Stranica 31 od 51 PrviPrvi ... 21293031323341 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,501 do 1,550 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #1501
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Pa zasto sutis?????
    Aaaaaaaaaaaa

  2. #1502
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Aaaaaaaaaaaaaaaaa

    Aaaaaaaaaaaaaaaaa
    Jer ne vjerujem!
    Kažem ti, totalno mi nestvarno. Da nam se desilo, da je srce prokucalo, da kuca i dalje, da je curica...
    Ono, di je kugla iza ugla?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  3. #1503
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Jer ne vjerujem!
    Kažem ti, totalno mi nestvarno. Da nam se desilo, da je srce prokucalo, da kuca i dalje, da je curica...
    Ono, di je kugla iza ugla?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    O ljepote i divote

  4. #1504
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Čestitam od srca na curici.
    Baš mi je drago [emoji3590]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #1505
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Ni meni nisu radili iste pretrage u prosloj i ovoj trudnoci, no i trudnocu mi vode drugi lijecnici.

    Evo sto kazu na temu rh: "... Upravo radi prevencije svaki put iznova moramo odrediti ne samo krvnu grupu i Rh faktor, nego i obaviti indirektni antiglobulinski test (IAT)', tumači dr. Jukić, dodajući da i svaku trudnoću treba dodatno provjeriti jer beba može od majke i od oca naslijediti dio inkompatibilnih antigena.
    Ginekologinja Marta Lajtman Križaić dodatno pojašnjava mogućnost komplikacija u trudnoći kada se ustanovi da je indirektni antiglobulinski test pozitivan, tj. da su se razvila antieritrocitna antitijela. Na eritrocitima postoji 30-ak krvnogrupnih sustava s više od 600 antigena. To su proteini ili šećeri na membrani eritrocita i trudnica na njih može razviti protutijela u slučaju da dijete naslijedi antigen oca, a majka ga nema', kaže dr. Lajtman Križaić, dodajući da se IAT-om mogu detektirati specifična antitijela i njihov status tijekom trudnoće.
    Upravo zahvaljujući napretku transfuzijske medicine naglo su uznapredovale mogućnosti dijagnostike, liječenja i profilakse određenih bolesti u svakoj životnoj dobi, ali i već kod fetusa u slučaju hemolitičke bolesti, koja je danas iznimno rijetka."

  6. #1506
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Meni su ponavljali, iako sam rh +.

  7. #1507
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Čestitam od srca na curici.
    Baš mi je drago [emoji3590]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hvala!


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  8. #1508
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su ponavljali, iako sam rh +.
    Jel se sjecas u kojem tjednu?

  9. #1509
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Eryngium čestitke bas lijepo iznenađenje

    Vezano za krvnu grupu i rh faktor.... ja sam vadila nalaz u 2011 god kad sam kretala u mpo vode i nikad vise nisam ponavljala niti me tko trazio noviji nalaz (0+ sam).

  10. #1510
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Jel se sjecas u kojem tjednu?
    Negdje iza 30-og, cini mi se.

  11. #1511
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Jer ne vjerujem!
    Kažem ti, totalno mi nestvarno. Da nam se desilo, da je srce prokucalo, da kuca i dalje, da je curica...
    Ono, di je kugla iza ugla?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Ho hooo, ooo da, znam kako je to...desilo, kažeš?

  12. #1512
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ho hooo, ooo da, znam kako je to...desilo, kažeš?
    Odmah sam se sjetila tebe.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  13. #1513
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    hahaha
    ima nas jos koji nisu vjerovali

    uzivaj!

  14. #1514
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Sin je izgleda pokupio neku crijevnu virozu, a i meni je mucnina. Nadam se da je bebica unatoc svemu sigurna...

  15. #1515
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Sin je izgleda pokupio neku crijevnu virozu, a i meni je mucnina. Nadam se da je bebica unatoc svemu sigurna...
    Pred malo sam imala probavnu virozu, čuvala sam školjku ko da mi je sestra.
    U biti svaka cca dva tjedna poberem nešto, što dišno, što probavno. Češće nos/grlo/kašalj itd... malac u vrtiću, samo rotiramo viruse od jednog do drugog.
    Samo pazi da ne dehidriraš.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  16. #1516
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Da, obavezno uzimamo dosta tekucine, njemu dajem probiotike, ali ga danas moram poslati u pedice da vidimo o cemu se radi.
    Fuj virusi i bakterije...

  17. #1517
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Jucer kontrola i prvi ctg, 34+5tt. Ctg uredan, i dalje 1p otvorena, cervix 3,5.
    Decko procjenjen na 2550kg.
    Uzela mi je i bris, nalaz u ponediljak.

  18. #1518
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj anabeg prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci ovo je prvi porod na kojem moj muz nazalost nece moci biti. Prijateljica koja je takoder trudna je izrazila zelju pratiti me na porodu. Ima odradeni tecaj.
    Posto ce ona u trenutku mog poroda biti trudna nekih 35-36 tjedana( ako moj porod bude u terminu) bojim se da bi to moglo biti prepreka to jest da joj ne dopuste posto ce i ona sama biti u visokom stupnju trudnoce.
    Da li je netko imao takvo iskustvo i kako je proslo?
    Nisam imala iskustvo, ali mi se čini da to ne bii trebala biti prepreka ako se trudnica osjeća dobro i ugodno u cijeloj situaciji. Jesi se raspitala?

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje za svih, a vezano za organizaciju, namjeravate li doci s planom poroda kad bude vrijeme?
    Ja sam na prvom porodu imala sa sobom plan poroda i sada ga paniram imati, ponijet ću identičan jer sam s njim u potpunosti zadovoljna.

    Citiraj leptirići prvotno napisa Vidi poruku
    Probaj naci kosaru sa adapeterima da ti pasu na kolica, zasto bi kupovala nova ako bi mogla i ovako naci sto bi ti bilo puno jeftinije ili prodat postojeca kolica pa kupit nova
    Trebam proučiti te adaptere jer gledala sam i nisam naša košaru za taj model jer nije valjda više aktualan.

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se tek vracam na posao za 2 tjedna i nakon skoro 3 mjesseca doma bas se veselim. Nadam se da cu ostati do kraja. Ukoliko dodjes blizu termina imas jako puno vremena. 9 tjedana mozda zvuci manje od dva mjeseca (to je tesko tjesenje), ali stvarno mislim da cete stici sve navedeno. Ne brigaj puno nego misli o tome kako je bebi dovoljan sam krevetic i ti u pocetku, a sve ostalo ces lako, nek odradjuju drugi.


    Pokusavam smisliti kako bi uopce funkcionirala bez kosare? To mi uopce nije bila opcija. Pa u cemu vozite bebu u recimo setnji od sat vremena ili vise, u AS? Jel to uopce ok da je beba dugo u samo tom polozaju koliko god mala bila? Nekako mi se cini da je AS ipak za auto i voznju, za kolica mozda za brzinsku voznju tipa do ducana i sl. a ne kao pravilo. Ja zamisljam da cemo iskljucivo kosaru koristiti bar do 4. mj na kolicima, imat cemo kasnoproljetnu bebu kojoj je sigurno udobnije u kosari nego u AS, o znojenju ljeti da ne pricam. Ne znam, tako ja mislim, a opet, mozda sam totalno u krivu...


    Mi smo i dalje ok. Moj Borna (pokusavam se naviknuti na izabrano ime-ako ostane) i ja imali smo pregled neki dan na 14tt, zadnji vaginalni. Sva mjerenja su super, tocno u dan, vidjeli smo cak i pišu sto s obzirom na nifty nije bilo iznenadjenje, ali me iznenadilo da se vidi tako rano. Kaze moja dr da je pravi mali divljak, cijelo vrijeme se vrtio i skrivao od uzv, mahao rukama i nogama, nismo uspjeli napraviti ni jednu fotku. Moguce da ga je zivcirala sonda...kako oni uopce dozivljavaju taj uzv, znate li ista o tome? Srecom, ovo je bio zadnji.
    *Ja sam prvu radila do kraja i ovu skoro do kraja, otišla sam dva tjedna prije onih 45 dana. Znam da bebi ništa ne treba u početku osim mene, ne treba joj čak ni krevet, jedino je lakše ne farbati, piliti, brusiti, slagati kad je beba već rođena. Nego da je to sve lijepo gotovo i mi svi troje gledamo u bebu kad se rodi, hahaha.

    *Ja sam imala kolica koja imaju nulti položaj i beba se vozila u tome. U AS je išla samo dok je bila u autu. Za bebina leđa nije dobro da provodi previše vremena u AS. Bila je proljetna beba i nije vremenski bilo lope. Sad si želim košaru.

    *Mi smo za našeg dečka saznali s 12tt, a za curu s 16tt. Ne znam za sonde jer ne radim vaginalne preglede.

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kad ide ono drugo vadjenje krvi za krvnu grupu i rh, u kojem tjednu?
    Ja nisam u drugoj trudnoći vadila krvnu grupu, meni, a očigledno i mom gineekelogu, je to besmisleno. Pročitala sam ovo što si stavila, ali nisam shvatila kako povezuje krvnu grupu s ugrozom. Jano mi je za miješanje krvi kod rh negativnih. Kako sam ja rh-, to je nešto što pratim(o).

  19. #1519
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Ja sam razumjela - a uzimam da nisam 100% jer mi nije struka - da nije stvar u krvnoj grupi i rh faktoru, vec u mogucoj "inkompatibilnosti antigena" koje dijete moze nasljediti od oca i u konacnici majka moze razviti protutijela.
    Znaci, vide mnogo vise toga od krvne grupe i rh faktora, a u tom dijelu se mogu razviti kompliciranije tegobe. I to, koliko vidim, nema veze s tim da li je netko rh+ ili -.

    I ja sam plus. Suprug takodjer.


    Meni je stomak u defektu. Maloprije sam se skoro srusila od slabosti u wc-u. Mislila sam da cu povratiti, ali ipak nisam. Sin isto lezi, njemu vec nekih 6 sati nije bilo proljeva...
    O boze...mrzim ova stanja.
    Posljednje uređivanje od marla-s : 21.11.2018. at 11:37

  20. #1520
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam imala iskustvo, ali mi se čini da to ne bii trebala biti prepreka ako se trudnica osjeća dobro i ugodno u cijeloj situaciji. Jesi se raspitala?
    Jesam, jesam...vec smo sve rijesile. Ja imam odradeni tecaj jos iz 2011g, ona ga je upravo danas zavrsila. Tako da je odmah dobila potvrdu za sebe i svog supruga, te su joj odmah dali i potvrdu na kojoj umjesto imena mene i mog supruga sada stoji moje i njezino ime. S tom potvrdom dolazim na porod. Tocno to su joj rekli, ako se ona osjeca ok i spremna sudjelovati da joj to nitko ne moze zabraniti. Takoder ona u svakom trenutku moze odustati. Ipak moze proci jos mjesec dana do mog poroda, tko zna kako ce se ona tada osjecati, jer ipak ce i njoj tada biti nekih 35/36tt.
    Uglavnom potvrdu imamo, a kad dode vrime za porod viditi cemo kako se ce ona osjecati.
    Posljednje uređivanje od anabeg : 22.11.2018. at 16:00

  21. #1521
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Kontrakcije su mi bas ceste i neugodne zadnjih dana. CTG ih nije ocitavao. Inace sam i u prijasnjim trudnocama imala dosta ceste i jake kontrakcije.
    Pijem magnezij od 500mg svaki dan. Sad bi to uskoro valjalo prestati uzimati, a onda ce i kontrakcije vjerojatno postati jos ucestalije i jace...

  22. #1522

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Drage,

    Evo i mene prvi put na bilo kakvom forumu ali sam u ogromnom strahu i ne znam kome se više obratiti pa tražim pomoć od Vas. Situacija je slijedeća: Ja sam trudna 32+2 i jučer sam završila na hitnoj zbog bolova u doljnjem dijelu trbuha ali hvala Bogu ispostavilo se da je sve u redu, ali na ultrazvučnom pregledu je bebici uočeno povećano srce te me šalju na daljnje pretrage. Stvar je u tome da je meni rađena kompletna pretraga srca sa 20, pa 24 tjedna i nisu uočene nikakve srčane mane i to kod dva različita ginekologa. Zbog straha sam odmah i jučer otišla privatno i rečeno mi je da je sve u redu sa srcem. Da li imam prostora za daljnju brigu i da li je netko bio u sličnoj situaciji? Molim vas pomagajteeeeee.....tnxxxxx

  23. #1523
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    S friskim iskustvom poroda, iskreno, ja ne bih trudnicu vodila kao pratnju.
    Mislim da joj to moze biti preuznemirujuce.

  24. #1524
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    A cuj, ovo je njoj treci porod, ona je imala prilicno duge porode, za razliku od mene i mislim da zna sto moze ocekivati. Ja sam joj rekla da mi nije svejedno posto je i ona sama u visokoj trudnoci. Ne zeli ni cuti da odustane. No, kako sam i rekla, do poroda se i njeno misljenje i to da se ona super osjeca moze promjeniti.
    Potvrdu za pratnju imamo, a ona ce kad dode vrime doniti konacnu odluku.

  25. #1525
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    S friskim iskustvom poroda, iskreno, ja ne bih trudnicu vodila kao pratnju.
    Mislim da joj to moze biti preuznemirujuce.
    Da je tu kod mene i da je po zanimanju ginekolog, opca praksa, medicinska sestra, primalja ili neko drugo osoblje, ta ista trudnica bi bila na radnom mjestu i sudjelovala u porodu s 35/36 tjedana trudnoce.

  26. #1526
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    eryngium čestitam izgleda da smo i u istom tjednu, možda se sretnemo u rodilištu

  27. #1527
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    eryngium čestitam izgleda da smo i u istom tjednu, možda se sretnemo u rodilištu
    Hvala.
    Sve je moguće.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  28. #1528
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Pozdrav cure...
    Imam stalno neka boluckanja, probadanja, bolove u donjem dijelu trbuha. Sve nekako pripisujem punkcijama i svemu sto sam prolazila, losoj probavi i punim crijevima i pritiscima...ali se nekako i pitam je li to bas normalno. Ne sjecam se da mi se puno trudnica zalilo na bolove... ok, sve se siri, rasteze, ali ipak...Sljedeci pregled imam za cca 2 tjedna, danas sam 15+4 i generalno se dobro osjecam, osim tih nelagoda. Za tjedan dana vracam se na posao i nadam se da ce i to proci bez nekih teskoca. Ustvari, sto sam htjela reci... meni ova dugo zeljena trudnoca i nije blazeno stanje. Od pustih tajnih strahova koje nikome ne izgovaram do bolova koje tretiram kao normalne da se dodatno ne brinem, ustvari se osjecam lose zato sto se tako lose osjecam u trudnoci koju sam toliko zeljela... moze li me netko rezumjeti? Neusporedivo je bilo lakse biti trudan u ranim dvadesetima...a mozda je sve samo do kise i juzine...

  29. #1529
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Kužim te.
    Meni je ova druga trudnoća jedno 20x teža od prve. Fizički.
    Prva je bila teška psihički i puna komplikacija, al me niti pola toga nije mučilo kao u ovoj. U ovoj me psiha ne muči (ne stignem se brinuti), ali zato bolovi u trbuhu, glavobolje, viroze, mučnine, žgaravica, you name it I got it. A nije mi puno prošlo, tri godine od prve do druge, a razlika dan i noć. Blago onima kojim trudnoća je blaženo stanje.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  30. #1530
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    eryingium čestitam na drugoj trudnoći!

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  31. #1531
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Kužim te.
    Meni je ova druga trudnoća jedno 20x teža od prve. Fizički.
    Prva je bila teška psihički i puna komplikacija, al me niti pola toga nije mučilo kao u ovoj. U ovoj me psiha ne muči (ne stignem se brinuti), ali zato bolovi u trbuhu, glavobolje, viroze, mučnine, žgaravica, you name it I got it. A nije mi puno prošlo, tri godine od prve do druge, a razlika dan i noć. Blago onima kojim trudnoća je blaženo stanje.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Cestitam ti na trudnoci od srca...
    Meni je proslo 13 godina, zamisli. Kao da je bilo u drugom zivotu...i stvarno mi je fizicki puno teze, barem duplo od onog sto pamtim. I tad sam bila IVF trudnica, jos k tome mlada (24) i neiskusna, al opet sam sve odradila stojecki. Sad se osjecam kao penzionerka u najmanju ruku, umaram se, pusem, ubija me prozdrljivost i mrzim se zbog toga, mrzovoljna sam i peru me hormoni, stalno sam nervozna i kukam ili da me nesto boli ili da sam napuhnuta...u svakom slucaju, cekam da prodje.
    Eto, ispuhala sam se, nadam se da ce sutra biti bolje.

  32. #1532
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Do prije kojih 5-6 tjedana svoju trudnocu bi nazvala blazenim stanjem. Mislim da sam vec i pisala, osjecala sam se ko ptica. No onda krecu bolovi u pubicnoj kosti ( trenutno je ok), teska sama sebi, zgaravica rastura, jedem ko ptić inace imam osjecaj da cu puknuti koliko se lose i tesko osjecam ako pojedem obilatiji obrok. I tako..jedva cekam da rodim.
    Preksutra sam punih 36tt.
    Jucer podigla nalaz od brisa koji je negativan hvala Bogu.
    Takoder jucer obavila ctg koji je isto tako bio u redu.
    Kontrola i ctg sljedeci utorak.

  33. #1533
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Meni je u konacnici ova druga trudnoca bila puno laksa.
    Krenulo je teze, bila sam jako umorna,...
    Kad su prosli ti prvi dani realno od obaveza nisam stigla "biti trudna".
    Cijelo vrijeme sam bila potpuno aktivna, jer jednostavno nije imao tko umjesto mene.
    I na dan poroda sam jos selila neke stvari.
    Uglavnom između dvije trudnoce proslo je 11 godina. Realno, stara sam.
    S ginekoloske strane sve je bilo savrseno, ali sam imala probleme koje bih pripisala starosti. Stitnjaca i dijabetes.

  34. #1534

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Joj i meni druga trudnoca puno teza, prva bila prije 9 godina, iako samo prva 4 mj.povracala 24 sata na dan iducih 5 mjeseci sam bila super, a u ovoj sve mi je tesko.
    Umorna od pocetka, samo bi spavala, trenutno teska sam sama sebi, uspusem se cak i kad pricam na telefon, a da ne pricam kad se penjem po stepenicama i malo duze hodam.
    To prepisujem sve godinama, prvo sa 26, a drugo sa 35, bome debela razlika, al sve u svemu trudnoca je u redu i brojimo jos malo(31+6)

  35. #1535
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Meni je druga trudnoća lakša, fizički. Za malom sam trčala u parku do 5 mjeseca trudnoće, vježbala do 6. A to sve mogu pripisati vježbanju prije trudnoće i kondiciji, iako je od prethodne prošlo 6 godina, i meni je sad 36.

    Katka, u ovoj imam više bolova nego u prošloj, npr. imala sam jake grčeve trbušnih mišića, što nisam imala u prvoj. Kad mi se prvi put desilo uhvatila me panika. Od svega toga što ti nabrajaš, imala sam i ja u ovoj, ali se nisam brinula. Jedini zabrinjavajući bol mi je bio onaj kao menstrualni bol koji bi prošao kad bih odležala. I mom doktoru je taj jedini bio loš.

  36. #1536
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Hvala cure!

    Bit će da sam trenutno najstarija trudnica ovdje.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  37. #1537
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Ja sam prvo dijete rodila sa 24, drugo 27, trece 30, i evo sad sa 34.
    Nisam osjetila neke razlike u trudnocama zbog godina, barem mislin. Jednostavno je vise obaveza i svega uz to sto sam trudna.
    Ima nesto i u onom sto je Anemona pisala, do unazad mjesec dana nisam stigla ni razmisljati o tome da sam trudna. Najprije mi je 2-3 mjeseca tribalo da uopce shvatim da sam trudna. Ljeto mi je prohujalo samo tako uz sve obaveze. Sad su obaveze jos uvijek iste, zapravo i vece jer je muz otisao na brod pa sam sama, ali nekako ovi visoki tjedni podsjecaju da sam trudna i da je vrijeme da usporim. Bilo je dana kad se nisam mogla doslovno pomaknuti od tih bolova u zdjelici, pubicnoj kosti.

  38. #1538
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    eryngium ne vjerujem baš koje si godište?
    Što se tiče trudnoće mene već mjesec dana boli zdjelica valjda kako se te kosti šire, to nisam imala u prvoj a još puna 3 mjeseca do kraja, nabila sam dosta kila možda i zato sad moram na OGTT nadam se samo da nemam šećer povišen pa da gladujem do kraja

  39. #1539
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    eryngium ne vjerujem baš koje si godište?
    Što se tiče trudnoće mene već mjesec dana boli zdjelica valjda kako se te kosti šire, to nisam imala u prvoj a još puna 3 mjeseca do kraja, nabila sam dosta kila možda i zato sad moram na OGTT nadam se samo da nemam šećer povišen pa da gladujem do kraja
    Berba '79. Ti?
    Meni je ogtt došao "dobar". Prvi po onom blesavom kriteriju povišen, a druga dva da ne mogu biti bolja. Pa smo se gin i ja dogovorili da nemam gestacijski.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  40. #1540
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Berba '79. Ti?
    Meni je ogtt došao "dobar". Prvi po onom blesavom kriteriju povišen, a druga dva da ne mogu biti bolja. Pa smo se gin i ja dogovorili da nemam gestacijski.
    Hoces onda roditi u 30-ima ili 40-ima?

    Ja sam rodila nesto iza 40-og rodjendana.

    Super za OGTT.

  41. #1541
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    eto ja '78, šišam te za 1 godinu

  42. #1542
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Hoces onda roditi u 30-ima ili 40-ima?

    Ja sam rodila nesto iza 40-og rodjendana.

    Super za OGTT.
    A stići ću roditi dok sam još u 30-ima. [emoji38]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  43. #1543
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Proslu trudnocu sam poslana na ogtt, a bris mi nisu radili.
    Ovaj put me nije uputila napraviti ogtt, a bris mi je napravljen
    Za ogtt ne mogu reci ni da mi je krivo sto me nije poslala napraviti jer mi je prosli put bilo grozno. Ne znam ni sama kako nisam povratila ali mi je prvih pola sata bilo mucno ko nikad u zivotu. Mijenjala sam boje ko semafor.

  44. #1544
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Ni ja u ovoj trudnoći nisam radila OGTT, vrijednosti guk-a mi nisu prelazile 4.
    Što se tiče psihe, i to mi je različito. U ovoj trudnoći dugo nisam vjerovala da sam uopšte trudna. Odem na UZ, vidim bebu, ali sam je doživljavala kao da je u nekom drugom.
    Sad su mi veći strahovi oko zdravlja bebe (na UZ nema nikakvih vidljivih oštećenja i bolesti), i naravno poroda.
    Mislim, da što više čitam da više umišljam najcrnje scenarije.

    A vi ste meni sve mlade, sva vaša berba koji znam odlično izgleda!

  45. #1545
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    A vi ste meni sve mlade, sva vaša berba koji znam odlično izgleda!
    Ma da znas da te volim

  46. #1546
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I ja sam 1979., pocetkom godine cu 40.

  47. #1547
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam 1979., pocetkom godine cu 40.
    Generacijo!


    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku

    A vi ste meni sve mlade, sva vaša berba koji znam odlično izgleda!
    Awwww...

  48. #1548

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Meni je isto ova druga trudnoca teza od prve iako je prva bila puna komplikacija do 16 tjedna..
    Sada me bas bole prepone i donji dio trbuha jedva se ustajem..ne mogu ni vjezbati dok prvi put jesam..
    Sada se osjecam kao da imam 300 kila i sve mi je tesko..
    Lijenost me ubija..
    Sada imam 34, prvi put 28..
    Trenutno sam u 22 tt, sve je ok, dobila 6 kila..
    Nekako puno , jedem strasno puno slatkisa..cak je i dr.rekla da je to dosta da malo smanjim sa secerom..

  49. #1549
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da znas da te volim


    Milasova, i ja u ovoj trudnoći gore jedem. Nisam puno dobila, sad sam 38 tt sa 13 kg, ali ne jedem kako treba.
    Prvi simptom trudnoće mi je bio problem sa zelucem, zgaravica i nije mogao variti hranu. Mirno pojedem pecivo/hljeb i to samo bijeli bez ikakvih sjemenki, kajmak sa manje masnoće i mlijeko. Jedem i ostalo ali obavezno moram popiti nešto za varenje.
    Jedem i slatkiše, i to puno.

  50. #1550
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Baš zanimljivo. Meni šećer u trudnoći ne paše.
    Sad i pojedem nešto slatko ali prva 4 mjeseca mi se doslovno povraćalo na samu pomisao na šećer.

    Ali zato molim Boga da ću se u dojenju nekako uspjeti oduprijeti slatkom jer u prethodnim dojilačkim razdobljima nisam i to je bilo totalno ludilo. Bolest!
    Već sam si nalijepila na fridž veeeliki podsjetnik VOĆE!, u nadi da će me uspjeti preusmjeriti

    A brzo ću u te vode, danas sam 39+4 i jedva čekam da malena djevojčica odluči vani.

    Btw, i ja sam cvjetić, berba '80.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •