Stranica 19 od 51 PrviPrvi ... 9171819202129 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 901 do 950 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #901
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Mi sinoc zaglavile u bolnici na tokolizi... Grlic u nestajanju, otvorena dobra 2 cm, na ctgu trudovi... Brzo se smirilo po tokolizi, sad me tu i tam jos malo zaboli al ni priblizno ko jucer. Srce mi lupa do 130 od te tokolize pa mi dali i Atenolol. Nadam se da cemo izgurat jos barem mj.dana,danas smo 29+2

  2. #902

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    Citiraj 6xmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi sinoc zaglavile u bolnici na tokolizi... Grlic u nestajanju, otvorena dobra 2 cm, na ctgu trudovi... Brzo se smirilo po tokolizi, sad me tu i tam jos malo zaboli al ni priblizno ko jucer. Srce mi lupa do 130 od te tokolize pa mi dali i Atenolol. Nadam se da cemo izgurat jos barem mj.dana,danas smo 29+2
    Ajoooj , ja ću vam samo poželjeti sreću, i fino zamoliti da čekate svoj red :D

    Jel su te zadržali u bolnici ili?

    Sarasavati do kad se rade ti Testovi? Imaš fore do 12 tj ili?

  3. #903
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj 6xmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi sinoc zaglavile u bolnici na tokolizi... Grlic u nestajanju, otvorena dobra 2 cm, na ctgu trudovi... Brzo se smirilo po tokolizi, sad me tu i tam jos malo zaboli al ni priblizno ko jucer. Srce mi lupa do 130 od te tokolize pa mi dali i Atenolol. Nadam se da cemo izgurat jos barem mj.dana,danas smo 29+2
    Joj, zao mi je zbog toko!
    Nuspojave nestanu najcesce nakon nekih 48 sati, samo ih treba izdrzati.
    Jednom tjedno dizanje za tus i samo miruj i miruj. Bez sjedenja. Drzi se! Izdrzat ces do 34tt, samo na to misli

  4. #904
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    U bolnici sam "dok se ne stabiliziram", tak su mi rekli... Rekli mi da ce mi nakon 48 sati skinut, pa kao vidjet kak ce se maternica ponasat, dal ce se vratit bolovi ili ne...ne znam dal cu morat kaj onda na usta ili kaj... Bila sad opet na uzv, mjerili protoke i plodnu vodu, bebacica ima 1360 grama i veli mi dr da on misli da cu uspjet izgurat do kraja

  5. #905

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno

    Jooooj mamica, drzim fige!!!! Izgurat cete vi to, samo hrabro!

  6. #906

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Pozdrav,
    redovno vas čitam Al evo prvi put komentiram. I ja sam među mamama lezacicama od 24 tjedna trudnoće. Cervix skraćen na samo 16mm. Trenutno u 28.tjednu, termin još na dalekom datumu od 18.09. Dane provodim čitajući vaše postove, veseleci se svakoj mamici koja dogura u sigurne tjedne i nadajući se da će vrijeme brže proći.

  7. #907
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj 6xmamica prvotno napisa Vidi poruku
    U bolnici sam "dok se ne stabiliziram", tak su mi rekli... Rekli mi da ce mi nakon 48 sati skinut, pa kao vidjet kak ce se maternica ponasat, dal ce se vratit bolovi ili ne...ne znam dal cu morat kaj onda na usta ili kaj... Bila sad opet na uzv, mjerili protoke i plodnu vodu, bebacica ima 1360 grama i veli mi dr da on misli da cu uspjet izgurat do kraja
    6xmamica držite se... i sretno. Ja sam dva i pol tjedna bila na tokolizi, dok je kapala nisam imala trudove, kad su skinuli toko, vratili su se i trudovi. Dobila sam injekciju normabel od 10mg i sve se smirilo. Do pred porod ih vise nisam imala.
    Samo miruj i lezi, nemoj sjediti.
    Lupanje srca ce proci. Ja sam se jako znojila i bilo mi je vruce dok sam bila na toko, lupanje srca mi se smirilo negdje par sati nakon spajanja na tokolizu.

  8. #908
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    6X mamica samo hrabro.Bit ce sve ok,samo miruj i polako.
    Taman sam pomislila kako se nakon svih onih prijevremenih poroda konacno smirilo kad evo ga opet.

    Mi danas 39tt.Naznaka poroda jos nema,ja sam jucer konacno spremila torbu do kraja i cekam.

  9. #909
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Hej cure, gdje ste nabavljale/kupile spavaćice prilagođene za dojenje za rodilište?

  10. #910

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    Hej cure, gdje ste nabavljale/kupile spavaćice prilagođene za dojenje za rodilište?
    Na placu po 60kn. Iste takve su i u mama nova.

  11. #911
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Super, hvala ti Nicky. Ići ću pogledati na Črnomerec. taj mi je najbliži.

  12. #912
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Ja imam od Pounja, kratki rukav i naprijed s par dugmica. Meni je u rodilistu bilo vruce tako da mi je ta s KR bila super.

  13. #913
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Skinuli mi jutros tokolizu, dali u zamjenu Cordipin 2x1/2.Zasad od 7 ujutro sam osjetila 2 zatezanja trbuha, nisu bolila. Oni mi rekli da moram javit ak se jave u redovnim intervalima u vise od pol sata.
    I dalje moram stavljat Utrogestan vag, par puta sam ih pitala i vele da da, a ja cervix vise ni nemam i nju su ti trudovi tak spustili dole da cim gurnem pol prsta glava je vec tu i to mi je grozno... Odma na ulazu... I onda ja prckam jos s tim tbl. Samo da se ne vrate ti trudovi... A ovaj Cordipin je ko neka droga, spavam svakih pol sata,osjecam se ko da sam pijana... Uzas

  14. #914
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Mamice drzi se. Spavaj, odmaraj i nemoj se nervirat. Bit ce to sve super.

  15. #915
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    6xmamica samo miruj, bit ce sve ok, na kraju beba nece htjeti van tako to obicno bude.
    Mislimo na vas ❤️

  16. #916
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    6xMamica držte se, samo miruj, spavaj i čuvaj se!
    Bluebella kako ste? Jel tebi malo bolje? Kako je princeza?

  17. #917
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Ja vise nisam sigurna sto me boli od nekretanja (preporuka od dr), sto je normalno, a sto nenormalno - probadanja sa svih strana, od ledja i stomka, pri vrhu i dnu...isuse, pa na pocetku sam puta, a ova "invalidnost" me ubija...
    Posljednje uređivanje od marla-s : 02.07.2018. at 14:23

  18. #918
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Marla koliko si trudna? Zašto mirovanje ako smijem pitati? Uf, vjerujem da je ležanje ubitačno in any way... Ajd izdrži , nadam se da ne budeš morala dugo.

  19. #919
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    6xMamica držte se, samo miruj, spavaj i čuvaj se!
    Bluebella kako ste? Jel tebi malo bolje? Kako je princeza?
    Curka je super prava mala dobrica. Ja polako dolazim sebi, jos sam na štakam, ali mislim da bi do kraja tjedna mogla ponovno na svoje noge. Prosli tjedan sam opet na Hitnoj zavrsila zbog sumnje na trombozu, noge su mi jako bile otekle, fibrinogen i D-dimeri jako visoki, tako da sad to kontroliram stalno.
    Imam filing da tek sad dolazim sebi od svega i trudnoce i poroda i svega poslije poroda. Sreca u svemu je da ona super spava i stvarno mi ostaje dosta vremena za odmor.
    Rijesila sam se analgetika i antibiotika, tako da sad neometano dojimo


    Btw... imas super spavacica za dojenje u Oysho i WS. Malo jesu skuplje, al ja sam ih nosila za vrijeme trudnoce, u bolnici i sad nakon poroda, a nisu tipične spavacice za dojenje pa mislim da cu ih nositi i jos dugo

  20. #920

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Nivana prvotno napisa Vidi poruku
    bodo 05.7.2018 / (Ž)
    bornastra 03.8.2018 / (Ž)
    Nivana 03.9.2018 / (M)
    6xmamica 11.09.2018 / (Ž)
    Ribica 1 15.10.2018 / ()
    Isabel 18.10.2018 / (M)
    mabo1 02.11.2018 / (M)
    V&NMama 17.11.2018 / ()
    Ivy7 24.11.2018 (Ž)
    ljube555 29.12.2018 ()
    sarasavati 12.01.2019 ()
    leptirići 25.01.2019 ()

    evo lista ako sam preskocila nekoga neka se javi, i obavezno tko zna spol neka stavi pa ce mo dodati...evo nadam se da mi trud nije bio uzaludan...

    Moj termin je 31.10.2018.

  21. #921

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Mame htjela sam vas usput pitat. Koliko često osjećate bebicu? Ja sam sad 22+5 posteljica mi je sprijeda (tako je bila i u prve dvije trudnoće) ali i ovoj je beba nekako posebno mirna i premirna. Nekad cijeli dan ne osjetim niš onda me počne panika hvatat. A i kad osjetim to je jako nježno jedva da osjetim. Kad sam bila na UZV sve super. Čak i malo veća bebica.
    U prve dvije sam puno više i jače osjećala iako je isto posteljica bila ispred. Kako je kod vas?? Dali uopće se zamarat s pokretima prije zadnjeg tromjesečja??

  22. #922

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    11

    Početno

    18.09.2018. (m)

  23. #923

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Ja vise nisam sigurna sto me boli od nekretanja (preporuka od dr), sto je normalno, a sto nenormalno - probadanja sa svih strana, od ledja i stomka, pri vrhu i dnu...isuse, pa na pocetku sam puta, a ova "invalidnost" me ubija...
    S vremenom se navikneš i postane maaaaloooo lakše, a i kako se gomila broj tjedanja psihički je lakše izdržat.. ne znam koliko dugo ležiš, ali ako će ti biti utjeha mene evo nakon 5 tjedana ležanja prestali kukovi bolit-od ležanja

  24. #924
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj little_angel prvotno napisa Vidi poruku
    Mame htjela sam vas usput pitat. Koliko često osjećate bebicu? Ja sam sad 22+5 posteljica mi je sprijeda (tako je bila i u prve dvije trudnoće) ali i ovoj je beba nekako posebno mirna i premirna. Nekad cijeli dan ne osjetim niš onda me počne panika hvatat. A i kad osjetim to je jako nježno jedva da osjetim. Kad sam bila na UZV sve super. Čak i malo veća bebica.
    U prve dvije sam puno više i jače osjećala iako je isto posteljica bila ispred. Kako je kod vas?? Dali uopće se zamarat s pokretima prije zadnjeg tromjesečja??
    Pozdrav... ja sam u 4 trdnoci imala isto posteljicu sprijeda i beba celu trudnocu nije pomaknula se uopce... tek zadnji dane u rodiljistu na ctg jedva jedva i to sa teskom mukom... i sada ima god.i cetiri mjeseca i isto takav miran i spavalica... a prije toga trudnoca posteljica bila straga i u toku dana uopce bebu nisam osjecala nego tek dok sam legla navecer i to bili jedva jedva lagani i njezni pokreti...i tako celu trudnocu... ali zato sada zivo zlato!!![emoji3][emoji3][emoji3]

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  25. #925
    mabo1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    44

    Početno

    little_angel ja sam čitala da sada u ovom periodu bebe spavaju po 14 sati dnevno. Moguće da ti je akcija po noći odk spavaš pa ne osjetiš?
    Ja sam 22+3 i najviše imam akcije ujutro, i navečer kad legnem.

  26. #926
    mabo1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    44

    Početno

    Da li znate koliko se čeka nalaz od OGTT-a? Gin mi rekla da moram doći sa svježim nalazima pred kontrolu koja je 11.07. pa nisam pametna kada da idem, petak ili pon?

  27. #927
    bornastra avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    197

    Početno

    little_angel, kod mene je također posteljica sprijeda i jako kasno sam uopće osjetila prvi pokret/udarac (ovo mi je prva trudnoća)... tek negdje oko 21,22 tjedna.
    Sad sam ušla u 36.tjedan, i mogu reći da tek sa predznakom ‘3’ u tjednima je moja djevojčica počela jako lupati, zadnja dva-tri tjedna i po čitave dane!

  28. #928

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    bodo 05.7.2018 / (Ž)
    bornastra 03.8.2018 / (Ž)
    Nivana 03.9.2018 / (M)
    6xmamica 11.09.2018 / (Ž)
    srecica89 18.09.2018. (M)
    Ribica 1 15.10.2018 / ()
    Isabel 18.10.2018 / (M)
    little_angel 31.10.2018 ()
    mabo1 02.11.2018 / (M)
    V&NMama 17.11.2018 / ()
    Ivy7 24.11.2018 (Ž)
    ljube555 29.12.2018 ()
    sarasavati 12.01.2019 ()
    leptirići 25.01.2019 ()

  29. #929

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Hvala cure....bit će da je onda neka mirna beba... U ovoj me trudnoći sve puno više muči i brine. Ah čari majčinstva...
    Mabo1 vidim da si iz Pule i da imamo blizu termin možda se sretnemo u rodilištu
    Posljednje uređivanje od little_angel : 03.07.2018. at 14:23

  30. #930

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj mabo1 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li znate koliko se čeka nalaz od OGTT-a? Gin mi rekla da moram doći sa svježim nalazima pred kontrolu koja je 11.07. pa nisam pametna kada da idem, petak ili pon?
    Ja sam ih dobila isti dan

  31. #931

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    23

    Početno

    Ja da se pridruzim.
    4 trudnoca, termin 2.2.
    9 sedmica smo, na strogom mirovanju zbog hematoma

  32. #932
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Evo zenice samo javaljam da je nasa E.stigla na svijet jucer u 21h.
    Uz prekrasnu ekipu na S.duhu,uz podrsku tate i svoje buduce kume stiglo nam je 3620gr.i 52 cm ciste ljubavi.Bez ikakvih intervecija,epiduralne za 6h od pocetnih trudova.Moram priznati da sam nakon 7.5god.od zadnjeg poroda zaboravila koliko stvarno boli ali sve se zaboravi doslovno u sekundi kada ugledas to maleno,prekrasno bice koje si upravo donio na svijet.
    Svima vama zelim da na termine dozivite ove divne osjecaje koji mene drze budnom i ove sitne sate.

  33. #933
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    joj sretno vam skupa,
    i da ćim prije idete do dečkiju

  34. #934
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Bodo cestitam!

  35. #935
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Čestitke, Bodo na velikoj curki!!! Uzivajte i mazite se sad!

  36. #936

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Čestitam Bodo.. nek je sreće i zdravlja!!

  37. #937
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    bodo cestitam!!!!

  38. #938
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Čestitam Bodo na predivnoj curici ! Prekrasno!

  39. #939

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Čestitke bodo ❤️❤️ sad se puno mazite.

  40. #940
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    bodo, cestitam

  41. #941
    bornastra avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Čestitke bodo ❤️ Mazite se i pazite, tebi i bebici brz oporavak!

    A ja... Ups, prva na listi nevjerojatno brzo proletilo...

  42. #942
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Bodo, čestitam!!

  43. #943
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Bobo, cestitam od srca!!!!

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  44. #944
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Cestitam, bodo!

  45. #945
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Jesenske trudnice, kada ćete ići i gdje na trudnički tečaj? Ja sam neki dan zvala za TT u Vinogradskoj pa su mi rekli da u 7.i 8. mj. nema tečaja. Bila sam sigurna da ću onda bez problema tečaj naći u nekom od Domova zdravlja a na kraju figa! Niti jedan DZ također nema tečaj ni u 7. ni u 8. već tek od 14.9. nadlaje. Meni je to mjesec dana prije termina pa nisam sigurna kako i da li ću moći na tečaj.

    Kako ćete vi?

  46. #946
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Tečaj traje dva dana u popodnevnim satima i ako si mobilna i još u 2 u 1 svakako je preporuka da se otiđe,preporučljivo je da dođe i partner

  47. #947
    mabo1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    44

    Početno

    Ja sam već prošla tečaj,ali sam razmišljala da se odem "podsjetiti". Po meni nikad nije kasno otići pa i mjesec dana prije,ako nema termina sada po ljeti.
    Little_angel baš bi bilo zanimljivo da se nađemo skupa u bolnici hahahaha.

  48. #948
    mabo1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    44

    Početno

    Bodo čestitke na maloj srećici. Uživajte i mazite se

  49. #949
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Cure drage, maknite me sa liste!!! Danas prestalo kucati srceko mojej curice...[emoji25][emoji25][emoji25]

    U petak kiretaza!!!

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  50. #950
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ljube555, nemam riječi. Jako mi je žao. Drži se!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •