretan Uskrs svima zelim koj slave.!!!

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  15. #365
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Sretan Uskrs!

  16. #366

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Sretan Uskrs svima koji slave!

    Bbella, kako si, kakvo je stanje?

  17. #367
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Sretan vam Uskrs !!!

  18. #368
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Blago tebi Nivana! Uživaj onda u vodi za sve nas! A mi ostale ćemo na pivu

  19. #369

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    44

    Početno

    Bok curke,ne znam javljam li se na dobru temu sa pitanjem/brigom. Danas sam 23.tjedna,trudnoća nakon IVF.već sam dva puta hospitalizirana na par dana zbog jakog bubrežnog napada u desnom bubregu.sada drugi puta radili su mi uzv bubrega zbog sumnje na kamen.na uzv se ništa ne vidi, bubrezi uredni,ali nije isključen pijesak koji se ultrazvučno ne vidi.ali mi otkrili puno sitnih kamenčića u žuči koji za sada miruju.(iako je zadnji napad imao karakteristike i žučnog i bubrežnog,mama je imala problema sa žuči u trudnoći pa je odmah na to posumnjala) Da li je netko imao sličnih problema i imate li neki savjet?promjena prehrane,puno čaja od brusnice,tablete protiv bolova kad/ako se napad javi?i naravno,strah me kako to utječe na bebu iako je s te strane sada sve ok, beba raste,ja sam zatvorena...isprike na podužem postu i hvala unaprijed!

  20. #370

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    8

    Početno

    ima koja mama da je imala toxoplazmu u trudnoci ? znaci igG i igM pozitivna ?

  21. #371
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Drage moje, nažalost ja više nisam na listi trudnica. Prije 2 dana je počelo krvarenje i trudnoća je završila u 9 tjednu. Dr smatra da se plod prestao razvijati već prije 7. tjedna. Tako da s obzirom na ranu trudnoću nije potreban zahvat. Čišćenje mi je počelo sinoć intenzivno i sad je kao obična menstruacija. Eto toliko od mene za ovu temu. Uskoro se vraćamo na odbrojavanje.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 03.04.2018. at 08:56

  22. #372
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Žao mi je,VeraM

  23. #373
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    VeraM, jako mi je žao!
    Želim ti što kraći ponovni boravak na odbrojavanju.

  24. #374
    Iva86 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    VeraM jako mi je žao.. .. vjerovatno ne postoje riječi koje bi te u ovom trenu utješile..

    jesi imala kavih smptoma prije?

  25. #375
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    miuta821 9.4.2018. / (Ž)
    Munkica 23.5.2018. / (Ž)
    Bluebella 20.6.2018 / (Ž)
    bodo 05.7.2018 / (Ž)
    bornastra 03.8.2018 / (Ž)
    Nivana 03.9.2018 / (M)
    Ribica 1 15.10.2018 / ()
    mabo1 30.10.2018 / ()

  26. #376
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    I ja bi na listicu 11.9.2018.,spol još ne znam

  27. #377
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    VeraM jako mi je žao. Šaljem zagrljaje.

  28. #378
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Kod mene danas pregled. Jako me strah. Naravno da sam od straha dobila proljev.

  29. #379
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Sretan Uskrs svima koji slave!

    Bbella, kako si, kakvo je stanje?
    Kod mene stanje isto, ležim, mirujem, sve me boli od lezanja.. al ok, jos uvijek smo 2u1 sto je super
    Sutra imam pregled kod prof I. i sutra smo 29tt

    Bebica je jako aktivna, rita se, štuca po 5 puta dnevno... tako da ocekujem da ce sve biti ok.

    VeraM zao mi je nadam se da ces se brzo vratiti nazad na ovu temu

    Ribica ~~~~~ sretno na pregledu

  30. #380

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Super, bbella, jos koji tjedan pa ste na sigurnom!

  31. #381
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Super, bbella, jos koji tjedan pa ste na sigurnom!
    Kako ti izlaziš na kraj sa trojcem doma

  32. #382
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    VeraM jako mi je zao ☹

  33. #383

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    VeraM zao mi je! Ja cekam u bolnici do poroda. Inace zatvorena skroz

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  34. #384
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Hvala vam svima na rječima utjehe. Tješim se s tim da je to genska greška i da nije bilo spasa. Tako mi je lakše. A i to što sam prošla prirosno čišćenje i što sam izbjegla daljne traume.
    Grlim i ljubim svoju curu više nego ikad i odmaram. Srećom, proljetni su mi praznici pa sam doma, tj kod sveki na kuhinji.

  35. #385
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Hej, cure kak si prosli pregledi?
    Bluebella, nadam se da je sve ok proslo u Petrovoj...
    Ribica?

  36. #386
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj 6xmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Hej, cure kak si prosli pregledi?
    Bluebella, nadam se da je sve ok proslo u Petrovoj...
    Ribica?
    Nisam isla u Petrovu, neko kod prof I. privatno. Mislim da ne bi izdrzala čekanje u Petrovoj...
    Uglavnom, pregled je dobro prosao, bebica 1400gr, sve mjere uredne. Trenutno se smjestila na zadak tak da ako se ne okrene nista od mog plana za porod. Al dobro, ima jos vremena.
    Vjezbe za okretanje bebe ne dolaze u obzir, cekam da se sama poželi okrenuti

  37. #387
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Bravo Bluebella za pregled!!!

  38. #388
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Bluebella za super pregled...ne brini zbog zatka,moj je zadnji sjedio na cervixu do 32 tjedna,pa se ipak okrenuo .Još je ona mala,ima se mjesta vrtit.

  39. #389
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Bluebella, super da beba raste. Još malo pa ste u sigurnoj zoni.
    Ima vremena i mjesta da se beba okrene.

    Mi smo gledali vježbe za okretanje bebe i umirali od smijeha. Osim već spomenutih kvačica, ležanje na dasci za peglanje mi je jedan od favorita
    Pokušavam šetati što više po preporuci dr. u nadi da će gravitacija pripomoći. Nažalost, to kod tebe nije opcija. Stalno pipkam trbuh i pokušavam otkriti okreće li se, ali ništa nećemo znati do UZV za 2 tjedna.

    Pokušavam se skoncentrirati na pisanje plana poroda prema uputama iz bolnice, ali ako se beba ne okrene, neće mi niti trebati

  40. #390
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Bluebella, super da beba raste. Još malo pa ste u sigurnoj zoni.
    Ima vremena i mjesta da se beba okrene.

    Mi smo gledali vježbe za okretanje bebe i umirali od smijeha. Osim već spomenutih kvačica, ležanje na dasci za peglanje mi je jedan od favorita
    Pokušavam šetati što više po preporuci dr. u nadi da će gravitacija pripomoći. Nažalost, to kod tebe nije opcija. Stalno pipkam trbuh i pokušavam otkriti okreće li se, ali ništa nećemo znati do UZV za 2 tjedna.

    Pokušavam se skoncentrirati na pisanje plana poroda prema uputama iz bolnice, ali ako se beba ne okrene, neće mi niti trebati
    Citala sam da gravitacija najbolje pomaze
    A lezanje u pozama u kojima ja ležim odmaže, obicno preko dana ležim na lijevom boku, ali sa uzdignutim uzglavljem, ne mogu bas po danu lezati ravno. Po noci nadoknadim pa spavam na desnom boku i tako od kad sam na strogom mirovanju.
    I dalje sam na strogom mirovanju, tak da ... bit ce kak bude, ja sam zadovoljna sto smo i ovoliko dogurale 2u1, ako moram na CR, moram... proci ce i to
    U nekim bolnicama rade vaginalne porode bebe na zadak (mislim da je Muma u Varaždinu tako prvo rodila), ali ja se to ne bi ni usudila da mi rade, niti to u Petrovoj prakticiraju (bar mi je tak prof I. rekla).

  41. #391
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Mi još nismo razgovarali o opcijama budući da ima još 2-3 tjedna da se okrene.
    Htjela bih izbjeći carski, ali nisam niti ja sigurna jesam li dovoljno hrabra za porod na zadak.

    Znam da postoji mogućnost vanjskog okretanja u bolnici i da je uspješnost 50%, odnosno ili će ju okrenuti ili neće

  42. #392
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Bluebella super za pregled! Ma vi ste curke super
    Ribice kako je prošao pregled?

  43. #393
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi još nismo razgovarali o opcijama budući da ima još 2-3 tjedna da se okrene.
    Htjela bih izbjeći carski, ali nisam niti ja sigurna jesam li dovoljno hrabra za porod na zadak.

    Znam da postoji mogućnost vanjskog okretanja u bolnici i da je uspješnost 50%, odnosno ili će ju okrenuti ili neće
    Mislim da kod tog vanjskog okretanja bebe postoji opasnost i da se zapetlja u pupcanu, doktor treba biti jako iskusan.
    Ako cu ici na carski onda sam valjda sve sto sam mogla prosla, od ivf-a, poroda sa epiziotomijom, poroda bebe u 16tt, kiretaza, serklaza, tokoliza .... sad carski... jel ima jos nesto da mi nisu radili
    Zatvaram ducan cim rodim

    Isabel koji si tt? Kad ides na slijedeci pregeld?

  44. #394
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Znam da postoje rizici kod okretanja koliko god iskusan doktor bio. Mala je utjeha, ali ako nešto krene naopako, najbolje mjesto za to je bolnica u koju idem. Nadam se da do svega toga neće doći.
    Ja bih najradije da senjorita sama odluči dubiti na glavi

    Držim fige da preskočiš sve potencijalne intervencije!

  45. #395
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Ja ne vjerujem ponekad da zene plaćaju da idu na planirano carski bez potrebe kao da im bude lakse. Pa to je operacija... ne ulazim ako se radi o traumama prvog vaginalnog poroda isl... al ono ici na carski da si “olakšaš” ne razumijem.

  46. #396
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ajme Bluebella ti zbilja imaš cijelu paletu toga što si prošla! Divim ti se ženo, svaka čast !!
    Da te malo utješim, ja sam na odjelu kod Ivaniševićke ležala 5 tjedana prije poroda, te išla na dogovoreni carski 10dana prije termina, sve radi rizične trudnoće, heparina i prijašnje trudnoće.
    I ležanje na odjelu, i profa i carski su mi ostali u jako dobrom sjećanju! Porodili su me ona i dr. Radončić (koji je baš onda bio gore na specijalizaciji ) i sve pohvale imam! Bila sam budna, sve sam čula i vidjela, trenutak kad su je izvadili i kad je zaplakala, pa su je odnijeli na stol na zamatanje gdje sam ju mogla vidjeti i onda donijeli meni na poljubac je neprocijenjiv! Anesteziologica je bila divna, stalno mi je pričala nešto, bila uz moju glavu i gladila me po čelu cijelo vrijeme. Sve je trajalo max 30 min. i takav carski bi svakom poželila!

    Ja sam danas 12+0, u utorak imam pregled kod dr. R., sa odlukom idemo li na Nifty ili ne. Još se malo dvoumimo...

  47. #397
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Pregled prosao super. Sve mjere su OK. Vidi se nosna kost, nn je 1,7. Vodili smo i malenog da vidi bebu. Odusevljen je. Rekao je dr da ce mama rodit seku.

  48. #398
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ribice, super za pregled ! Jesu ti se smirile malo mučnine?

  49. #399

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Meni je ovaj carski bio laksi i ljepsi od 2 nelosa vaginalna.

  50. #400
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Ribice bravo za pregeld

    Meni je nekako ako vec moram na CR najveća dvojba uzeti spinalnu ili opću. Ne znam zelim li biti “prisutna” ili da me samo probude.
    Malo sam kukavica i tlak mi padne jako brzo, a ionako je nizak, bojim se ako vidim sve te maske i sta se sve desava oko mene da ce mi biti lose ili da ce stol biti neudoban za glavu LOL pa da cu se htjeti meškoljiti.... nekam pojma .... imam jos vremena za razmisliti.

    Isabel sretno na pregeldu... sta veli zvjezdica? Nada se braci ili seki?

Stranica 8 od 51 PrviPrvi ... 67891018 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •