Stranica 16 od 51 PrviPrvi ... 6141516171826 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 751 do 800 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #751
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ja sam postepeno...s 3x2 na 2x2 cca 3 dana pa 1x2 3 dana, tako nekako i to je bilo to. Ali u 12. tt, tj. produtila sam na 13. tt, bilo mi frka

    BB, go, girl!!!

  2. #752

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno

    Bluebella, bravo za termin!!! Jos ces ti curu nagovarati da ide vani!

    Imam jedno pitanjce...15tt sam i vec sad su mi s vrucinama pocele blago oticati noge popodne ili nakon duzeg stajanja. Nekako mi je rano za to, tlak je ok, nizak dapace a u prvoj trudnoci nisam imala tih problema uopce. Kako rjesavate to, jel ista prirodno pomaze?

  3. #753
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Najbolje ti je da legnes i stavis noge na poviseno. Ja sam cak spavala s jastucima ispod nogu i povremeno bih stavljala hladne obloge. Pomoglo bi, ali ja nikako nisam mogla lezati tako da bi opet otekle nakon nekog vremena.

  4. #754
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Bluebella, kako si, di si?

  5. #755
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Bluebella, kako si, di si?
    Doma, jos uvijek 2u1
    Cekam srijedu za uzv i skidanje serklaze pa da vidim sta dalje.
    U subotu po noci su mi krenule kontrakcije, bila sam rubu da idem u bolnicu, ali mi bilo zao buditi malog usred noci i voziti na cuvanje pa sam cekala da vidim razvoj situacije... i stale su. Cesto se javljaju kontrakcije i bas mi je jak pritisak na šav, vjerujem da cim se skine da cu ubrzo i roditi.

  6. #756
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Bluebella, sretno sutra i javi nam se

  7. #757
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Odlicno bb! Javi se u srijedu iz radjaone

  8. #758
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Odlicno bb! Javi se u srijedu iz radjaone
    To bi bilo super ali ovu srijedu, ne slijedeci tjedan

  9. #759
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    To bi bilo super ali ovu srijedu, ne slijedeci tjedan
    Bez brige, dobro sam procitala ranije sto ti je zelja, drzim fige za ovu srijedu

  10. #760
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Bb sretno pa koju god srijedu! Izvjestaj s pregleda, ja 5kg u plusu, beba 450g, mjere odgovaraju tjednu 22, po ZM 21+6, a po ovulaciji minimalno tjedan manje. I ono ne manje bitno je da nosim curku! Svi smo presretni. Sin je otpocetka govorio da je seka, iako mislim da jos ni ne zna razliku izmedju seke i brace. Uglavnom sve super napreduje! Predah do sljedeceg pregleda. Ostale trudnice kako ste? Kako se nosite s vrucinama?

  11. #761
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Ribica čestitke na curici ❤️

  12. #762
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Ribica, super na urednom nalazu na pregledu i bravo za curku!
    Eto ja cijele dane lezim pod klimom, daj mu Bog zdravlje ko ju je zmislil, pa zgorila bi cijeli dan u krevetu da je nema...
    Sutra me ceka cervikometrija opet popodne, s tim da mi je evo navecer doso mail iz Sunca, u nalazu brisa cervixa eserihija, tak da sam vec unaprijed luda jer sam vec 3 antibiotika popila zbog nje u urinu i sad u 5.mj mi dodje sterilan urin i evo ti nje sad na cervixu... Pa vise za poludit!!!
    A na zadnjoj cervikometriji mi je bio cervix 25mm i uu v oblik, mogu si sad samo mislit kaj bu sutra... Ufffff.
    Blue, sretno jos jednom sutra!

  13. #763
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Bluebella sretno danas!

  14. #764

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno

    Sretno Bluebella!
    Ribice, čestitam na curici!

    Ja već sad u 16tt nekako teže podnosim vrućine pa me sve strah što će biti poslije Bude mi nizak tlak, oteknu noge pa mi se samo leži. Al inače, van vrućina sad su mi oni tjedni u kojima se osjećam super, tako je bilo i u prvoj trudnoći. Nema pritisaka, probadanja, kroničnog umora i sličnih veselja.
    Na pregledu sam u utorak sljedeći tjedan i jedva čekam! Nekako mi se otegla ova 4 tjedna do pregleda kao cijela vječnost...

  15. #765
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Bluebella, je li prošlo?

    Ivy, jel ti znaš kog imaš?

    Ja sam (sebi) već 8+4 . Danas mi je mjesec dana da znam da sam trudna. Umorna sam svjetskih razmjera.

  16. #766
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Blue sretno danas.
    Ribica cestitam na curki,ovo je njihova godina.
    Mamice pokusaj s Urifar granulama.Ja sam jedino s njima uspjela rijesit Esherihiju.
    Jesu skupe ali vrijede.

    Mi sutra punimo 36tt.Kile nisu problem(+5)ali ubija me trbuh,ne mogu disati,uspusem se ko puh,jedem valjda 50x dnevno po 2-3 zalogaja.
    Prosli tjedan na kontroli curka procjenjena na 2600gr,okrenula se glavom prema dolje(uh i osjecam je,stalno piskim).
    Vrijwme je da polako spremim torbu a ja sve laganini,nekako mi prebrzo proslo.

  17. #767

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno

    Sarasvati, jedva sam dočekala da malo odmaknem od prvog tromjesečja isključivo zbog tog umora. Sad sam normalno umorna
    A imam curu

  18. #768

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    Pozdrav, neznam što je mene uhvatilo kasno proljetno čišćenje ili je to onaj nagon da sve bude po špagi prije nego prinova stigne.... danas sam progurala ormare i krevete po sobama i sve usisala i obrisala ... crknuta
    Da li je rano tako spremanje još 3 mjeseca su pred nama!!!!

    Ma ja sam samo naletili da vas pozdravim... i mah mah

  19. #769
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    evo i nas.
    jučer maknuli konce nije bilo baš najugodnije, ali bilo je gotovo za dvije minute, sad ponovno učim sjediti . od 24tt nisam sjela ko čovjek, sad sjedim ko trudnica pred porod
    ništa od mog induciranog, ne da prof, veli da čekamo da spontano krene porod. u jednu ruku to mi isto super opcija, jer najbolje je da krene kad je ona spremna, a u drugu ruku svaki novi dan trudnoće mi je neki novi strah....
    veli sestra da šetam, jedem ananas, pijem sok od aronije i tak... svaki savjet dobrodošao (osim sexa) ....

    6xmamica, pa kak se opet vratila ešerihija ? šta ti je dr rekao za dalje, opet antibiotik?

  20. #770
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Blue,sve čekam od jučer da se javiš ...znači čekamo da se mala grofica sama odluči kad joj se ide van.Jel si se odma kaj otvorila po skidanju šava,jesu ti rekli kaj?

    Eto,da glupača je sad na cervixu,urin sterilan-imam osjećaj da ću se tak vrtit s njom u krug do poroda .Bila jučer na cervikometriji-23 mm(prije 2 tjedna je bio 25,znači tu se negdje drži),UU je Y i dalje,veli dr. to je za vas još prihvatljivo,pošto sam 5x rodila.Dobila pit Cefixim 2 tjedna sad,pa valjda poslije opet radit bris.Mene je iskreno bilo i strah da bude gori nalaz,pogotovo kad sam dobila taj nalaz brisa,da ta glupa ešerihija ne potakne još otvaranje.Za 8 dana moram doć ponovo na cervikometriju-htio me naručit za 2 tjedna al taj drugi tjedan idu na godišnji pa onda kao da dođem za 8 dana.
    U biti,već sam sad u nekom boljem položaju,u zadnjoj trudnoći sam sa 25 tjedana već bila otvorena do ovoja i bebe,a sad smo ušli u 27.i eto još ima zatvorenog dijela...valjda i ti Utrići nekaj ipak rade.Ležarina i dalje i to je to...

    Držim fige za malu princezicu,nekak imam osjećaj da bu to expresno išlo kod tebe...čekamo nestrpljivo novosti

  21. #771
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    BB, napokon su ti maknuli šavove ! Divim ti se kako si to sve dobro izdržala! Od 24tt pa sve do sad, svaka čast mamice . Sex vam je i dalje zabranjen? Sad napokon ne moraš više mirovati, ma super!

  22. #772
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    prohodna sam jedan prst do ovoja i glavice.
    seks nije zabranjen, nisam ni pitala, ali nakon svega ne bi se ni mogli opustiti ni ništa, tako da je bolje ne pokušavati.

  23. #773
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Blue,ak niš drugo bar sad možeš normalno sjest,hodat bez zatezanja tog šava...za prst-to ni niš,mogla bi curka još i pričekati

  24. #774
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    BB, zakijevaj vrućine čajem lista maline i on te dobro priprema z porod!

  25. #775

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    Ma bb Odi u jedan šoping za bebaca i sutradan ćeš roditi... tako je moja kuma imala slučaj mi kupovale Ko danas do 5 ona ujutro rodila...

  26. #776
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Bluebella mrda li se šta?

  27. #777
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Bluebella mrda li se šta?
    Nista, bas nista... Cak ni BH koje sam cijelo vrijeme imala. Prof I je sad promijenila pricu i ne spominje inducirani ni nista, a oko 30tt je govorila da s obzirom ma sve ljekove koje sam primila i sta sam sve prosla je bolje da rodim prije termina. Tak da sad sam malo zabrinuta, s jedne strane imam bebu koja je zrela za van, a s druge strane ne znam kad ce, a svaki dan me iznova nečeg strah.
    U srijedu sam opet kod prof na ctg-u pa ce moj dragi probati vidjeti s njom.
    Ako nista, zvat cu Podobnika i moliti da me primi, ne znam jel se uopce moze tak kod njega!?

  28. #778
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ček a kolko si sada?
    Možda ne osjećaš trudove,ali ctg ih treba pokazati ako postoje,spadam u tu grupu

  29. #779
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ček a kolko si sada?
    Možda ne osjećaš trudove,ali ctg ih treba pokazati ako postoje,spadam u tu grupu
    Danas sam 38+4
    Dogovor je bio inducirani izmedju 38 i 40tt a ona sad ne zeli ni cuti za to, nego da cekam da porod spontano krene, to moze biti do 42tt. Da mi je bar htjela reci koji je plan, do kad cemo cekati da porod krene sam.
    Mozda bzvz brijem, al bas me brine svaki novi dan bebe u trbuhu, svega sam se u bolnici naslusala i sve se nesto pred porod iskompliciralo...
    a i na izmaku snaga sam, od lezanja kondicija nula bodova, trbuh velik i težak, nit sam vise pokretna... bas jedva cekam roditi.

  30. #780
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    BB vjerujem da ti je dosta i ti strahovi, potpuno razumljivo. Ne kužim kako to da te profa ne razumije i zašto ona toliko forsira da se čeka, i ja bi inducirani asap. Kako to da je ona tak neumoljiva i tvrda? Pa nije mi se činila takva.
    Jesi možda zvala dr. R. da te malo umiri i da ti kaže kaj on misli? Oni su si prijatelji pa možda da njoj kaže ne te porodi i da ne čekate... Ne znam, sad baljezgam bezveze ali tak mislim da bi ja napravila. I mene bi bilo strah čekati.

  31. #781
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ja sam radi predostrožnosti bila hospitalitirana skoro 2 mj prije termina (radi prve trudnoće i gubitka) i iako je s trudnoćom bilo sve u najboljem redu, radi heparina i prvog gubitka oni (dr. Đelmiš i dr. Ivanišević) su odmah bili dogovorili planirani carski čim pređem 38tt. Tako je i bilo, nije bilo promjena, niti su pokušavali čekati niti pokušavali prvo inducirani već kako je dogovreno bilo. Inače ona ne čeka na rizičnim i zato ne kužim kaj sad izvodi. Ja bi zvala Radončića .
    Posljednje uređivanje od Isabel : 11.06.2018. at 11:10

  32. #782

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    1

    Početno Strah u ranoj trudnoci

    Pozdrav,*
    zanima me dali je neko imao isti problem kao ja i kako je zavrsilo?
    Zadnju menstruaciju sam imala 08.05.2018. radila sam test na trudnocu koji je pozitivan

  33. #783
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    čula sam se sa dr. R, naravno ni njemu nije jasno, ali mislim da se ne želi petljati.
    vidjet ću u srijedu šta će reći prof. ni mene ne veseli inducirani, radije bi da samo krene, al me baš strah.
    znam da sam sad u finišu, ovo je baš igra živaca. da sam prošli petak imala inducirani (kako je otprilike bilo i planirano) danas bi već bila doma, sa svojom bebom. ovako je još uvijek u trbuhu i na ništa ne mogu utjecati, kao da se o nekome drugome radi.

  34. #784
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    BB, ma znam da ti je to sad igra živaca ali sad vas zbilja već samo dani dijele pa probaj još malo stisnuti. Vjerujem da oni ipak znaju najbolje i da profa zna kaj radi. Prirodni je ipak "zdraviji" od indukcije pa se svi nadamo da ćeš imati najdivniji i najlakši prirodni porod kakav nakon svega obje zaslužujete! Ako dr. R. nije zabrinut, a vidim da nije, onda je to okej . Sigurno neće profa čekati do 42.tt tako da ne brineš. Bude to kroz tjedan dana, ja sam sigurna !

  35. #785
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    nadam se i ja da tako bude, samo da sve bude ok i da doma donesem svoju malu štrucu
    hvala ti isabel

  36. #786
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Bluebella draga izdrži još malo brzo će srijeda pa ćeš znati više! Ja ti drzim fige da sta prije krene samo od sebe, koliko smo je molili da sta duže bude kod mame sad pri ceza neće van, he he!

  37. #787
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Bluebella sretno danas i javi se!

  38. #788
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Blue,sretno danas i javi novosti

  39. #789
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    BB

  40. #790
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Bbella sretno..nek bude onako kako si ti želiš.

  41. #791
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    evo me
    imala sam maratonski ctg jer je mala spavala i maratonske pregovore sa prof otprilike kao da pregovaramo oko kupnje nekretnine.
    uglavnom, otvorena sam dva prsta, dole sve mekano. u pon trebam doći u 6h u bolnicu i idem na inducirani, ako do pon ne rodim, a veli profa da bi i mogla.
    suprug je morao obećati prof da me neće za produženi vikend voditi na more, to je slijedeći pet i pon jer sam ja u toku pregleda rekla da ako u pon rodim, u sri sam doma i mogu na produženi vikend na more.
    to je ukratko o današnjem pregledu, u pon je naš dan, osim ako si miška ne odluči izabrati neki dan prije.
    sad me baš trudovi hvataju, valjda od pregleda.
    veli prof da se dobro najedem prije poroda pa da imam snage, nisam baš ziher za taj savjet. obično sam od frendica koje su rodile i koje su se najele prije poroda čula da su sve i povratile.
    u petak moram na još jedan ctg, kod nje na odjel u Petrovoj. usput si i apartman rezerviram i spremna sam baš se veselim!

  42. #792
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Vau BlueBella, kakve super vijesti! Sviđa mi se dogovor s profom, ma sve mrak! Awww, ponedjeljak je moj rođendan, 18.06.

    Ja sam bila u apartmanu isto pa me baš zanima jel se kaj promijenilo i da li je cijena ostala ista... No lako za to sve, to ćeš nam sve pričati idući tjedan .

    Ma super super, jako sam sretna radi vas! Sve miriše na dobro !

  43. #793
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Super Bluebella još malo i cura je tu, ja navijam za petak!

  44. #794
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Odlične vijesti, Blue, držimo fige da sve dobro prođe i čekamo s tobom princezicu!

  45. #795
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    Vau BlueBella, kakve super vijesti! Sviđa mi se dogovor s profom, ma sve mrak! Awww, ponedjeljak je moj rođendan, 18.06.

    Ja sam bila u apartmanu isto pa me baš zanima jel se kaj promijenilo i da li je cijena ostala ista... No lako za to sve, to ćeš nam sve pričati idući tjedan .

    Ma super super, jako sam sretna radi vas! Sve miriše na dobro !
    apartmani su novi, prije par god preuređeni, bila nedavno frendici u posjetu. može ti posjeta dolazi kad hoće i ostati do 22h. cijena je 850kn/dan.

  46. #796
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Bb super vijesti. Moguce da su ti i trudovi krenuli od pregleda. Tako je i meni nakon pregleda plod. vode. I to za hranu je istina. Vecerala sam prije odlaska u bolnicu i sve iskrcala mm po nogama. Bitno je da imas nesto za pojest nakon poroda. U dm sam uzela energetske cokoladice. Iako mi nije bilo do hrane od adrenalina.

  47. #797
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    A ovisi. Prvi puta bez epi i s dripom i dolantinom sam povracala vodu

    Drugi puta, uz epiduralnu, nista. Vecerala sam u 6, u pola 8 me poslali u radaonu, u pola 9 stigla epiduralna. Al mi ni do tad nije bilo zlo

  48. #798
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Bbella evo još malo i stiže princeza.
    A nakon tebe ja sam na redu... Još ne vjeruje da je sutra punih 37tt.

  49. #799
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    ja sam za prvi porod došla na tašte, tad sam imala svoje trudove. dobila sam drip, za epiduralnu nije bilo vremena, rodila sam jako brzo. nije mi bilo muka niti sam povraćala. sad budem nešto sitno ujutro pojela, vjerujem da mi neće biti do hrane, ionako neću osjetiti glad pod trudovima. u torbi imam nešto za pojesti ako rodim između obroka u bolnici, a i može mi netko nešto donijeti.
    sad mi je prof napisala da mi daju epiduralnu...
    uopće me ne brine porod, samo da rodim uzbuđenje na kvadrat...

  50. #800
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Bluebella, bas uzbudljivo!!!

    Ja sam jela tijekom dana u trudovima. A kad sam dosla do onih 4-3-2 minute mi nije vise bilo do hrane. Ponijela sam sa sobom bademe i energetske pločice, ali mi se nije jelo u bolnici. Ni nakon poroda nisam mogla odmah jesti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •