Stranica 10 od 51 PrviPrvi ... 8910111220 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 451 do 500 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #451

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Sretno svima zelim i da grlite svoje bebe. Ja sam pre sretna. Hvala vam jos jednom na cestitke
    [emoji173]️

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  2. #452
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Imala par dana ko menstr.grčeve i pritisak u trtici,ispalo da je urinarac, dobila 10 dana Novocefa, izmrcvarile me tam dr. ko svinjče, 3 dana sam krvarila od njihovog pregleda...
    Svom dr. idem 25. na kontrolu i nema te sile da me ide gledat vaginalno, ne dam, ovo je bilo prestrasno... Cervikometrija i amen.
    Posljednje uređivanje od 6xmamica : 10.04.2018. at 17:29

  3. #453
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Mogu ja na listu? Termin je 17.11. Zadnja sam zasad

  4. #454
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Munkica 23.5.2018. / (Ž)
    Bluebella 20.6.2018 / (Ž)
    bodo 05.7.2018 / (Ž)
    bornastra 03.8.2018 / (Ž)
    Nivana 03.9.2018 / (M)
    6xmamica 11.09.2018 / ()
    Ribica 1 15.10.2018 / ()
    Isabel 18.10.2018 / ()
    mabo1 30.10.2018 / ()
    V&NMama 17.11.2018 / ()

  5. #455
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Isabel i V&NMama, dobrodošle na listu

    Uf, 6xmamice, zvuči neugodno.

    Sutra sam u 35. tt i do sada nisam imala niti jedan vaginalni pregled ako ne računamo UZV do 12. tt. Mislim da će mi na sljedećem pregledu jedino uzeti bris za streptokok.

  6. #456
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Munkice, kak ti gledaju stanje cervixa onda? Cervikometrija ili?
    Mene su navikli već čačkat jer se moj cervix krene nakon 20.tj otvarat al stvarno mislim da za to nema bas neke velike potrebe, sve se to vidi i vaginalnim uzv... A to kaj bu meni neko reko nakon pet poroda da sam uloživa mi se ne čini nenormalnim...
    Posljednje uređivanje od 6xmamica : 10.04.2018. at 18:59

  7. #457
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ne gledaju
    I to je ovdje praksa. Ako nije pokvareno, ne treba čačkati. Bas sam pitala kolegice koje su rodile u drugim bolnicama. Niti njih nisu pregledavali.
    Dr. mi je samo tijekom abdominalnog UZV rekla da cervix izgleda ok.

  8. #458
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Hvala! Čestitke miuti821 na njezinoj srećici!!!

  9. #459
    mabo1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    44

    Početno

    Bok cure,mali ispravak mog termina. Kaze dok.da je 2.11 ipak po ZM. Mene ulovila jaka prehlada pred 4 dana tako da sam umirala skoro 2 dana od začepljenosti i nisam mogla ništa spavati po noći.
    Miuta821 čestitke na princezi

  10. #460
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Munkica 23.5.2018. / (Ž)
    Bluebella 20.6.2018 / (Ž)
    bodo 05.7.2018 / (Ž)
    bornastra 03.8.2018 / (Ž)
    Nivana 03.9.2018 / (M)
    6xmamica 11.09.2018 / ()
    Ribica 1 15.10.2018 / ()
    Isabel 18.10.2018 / ()
    mabo1 02.11.2018 / ()
    V&NMama 17.11.2018 / ()

  11. #461
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Mabo1, ja sam svoj datum uzela s rezervom. Budući da znam kada je bila oplodnja i transfer embrija, datum bi trebao biti 21.5. Vidjela sam neki dan da je dr. u knjižicu upisala 25.5., a prema uzv je bilo 23.5. Uglavnom, dolazi nekad krajem 5.

  12. #462
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Cure,da li koja koristi Utrogestan vaginalno?Koliko odležite nakon stavljanja?Ja stalno imam fobije da mi se neće dovoljno resorbirat,pa onda ležim čim duže,trpim da idem na wc,a znam da ni to nije dobro...Iscijedi se nekaj uvijek kad god da se dignem pa opće ne znam nakon kolko je ok dić se-meni ovaj moj dr.nije niš konkretno rekao...

  13. #463
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    15ak min je dovoljno, prema mojoj dr. Ja sam uglavnom lezala 15-30min

  14. #464

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Koristila sam ga do 12tt i nisam ležala niti mirovala nakon stavljanja niti sam dobila upute o mirovanju od doktora.

  15. #465
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ja sam odlezala po 20-tak minuta. Normalno je da visak iscuri, ne brini.

  16. #466
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj nicky_111 prvotno napisa Vidi poruku
    Koristila sam ga do 12tt i nisam ležala niti mirovala nakon stavljanja niti sam dobila upute o mirovanju od doktora.
    Ja isto ovako. Radila sam jos tad, ujutro prije posla stavim, na poslu pred kraj dana opet i pred spavanje.
    Sad ga isto koristim, 3x3 dnevno, stalno ležim i svejedno visak iscuri....

  17. #467
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Bluebella,ogromna doza ...jel to zbog serklaže moraš tolku dozu uzimat ili kao nastavak na tokolizu?

    Ja uzimam zasad 3x1,umjesto Duphastona koji sam do prije tj.dana uzimala jer su mi u Vinogradskoj rekli da bi za taj moj grlić koji je slabašan bilo bolje da uzimam lokalno Utrogestan,da bi se čim dulje držao donekle(jer u prethodne 2 trudnoće se krenuo uvijek otvarat nakon 20.tjedna pa sam morala ležat do kraja sa Normabelima i magnezijem,al su sve trudnoće došle do termina)...i naravno mirovanje...

  18. #468
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Velika je doza, da. Kad sam nazvala soc ginekologa da mi pusti uputnicu nije vjerovao da je tolika doza i rekao da to cak nema ni u sistemu kao mogućnost upisati.
    Koristim toliku dozu zbog slabog cerviksa, moram priznati da vec tri dana nakon terapije vise nisam imala ni krvarenja ni sluzni čep vise nije curio.
    Citala sam dosta na stranim portalima da se velike doze progesterona daju kod dijagnoze slabog cerviksa i prijetećeg prijevremenog.

  19. #469
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    To sam i ja čitala a i reko mi je privat ginić da se daju visoke doze progesterona vaginalno kod insuficijencije cervixa...ja zasad po jednu,ko zna još je dalek put pred nama,još stignem i ja dogurat do neke divlje doze .
    Ja sam primjetila da otkad sam se prebacila na Utrogestan imam manje ili nikako stezanja u trbuhu,za razliku dok sam bila na Duphastonu...nekak mi je maternica opuštenija.Vidjet ću za 2 tjedna kod ginića kakvo bude stanje.

  20. #470
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Evo mene opet s pitanjcem... Bluebella, kak stojis ti sa bolovima(za tebe jedino znam da lezis, pa te zato i pitam)?
    Mene tolko trtica boli u lezecem polozaju da je to prestrasno... Konstantna, tupa bol. Probala jastuk među noge, nis bolje. Kad se ustanem ne boli nis, samo u lezecem polozaju...

  21. #471
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj 6xmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mene opet s pitanjcem... Bluebella, kak stojis ti sa bolovima(za tebe jedino znam da lezis, pa te zato i pitam)?
    Mene tolko trtica boli u lezecem polozaju da je to prestrasno... Konstantna, tupa bol. Probala jastuk među noge, nis bolje. Kad se ustanem ne boli nis, samo u lezecem polozaju...
    I mene sve boli, al kako koji dan. Ispocetka su me kukovi rasturali, sad sve nekako podjednako, vise se ni ne obazirem, tupa bol. Proci ce
    vec sam se toliko naviknula na lezanje da ne znam kak cu kad rodim uopce funkcionirati ... lol...

  22. #472
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Bilo bu ti koma, ja vec probala... U 4.trudnoci sam od 9 mjeseci 7 prelezala-prvo krvarenje, pa placenta marginalis, pa kontrakcije i otvaranje... Kad su mi sa 36 tj rekli "e sad mozete kaj god hocete" - sipak-misici atrofirali, ja ko neki babac, nakon 20 metara moram stat da ulovim zraka... Ma uzas, nikam nisam mogla, snage nula, znam da sam se bojala da ne bum imala snage ni rodit... Sad me vjerojatno kolko vidim opet ceka isti scenarij :/

  23. #473
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    A ja planirala cim dodjem sebi od poroda na more, sa oboje klinaca cijelo ljeto. Muz ce dolaziti i odlaziti.
    Kolica uzbrdo nizbrdo, kupaj jedno, kupaj drugo, dojenje, napravi rucak/veceru.... lol....
    budem jos vidjela.
    Iz ove perspektive cini mi se kao da nikada necu roditi, dan mi je ko godina, a opet vrijeme nekako ide.
    No ako beba bude kao i stariji braco, mogu na kraj svijeta s njih dvoje

  24. #474
    mabo1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    44

    Početno

    Da li se koja sjeća kakvi su bolovi u donjem dijelu trbuha zbog širenja maternice?
    Već 2 dana osjećam povremeno bol kao kada imaš upalu mišića u donjem dijelu trbuha i u razini jajnika. Već sam zaboravila kako mi je bilo u 1 trudnoći...Kao da sam se malo jače istegnula pa me sve zateže. Osim toga nemam nikakvih drugih tegoba. A (.) (.) su opet toliko osjetljive da se ne smijem niti taknuti

  25. #475
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Da, da... To je skroz normalno. Maternica se širi, ligamenti rastežu

  26. #476
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Skroz sam zabrinuta, ne cujem mrvicu na baby watcheru vec dva dana. Danas sam je trazila pola sata i 7-8 puta mi se ugasio. Vec bi se trebala lijepo cuti s obzirom da sam 14+2. Ispalit cu dva tjedna do pregleda.

  27. #477
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mozda trebas promijeniti baterije?

  28. #478
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    To sam i pomislila. Je limoguce da zbog baterija ne cujem bebicu?

  29. #479
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Pa moguce da ne hvata dobro ak je slaba baterija. Probaj zamijeniti baterije il skroz pojacati zvucnik

  30. #480
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Idem u ducan po nove. Tnx

  31. #481
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ribice, jesi uspjela zamijeniti baterije? Ja sam se prekjučer također malo prepala jer je po prvi put beba bila na skroz drugom mjestu u odnosu na prošla 2 tjedna pa sam ju isto dobrih 20 min tražila. Podigla mi se gore i prema sredini. Isto ju teško nađem i čujem jer mi je baš kod one moje žile (čini mi se baš ispod nje) i onda suludo jako čujem svoje otkucaje a njene jedva, kao u pozadini.
    Imam ti ja broj od dr. Engelbrechta pa ga slobodno nazovi, on je vrlo pristupačan i simparičan, moguće da je i aparat u kvaru (ina grešku). Istestiraj ga s novom baterijom pa ako ni to nije okej onda zovi njega da ti daju novi. On i njegov sin su zaduženi za Baby Watcher i sigurna sam da ti budu pomogli ako je do aparata.
    Javi razvoj situacije

  32. #482
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Promijenila sam baterije i opet nista ne cujem. Jutros mi se pokazalo na ekranu par puta 135 i 142 ali nista od otkucaja i opet mi se ugasio. Nazvala sam ljekarnu Natura preko koje sam narucila pa su mi se rekli javit.

  33. #483
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Okej. Onda je do aparata, ne brini se, mrvica je tu . Ako ti oni zakompliciraju nazovi svakako njega, inventora BW (dr. Engelbrecht 095 1404 973)

  34. #484
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Hvala draga Isabel!

  35. #485
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    mono, Muma, kako ste, curke, kako djecica?
    Pozdrav svim novim trudnicama, laku trudnocu vam zelim

  36. #486
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Isabel jel stigao Nifty? Napetost raste

  37. #487
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Bluebella, ma nije . E, čekam ga od jučer, na skavi zvuk maila se trznem no ništa još, rekli su 6-10 dana, meni je jučer bio 7. dan. Jooj kako me je frka, stalno gledam na mail i mobitel, jučer u 20h mi dragi oduzeo mob koliko sam bila luda , rekao je da tak kasno očito neće doći.
    Javim čim dobijem!

  38. #488
    bornastra avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Isabel, Maja će te zvati pa proslijediti rezultate na mail.
    Barem je tako meni.
    Vibriramo da sve bude u najboljem redu!!

  39. #489
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Isabel, čekanje je i mene izludilo. Još moji rezultati nisu bili niti na hrvatskom niti na engleskom pa sam 5x čitala (i za svaki slučaj) ubacila u google translate da budem sigurna.
    Noćas sam sanjala da sam krivo pročitala i da nije curica
    Vjerujem da će svi rezultati biti ok!

    Btw, koliko ranije vam se spustio trbuh? Čisto sam znatiželjna. Znam da se može spustiti tjednima prije poroda, a može i prije samog poroda. Danas sam točno 35+0 i primijetila sam da je niže. Lakše se diše

  40. #490
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    Bluebella, ma nije . E, čekam ga od jučer, na skavi zvuk maila se trznem no ništa još, rekli su 6-10 dana, meni je jučer bio 7. dan. Jooj kako me je frka, stalno gledam na mail i mobitel, jučer u 20h mi dragi oduzeo mob koliko sam bila luda , rekao je da tak kasno očito neće doći.
    Javim čim dobijem!
    Zato sam te i pitala, ja sam izludila čekajući. Taman sam 7dan nakon Nifty putovala na skijanje i cijelim putem držala mob u ruci i provjeravala koliko je satu u Hong Kongu ... lol...
    Nalaz mi je dosao 8 dan nakon uzimanja uzorka. Isti tren su mi i dr R na viber i sestra Maja na mail poslali rezultate, bas sam sad gledala na mail, u 10:47 sam dobila nalaz.

  41. #491
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Munkica, meni se u prvoj trudnoci trbuh spustio u 36tt, rodila sa ravno 39 tjedana.
    Bas je bilo primjetno kad se spustio i osjetila sam veliko olaksanje u gornjem dijelu trbuha, a pritisak dole.

  42. #492
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    Zato sam te i pitala, ja sam izludila čekajući. Taman sam 7dan nakon Nifty putovala na skijanje i cijelim putem držala mob u ruci i provjeravala koliko je satu u Hong Kongu ... lol...
    Nalaz mi je dosao 8 dan nakon uzimanja uzorka. Isti tren su mi i dr R na viber i sestra Maja na mail poslali rezultate, bas sam sad gledala na mail, u 10:47 sam dobila nalaz.
    Jučer dobila rezultate i rasplakala se od sreće! Nalaz Niftyja je uredan , imamo zdravu bebicu i dečko je! Svi smo presretni, baš smo svi tako nekako i osjećali da je dečkić! Ajme, sreći nam nema kraja !!
    Kakav nam je kamen sa srca pao, hvala bogu sve je u redu!
    Ja ne mogu vjerovati da ću roditi sina, isuse, kako mi je to nestvarno! Još uvijek se samo blesasto smješkamo od jučer i nemremo vjerovati. Presretni...

  43. #493
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Jupiiii... bravo za super nalaz i malog dečkića ❤️ taman malo da nam jos jedan muškić dodje na listu medju hrpu cura...
    Koji si ti nifty na kraju radila? Standard ili Plus?

  44. #494
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ma dragi je inzistirao na Plusu, kad već plaćamo nek onda bude sve.
    Bome da, na listi skoro same curke

  45. #495
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Isabel,čestitke na urednom nalazu i na malom dečkiću

  46. #496
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Isabel cestitam od srca!

  47. #497
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Čestitam, Isabel!

  48. #498
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Isabel cestitam od srca !

  49. #499
    bornastra avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Čestitke Isabel

  50. #500
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Isabel, cestitam

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •