Stranica 47 od 51 PrviPrvi ... 374546474849 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,301 do 2,350 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #2301
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Zašto te muče s betom? Nakon uzv nema smisla vaditi betu,a pogotovo u 12tt

  2. #2302

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    14

    Početno

    Puno bi mi pomoglo ako se koja mama susrela sa proširenjem lateralnih komora u trudnoći. Ja sam sad 28tt. Znam da se tolerira do 10 mm a kod moje bebe je izmjereno 11 mm. Sve ostale mjere su uredne, trudnoća uredna.
    Jako me strah, samo plaćem. Rečeno mi je da treba vidjeti kako će se mozak razvijat. Kontrola tek za 2 tjedna.

  3. #2303

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Pozdrav. U 29.tjednu sam.
    Da li se koja susrela sa krvarenjem u trudnoci koje traje po 1 dan al se pojavljuje svako tolko vremena?
    bila sam cak hospitalizirana ali je sve u redu, nisam dobila konkretan odgovor otkud se pojavi svjeza krv.
    Dal su kojoj pucale zile u vagini?
    dal je od napora mozda ?

  4. #2304
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    U ranijim tjednima da, ali moguce je pukne neka kapilarica, od naprezanja, nekih fizickih poslova ako si radila, od odnosa ili od rastezanja i širenja maternice.

  5. #2305

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    jer ostalo je po njima sve u redu.
    jedino to jos mozda.
    Da puno sam na nogama, nemam bas vremena za odmor, uz to se jos malac od 12kg puno da nositi...
    cak sam pitala dal je moguce od dizanja maloga

  6. #2306
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Roimeda, jesu ti rekli da moraš mirovati??? Od kako sam saznala da sam trudna ne dižem više ništa teško. Pokušavam se ne naprezati. Prestala sam nositi svoju curicu, ali ionako je bilo vrijeme za to. Svi mi govore da je sad beba najvažnija, a sve ostalo može pričekati.

  7. #2307
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Slažem se!

  8. #2308

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Nitko nije spominjao mirovanje, samo da ne dižem puno nakon kaj sam ja pitala dal je mozda od toga.

  9. #2309

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    jeli koja imala bolove iz cista mira negdje u preponi... ili bar blizu toga... danas sam se probudila kao kit, troma i sva u bolovima, noge, leđa, prisutna probadajuca bol negdje dole lijevo prema preponi, izrazenije kod ustajanja, sjedenja, promjene položaja...
    Nisam bas na to navikla... niti se sjecam toga iz 1.trudnoce.
    Bolovi su mi u donjem dijelu trbuha.
    Beba je cijeli dan aktivna i jos mi dodatno otezava kretanje, da se nije beba nekako okrenula pa mi to ona pritišće dolje?
    ima li koja iskustva?
    Sad sam 30.tt
    Lp

  10. #2310

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    U kojim tjednima najčešće i najviše dolazi do krvarenja zbog rastezanja maternice? 2./3.tromjesecje?

  11. #2311
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Roimeda, krvarenja bi trebala prestati na pocetku drugoog trimestra. Mozda da odes kod doktora ako si zabrinuta i imas tegobe?

  12. #2312

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Bila sam. Cak sam bila u bolnici. Nista nisu nasli.
    Nema hematoma, posteljica u redu, bez podljeva, bez trudova, zatvorena, sve bp.
    A svako malo vremena dođe do malog krvarenja, bas krv, ne smedi iscjedak.

  13. #2313
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Super sto je sve ok, onda je uzrok verovatno nesto banalno. Meni je u trecoj trudnoci vagina bila jako osetljiva od naleta hormona (bila je malo specificna situacija) pa sam se znala 'povrediti' od hodanja, sexa.. najobicnih stvari. Moguce je da je i kod tebe spoljasnje krvarenje, nevezano za vrat materice i matericu...

  14. #2314
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Roimeda, eto vidiš, najbolje da ništ teško ne dižeš, još malo se strpi, meni je doktor zabranio aktivnosti kao što je sex itd...neka što više mirujem iako je sve u redu, samo što sam starija trudnica i trudnoća se dogodila nakon dugotrajne neplodnosti tako da svaki oprez je tu dobrodošao.

  15. #2315
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Spelkice, ja sam tvoje godiste. Nikad me nitko nije vodio kao “staru” trudnicu, a rodila sam drugo dijete prije 10 mjeseci. Obje trudnoce su dosle nakon godina borbe s neplodnosti i uz pomoc potpomognute.
    U trudnoci sam radila skoro sve isto kao i prije. Neke stvari nisam (npr teglila kosilicu iz podruma) samo zato jer mi je bilo nespretno, ali sam i dalje redovito vjezbala, nosila svoju dvogodisnjakinju, seks u trudnoci mi je najbolji ikad. Ja bih opet bila trudna samo zbog seksa
    Kad mi je postalo pretesko i vidjela sam da bas vise to ne mogu bez napora, sam stala.
    Ako imas urednu trudnocu, slusaj svoje tijelo i radi ono sto ti ne predstavlja napor. Ako ti je tesko nesto dizati, nemoj, ali mi nije jasno zasto svaka druga trudnica u Hrvatskoj mora mirovati ako je sve u trudnoci u redu.

  16. #2316
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Munkice stignem
    Ja sam bila starija od špelkice kad sam zadnje rodila

    Frendica mi neki dan rekla za neku njenu curu da treba roditi sad skoro u 45.

  17. #2317

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Kli_kli a valjda, neznam, niti jedan ginekolog to nije spominjao, niti mogu doci do drugih zena koje su imale taj problem.
    Sveposud nailazim samo na krvarenja u ranoj trudnoci, vama je to ginekolog rekao da je.od toga?

  18. #2318
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Roimeda, koja je kolicina krvi? Ja sam krvarila (malo kad sam se obrisala ili kap dvije na ulosku) u prvoj trudnoci par puta dan dva nakon odnosa. Dr su rekli da je pukla vjerojatno koja kapilara zbog vece prokrvljenosti. Beba je bila ok, rodjena u terminu. Dali su mi Rhogam zbog predostroznosti jer sam rh-,a mm+.

  19. #2319
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Zaboravila sam napisati da je to bilo oko 28-30 tt

  20. #2320
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    I ja se pitam koliko je to krvi kod tebe? Ja isto kao Munkica, po malo, uvek sam imala osecaj da sam se nekako ogrebala. Kod mene je bilo ocigledno da su spoljasnji organi u pitanju (vagina, vulva...) jer je sve bilo nateceno. Ginekolozi su mi tako i opisivali 'dole je sve nateceno.' Radila sam briseve, sve je bilo ok. Imala sam specifican zastoj rada jajnika pre te trudnoce, onda naprasno zatrudnela i estogenski val me nosio jako intenzivno. Plus je i beba bila zenska. Pozitivna posledica je bas ovo sto Munkica prica, sex je bio predobar Beba se rodila u terminu. U toj trudnoci sam imala i najvise kontrakcija, a rodila sam potpuno bezbolno.

  21. #2321

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Roimeda prvotno napisa Vidi poruku
    Kli_kli a valjda, neznam, niti jedan ginekolog to nije spominjao, niti mogu doci do drugih zena koje su imale taj problem.
    Sveposud nailazim samo na krvarenja u ranoj trudnoci, vama je to ginekolog rekao da je.od toga?

    Kod mene je bilo isto kao kod tebe, pre dobrih 12 godina. Prva trudnoća, sve uredno, isto 30. nedelja, nakon tuširanja samo primetila svežu krv i isprepadala se. Bilo je ipak više od par kapi, obavila sam sve preglede, sve je bilo uredno svuda, UZ i sve ostalo. Dr se ništa nije uzrujavao, isto objasnio da je sigurno neki puknuti kapilar spolja- a istina je da ta kapilarna krvarenja izgledaju dramatično a bezazlena su. Ponovilo se posle još jednom i uzrok je bila neka bezvezna proširena vena na sluzokoži spolja. Sve je bilo OK do kraja trudnoće. Ako se doktori ne brinu, verujem da je i kod tebe uzrok nešto bezazleno.

  22. #2322

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    dok sam ostala hospitalizirana (to jutro otisla sam na hitnu) bilo je to svježe krvi kao kad dobis prvi dan menstruaciju. Znaci gaćice sam bacila jer to je bilo više od "par kapi" i prilikom brisanja je jos bilo krvi. Onda sam se bas prepala.
    Taj dan imala sam najvise.
    Ostalo dok se pojavi nije tako puno, ali je krv svjeza i vidi se madez na gacicama.
    Nikad ne osjetim kad mi to procuri.
    Nikad prije tog krvarenja nisam imala odnos.
    Nadam se samo da prestane i da ce sve biti dobro.
    Ta pucanja kapilara dole sam ja uvijek zamisljala kao fkt samo par kapi...

  23. #2323
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    I ja sam prokrvarila, jučer oskudno,no danas je cijeli ugrušak izašao, prepala sam se pa sam otišla u bolnicu na pregled (sestra mi je rekla neka odem samo u bolnicu na pregled ako budem jače krvarila). Uglavnom, sve ok, rekao mi je dr neka dalje uzimam utrogestan jer je možda od manjka progesterona (moj dr mi je ukinuo nakon 12.tj.). Sad sam u 14.tt. Mirujem doma, samo ono neophodno radim.

  24. #2324

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    37+4
    beba jako aktivna,
    imam bolove u donjem dijelu trbuha, i lijevo i desno, uglavnom navečer....
    Da li je to od udaraca ?
    kako prepoznati trudove? Jesu li to vise kao grčevi ili samo bolovi???

  25. #2325
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Roimeda prvotno napisa Vidi poruku
    37+4
    beba jako aktivna,
    imam bolove u donjem dijelu trbuha, i lijevo i desno, uglavnom navečer....
    Da li je to od udaraca ?
    kako prepoznati trudove? Jesu li to vise kao grčevi ili samo bolovi???
    Meni su bili bolni grčevi...

  26. #2326
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    I kod mene bili grčevi samo krenulo lagano u toku dana i večeri više kao pravi trudovi. Kako si danas?

    Ja sam 29tt osjecam dolje pritisak u rodnici, zdjelici, valjda se to kosti šire, znam da se beba i na glavicu okrenula.

  27. #2327

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Ja sam danas 32+4. Kod mene isto prisutan pritisak, isto razmišljam da se valjda kosti šire. Dosta me boli i pubična kost pri nekim pokretima. Beba je okrenuta glavom dolje a kad se valjda pomiče ili namiješta imam osjećaj ko jačih grčeva ili nelagode. Baš danas imamo pregled.
    Sad sam već tu i tamo počela razmišljati hoću li znati kad dođe vrijeme za ići u bolnici ili pak prepoznati trudove haha.
    Posljednje uređivanje od lotus5 : 12.10.2021. at 12:31

  28. #2328
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Ja sam tek 21+3 tt. Bila neki dan na pregledu i moram mirovati. Beba je dosta nisko i nije mogao pregledati bebu kak spada. Zatvorena sam što je dobro. Još me pitao od kad osjećam napetost u doljnjem dijelu trbuha, ja uopće nisam bila svjesna toga jer sam zadnjih dana imala neke stresove.

  29. #2329

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    napunili 39 tjedana.... jos ništa

  30. #2330
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    špelkicamoraš se čuvati. Ja isto pretjerivala, rekao mi doktor malo da više odmaram i čuvam se jer ja strepim i beba bi mogla ranije. Mi brojimo 30tt

    Roimedakad imaš pregled, što kažu dr?

    Jesi probala one standardne metode koje pomažu da porod krene?

  31. #2331
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Cure, samo polako, smanjite tempo...
    Kako stojite s kg? Ja sam tek 14 TT, 3kg gore, stalno mi je mučnina pa mi pomaže,ako nešto zvačem stalno. Izbjegavam slatko maksimalno...

  32. #2332
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Meni slatko isto uopce ne odgovara. Skoro pa nista u T ne jedem slatko jedino ljeti ajd sladoled tu i tamo. Ja sam +6kg i 30+4tt. Danas bila na pregledu sve je ok, beba u granicama ali cerviks skracen na 25mm. Moram na dexamethazon u bolnicu na injekcije 2 dana. Bas me strah

  33. #2333
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Mašnice ne brini, bolje je na vrijeme primiti za svaki slučaj Ja sam prvoj trudnoći u 26 tt primila, rodila sa 38+3.

  34. #2334
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Moja je treca trudnoca tako da...

  35. #2335
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Jesi li imala i prije problema sa skraćenim cerviksom? Nadam se da će sve biti dobro do kraja, blizu si cilju

  36. #2336
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Nisam u obje trudnoće je sve bilo ok. 1.rodila u 37 ktenuli trudovi, a u 2.sam u 34tj prokrvarila, uspjeli zaustavito na jedan dan, drugi dan krenulo. Malo sam bila otvorena 1-2cm. Neka još mj.dana izdrži samo da pređe bar 2200g
    Posljednje uređivanje od mašnica : 19.10.2021. at 09:04

  37. #2337
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Držim fige da izdržite što duže, pokušaj mirovati što više

  38. #2338
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Kako ste? Meni mirovanje teško pada. Tek tj ležim i već sam luda. Boli kičma, ne znam kak bi se namjestila. Fali mi vanjski svijet.
    Znam da moram, svega sam svijesna, ali opet me primi. U petak kontrola.
    Ja sam dobila 4 kg do 21 tt al ne izbjegavam slatko. Svaki dan mora biti nešto slatko. Dosad sam već pojela par keksi i kolač. Meni sladoled nije baš pasao jer mi ne paše mliječno. Jedem sve i češće u manjim obrocima.

  39. #2339
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    I ja od jučer na strogom strogom mirovanju nije za zezati se više. Ja tek 2 dana ležim, danas me glava boli, bokovi nakon 15min ležanja trnu i bole, pa se stalno vrtim.

    Teško je ali moramo izdržati nema nam druge.

  40. #2340
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Eto kod mene sve ok, beba se povukla prema gore, upalilo je strogo mirovanje. Uspio je izmjeriti bebu i veli sve savršeno. Beba je rukice gurala prema licu. Vidjelo se da je beba dečko.

  41. #2341
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Super! Bravo! Mi lezimo danas bila druga pikica. Ali brine me baš ta otvorenost i pise na nalazu cc za 1pp do ovoja i glavice -4...dakle otvorena za 1 prst, a sto je ovo do ovoja i glavice 4? Bebina glavica 4cm od otvora valjda...

    Strah me da to sve vec ne krene
    Posljednje uređivanje od mašnica : 22.10.2021. at 20:00

  42. #2342
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Kakav vam je ritam lupanja beba? Mi smo danas 23+1 tt. Lupa, ali nekad kratko, tek toliko da se javi, nekad duže, obično kad legnem iza obroka. Po noći ne uglavnom, tu i tam. I ima i nema pravila. Osluškujem te udarce jer kad duže ne osjetim, sam zabrinuta. Maminom bratiću i ženi beba je umrla u 8.mj trudnoće jer se zapleo pupčanom vrpcom. Nastojim ne misliti na to, ali si nekad jednostavno ne mogu pomoći.

  43. #2343
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ja sam 31+6tt i nema pravila, nekad više nekad manje, nekad lupkanje, nekad rastezanje. Isto nakon obroka ili u ranim jutarnjim satima. Probaj ne misliti negativno. Odvrati misli, čitaj knjige, gledaj filmove.

    Kako si s mirovanjem? Ja sam tek 10 dana na strogom ležanju i već mi je dosta. Ne znam više kako bih se okrenula ali nema druge budem izdržala za dobrobit bebice.

  44. #2344
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Ja više ne mirujem strogo jer je dr rekao da se sve normaliziralo, ali opet ne smijem ludovati da se ne pogorša. Iako mislim da je to bilo dosta i od stresa jer sam imala jednu situaciju sa starijim djetetom u školi i još rješavamo al onaj početan šok je bio najgori. Koliko ti imaš djece?

  45. #2345
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Dvoje skolaraca. A super znaci stanje je bolje. Ja cu znati u srijedu kad obavim kontrolu.
    Posljednje uređivanje od mašnica : 27.10.2021. at 11:15

  46. #2346
    Omerta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    48

    Početno

    Evo da se i ja malo pridružim temi.. Sad sam u drugom tromjesečju (16+4) i na momente se uopće ne osjećam trudno osim tog trbuha što strši. [emoji51] Naravno da i vrijeme od progleda do pregleda prolazi užasno sporo pa i tu strepim jer baš još ne osjećam bebine pokrete. Sa prvom sam negdje u 16,17. tjednu prve mjehurice.. Sa drugom već od 14.tjedna lupkanje, a sad nisam uopće sigurna jel to crijeva krčkaju ili ne beba. [emoji51]

    Poslano sa mog ELS-NX9 koristeći Tapatalk

  47. #2347
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Omerta, vjerujem da bude, ja sam se znala s tim opterećivati, no vidim da je kod svakoga drukčije i mijenja se iz dana u dan. Primjetila sam da je beba počela udarati rano ujutro i da ma mala nije rano budila kak se vrijeme promijenilo ne bi ni skužila. Inače sam isto bila u strahu od pregleda do pregleda jer je prva dugoočekivana trudnoća, ali kako vrijeme odmiče više sam koncentrirana na svoje simptome (žgaravica, bolna kična, trbuh koji raste i mislim da će se raspuknuti ako malo više pojedem...

  48. #2348

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Ja jučer (na 35+4) bila na pregledu i kaže mi moj ginekolog da je ušće uloživo za vrh prsta, nek se malo pripazim. Za dva tjedna opet pregled, tada ćemo biti u terminu već.

  49. #2349
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Jeste li cijepljene? Brinu li vas ove informacije o većem riziku za trudnice? Ja sam cijepljena u lipnju,prije nego li sam i ostala trudna, ali svejedno se brinem, jedno dijete je u jaslicama, a drugo školarac. Otkad sam trudna, sve i jednu virozu koju su donijeli sam pokupila..

  50. #2350
    Omerta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    48

    Početno

    Ja nisam, partner je.. Često putuje.. Prošli vikend Copenhagen, sutra London.. Cure u vrtiću i školi.. Naravno da me frka, uz sve te crne prognoze i loše vijesti.. Nije ugodno bit trudnica u ovo vrijeme. [emoji17]

    Poslano sa mog ELS-NX9 koristeći Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •