Stranica 45 od 51 PrviPrvi ... 354344454647 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,201 do 2,250 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #2201
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Smajlich

    Zvuci kao da je mali Marino stigao u briznu obitelj u kojoj ce mu bit dobro
    potpisujem! smajlich, čestitam, posebni dječak donijet će puno ljubavi za sve vas u svome zdravom srcu

    Jadro, i tebi čestitam

  2. #2202
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Smajlich

    Zvuci kao da je mali Marino stigao u briznu obitelj u kojoj ce mu bit dobro
    Drago mi je da je baš nas izabrao, unatoč svemu...hvala ❤️

  3. #2203
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    potpisujem! smajlich, čestitam, posebni dječak donijet će puno ljubavi za sve vas u svome zdravom srcu

    Jadro, i tebi čestitam
    hvala puno ❤️

  4. #2204

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    29

    Početno

    Smajlich
    Zbilja si posebna
    I od početka meni posebna podrška. Čuvaj svoga dječačića

  5. #2205

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    29

    Početno

    Svim curama koje svoje smotuljcice gledaju neka uživaju, najviše sto mogu u posebnim trenucima prvih dana. Iskrene čestitke.
    Sve ste me ohrabrile, jako.
    Mi smo danas punih 30 tj. Nije lako, dosta odmaram, bebica uživa - nadam se.... lijepo napreduje.
    A ja još uvijek na utrogestanu, 3x2....miom se vrlo malo smanjio, samo da je izdržati još šest tjedana......o svojoj psihi vam ne želim pisati.....preumorna sam.
    Nakon njih dvije i predivne trudnoće koje sam imala ne mogu zamisliti da će ova do kraja čini se biti borbeno. Za sada se ne usudim zamišljati kako ću ponovno susresti moje malo biće..... kakav će to susret biti ❤️

  6. #2206
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj srećko prvotno napisa Vidi poruku
    Smajlich
    Zbilja si posebna
    I od početka meni posebna podrška. Čuvaj svoga dječačića
    Hvala ❤️❤️ Jos malo i ti ces svoga bebača zagrliti...pozdrav od nas dvoje!
    Posljednje uređivanje od Smajlich : 28.08.2019. at 21:24

  7. #2207
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Smajlich

  8. #2208
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Hvala Tang

  9. #2209

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    6

    Početno

    Bok curke Novija sam na forumu tako da se još snalazim što gdje piskarati U petom mjesecu smo trenutno tako da će biti zimski bebač.

    Moje prvo pitanje - pijete li vi kavu? Onako pravu kofeinsku? Našla sam po netu puno toga protiv kave, pa opet i postove poput trebali bi smanjiti na dvije tri šalice dnevno (??). Za sada sam se prebacila na beskofeinsku, ali nekada bih baš srknula pravu tursku.

    Mome doktoru je više manje svako moje pitanje bedasto i što god ga pitam sve ja mogu (od svih ljekova u ljekarni do bilo kojeg sporta) tako da bih ipak čula iskustva iz prve ruke

    Pozdrav još jednooom

  10. #2210
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Zarica prvotno napisa Vidi poruku
    Bok curke Novija sam na forumu tako da se još snalazim što gdje piskarati U petom mjesecu smo trenutno tako da će biti zimski bebač.

    Moje prvo pitanje - pijete li vi kavu? Onako pravu kofeinsku? Našla sam po netu puno toga protiv kave, pa opet i postove poput trebali bi smanjiti na dvije tri šalice dnevno (??). Za sada sam se prebacila na beskofeinsku, ali nekada bih baš srknula pravu tursku.

    Mome doktoru je više manje svako moje pitanje bedasto i što god ga pitam sve ja mogu (od svih ljekova u ljekarni do bilo kojeg sporta) tako da bih ipak čula iskustva iz prve ruke

    Pozdrav još jednooom
    Meni je ginekolog rekao da mogu dvije šalice dnevno.

  11. #2211
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja sam pila salicu do dvije dnevno. Al uglavnom s aparata/iz kafica. Pila bi i tursku doma, al mi nekako nije prijala.

  12. #2212

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Zarice čestitam! Ja isto čekam zimsku bebicu

    Ja sam prestala piti kavu, ali čisto iz svog nekog mira tako se bolje osjećam, ali često sam čula da nije problem popiti šalicu, dvije. Pogotovo u kasnijoj trudnoći.
    Pila sam do sad te beskofeinske, ali žalibože nazvat to kavom

  13. #2213

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Jaaaadroooo čestitam

    I vidim da zaostajem, Smajlich čestitam i tebi

    Zenii čestitam
    Citiraj Zenii prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da javim da je stigla naša djevojčica, 50 cm i 3460 g, točno na termin. Porod je prošao brzo, bez komplikacija i bio je uspješan VBAC. Zapala me predivna i iskusna babica. Sada se mazimo i čekamo otpust doma...
    Cestitam !!

  14. #2214

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Jaaaadroooo čestitam

    I vidim da zaostajem, Smajlich čestitam i tebi

    Zenii čestitam
    Citiraj Smajlich prvotno napisa Vidi poruku
    Drago mi je da je baš nas izabrao, unatoč svemu...hvala ❤️
    Smajlich <3

  15. #2215
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Maloprije sam se sagnula i presjekla me jaka bol dolje nisko iznad stidne kosti. Legla sam i sad se smanjuje nekako postupno. U 10. tjednu sam. Ne znam što da radim.. Nisam kući nego na moru. Da tražim tu nekog ginekologa ili je dovoljno pratiti? Jel se netko susreo s tim?

  16. #2216
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja bi rekla da su nekakva probadanja vrlo cesta u prvom tromjesecju. Ako se ipak ne smanji, odi kod ginekologa, cisto da te smiri.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 03.09.2019. at 16:29

  17. #2217
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hvala Jadranka, sad je dobro. Valjda je onda to normalno.

  18. #2218
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Imas li mozda problema s zatvorom? Meni je to uzrokovalo jaka probadanja bas kakva opisujes
    Posljednje uređivanje od Munkica : 03.09.2019. at 17:45

  19. #2219
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Imas li mozda problema s zatvorom? Meni je to uzrokovalo jaka probadanja bas kakva opisujes
    Nemam. Ovo je baš bilo čudno, kao da sam zgnječila neki organ unutra.

  20. #2220
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Riri, vjerojatno ti tijelo tako pokazuje da usporiš. Na svim poljima svojih interesa
    Trudnoća nije bolest, naravno, ali je drugo stanje, pa poslušaj tijelo.
    Maternica ti je još u maloj zdjelici, tek će za koja 2 tjedna izviriti iznad stidne kosti, pa joj je najbliži organ mjehur možda je u njemu problem.

  21. #2221
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, vjerojatno ti tijelo tako pokazuje da usporiš. Na svim poljima svojih interesa
    Trudnoća nije bolest, naravno, ali je drugo stanje, pa poslušaj tijelo.
    Maternica ti je još u maloj zdjelici, tek će za koja 2 tjedna izviriti iznad stidne kosti, pa joj je najbliži organ mjehur možda je u njemu problem.
    Da, moguće da sam malo i pretjerala. I danas se osjećam bezveze tako da definitivno usporavam sa svime.

  22. #2222
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Taj bol ti je verovatno jer si se sagnula Kao sto beti rece, materica je jos uvek ispod stidne kosti, ali jeste narasla. Ne osecas je kao loptu, ali te pritisce u maloj karlici. Normalno je da ponekad uradimo pokret koji nije zgodan za novonastalu anatomsku situaciju, pa osetimo grc/probadanje/bol. U svakom slucaju je dobro oslusnuti telo, mozda ce ti dati hint kako da se saginjes u prvom trimestru trudnoce :D

  23. #2223

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Da sigurno si se nezgodno sagela

  24. #2224
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Da. Ponovilo se još jednom u sličnoj situaciji, tako da mi je sad sve jasno.

  25. #2225
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Nemoj se saginjat u struku, nego cucni u onaj siroki cucanj - squat.

  26. #2226
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Mamice trudnice, uzima li netko od vas nadomjestak zeljeza? Lijecnica mi je prepisala Globifer tablete jer, navodno, ne uzrokuju nuspojave, ali mene danas, cetvrti dan uzimanja, uzasno boli zeludac i imam mucnine. Na stolici sam vec drugi dan vidjela uobicajene promjene.

  27. #2227
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    ja sam u prvoj trudnoci cijelu trudnocu hefferol.. osim crne stolice nikakvih drugih tegoba nisam imala

  28. #2228

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    6

    Početno

    Ja inace imam problema s nedostatkom zeljeza. Pila sam do sestog mjeseca elevit tablete, ali one s pojacanim zeljezom. Verzija je ista kao i obicne elevit osim sto ima pojacano zeljezo, a nema joda. Doktor mi je rekao da nema veze za jod, da ga ionako dobivam kroz normalnu prehranu. Nisam imala stvarno nikakvih problema do sada (doduse, mozda mi je i pomoglo to sto nemam mengu inace su mi obilnije menstruacije pa se s tim izgubi i zeljezo) Sada sam u sestom mjesecu i zamjenila sam ovu verziju s elebaby.

  29. #2229

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    6

    Početno

    Bok mame Zanima me ima li netko iskustva s autom s troja vrata? Je li to prenezgodno kada su autosjedalice u pitanju? Ne čini mi se tako strašno, ali zapravo nemam pojma Našli smo neki lijepi novi autić s troja vrata pa sada razmišljamo bi li to bio problem...

  30. #2230

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima.
    Novi sam pa isprike ako pišem na krivom mjestu.

    Supruga je u 16t i 6d je danas. Na prošlom UZV je bilo sve uredno, beba se razvijala dobro i sve je bilo idilično. U ponedjeljak na redovnom pregledu je njena doktorica rekla da beba ima cistu na bubregu i poslala nas je u bolnicu. Tamo su ponovo napravili UZV i rekli su da radi o 2 ciste. Na mjestima oba bubrega i da su simetrične, preko 1,5 cm svaka. Preporučili su nam Nifty Plus i odmah smo izvadili krv i sad čekamo rezulatate. Jučer nas zovu iz bolnice da dođemo da bi doktorica koja je prva u bolnici napravila UZV ponovila sa glavnom doktoricom.
    Nalaz je bio još gori. Navodno se radi o 3 ciste, a želudac se ne vidi, navodno nije ni jedna potkoljenica vidljiva. Malo nam je to previše sve bilo, osjetio sam ogroman teret u stomaku, baš me to potreslo, a o supruzi da i ne pričam.
    Doktorica se stvarno potrdudila i rekla da je sve to jako neobično ali zbog niskog tjedna da nije sigurna i preporučila nam dr. Kosa. Po njenim riječima je on jedan od najboljih ultrasoničara u Hrvatskoj.

    Zvali smo ga jučer i nije se javio da bi nas nazvao jučer u 20:30 da se ispriča što nije bio prije dostupan. Rekao je kad dobijemo rezulate Niftiya da mu se odmah javimo i da će nas svakako primiti makar i nakon zadnjeg pacjenta u tom danu.

    Ja sam smireniji, a supruga je dosta potresena, naravno prva trudnoća nam je. I ja sam ali moram biti podrška i pokušavat ju oraspložit. Bojim se da 3 UZV nisu mogla toliko pogrješiti ali pokušate ćemo sve da bude dobro...

    Sad je moje pitanje, što ako ne bude? Ako je stvarno beba nerazvijena i nema želudac, te potkoljenicu ako su te ciste problem, kako se prekida trudnoća u tom stadiju? Jeste li imali sličnih iskustva, kako se poslje nositi s tim?
    Hvala svima na komentarima, svaki savjet će dobro doći

  31. #2231
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Može se, ali možda je bolje da o tim opcijama ne razmišljate dok ne budete sigurni u dijagnozu.
    Vas dvoje morate odlučiti, liječnici će vam pomoći u tome, ali krajnja je odluka vaša.
    Užasno je to, znam, drž'te se. Ima tema o tome na Roditelji anđela, i još ponegdje na forumu.

  32. #2232
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    U tim tjednima se kod nas uglavnom radi inducirani porod.
    Možda sada psihološki i nije dobar moment da guglate o tome, ali ako unaprijed želite biti informirani i spremni na sve opcije...žao mi je što ste se našli u takvoj situaciji.
    Nadam se da će se situacija preokrenuti i da ćete se na ovu temu vratiti s dobrim vijestima. Držte se

  33. #2233

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Dobili smo još jedno mišlejnje dr. Rosse. Stvarno se potrudio i 2 sata je radio UZV i pokušavao nas ohrabriti ali ipak ništa od toga. Želudac se nije razvio uopće, postoje ciste na oba bubrega koje ih prekrivaju, a i bradica je čudnog oblika. Sve upućuje na neki sindrom koji je povezan s bubrezima i oblikom lica. Još čekamo rezultate Nifty Plusa i nakon toga idemo kod dr. Kosa jer smo dobili preporuku da je najbolje imati što više mišlenja jer je ovo sad 17 t i kada budu rezultati i kad odemo kod Kosa bit će već 18t.
    Rekao nam je dr. Rosso da se inducira porod. Nadam se da će to samo sve brzo proći i da neće tu biti problema da probamo što prije na to sve zaboraviti. Ovo je sad stalno u zraku i stalno je teret kada još sve traje...

  34. #2234

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    1

    Početno

    pozdrav svima, evo da ostavim naše iskustvo. Imam 31 god, i jednog zdravog dečka od 2god. U drugoj trudnoći u 10tt izmjeren je uvećan nuhalni 4,2mm. Poslani smo na Sveti Duh gdje su izmjerili NN 4,6mm i dijagnosticirali septirani cistični higrom.
    Ovaj nalaz je dosta loš i nitko ti ne zna reći ni uzrok ni ishod, sve se svodi na statistiku, rečeno nam je 50-60% šanse za kromosomske anomalije i 30% šanse za strukturalne anomalije. Svijet nam se srušio. Slijedile su neprospavane noći i grozno iščekivanje rezultata.
    Za amnio se mora čekati 16tt, a CVS se može raditi već u 11tt. Radili smo CVS i on je srećom došao normalan, saznali smo da čekamo dečka. Nakon toga smo svaka dva tjedna išli na ultrazvuk radi pregleda na strukturne anomalije.
    Naravno pretražili smo sve moguće o tome na internetu ne bi li našli na koje pozitivno iskustvo. Na hrvatskom nema previše iskustava ali na engleskom ima više informacija i pozitivnih ishoda koji onda daju nekakvu nadu.
    U 22tt smo išli na Rebro kod dr. Malčića na ultrazvuk srca, jer su od strukturnih anomalija najčešće one vezane uz srce. Tamo je isto sve bilo ok, ali smo trebali doći još jednom u 34tt i onda poslije poroda opet jer kad je srce ovako malo, teže se vide neke nepravilnosti.
    Na kraju smo dobili zdravog dečka. Na narednom pregledu kod dr. Malčića je dijagnosticiran "ventricular septal defect", to je neka mala rupica na srcu ali nije potrebna operacija, samo redovne kontrole, očekuje se da će se rupica sama zatvoriti.

    Znam da je ovakva dijagnoza zastrašujuća i znam koliko je nama pomoglo kada bi pročitali nečije pozitivno iskustvo pa zato ostavljam svoje tu...

  35. #2235

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    U 35. tjednu sam i negdje od kraja 33. ili početka 34. imam jake bolove u desnoj ruci, popračene sa utrnućem ruke, pogotovo prva tri prsta. To se najčešće javlja po noći i onda se moram dići i hodati dok ne prođe. Probala sam sve živo, od masaže do stavljanja ruke u svaki mogući položaj, ali jednostavno ruka je utrnuta i boli toliko da se ne može spavati. Doslovno me bol budi i to 6-7 puta po noći. Ne moram ni pričati koliko sam neispavana od toga, ali sam počela i izbjegavati odlaske u krevet jer znam da onda počinje ta bol... čitala sam da je povezano sa progesteronom i omekšavanjem žila, ali mene zanima da li ste i vi to imale pred kraj trudnoće, da li prolazi prije ili tek nakon poroda, koliko dugo vam je trajalo i da li se može napraviti nešto da se ta bol smanji, pa makar toliko da se može spavati?
    I naravno, da li me to treba zabrinuti? Nije mi nitko to do sad spominjao da je imao, pa ne znam jel nešto što treba izgurati ili je naznaka nečega?

  36. #2236
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Nisam imala bolove, al ruka mi je definitivno ponekad trnula po noci pred kraj trudnoce. Narocito ona na kojoj je bio neki prsten. Ako imas kakav prsten, skini. Al trnula je i bez prstena. Vise mi uopce ne trne. Ne znam kad je prestalo, mislim da odma poslije poroda.

  37. #2237

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam imala bolove, al ruka mi je definitivno ponekad trnula po noci pred kraj trudnoce. Narocito ona na kojoj je bio neki prsten. Ako imas kakav prsten, skini. Al trnula je i bez prstena. Vise mi uopce ne trne. Ne znam kad je prestalo, mislim da odma poslije poroda.
    Nemam nikakvo prstenje na prstima, tako da to nije problem. A što se tiče utrnutosti to bi još i mogla ignorirati i spavati, ali bol je baš iritantno jaka

  38. #2238
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Prvo utrne pa boli? Sad mi zvuci ko da je i mene znala bolit, al nisam skroz sigurna. Ko da je proslo sto godina Mislim da je to normalno, al da budes mirna, najbolje da pitas doktoricu opce prakse ili ginekologinju.

  39. #2239

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Prvo utrne pa boli? Sad mi zvuci ko da je i mene znala bolit, al nisam skroz sigurna. Ko da je proslo sto godina Mislim da je to normalno, al da budes mirna, najbolje da pitas doktoricu opce prakse ili ginekologinju.
    Da, počne trnuti i onda se bol počne širiti od šake mišićem do lakta. Morat ću sutra navratiti kod doktorice ili pričekati pregled u petak pa pitati gin.

    Ah, nadam se da ću i ja tako zaboraviti na tu bol čim prođe

  40. #2240
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Situacija je ovakva: otjece mi plodna voda cijelo poslijepodne, ako u roku od 24h ne krene porod, idem na indukciju to jos nisam iskusila i prilicno me strah.. vibrajte da krene!

  41. #2241

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Situacija je ovakva: otjece mi plodna voda cijelo poslijepodne, ako u roku od 24h ne krene porod, idem na indukciju to jos nisam iskusila i prilicno me strah.. vibrajte da krene!
    Ooo pa ti si jos uvijek trudna- Obzirom na ono ispadanje sluznog cepa..
    Vibram da krenu trudovi i da bude expresan porod!

  42. #2242
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Sretno

  43. #2243
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ema, jesi bila do doktorice?

  44. #2244
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Ooo pa ti si jos uvijek trudna- Obzirom na ono ispadanje sluznog cepa..
    Vibram da krenu trudovi i da bude expresan porod!
    Daaa, sve nesto ide pomalo, u etapama. Ctg mi ocitava male trudove koje ja ne osjecam, pa se nadam da ce ipak ici sve samo od sebe.

  45. #2245

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Mamice, nisam ulovila nigdje, koji si tjedan?
    U svakom slučaju sretno i vibramo da sve brzo i dobro prođe

  46. #2246

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ema, jesi bila do doktorice?
    Nisam kod doktorice, ali idem u petak na uvz pa ću pitati šta misle. Čitala sam dosta o tome da zna biti povezano sa progesteronom, pa izgleda da me to zadesilo. Bolje sad nego prije, jer sam čitala da se nekim ženama javilo oko 15. tjedna

  47. #2247
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj mandi2 prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav svima, evo da ostavim naše iskustvo. Imam 31 god, i jednog zdravog dečka od 2god. U drugoj trudnoći u 10tt izmjeren je uvećan nuhalni 4,2mm. Poslani smo na Sveti Duh gdje su izmjerili NN 4,6mm i dijagnosticirali septirani cistični higrom.
    Ovaj nalaz je dosta loš i nitko ti ne zna reći ni uzrok ni ishod, sve se svodi na statistiku, rečeno nam je 50-60% šanse za kromosomske anomalije i 30% šanse za strukturalne anomalije. Svijet nam se srušio. Slijedile su neprospavane noći i grozno iščekivanje rezultata.
    Za amnio se mora čekati 16tt, a CVS se može raditi već u 11tt. Radili smo CVS i on je srećom došao normalan, saznali smo da čekamo dečka. Nakon toga smo svaka dva tjedna išli na ultrazvuk radi pregleda na strukturne anomalije.
    Naravno pretražili smo sve moguće o tome na internetu ne bi li našli na koje pozitivno iskustvo. Na hrvatskom nema previše iskustava ali na engleskom ima više informacija i pozitivnih ishoda koji onda daju nekakvu nadu.
    U 22tt smo išli na Rebro kod dr. Malčića na ultrazvuk srca, jer su od strukturnih anomalija najčešće one vezane uz srce. Tamo je isto sve bilo ok, ali smo trebali doći još jednom u 34tt i onda poslije poroda opet jer kad je srce ovako malo, teže se vide neke nepravilnosti.
    Na kraju smo dobili zdravog dečka. Na narednom pregledu kod dr. Malčića je dijagnosticiran "ventricular septal defect", to je neka mala rupica na srcu ali nije potrebna operacija, samo redovne kontrole, očekuje se da će se rupica sama zatvoriti.

    Znam da je ovakva dijagnoza zastrašujuća i znam koliko je nama pomoglo kada bi pročitali nečije pozitivno iskustvo pa zato ostavljam svoje tu...
    moje iskustvo je gotovo identucno vasem samo sto je kod nas u 10tt dijagnosticiran septirani cisticni higrom od 7mm koji se spustao niz leđa i sirio u trbusnu supljinu, pocetni hidrops.. isto na sv.duhu odraden CVS koji je dosao uredan,a 2 tjedna nakon CVS-a se sve povuklo, nigdje vise ni naborica,higroma,hidropsa.
    uvz srca kod dr.malčića isto super.. sada sam 36+3 i evo odbrojavamo zadnje tjedne do naseg deckica

  48. #2248

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    6

    Početno

    Bok cure! Jucer i danas sam pila caj od bazge jer mi se cini da krecem biti bolesna. Sad sam na internetu naletila na informaciju da se bazga nikako ne smije piti u trudnoci zbog stetnog utjecaja na mamu i bebu. Cak da moze izazvati spontati. Nemam pojma, cujem to prvi puta ali malo me prepalo. Ima li tko kakva saznanja o ovome?

  49. #2249
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Zarica prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure! Jucer i danas sam pila caj od bazge jer mi se cini da krecem biti bolesna. Sad sam na internetu naletila na informaciju da se bazga nikako ne smije piti u trudnoci zbog stetnog utjecaja na mamu i bebu. Cak da moze izazvati spontati. Nemam pojma, cujem to prvi puta ali malo me prepalo. Ima li tko kakva saznanja o ovome?
    Mene je ginekolog sam upozorio na zabranjene čajeve. Znam da je među njima bila i bazga, ali nisam dalje ništa proučavala jer ja i inače popijem čaj možda dvaput godišnje, ako i toliko.
    Posljednje uređivanje od Riri92 : 21.10.2019. at 14:50

  50. #2250
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    jao to sa tim cajevima je bas zeznuto, prvih par mj.me prala uzasna mucnina i zgaravica i mama mi skuha neki caj koji odlicno pomaze za to.. od Zove ili tako nesto ..ja ga popila ne razmisljajuci, nakon par min idem ja guglati i naravno ne smijr se u trudnoci. kao izaziva trudove i prijevremeni porod. naravno to u vecim kolicinama vjerojatno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •