Stranica 50 od 51 PrviPrvi ... 4048495051 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,451 do 2,500 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #2451
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Špelkice, čestitam!

  2. #2452

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Spelkice, čestitke .Kako ste sada?

  3. #2453
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Sretno i čestitke

  4. #2454
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Čestitke i od nas jeste se već uhodali...još uvijek mi malo poškicamo temu hehe.

  5. #2455
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,499

    Početno

    špelkice čestitam!! uživajte u bebaču i svi zajedno!

    Nisam shvatila zašto se izdajaš kad već dojiš, možda si možeš pojednostavit i izbacit izdajanje i adaptirano i samo malca na siku. To ti je najveća ušteda vremena

    Mazite se i pazite

  6. #2456
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Špelkice čestitam!
    Lili, to ti je sad neki noviji trend sa izdajanjem. Ja sam bila sva u čudu nakon ovog zadnjeg poroda kako u bolnici forsiraju izdajanje. Sve rodilje oko mene došle naoružane s kojekakvim izdajalicama. Sestre su i mene tražile da izdajam pa da mu dajem izdojeno na bočicu, nije mi padalo na pamet. Čak sam se morala raspravljati s njima oko toga. Uglavnom, nikad prije, u tri prethodna poroda nisam to doživjela.

  7. #2457
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Spelikice, cestitam!

    A u nasim rodilistima uvijek svakakvih cudesa s dojenjem. Mene su samo s prvim poticali na dojenje, drugoj (splitskoj) dvojici su stalno htjeli uvaliti adaptirano.

  8. #2458
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    špelkice, čestitam na zamotuljku i želim vam divne mama beba dane

    jesam li dobro shvatila, u rodilištu su vam govorili da izdojite i bacite svoje (prvo) mlijeko, a onda dodavali formulu? Koje je to rodilište? Ako ti se da, mislim da bi bilo korisno da to prijaviš Rodama koje se bave uvjetima u rodilištima, ne znam više koliko prate sve teme na forumu ali to je stvarno suluda praksa, pa to je kolostrum, prvo cjepivo

  9. #2459
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Hvala na čestitkama!
    Baš sam vam to htjela reći da je praksa u našim rodilištima da se da i dohrana. Kad ti je prvo i ne znaš puno o tome lako fulaš. Čak su i sestre neke stvari pokazale krivo. Kasnije mi je patronažna pokazala neke stvari oko dojenja.
    K mužu na posao dolazi jedna doula koja mu je savjetovala da izbacimo dohranu. Dohrana nam se činila kao praktično rješenje nekih situacija, npr ostavili smo dijete baki kad smo ga išli prijaviti i još nešto obaviti pa smo joj dali dohranu ako bude gladan. Znala sam i u šetnju uzeti svoje izdojeno u bočicu ako ogladni.
    Ali već par dana smo isključivo na cici, čak sam ga dojila i u parku. Treba češće jesti, ali smo uspjeli.

  10. #2460
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,499

    Početno

    Bravoo spelkice, svaka cast, samo tako dalje

    Pa ne mogu vjerovat kakve savjete daju u rodilistu, pa kakva dohrana, onda ode dojenje u klinac...fakat treba to prijavit.

  11. #2461
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Pa u Vinogradskoj važu bebe prije i poslije dojenja koje slabije dobivaju na težini. I onda kažu beba je gladna i odmah daju dohranu umjesto da pomognu savjetom oko dojenja...

  12. #2462
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Ženske iz Zagreba ili koje ste rodile u Zg, kako ste se odlučile za rodilište? Škicam pomalo iskustva, nekako najviše naginjem Petrovoj i Sv. Duhu. Na vrhu prioriteta mi je da se poštuju moje želje, da je profesionalan/stručni/ljudski odnos te da imaju naravno vrhunsku skrb za bebe. Veličina soba, kvaliteta hrane i sl. mi ne igraju neku ulogu za par dana.

  13. #2463
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    756

    Početno

    Nouvelle, ja 3. put rađam na sv. Duhu. Jednom sam rodila hitnim carskim u Petrovoj teško bolesnu bebu tako da mi je to iskustvo u magli i ne znam što bih ti rekla o tom rodilištu. Na sv Duhu su mi bili ljubazni, profesionalni, imaju nove rađaone, u sobama smo bile po 3 rodilje, svaka soba svoju kupaonu, ukoliko budeš umorna možeš tražiti sestre da ti odnesu bebu preko noći...Zadnje je iskustvo iz 2019. E,sad, ono što sam novo čula od mog ginekologa koji tamo radi je da gužve znaju biti ogromne pa se dogodi da novu rađaonu niti ne vidiš već rodiš gdje već ti nađu mjesto...Ugl. kroz koji dan ću ti javiti friško iskustvo...ušla u 39 TT...

  14. #2464
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj Zenii prvotno napisa Vidi poruku
    Nouvelle, ja 3. put rađam na sv. Duhu. Jednom sam rodila hitnim carskim u Petrovoj teško bolesnu bebu tako da mi je to iskustvo u magli i ne znam što bih ti rekla o tom rodilištu. Na sv Duhu su mi bili ljubazni, profesionalni, imaju nove rađaone, u sobama smo bile po 3 rodilje, svaka soba svoju kupaonu, ukoliko budeš umorna možeš tražiti sestre da ti odnesu bebu preko noći...Zadnje je iskustvo iz 2019. E,sad, ono što sam novo čula od mog ginekologa koji tamo radi je da gužve znaju biti ogromne pa se dogodi da novu rađaonu niti ne vidiš već rodiš gdje već ti nađu mjesto...Ugl. kroz koji dan ću ti javiti friško iskustvo...ušla u 39 TT...
    Zenii, moja frendica je isto rodila dvaput tamo i kaže da bi i 3. put. Hvala ti, zvuči ohrabrujuće i pozitivno sve što si napisala. Pa već 39 tt!!! Ajde ako ne gnjavim previše podijeli iskustvo kad stigneš i želim ti super porod.

  15. #2465

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav curke! Imam pitanje, vidim da vas je dosta vec pred porod, pa ste se mozda susrele sa pitanjem koje me muci.
    Sad sam 21. tjedan trudnoce (prva trudnoca) i bebica mi je jako aktivna i bas ju jako osjetim, a i pomice mi kozu trbuha, bez obzira sto mi je posteljica sprijeda. Mrsava sam, pa je i to eto moguce. Ugl, u zadnje vrijeme mi se puno puta na dan ukruti veci dio maternice i napravi se poveca kvrga na trbuhu koja doslovno nestane za 15ak sekundi. I socijalni i privatni ginekolog su mi rekli da to nisu kontrakcije, vec da se beba prevrce i da to ona uzrokuje. Mene je strah da su to nekakve kontrakcije, jer mi se to dogodi vise od 10ak puta na dan. Vec 2 mj redovno pijem magnezij direkt, neki dan sam popila i normabel 2mg, ali nije bilo nista drugacije. Da li je imala neka slicnih iskustva? Hvala..

  16. #2466
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Citiraj Nouvelle prvotno napisa Vidi poruku
    Na vrhu prioriteta mi je da se poštuju moje želje, da je profesionalan/stručni/ljudski odnos …
    Ako želiš ovo, Petrova definitivno nije za tebe. Tri puta sam tamo rodila, zadnji prije godinu i pol. Malo jesu poradili na informiranju o postupcima koje rade, ali i dalje se ponašaju prema ženama kao da mi nemamo pojma o ničemu i oni najbolje znaju sto je najbolje za nas. Zadnji porod su doslovce gunđale da zašto još nisam rodila a treće mi je i sto sad ja odugovlačim, a rodila kroz 3 sata od kada sam došla u bolnicu.

    Četvrto bi rodila negdje drugdje

  17. #2467
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    756

    Početno

    Citiraj ima333 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav curke! Imam pitanje, vidim da vas je dosta vec pred porod, pa ste se mozda susrele sa pitanjem koje me muci.
    Sad sam 21. tjedan trudnoce (prva trudnoca) i bebica mi je jako aktivna i bas ju jako osjetim, a i pomice mi kozu trbuha, bez obzira sto mi je posteljica sprijeda. Mrsava sam, pa je i to eto moguce. Ugl, u zadnje vrijeme mi se puno puta na dan ukruti veci dio maternice i napravi se poveca kvrga na trbuhu koja doslovno nestane za 15ak sekundi. I socijalni i privatni ginekolog su mi rekli da to nisu kontrakcije, vec da se beba prevrce i da to ona uzrokuje. Mene je strah da su to nekakve kontrakcije, jer mi se to dogodi vise od 10ak puta na dan. Vec 2 mj redovno pijem magnezij direkt, neki dan sam popila i normabel 2mg, ali nije bilo nista drugacije. Da li je imala neka slicnih iskustva? Hvala..
    Ima333, ako doktori kažu da je sve ok i ne uzrokuju probleme oko otvaranja tad se najvjerojatnije radi o BH kontrakcijama(Braxton Hicks). Osim što su neugodne ne uzrokuju neke probleme. Ja ih imam od 20 tjedna svake trudnoće pa do kraja. Pomogne ukoliko odmorim..

  18. #2468

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav drage moje..
    Trudna sam 4tj+4 dana, prekjucer napravila test i pokazale su se 2 crtice

  19. #2469
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    756

    Početno

    Marija2404, čestitam i sretno dalje!

  20. #2470
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj Jainina prvotno napisa Vidi poruku
    Ako želiš ovo, Petrova definitivno nije za tebe. Tri puta sam tamo rodila, zadnji prije godinu i pol. Malo jesu poradili na informiranju o postupcima koje rade, ali i dalje se ponašaju prema ženama kao da mi nemamo pojma o ničemu i oni najbolje znaju sto je najbolje za nas. Zadnji porod su doslovce gunđale da zašto još nisam rodila a treće mi je i sto sad ja odugovlačim, a rodila kroz 3 sata od kada sam došla u bolnicu.

    Četvrto bi rodila negdje drugdje
    A jooj, ne znam što da mislim. Možda ću morati dodatno smanjiti kriterije. Ma i meni se čini da su u Petrovoj svi malo s visoka, ali mi je to i najbliža bolnica i doslovno mogu prošetati do njih pa im pokušavam naći više prednosti nego mana. Rodila si sva tri puta prirodno, mislim vaginalnim putem i zadnje dijete za tri sata?? 3 sata - to je ekspresno, svaka žena bi odmah potpisala.

  21. #2471
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Zenii kako si? Sad si već i 40 tt, je li tako?

  22. #2472
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    756

    Početno

    Citiraj Nouvelle prvotno napisa Vidi poruku
    Zenii kako si? Sad si već i 40 tt, je li tako?
    Evo me, još uvijek u komadu. U subotu mi se učinilo da kreće,ali se sve smirilo kroz 2 sata, vjerojatno neki pripremni trudovi. U srijedu idem na pregled pa ćemo vidjeti kakvo je stanje....ako do tada ne rodim

  23. #2473
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Citiraj Nouvelle prvotno napisa Vidi poruku
    A jooj, ne znam što da mislim. Možda ću morati dodatno smanjiti kriterije. Ma i meni se čini da su u Petrovoj svi malo s visoka, ali mi je to i najbliža bolnica i doslovno mogu prošetati do njih pa im pokušavam naći više prednosti nego mana. Rodila si sva tri puta prirodno, mislim vaginalnim putem i zadnje dijete za tri sata?? 3 sata - to je ekspresno, svaka žena bi odmah potpisala.
    Da, sva tri poroda vaginalna, sva tri drip. Prvi su me stavili na drip i ostavili da ležim 12 sati dok nisam rodila, užas živi. Tada mi nitko ništa nije govorio sto rade, zašto rade, bas ništa. Teta koja čisti mi je dodavala vodu i sl.

    Drugi je bio brži porod, cca 6 sati, ali i tada mi nisu ništa govorili, kao da ne postojim.

    Na trećem se vidjela velika razlika što se informiranja tiče. Sve su mi govorili sto će raditi, ali stav je ostao isti… zašto uopće dolazimo da oni moraju nešto s nama raditi i još ako imamo kakve prohtjeve…

  24. #2474
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj Zenii prvotno napisa Vidi poruku
    Evo me, još uvijek u komadu. U subotu mi se učinilo da kreće,ali se sve smirilo kroz 2 sata, vjerojatno neki pripremni trudovi. U srijedu idem na pregled pa ćemo vidjeti kakvo je stanje....ako do tada ne rodim
    Hehehe... Vjerujem da si već nestrpljiva. Ali imaš iskustva, ja bih trčala vjerojatno u bolnicu na prvi trud.

  25. #2475
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj Jainina prvotno napisa Vidi poruku
    Da, sva tri poroda vaginalna, sva tri drip. Prvi su me stavili na drip i ostavili da ležim 12 sati dok nisam rodila, užas živi. Tada mi nitko ništa nije govorio sto rade, zašto rade, bas ništa. Teta koja čisti mi je dodavala vodu i sl.

    Drugi je bio brži porod, cca 6 sati, ali i tada mi nisu ništa govorili, kao da ne postojim.

    Na trećem se vidjela velika razlika što se informiranja tiče. Sve su mi govorili sto će raditi, ali stav je ostao isti… zašto uopće dolazimo da oni moraju nešto s nama raditi i još ako imamo kakve prohtjeve…
    Glavno da ste ti i djeca dobro, ali žene ne bi trebale imati ovakva sjećanja na porode. To je poražavajuće. Mislim da se stvari pomalo mijenjaju na bolje, ali opet presporo. Zanimljivo je kako su svi ljubazni po privatnim ordinacijama (ili bar većina), dakle može se.

  26. #2476

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Uff, jako je tužno kad ti neko kaže što odugovlačiš porod, jer ti je treči, a rodiš za 3 h, što fakat nije puno.
    Mislim, da ako rodilja želi prirodan tretman i poštovanje, onda bi možda trebala razmotriti porod u kući za porode ili da barem ide dula sa njom u rodilište.
    Posljednje uređivanje od tinkilinkixyz : 12.04.2022. at 10:43

  27. #2477
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    756

    Početno

    Evo da se kratko javim, beba stigla u petak. Došla sam u jutro na redovni pregled u punom terminu, otvorena 4-5 prstiju, bez trudova. Međutim tlak mi je bio podosta visok te smo odlučili da ne čekamo obzirom da me je tlak podosta zezao u zadnjim tjednima. Porod je induciran, u 11 i 30 mi je prokinut vodenjak te sam dobila drip. Trudovi su krenuli oko 12 h,a u 12 i 43 min sam rodila, doslovno u dva tiskanja. Iznenadila sam se koliko je brzo sve prošlo, mogu doslovno na dvije ruke nabrojati koliko sam trudova osjetila. Tlak mi je još uvijek povišen, ali u opadanju....

  28. #2478
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Zenii, čestitam!
    Brz oporavak i sretno

  29. #2479
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Zenii, cestitam ti! Neka pritisak sto pre padne <3

  30. #2480
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj Zenii prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se kratko javim, beba stigla u petak. Došla sam u jutro na redovni pregled u punom terminu, otvorena 4-5 prstiju, bez trudova. Međutim tlak mi je bio podosta visok te smo odlučili da ne čekamo obzirom da me je tlak podosta zezao u zadnjim tjednima. Porod je induciran, u 11 i 30 mi je prokinut vodenjak te sam dobila drip. Trudovi su krenuli oko 12 h,a u 12 i 43 min sam rodila, doslovno u dva tiskanja. Iznenadila sam se koliko je brzo sve prošlo, mogu doslovno na dvije ruke nabrojati koliko sam trudova osjetila. Tlak mi je još uvijek povišen, ali u opadanju....
    Draga Zenii čestitaaaaam tebi i obitelji! Škicala sam tu više puta da vidim jesi li rodila. Super da je brzo prošlo, vjerojatno je to i očekivano za višerotku. Nadam se da ti je tlak u međuvremenu pao i da se lijepo mazite i cicate, javi se s malo više informacija kad budeš mogla.

  31. #2481
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Zenii, čestitam!

  32. #2482
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    756

    Početno

    Hvala cure na lijepim željama...

    Nouvelle, u rađaoni su bili stvarno ljubazni i uslužni. Rađala sam u tom novom apartmanu. Sve je uredno, imaš vlastitu kupaonu i onako lijep je privatan osjećaš, nije kao u boxu pa svi stalno prolaze. Muž je bio sa mnom, morao je pokazati covid potvrdu, mene su testirali brzim testom. Na babinjačama standardno gužva, sestre su uglavom ok. Svako veče pitaju,ako želiš da uzmu bebu na par sati što dobro dođe da se malo odmoriš..
    Pitaj ukoliko te još šta zanima od friških informacija

  33. #2483
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj Zenii prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure na lijepim željama...

    Nouvelle, u rađaoni su bili stvarno ljubazni i uslužni. Rađala sam u tom novom apartmanu. Sve je uredno, imaš vlastitu kupaonu i onako lijep je privatan osjećaš, nije kao u boxu pa svi stalno prolaze. Muž je bio sa mnom, morao je pokazati covid potvrdu, mene su testirali brzim testom. Na babinjačama standardno gužva, sestre su uglavom ok. Svako veče pitaju,ako želiš da uzmu bebu na par sati što dobro dođe da se malo odmoriš..
    Pitaj ukoliko te još šta zanima od friških informacija
    Ej Zenii super, hvala. Nadam se da se dobro oporavljaš i da je beba super. Kako vam ide s dojenjem? Ma htjela sam te još samo pitati kakva su ti iskustva iz njihove trudničke ambulante i da li rade UZV prilikom pregleda? Mi baš danas krećemo na tečaj pa će muž imati potvrdu, ako i to treba. Cijepljen je, ali još prošle godine, mislim da je ta covid potvrda istekla, morat će se onda vjerojatno testirati. Zvuči super imati neku privatnost dok rađaš. : )

  34. #2484
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    756

    Početno

    Citiraj Nouvelle prvotno napisa Vidi poruku
    Ej Zenii super, hvala. Nadam se da se dobro oporavljaš i da je beba super. Kako vam ide s dojenjem? Ma htjela sam te još samo pitati kakva su ti iskustva iz njihove trudničke ambulante i da li rade UZV prilikom pregleda? Mi baš danas krećemo na tečaj pa će muž imati potvrdu, ako i to treba. Cijepljen je, ali još prošle godine, mislim da je ta covid potvrda istekla, morat će se onda vjerojatno testirati. Zvuči super imati neku privatnost dok rađaš. : )
    Imaju dvije trudničke ambulante “obična” i ona za visokorizičnu trudnoću. Ja sam zbog tlaka išla u visokorizičnu, svaki put uzv i ctg. Koliko se sjećam iz prethodnih trudnoća tako rade i u regularnoj ambulanti. Sretno i pripremi se jedino na čekanje jer ima puno trudnica…

  35. #2485
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj Zenii prvotno napisa Vidi poruku
    Imaju dvije trudničke ambulante “obična” i ona za visokorizičnu trudnoću. Ja sam zbog tlaka išla u visokorizičnu, svaki put uzv i ctg. Koliko se sjećam iz prethodnih trudnoća tako rade i u regularnoj ambulanti. Sretno i pripremi se jedino na čekanje jer ima puno trudnica…
    Super, hvala ti puno na svim informacijama. : ) Ma da, skužila sam već da se čeka po dva-tri sata nekada.

  36. #2486
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Drage moje, evo nas napokon!
    Zenii čestitam na bebi!!!! Kako ste?
    Nouvele, koliko još brojiš? Za koji spol se pripremate? Imaš tremu zbog porođaja?
    Moj dječak je prošao 3 mj. On je već pravi veliki dečko od 6 kg. Smije se, igra, cica na veliko...jedino spavati neće sam, mora ga netko čuvati. Nabavila sam nosiljku pa kad ja nešto obavljam on spava u njoj. I u kolicima na šetnji neće spavati osim ako ga dobro uspavam na rukama pa prenesem u kolica, ali ni ti spavanci ne traju dugo. Po noći je ok. Zaspi i probudi se 2-3 puta do jutra, pocica u polusnu i spi natrag. Ja se stignem odmoriti. Osim toga, nikud ne idem pa mogu biti s njim u krevetu do kad hoću.
    Pomoć imam od mame, svekrve, sina, jedne prijateljice, muža. Muž u zadnje vrijeme jako slabo jer ima puno posla oko promjene firme (to mu je već dr promjena firme na istom radnom mjestu). Dođe doma nešto pojesti i začas natrag. Zato veliki brat preuzme večernje kupanje s menom i čuvanje. Seka je još premala, ali ona će imati glavnu ulogu u razvoju govora jer priča sto na sat

  37. #2487

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pomoć za jednu jakooo zabrinutu trudnicu!

    Naime, dr.mi je propisala duphaston (2x1) i utrogestan (vaginalno 2x navečer). NIGDJE nisam uspjela pronaći da se to uzima zajedno, svi uzimaju jedno ili drugo?
    Šta da radim?
    Inače, peta sam sedmica - danas prvi UZ, bila mala sukrvica prije par dana pa mi je zato ovo propisala.

    Nisam se snašla da je danas pitam zašto oboje...

  38. #2488
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Špelkice, kao da sam znala da si nešto pisala pa sam škicnula jer slabo dolazim ovdje otkako ste sve rodile. Još cca 3 tjedna ako ne odluči ranije , dva dr. su rekla curica pa se nadam da nisu fulali jer nismo išli na nikakav napredniji uzv i pripremili smo odjeću za curicu. Ma glavno mi je da je dijete zdravo. Daaa, strah me je prilično porođaja, ali računam na tu neku žensku snagu kojom smo valjda obdarene da bismo mogle roditi.
    Ne mogu vjerovati da tvoj mali već ima preko 3 mj. Kakva sreća!!! Meni su super te nosiljke, mi smo isto to pripremili. Dakle, voli se nositi, neka neka, ja mislim da moju curku neću ispuštati iz ruku. Svi su ti se angažirali oko bebe, to je baš lijepo. A i pomazilo te sa spavanjem. Kako je išlo s dojenjem, jesi imala nekih problema?
    Mi smo na kraju došli u Pulu kod mojih i tu ću i roditi, u Zagrebu nemam nikog od obitelji, mislim da će mi ovdje ipak biti lakše.
    Baš mi je drago da si se javila.

  39. #2489
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Nouvelle, jesi još u jednom komadu???
    Super da ćeš roditi u Puli ako tu imaš svoje, bit će ti lakše. Porod se odradi, nije lako, ali izdržiš. Kad misliš da ne možeš više, sjeti se, bude prošlo i budeš vidla svoju mrvicu. I prodiši trudove, bude lakše. U pauzi popij vodu i malo odmori. Obavezno nek muž ide da ti pomogne.
    S dojenjem nisam imala problema, moj je cicoljubac. U početku je teže, mogu ti se dogoditi ranice na bradavicama, ali prođu. Možeš ih mazat nekom kremom, zaboravila sam već kojom, ja nisam. Upale nisam imala. Na početku sam se izdajala, sad se više ne izdajem. Sad super funkcionira, dojim na zahtjev, nekad beba i nije gladna već traži utjehu, bliskost. Muž me zeza da za svako cendranje uvalim cicu i riješim problem. Al sad smo mu počeli davati malo i dudu kad je cendrav, pogotovo ako mu ne mogu dati cicu. Npr u kolicima je znao biti cendrav i onda se rasplakao da ga nisam mogla smiriti pa sam ga nosila i gurala kolica. Sad se više igra, gleda okolo, čak i spontano zaspi. Kao mali je znao spavati i po sat, dva, a sad max po pola sata. Srećom je po noći ok. Ne prespava cijelu noć u komadu, ali ne budim se do kraja, dam cicu u polusnu i nazad spavamo. Ma to oko nespavanja mi je zapravo malo too much prenapuhano. Jedino ne znam kak će biti kad počnu zubi. Sad već slini naveliko i stavlja u usta predmete.
    Jedva čekam da se javiš sa lijepim vijestima!!!

  40. #2490
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Nouvelle, jesi još u jednom komadu???
    Super da ćeš roditi u Puli ako tu imaš svoje, bit će ti lakše. Porod se odradi, nije lako, ali izdržiš. Kad misliš da ne možeš više, sjeti se, bude prošlo i budeš vidla svoju mrvicu. I prodiši trudove, bude lakše. U pauzi popij vodu i malo odmori. Obavezno nek muž ide da ti pomogne.
    S dojenjem nisam imala problema, moj je cicoljubac. U početku je teže, mogu ti se dogoditi ranice na bradavicama, ali prođu. Možeš ih mazat nekom kremom, zaboravila sam već kojom, ja nisam. Upale nisam imala. Na početku sam se izdajala, sad se više ne izdajem. Sad super funkcionira, dojim na zahtjev, nekad beba i nije gladna već traži utjehu, bliskost. Muž me zeza da za svako cendranje uvalim cicu i riješim problem. Al sad smo mu počeli davati malo i dudu kad je cendrav, pogotovo ako mu ne mogu dati cicu. Npr u kolicima je znao biti cendrav i onda se rasplakao da ga nisam mogla smiriti pa sam ga nosila i gurala kolica. Sad se više igra, gleda okolo, čak i spontano zaspi. Kao mali je znao spavati i po sat, dva, a sad max po pola sata. Srećom je po noći ok. Ne prespava cijelu noć u komadu, ali ne budim se do kraja, dam cicu u polusnu i nazad spavamo. Ma to oko nespavanja mi je zapravo malo too much prenapuhano. Jedino ne znam kak će biti kad počnu zubi. Sad već slini naveliko i stavlja u usta predmete.
    Jedva čekam da se javiš sa lijepim vijestima!!!
    Draga moja, ništa ti se kod mene još nije pokrenulo. Budu kao malo jače kontrakcije i mislim da je to nešto, ali ništa. Samo priprema. Ja ću na kraju dočekati puni termin kao i ti, ako i ne prenesem, mada sumnjam jer su mi rekli da ću zbog godina i gestacijskog morati na indukciju kad napunim 40 tjedana. Muž ide sa mnom na porod, kupila sam mu opremu, očekujem da me bedina. Spakirala sam si ručnu izdajalicu za bolnicu pa ćemo vidjeti. Super mi je dojenje na zahtjev, nadam se da ću kao i ti. Znaš šta, i sad se budim noću nekada i 5x, idem piškiti, pa sam ok, računam da je i to neka priprema za dojenje. Ti si svemu pristupila dosta smireno čini mi se pa ti tako i je. A normalno da ima dana kad je teško. Pa vi ste već skoro na temi zubića , koliko mali sad ima, oko 4 mjeseca? Uživaj u svakom trenutku s bebačem. Nadam se da će moja cura ipak odlučiti van prije indukcije. Navijam si za što prirodniji porod.

  41. #2491
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    756

    Početno

    Sretno Nouvelle, nadam se da nećeš još dugo čekati se uskoro mazite

  42. #2492
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Ženske, ja sam rodila prije 3 dana preslatku curicu . 3 dana prije termina krenulo je prirodno i bio je prilično brz porod za prvorotku. Kako su mi je stavili na cicu tako dojim i spava i sve u krug. Neispavana sam i sve boli, ali kad je pogledam, sreća najveća...

  43. #2493
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    756

    Početno

    Nouvelle čestitam! Drago mi je da je sve super prošlo,uživajte sad!!

  44. #2494

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Čestitke Nouvelle - svaka čast na brzom porodu. Sada je mazite i pazite <3

    Što se tiče da je nespavanje prenapuhan0, puno zavisi kakva je bebica i koliko se bude, neke se bude i po 20 x na noć i sigurna sam da ako su te mame umorne da to nije preuveličavanje. A ako spava super, to je odlično, neka tako i ostane
    Posljednje uređivanje od tinkilinkixyz : 01.07.2022. at 13:37

  45. #2495
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Nouvelle, čestitam!!! Mazite se i uživajte! Uhvatit ćete ritam spavanja, ja ne osjećam nekakvu neispavanost, budi se da pocica i natrag zaspi. Danas je evo spavao do 6 i onda smo još spavali do 9 s prekidima. Jedino je prvih 6 tj bitno da jedu svakih 3 sata. Ali nije toliko strašno kak zvuči. Izdrži se....

  46. #2496
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Hvala vam ženske . Da, valjda treba malo vremena da uhvatimo neki ritam. Ima dana kad mi je na cici stalno pa dana kad više spava i moram je takoreći buditi da bi jela. Ali lijepo napreduje s težinom, to mi je najbitnije. I stvarno sam presretna da mi cica od prvog trenutka. Danas ćemo vjerojatno i u prvu šetnju.

  47. #2497

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Nouvelle, čestitke na prinovi
    Naš dečko jučer imao 7 mjeseci.Imamo tri zuba za sada, super napredujemo što se kilaže tiče, dohranu smo počeli uvoditi s 4,5 mjeseca a cica mu je i dalje no.1
    Sa spavanjem nam je otpočetka veselo, a odkad su mu zubi počeli izlaziti još i veselije al se tješim da će i to proć, jednom haha.

  48. #2498
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Drage mame koje ste s menom dijelile trudničke dane, kako ste??? Kako su bebice?
    Naš malac je nedavno napunio 7 mj i ima dva donja zuba. Počeo je polako puzati i samo da se ne posjedne. Jedemo kašice, ali je cica i dalje br. 1. Pravi je veseljko, jedino se ne voli oblačiti/slačiti. Tu uvijek drami.

  49. #2499

    Datum pristupanja
    Dec 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, prvi put pišem na forumu i nadam se da će bar netko pomoći
    Naime trudna sam trenutno 9+4 na prvom pregledu sa 6 tjedana doktor je skužio cistu koja je bila 40mm a na slijedećem za tjedan dana 48mm (imajte na umu da ja cistu "vučem" cca od srpnja i da nije promijenila veličinu do nedavno) e sad doktor me uputio na vađenje ca125 rezultat 49.3 (povišeno) doktor kaže da nema razloga za zabrinutost jer da cista na UZV nema nikakve indikacije sa bude zloćudno odnosno nešto loše.
    Mene zadnja dva dana muči blago smećkast iscjedak (možda skuzim jednom u cijelom danu) a prije tjedan dana me doslovno presjeklo preko lijevog jajnika i iscurila je kao neka voda (znam da je previše info ali ne mogu dočekat pregled bez panika)
    Jeli se ijedna od vas susrela s ovakvom situacijom i ako je jeli sve bilo uredu?

  50. #2500

    Datum pristupanja
    Jan 2023
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima!
    Ovdje sam nova, imam neplanirani trudnoću, ali jako jako željenu nakon što smo saznali za nju Imam dvoje djece od 10 i 12g i ovo bi nam neočekivano iznenađenje bilo divno... Ali....

    Zanima me ima li netko dobru, utješnu vijest za mene
    Bila sam na pregledu 12.01. Tada mi je po ZM bilo 6+5
    Dr.je vidio GV i ŽV, ali nema ploda...
    Ponovno sam naručena u petak, tada će mi biti 7+6...
    Je li imao netko iskustvo da se kasnije pokazao plod i pojavilo srce? Jer moj dr. je samo rekao, ovdje nema ploda, neće ti od ovoga biti ništa... Ima li nade da se pojavi plod....?
    Ja nemam nikakve simptome trudnoće, do prije 4 dana su me jaaaako bolile grudi, više me ne bole i više nisu tvrde....
    Eto... Ne znam ima li nade sa se pojavi plod.... Treba preživjet do petka.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •